www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Virtuelni disk uz pomoc Nero
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~ -> ~ Arhiva - Software ~
::  
Autor Poruka
SLV
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 464

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 03, 2006 12:36 pm    Naslov poruke: Virtuelni disk uz pomoc Nero Na vrh strane Na dno strane

Htela sam da pitam kako uz pomoć Nera da napravim virtuelni disk i na koji način posle mogu da ga koristim ?

Kako se u Neru to radi ?

Recimo hoću da CD sa nekom MP3 muzikom pretvorim u neki virtuelni disk uz pomoć Nera i da li Nero taj virtuelni disk smesta na moj hard disk i da li pravi neki ikonu na hardu odakle ja vucem tj otvaram fajlove sa tog virtuelnog diska posle ?

Ili fajlove sa tog virtuelnog diska otvaram nekako preko Nero programa ?

Kolika je maksimalana velicina tog virtuelnog diska koji je moguće realizovati sa Nerom ?

Da li je moguće te fajlove na tom virtuelnom disku posle narezivati
na DVD medije uz pomoć Nera ili nije moguće ?

Hvala



_________________
POZDRAV SLV
 
Zoran_Karavla
~ Beli mišOv ~
~ Beli mišOv ~



Godine: 38

Datum registracije: 18 Avg 2002
Poruke: 661
Mesto: NS

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 03, 2006 4:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Samo jedno pitanje, pre nego sto odgovorim na ovo tvoje. Zasto bi tako nesto radila? Zasto bi pravila virtualni disk za mp3 muziku, kad mozes jednostavno da je prekopiras i posle isto tako jednostavno da je slusas ili narezes na DVD ili CD?

_________________
 
nenadmorpheus
Just me
Just me



Godine: 35

Datum registracije: 23 Okt 2005
Poruke: 7677
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 03, 2006 8:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jedino ako imas Nero image fajl pa zelis da ga otvoris, a za ostalo pored logicnog pitanja Zorana imas i programe VirtualDrive i Alcohol 120% koji se mnogo vise koriste za ovakvu svrhu.

_________________
You're off the map now, radar can't even find you
We stay on the grind, you slip, we out-grind you
You walk around mad, you let your anger blind you
We walk around just playin' the violin behind you
 
SLV
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 464

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 04, 2006 11:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa nemam mnogo prostora na hardu da bi tamo stavljala i muziku
uglavnom je slusam sa narezanog cd .

Medjutim kada mi je CD sa muzikom u kompjuteru , onda ne mogu
da koristim drugi CD na kome mi je recnik , ili neka enciklopedija
ili bilo koji drugi Cd koji mi je neophodan u radu

Posto vise stvari u isto vreme radim , slusam muziku i prevodim neki tekst , obradjujem ga , vrsim prelom teksta ubacujem slike sa raznih CD /DVD diskova onda me nervira da prekidam slusanje muzike
Vadim CD sa muzikom i stavljem Cd sa slikama koje su mi neophodne u radu

S druge strane prebacivanje mp3 muzike na hard sa CD , pa posle njeno brisanje da bi oslobodila prostor samo mi stvara dodatni posao koji bi zelela da izbegnem

Cula sam da Nero ima tu mogucnost pravljenja virtuelnog diska , a posto vec imam Nero instaliran na racunaru , onda sam htela da saznam da li mogu da ga iskoristim i za svrhu virtuelnog diska

_________________
POZDRAV SLV
 
nenadmorpheus
Just me
Just me



Godine: 35

Datum registracije: 23 Okt 2005
Poruke: 7677
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 04, 2006 4:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ok, interesantno pitanje i ja sam malo "mucnuo" glavom posto nisam se odmah setio...
Pre nego sto ti ovo pokazem zelim da ti opet napomenem dva programa VirtualDrive i Alcohol 120% koji se mnogo cesce koriste za pravljenje image fajlova.

Nisi samo rekla koji Nero imas ali nema veze princip je isti.
Pocinjes tako sto otvoris Nero, zatm krenes da narezes disk i sada jedna promena je to sto umesto rezaca postavis "Image Recorder" (pogledaj na slici) . Sada jedino sto trebas da uradis jeste da podatke koje hoces da ti budu na tom virtuelnom disku prebacis na levu stranu (kao kod rezanja).
Kada to uradis odes na ikonicu Burn i samo odredis gde ce image biti sacuvan i kliknes "Save".
Znaci sad si sacuvala image fajl, sada trebas i u necemu da otvoris taj fajl.
Nero kada se instalira (bar novije verzije) sadrzi program koji se zove Nero ImageDrive. Ovaj program pre nego sto krenes da koristis moras da ga "aktiviras". Kada pokrenes ovaj program on ce ti reci da je trenutno ne aktiviran i pitace te da li hoces da ga aktiviras (naravno sve je ovo na engleskom) Razz ti porvdis (Yes) i zatim odes jos par puta na "OK" zatim ce tom programu (Nero ImageDrive) trebati malo vremena da ustvari postavi novi CD uredjaj preko koga ces posle koristiti podatke koji se nalaze u tom image fajlu. Da bi sada taj programcic radio potreban je restart racunara.
Nakon restarta racunara pokreni program i cekiraj opciju "Enable drive"(pogledaj na slici) a image fajl (virtuelni disk) otvaras kada (nakod cekiranja) odes na First drive i samo nadjes putanju do fajla. (pogledaj sliku)
Nakon nalazska image fajla odes u My Computer i otvoris novonaslati CD Drive i tamo ce se nalaziti fajlovi.
Nadam se da ces uspeti da se snadjes Wink

_________________
You're off the map now, radar can't even find you
We stay on the grind, you slip, we out-grind you
You walk around mad, you let your anger blind you
We walk around just playin' the violin behind you
 
SLV
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 464

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 04, 2006 6:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hvala ti na isrpnom odgovoru , upravo krecem da isprobam Nerov
virtuelni drajv

pozdrav za tebe

_________________
POZDRAV SLV
 
Zoran_Karavla
~ Beli mišOv ~
~ Beli mišOv ~



Godine: 38

Datum registracije: 18 Avg 2002
Poruke: 661
Mesto: NS

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 06, 2006 2:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Inace samo da dodam, virtualni disk sa muzikom zauzima isto toliko prostora na tvom hard disku koliko i muzika bez virtualnog diska. Virtualni disk ne sluzi da bi dobila na prostoru nego da bi mogla da npr. igras neku igricu u image formatu, a da prethodno ne moras da je narezes na CD. Tako da, ako zelis da resis taj problem, moraces da kupis veci hard.

_________________
 
SLV
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 464

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 06, 2006 10:43 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hvala Zorane i tebi na korisnim savetima , pozdav za tebe

_________________
POZDRAV SLV
 
Rile_Master
*Master*
*Master*



Godine: 37

Datum registracije: 12 Feb 2005
Poruke: 5200
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 30, 2006 1:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zoran_Karavla je napisao/la sledeće:
Inace samo da dodam, virtualni disk sa muzikom zauzima isto toliko prostora na tvom hard disku koliko i muzika bez virtualnog diska. Virtualni disk ne sluzi da bi dobila na prostoru nego da bi mogla da npr. igras neku igricu u image formatu, a da prethodno ne moras da je narezes na CD. Tako da, ako zelis da resis taj problem, moraces da kupis veci hard.

Ovo je jedini pravi odgovor na ovo pitanje.
To sto ti (SLV) hoces da uradis je u tvom slucaju potpuno beskorisno.
Dakle, veci HDD ti je neophodan ako zelis da slusas muziku dok radis Wink

_________________
Master
 
igel
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 14 Sep 2006
Poruke: 44

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 15, 2006 9:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mnogo je bolje da se koristi virtual cd, ali sad ima i jos jedna bolja alternativa total commander + plugin za virtual cd = strasna stvar
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~ -> ~ Arhiva - Software ~ -> Virtuelni disk uz pomoc Nero Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon