www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kako napraviti glazuru od cokolade?
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Male tajne velikih majstora kuhinje ~ -> ~ Dezerti ~
::  
Autor Poruka
Gr-off
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 14 Avg 2006
Poruke: 31

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 22, 2006 12:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Znam kako se pravi glazura. Nego, trazio sam recept
i za bananice pa da ti javim, mljac, kakve su, mmm, bile, mmm...


 
andrejica
Tico & Ada
Tico & Ada



Godine: 39

Datum registracije: 04 Jan 2005
Poruke: 12591
Mesto: Subotica

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 27, 2006 11:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ajde da se trampimo,ja tebi recept za krem bananice a ti meni za glazuru,moze?

Krem-banane
SASTOJCI
# 800 grama kristal šećera
# 2 dl vode
# 3 kesice želatina
# ekstrakt banane
# 100 grama čokolade za kuvanje
# 1 dl slatke pavlake
NAČIN PRIPREME
Ušpinovati 800 grama šećera sa 2 dl vode (malo gušće nego za slatko, ali ne previše da se masa ne bi ušećerila). Pri kraju kuvanja šećera, posebno rastvoriti želatin po uputstvu sa kesice, dodati šoljicu vode i kuvati dok se želatin ne rastopi, ali nikako ne sme da provri.
Umešati rastopljeni želatin u ušpinovani šećer (u dubljoj posudi, jer se količina udvostručuje) i mutiti mikserom oko 20 minuta. Pre mućenja, ostaviti šećer da se malo prohladi. U sve to sipati ekstrakt banane i razliti u pouljen manji pleh. Kad se masa potpuno ohladi i stegne, vlažnim nožem seći štanglice i umakati ih u glazuru od čokolade i slatke pavlake, pa staviti na rešetku ili masni papir da bi se glazura stegla.

ajde javi kako ti se svidjaju Very Happy meni su odlicne Smile

_________________
 
Gr-off
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 14 Avg 2006
Poruke: 31

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 10, 2006 1:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Izvini, Andrejice, nisam bio duze vreme prisutan.
Javicu ti kako su ispale.
 
magdalenar
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 10 Nov 2006
Poruke: 64

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 16, 2006 9:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

glazura od cokolade koja meni uvijek uspijeva je otopiti skupa secer, margarin i cokoladu za kuvanje, a dodati mlijeka ili vode po potrebi da se dobije zeljena gustoca
 
Charmed
Malo ~ mače ~
Malo ~ mače ~





Datum registracije: 03 Avg 2004
Poruke: 14625
Mesto: Nije bitno ko je odakle bitno je ko je kakav covek

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 04, 2007 10:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja uvek stavim Cokoladu,margarin i to otopim u mikrotalasnoj,ako je nemate onda najbolje na pari.Kada se otopi dodam malo mleka i dobro promesati da se smesa ujednaci.
A te Krem bananice ili bilo koje druge kolacice,nemojte umakati,lakse je i bolje stavite na one resetke sto imate u rerni ili nesto slisno tome.Pa poredjajte kolacice po tome i onda ih premazujte cetkicom.A cokolada se nemoze bas toliko stvrdnuti odmah,sve zavisi od gustine kako ste napravili.
E sad,ako hoces da imas preko cokoladice recimo neku saru,uzmes umesto crne cokolade rastopis belu,napravis fisek sa malom rupicom,sipas tu belu smesu i igras se po kolacicima.

Ako treba neki savet ili nesto vicite.Gazam ih svaki dan Laughing

_________________
Pre nego sto se dodje do brzopletog zakljucka i pre nego sto se pocne misliti lose, Gledaj sa paznjom detalje, vrlo cesto situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi pogled!!!!
 
njegova1
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 14 Apr 2007
Poruke: 108

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 07, 2007 9:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

odlična i puno puta isprobana glazura od čokolade
10dag čokolade za kuhanje,3žlice šećera u prahu,3žlice vode i 8 dag margarina.
nikada ali baš nikada ne vruću čokoladu stavljati odmah na kolač malo ju pustiti da se ohladi ali malo i tek onda ju lagano razlijevati na kolač.
ups:šećer,vodu i margarin otopi na laganoj vatri pa tek onda dodaj usitnjenu čokoladu i kada se sve otopi i sjedini slijedi gore navedeni postupak.
o da obavezno pozvati na degustaciju kolača.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Male tajne velikih majstora kuhinje ~ -> ~ Dezerti ~ -> Kako napraviti glazuru od cokolade? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon