www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

ispit iz hemije/kemije
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Smehotresno odeljenje ~ -> ~ Čitanje i smejanje ~
::  
Autor Poruka
despot77
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 01 Sep 2004
Poruke: 325
Mesto: република српска

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 09, 2006 12:18 am    Naslov poruke: ispit iz hemije/kemije Na vrh strane Na dno strane

Izvesni profesor je, za zavrsni ispit iz hemije, dao sledecu temu:
"Da li je pakao egzoterman (odaje toplotu) ili endoterman (absorbuje toplotu)?
Odgovor potkrepiti dokazom."
Vecina studenata je pokusavala da do rezultata dodje preko Bojlovog zakona, ili neke od varijanti. S druge strane, jedan student je dao ovakav odgovor:

Prvo trebamo da znamo kako se masa Pakla menja u jedinici vremena. Znaci, moramo da znamo odnos dusa koje ulaze i izlaze iz pakla. Sa velikom sigurnoscu mozemo da kazemo da, kada dusa jednom udje u pakao, vise nikada ne moze da izadje.
Da bi utvrdili broj dusa koje ulaze u Pakao, pogledajmo razne religije koje danas postoje na svetu. Neke od njih tvrde da, ako niste pripadnik te religije, idete u pakao. Posto ima vise od jedne takve religije i s obzirom da ljudi u svakom trenutku pripadaju najvise jednoj religiji, mozemo pretpostaviti da svi ljudi i sve duse idu u Pakao. Uzimajuci u obzir trenutni natalitet i mortalitet, mozemo da projektujemo da ce se broj dusa u paklu eksponencijalno povecavati.
Pogledajmo sada velicinu pakla. Da bi pritisak i temperatura u Paklu ostali konstantni, po Bojlovom zakonu, zapremina Pakla mora da se povecava sa svakom dusom koja udje u pakao.
Ovo nam daje dve mogucnosti:
1. Pakao se povecava sporije nego sto duse pristizu. U ovom slucaju temperatura i pritisak u paklu ce da se povecavaju sve dok pakao ne pukne.
2. Pakao se povecava brze nego sto duse pristizu. Po ovom scenariju, pritisak i temperatura pakla bi opadali sve dok se Pakao ne zamrzne.
Dakle, sta je od ovoga istina?
Da bi dosli do odgovora na ovo pitanje, uzmimo za postulat izjavu gospodjice Fresmen, koja mi je izjavila, citiram: "Pre ce pakao da se smrzne, nego sto cu da spavam s tobom". S obzirom da jos uvek nisam uspeo da uspostavim seksualne odnose sa gospodjicom Fresmen, teza 2 ne moze da bude istinita.
Dakle, pakao je egzoterman.
Jedino je ovaj student dobio najvisu ocenu.



_________________
Република Српска
 
jeka_ks
GiGijeva miljenica
GiGijeva miljenica



Godine: 33

Datum registracije: 18 Mar 2005
Poruke: 3933
Mesto: krusevac

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 09, 2006 12:24 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E dobar je majke mi!!!!

_________________
Neka te moj poljubac dotakne putem ovih

malih slova, nek ti u srce udje radost nova, nek

ti sve od srece sja, a uzrok tome neka budem

ja..
 
sergioT
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Mar 2005
Poruke: 88

uruguay.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 12, 2006 8:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Smile nije lose, jbg Smile
 
mrbakero
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 43

Datum registracije: 18 Dec 2004
Poruke: 330
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 13, 2006 1:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

extra je ovo

_________________
Love Don T Let Me Go !!!!
 
romeomarkovic
Otrov za cure
Otrov za cure



Godine: 35

Datum registracije: 31 Maj 2006
Poruke: 1055

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 04, 2006 1:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako je stvarno ovo napisao, svaka mu cast i zasluzio je najvisu ocjenu!

_________________
 
vikivesna
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 15 Maj 2005
Poruke: 539
Mesto: Klenak

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 05, 2006 5:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Brate Shocked Pa ja bih crkla dok bih obrazlozila sve ovo,svaka mu cast!

_________________
Da l`zaboli te kad me ne vidis,
kao i mene kad se ne javis!?
Da l`zabole te suze iskrene,
kao i mene... ?
Ako boli te sto me ne vratis!!!??
Barem reci mi da me ne volis!
Sto mi ostavljas vrata na pola,
vrata od bola... !?
 
MERLINKA-PG
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 09 Jul 2006
Poruke: 276
Mesto: ...znam za jedan grad gde si wecno mlad....

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 09, 2006 2:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Stwarno... Rolling Eyes
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Smehotresno odeljenje ~ -> ~ Čitanje i smejanje ~ -> ispit iz hemije/kemije Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon