www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ruze
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Flora i fauna ~ -> ~ Biljni svet ~
::  
Autor Poruka
BabyG
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 20 Jun 2005
Poruke: 4980
Mesto: ...caught in the heart of an angel...

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 18, 2005 9:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne volim bas ruze, ali od ruza su mi najdraze bijele. Smile Romanticnije su mi nego crvene, jer su nekako njezne i ciste.... Wink


_________________
~*Ode noć, još uvijek imam istu moć da do tebe mogu doć, samo pružim dlan od morske vode slan zlatnim prahom začaran, da uđe tiho u tvoj san i nježno te budi kao kad te ljubi...*~

 
Daca
~Žena Sanjicinog švalera~
~Žena Sanjicinog švalera~



Godine: 51

Datum registracije: 16 Apr 2004
Poruke: 2617
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 19, 2006 12:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Izuzetne lepote, oblika i mirisa, ruža je najviše upotrebljavan simbolički cvet na Zapadu kao simbol za točak. U Indiji, ovaj cvet simbolizuje potpuno savršenstvo, dovršenost bez greške, dušu, srce i ljubav.

U hrišćanskoj ikonografiji simbol je kapi Hristove krvi ili Hristovih rana. Simbol Rozenkrojcera sastoji se od pet ruža, jedna je u sredini na mestu Hristovog srca, a preostale u krakovima krsta.
Zbog veze sa proliveno krvi, ruža često simbolizuje mistično ponovno rođenje – preporod i upravo zbog toga, još od antike, ruže se polažu na grobove.

Bilo bela ili crvena, ruža je jedan od najomiljenijih cvetova alhemičara koji svoje rasprave često nazivaju ružama mudraca.
Plava ruža je simbol nemogućeg.

U današnje vreme, ruža simbolizuje ljubav.




Poslednja prepravka: Daca on Pet Apr 07, 2006 7:10 pm; ukupno izmenjena 3 puta
 
MIKYE1
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 25 Mar 2006
Poruke: 125

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 25, 2006 3:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ruze definitivno najlepse cvece!
 
enche
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 05 Apr 2006
Poruke: 2
Mesto: Pozharewatz

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 05, 2006 11:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

slazem se, ja obozavam ruze... Smile
 
Romeo_i_Julija
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 18 Feb 2005
Poruke: 500

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 13, 2006 3:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

definitivno cvet ljubavi Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
:453: Sefe,koji ti je vrag?
 
NK CELIK
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 04 Feb 2006
Poruke: 182
Mesto: Zenica

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 14, 2006 1:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

najljepse cvjece na svjetu a pogoto bjele

_________________
Stanica puna, crveno-crna, Čelik se sprema na daleki put, pjesme se ore i baklje gore strusicemo stadion.!
 
maucetung
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 04 Dec 2005
Poruke: 4360
Mesto: Sremski Karlovci

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 30, 2006 11:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Od svih ruza naj lepse su mi miijaturne ruze,Evo par informacija o njima.

Patuljasta ili mini ruža
Poznata je kao najniža ruža na svetu. Pogodna je za gajenje u saksiji kao sobna biljka, ili u sandučiću na balkonu ili terasi, zatim za ukrasne cvetne činijice u kombinaciji sa drugim ukrasnim biljkama.

Ova vrlo lepa i interesantna "kepec ružica" spada u grupu Rosa indica. Visina njenog žbunića dostiže jedva do 20 cm, a u prečniku je šira nego duža. Poznata je kao najniža ruža na svetu. Njeni sitni cvetići su poludupli, boje ružičaste, a ka sredini beličaste. Širina pojedinačnog cveta u prečniku iznosi 15 mm. Cvet je nasađen na 1 cm dugačkoj dršci i vrlo je prijatnog mirisa. Listići su jedva 1 cm dugački i 4 mm široki.

Ova mala ružica je veoma pogodna za gajenje u saksiji kao sobna biljka, ili u sandučiću na balkonu ili terasi, zatim za ukrasne cvetne činijice u kombinaciji sa drugim ukrasnim biljkama. U sobi je treba smestiti na najsvetlije, prozračno mesto, ali ne podnosi jako sunce. Najbolje uspeva kao i sve ostale kalemljene ruže gajene u saksijama na hladnoj podlozi. To joj se može osigurati na taj način, što se ukopa sa saksijom na balkonu ili terasi u sandučić ili u nešto veću saksiju napunjenu tresetom ili šumskom mahovinom. Zaliva se mekom vodom ili kišnicom. Leti obilno, a zimi umereno, ali se ne sme dozvoliti da se grumen zemlje sasvim osuši. Prezimiti mora u hladnijoj i svetlijoj prostoriji, gde je zaštićena od smrzavanja.

U proleće se umereno oreže (skrate se grančice) i presadi u svežu mešavinu zemlje. Tako presađenu biljku treba smestiti u svetlu i toplu prostoriju. Zaliva se u prvo vreme umereno, zatim postepeno sve više, a kad se pojave pupoljci onda obilno. Za vreme vegetacije treba je svakih 12 dana prihranjivati kompleksnim mineralnim ili organskim đubrivom.

Razmnožava se reznicama. Potomci Rose Rouleti su: Baby maskarade, Coralin superb, Little buckaroo, Mrbluebird, Midget, Rosmarin, Peon i Zwergkoenigin.
 
Vilenjakinja
Sašina Kumica
<b>Sašina Kumica</b>





Datum registracije: 28 Mar 2006
Poruke: 120889

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 02, 2006 9:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Volin najviše plave ruže Very Happy
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 03, 2006 12:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Fenomenalno. Stvarno najlepsi cvet. Ja OBOZAVAM ruze. Moja mama je kupovala rasade iz raznoraznih zemalja, tako da ih kod kuce u Bg-u imam u svim bojama. Crne, crvene, plave, bele, zute, roze, narandzaste.......Obozavam ih. Volela bih da imam ogroooooomnu bastu, svu u ruzama. Prelepo.

_________________


 
natashaaaaaaa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 12 Mar 2006
Poruke: 128
Mesto: duBBBrava

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 07, 2006 5:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ima li što ljepše nego kad za neki događaj dobiješ ružu?? MENI NE!!!
 
d3n1
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 03 Jan 2006
Poruke: 357
Mesto: tz

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 18, 2006 8:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

stvarno jeste,ruza se najcesce poklanja i..najljepsi je cvijet..
 
dussan90
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 30 Mar 2006
Poruke: 108
Mesto: Nish CITY

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 26, 2006 2:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

lepo cvece.
samo me nervira sto ima trnje.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Flora i fauna ~ -> ~ Biljni svet ~ -> Ruze Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Strana 5 od 7

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon