www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Bonsai
Strana prethodna  1, 2, 3, 4
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Flora i fauna ~ -> ~ Biljni svet ~
::  
Autor Poruka
miroslav85
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 13 Mar 2008
Poruke: 39
Mesto: Sr.Karlovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 14, 2008 11:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moj neostvaren san.... nadam se da cu jednog dana ispuniti zelju.... Prelepo drvece Wink

 
radmila86
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 11 Okt 2008
Poruke: 15
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 17, 2008 12:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tako lepo drvce a tako puno paznje zahteva. Meni su preporucili da u zimskom periodu zbog grejanja, jednom nedeljno potopim keramicku saksiju sa bonsaiem u vodu tako da voda ne prelazi gornju ivicu i da ga ostavim pola sata da upije vodu. Samo me interesuje da li neko zna da li se koristi zemlja za sobno cvece ili specijalna zamlja za bomsai. Procitala sam prilog ali svako prica nesto drugo
 
radmila86
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 11 Okt 2008
Poruke: 15
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 17, 2008 12:13 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tamo gde sam ga kupila su mi rekli da za bonsai postoji neka specijalna zemlja a kupila sam ga u garden centru.
 
nadalina68
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 56

Datum registracije: 27 Maj 2006
Poruke: 623
Mesto: Bgd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 06, 2009 10:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

... bas bas mi se svidja samo nesto imam strah da nece
preziveti kod mene inace me odusevljava

_________________
vera,ljubav,nada
 
Plavusica73
Banovan!

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 27 Apr 2009
Poruke: 19

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 27, 2009 6:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 11, 2010 5:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kako orezati Bonsai drvo

Čišćenje je vrlo bitna za pravilan rast i razvoj bonsai stabla. U stvari, ne samo proces potaknuti novi rast, no isto tako pomaže održavati bonsai pravi oblik. Međutim, prije svog početka obrezivanja, veoma je neophodno prikupiti podatke o najbolje vrijeme za taj proces, ovisno o vrsti bonsai stabla imate. Govoreći općenito smislu, nova rast u bonsai drvo je najbolji u pruned vegetacije, dok je sredina jeseni je vrijeme pogodno za čišćenje tvrdih drva (stari sezone rasta). Kako bi znati više o tome kako orezati Bonsai drvo, proći kroz sljedeće retke.

Čišćenje bonsaija

Sa prstima
Čišćenje sa prstima, dati pravilnog oblika na svoj zimzelen bonsai. Za tu svrhu, trebate štipati undress novi rast. Držite novi rast s kažiprst i palac i iskopaj, koristeći druge strane da bi granu s puta. Finger kljaštrenja pomoći će Vam da izbjeći smeđi rasta koja je osoba koja sve izbrblja znak čišćenje sa škarama. U isto vrijeme, on će pomoć pružati mnogo više prirodni izgled stabla. Ova vrsta obrezivanje odijela zimzelene crnogorična bonsaija najviše.

Sa Škare
Također možete koristiti škare za obrezivanje tvoj bonsai stablo. Proces je najprikladnija za bjelogorice, kao što maples i kineski brijest. Ako je, i kada, rast stabla izgleda previše za vas i to je pobuđivanje sezone kao i, mladice trim the leđa to tek nakon sljedećeg niza listova. No, provjerite da ne završe rezanje lišće kao.

Leaf čišćenje
Još jedan popularan oblik čišćenje koji se koristi za bonsai drveća je list obrezivanje. Poduzetih u vrijeme kad je prvi set od lišća ima dospjelih, ona uključuje rezanje lišća od mjesta gdje su se priključili stabljike. U drugim riječima, koristeći list pruners ili škare, trebate rezati u podnožju vlat list. Vi svibanj ukloniti sve lišće drveća, lišće od grana Samo odaberite ili tamnoljubičasta ostavlja individualno (oni s dugim petioles.) Ova metoda obrezivanja se može koristiti i za tropske bjelogorice i biljke.

Neki Savjeti

* U slučaju bjelogorice, kao klen, oko 60 – 80 posto veće lišće pruned su oko sredine ljeta. Ovo pomaže stabla dobiti manje lišće i ostaju pune boje u jesen.
* Nakon što je čišćenje Bonsai drvo, dati pravilnu brigu i pažnju, preko značajnog vremenskog razdoblja, kako bi se dobro oporaviti.
* Dok čišćenje Bonsai drvo, pobrinite se da napuste dodatni grane na slabe područja prtljažniku. Ovo će pomoći u promicanju rast na tom području.

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Flora i fauna ~ -> ~ Biljni svet ~ -> Bonsai Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4
Strana 4 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon