www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Overclock - pomoc
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~
::  
Autor Poruka
milan_b
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 26 Maj 2005
Poruke: 10

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 01, 2006 11:27 pm    Naslov poruke: Overclock - pomoc Na vrh strane Na dno strane

Moze li neko da mi opise korak po korak proces overklokovanja procesora amd athlon xp 1500+?

 
Sale_VD
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 29 Mar 2005
Poruke: 335

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 01, 2006 11:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja nisam bas siguran kako to ide, ali sam ja uspeo da "dignem" moj procesor AMD athlon 2500+ na AMD athlon 3000+, dizanjem radnog takta u biosu sa 166 Mhz na 200 Mhz. Pa probaj.
 
milan_b
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 26 Maj 2005
Poruke: 10

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 02, 2006 12:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Razumijem to, ali sta sa naponom da li ga treba povecati, koliko?
 
Sale_VD
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 29 Mar 2005
Poruke: 335

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 02, 2006 6:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne znam nista sto se tice napona, ja sam samo radni takt podigao i radi bez problema i bez zagrejavanja. Pa probaj...
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 19, 2006 3:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

naravno da treba da sse povecava napon al njega povecavas samo kad diras mnozilac ili ako ti se pogubi komp zato jer kad overklokujes komp tj cpu on trazi vise snage a to mozes da podignes samo dizanjem napona,naravno sve ima odredjene vrednosti do kojih moze da se ide a da ti oc bude stabilan i brz ne treba preterivati jer mozes da sprzis cpu i treba da pazis na temperaturu kad overklokujes kommp

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
GolmanBoki
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 09 Nov 2006
Poruke: 25
Mesto: Nis

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 30, 2006 11:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja bi ti preporucio kada to radis da kupis malo jaci hladnjak i da pogledas koje napajanje imas(ako je slabo kupi jace)
 
milicik
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 09 Maj 2006
Poruke: 3396

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 16, 2007 8:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sale_VD je napisao/la sledeće:
Ja nisam bas siguran kako to ide, ali sam ja uspeo da "dignem" moj procesor AMD athlon 2500+ na AMD athlon 3000+, dizanjem radnog takta u biosu sa 166 Mhz na 200 Mhz. Pa probaj.


Kako ti je to uspelo ja imam AMD 2600+ koji radi na 1.83 Ghz a ako stavim na 200 nece da se ukljuci kompjuter
 
Mrljica
Banovan!

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 13 Feb 2006
Poruke: 183
Mesto: City of Dusanovac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 24, 2007 9:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne bi ti preporucio da klokujes ako nemas bas neku maticnu plocu
Ja sam klokovao sa Socket m118 sa 140 na 155 i otisla mi maticna
Bacio sam 70 evrica!!!!
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 24, 2007 11:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

milicik je napisao/la sledeće:
Sale_VD je napisao/la sledeće:
Ja nisam bas siguran kako to ide, ali sam ja uspeo da "dignem" moj procesor AMD athlon 2500+ na AMD athlon 3000+, dizanjem radnog takta u biosu sa 166 Mhz na 200 Mhz. Pa probaj.


Kako ti je to uspelo ja imam AMD 2600+ koji radi na 1.83 Ghz a ako stavim na 200 nece da se ukljuci kompjuter
JA aimam thorton 2800+ pa nece na 200mhz,...ili mu je cpu otkljucan ili se nesto grdno prevario,... Rolling Eyes .
a to sto barton 2500+ ima fabricki klok da na 3000+ koji samo tada radi na 200mhz.A kad ides rucno nema sanse da ga nateras da ide na 200 meni je najvise oko 192-194mhz....

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
spider88
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 24 Jul 2005
Poruke: 7
Mesto: Uzice

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 12, 2007 11:00 pm    Naslov poruke: Re: Overclock - pomoc Na vrh strane Na dno strane

milan_b je napisao/la sledeće:
Moze li neko da mi opise korak po korak proces overklokovanja procesora amd athlon xp 1500+?


Moj ti je savet nemoj da se petljash oko overklokovanja! Nije to samo "Gurati" frekvenciju magistrale! Imash tu da podesish mnogo faktora(napon), da overklokujesh memoriju(da ti bude priblizan clock kao i nagistrale itd) Zovni nekoga pa neka ti pokaze! Mozesh da sprzish procesor!!!
 
spider88
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 24 Jul 2005
Poruke: 7
Mesto: Uzice

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 12, 2007 11:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

rizmal je napisao/la sledeće:
milicik je napisao/la sledeće:
Sale_VD je napisao/la sledeće:
Ja nisam bas siguran kako to ide, ali sam ja uspeo da "dignem" moj procesor AMD athlon 2500+ na AMD athlon 3000+, dizanjem radnog takta u biosu sa 166 Mhz na 200 Mhz. Pa probaj.


Kako ti je to uspelo ja imam AMD 2600+ koji radi na 1.83 Ghz a ako stavim na 200 nece da se ukljuci kompjuter
JA aimam thorton 2800+ pa nece na 200mhz,...ili mu je cpu otkljucan ili se nesto grdno prevario,... Rolling Eyes .
a to sto barton 2500+ ima fabricki klok da na 3000+ koji samo tada radi na 200mhz.A kad ides rucno nema sanse da ga nateras da ide na 200 meni je najvise oko 192-194mhz....



Ja sam licno overclockovao Barton 2500+ na 3200, dodushe sam imao ABIT NF7 matichnu sa 2 coolera na chipsetu! Barton je jedan od najboljih procesora ikad napravljen(zato su i prestali da ga prave, nije im se isplatilo) !!! BARTON RULEZ
 
spider88
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 24 Jul 2005
Poruke: 7
Mesto: Uzice

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 12, 2007 11:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

milicik je napisao/la sledeće:
Sale_VD je napisao/la sledeće:
Ja nisam bas siguran kako to ide, ali sam ja uspeo da "dignem" moj procesor AMD athlon 2500+ na AMD athlon 3000+, dizanjem radnog takta u biosu sa 166 Mhz na 200 Mhz. Pa probaj.


Kako ti je to uspelo ja imam AMD 2600+ koji radi na 1.83 Ghz a ako stavim na 200 nece da se ukljuci kompjuter



Nije sve samo do procesora! i ploca igra veliku ulogu u overclockovanju
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~ -> Overclock - pomoc Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon