www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Karikatura
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Umetnost ~
::  
Autor Poruka
Manhattan
Psycho Killer
Psycho Killer



Godine: 46

Datum registracije: 15 Jul 2004
Poruke: 4031
Mesto: ...where the wild roses grow!

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 28, 2004 1:57 am    Naslov poruke: Karikatura Na vrh strane Na dno strane

Imate li neki odnos prema karikaturi? Da li je razumete? Smejete li joj se?



 
niko_kao_Bane
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 48

Datum registracije: 14 Jul 2004
Poruke: 3231
Mesto: tako blizu, a tako daleko

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 28, 2004 3:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

karikature pratim po novinskim stranicama i uvek se odusevim dobroj karikaturi, a pritom i slatko nasmejem
 
sokolica
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 24

Datum registracije: 15 Jul 2004
Poruke: 293
Mesto: ...

papuanewguinea.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 07, 2004 11:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Volim dobru karikaturu a ona je meni dobra kad me nasmeje kao ova ili ostane u secanju.
Pecinski ljudi

Prve civilizacije

1238. godina
1857. godina

1980. godina

2000. godina

_________________
....budale ne treba sejati one nicu same!
 
rain-man
* EXITovac *
* EXITovac *



Godine: 42

Datum registracije: 30 Jul 2004
Poruke: 2552
Mesto: 44°49'14" / 20°27'44"

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 17, 2005 12:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

......volim karikature zato sto mislim da one predstavljaju, izrazavaju masovni vid komunikacije,pojavljuju se u novinama,casopisima koje se stampaju u milionskim tirazima i na taj nacin likovnim izrazavanjem opisuju ljude i dogadjaje......mislim da karikature bez reci imaju specificnu tezinu.......cenim Corax-ove karikature.....












_________________

...lagano umire:
onaj koji ne menja život kad nije zadovoljan svojim poslom ili svojom ljubavlju,onaj koji se ne želi odreći svoje sigurnosti, radi nesigurnosti,
i koji ne ide za svojim snovima...
:glasses2:
 
cupko86
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 14 Mar 2005
Poruke: 67
Mesto: Krusevac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 19, 2005 12:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Karikature su veoma dobre za sva ispoljavnja podrugivanje, zavidenje, ismejavanje zabavljanje itd .Ja imam cak svoju licnu karikaturu koju nikad necu da razumem na kojoj sam predstavljen kao teniser a tenis sam trenirao jos u prvom razredu osnovne skole i to samo mesec dana tako da skoro sa tenisom nisam imao nikakve dodirne tacke

_________________
Coctailman & DJ
 
Charmed
Malo ~ mače ~
Malo ~ mače ~





Datum registracije: 03 Avg 2004
Poruke: 14625
Mesto: Nije bitno ko je odakle bitno je ko je kakav covek

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 20, 2005 12:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

volim ih 8)

_________________
Pre nego sto se dodje do brzopletog zakljucka i pre nego sto se pocne misliti lose, Gledaj sa paznjom detalje, vrlo cesto situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi pogled!!!!
 
imhotep
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 30 Okt 2004
Poruke: 101
Mesto: Ni na nebu ni na zemlji ;)

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 23, 2005 7:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa volim komicne karikature.
Neki dan sam listao neki izbor najboljih karikatura
 
Veteran
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 04 Jun 2004
Poruke: 11

PorukaPostavljena: Uto Apr 05, 2005 3:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slika govori koliko hiljadu riječi.
Dobra karikatura koliko i oveći članak.
 
Eladan
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 50

Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 1685
Mesto: different realities...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 19, 2005 11:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Srbi su uvek imali tradiciju dobre karikature, još od Pjera Križanića...
Trenutno je Koraks najeksponiraniji, ali imamo mi još odličnih karikaturista: Prokojević, Ćeličanin...

_________________
...To stand against the Shadow so long as iron is hard and stone abides. To defend the weak while one drop of blood remains. To avenge what cannot be defended...
 
vladimir0523
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Maj 2005
Poruke: 17

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 03, 2005 5:15 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Karikature su jos od davnina bile prisutne u likovnoj umetnosti. Secam se nekih Leonardovih karikatura, ali meni barem su ostale u secanju posebno Gojine male grafike na kojima je veoma satiricno i karikaturalno predstavio odredjene znacajne licnosti onog vremena.

Nekada davno Kraljevi su imali dvorske lude koje su predstavljale simbolicno kraljev odraz. Luda je bio jedina licnost na dvoru koja je bez pardona mogao da kaze kralju sta god mu padne na pamet. Velikim gubitkom se smatrao gubitak lude, a i Kralj ukoliko bi bio porazen mogao je umesto sebe da preda ludu, sto se u ono vreme tretiralo gotovo jednako. Danas vise nemamo lude, barem ne u tom obliku. Nemamo ni kraljeve doduse, ali zato imamo neke nove samozvane vladare i karikaturiste koji govore perom jednako bistro i ostro bas kao sto su to nekad cinile dvorske lude.

Sve u svemu karikature su sjajna stvar.
 
Manhattan
Psycho Killer
Psycho Killer



Godine: 46

Datum registracije: 15 Jul 2004
Poruke: 4031
Mesto: ...where the wild roses grow!

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 08, 2005 3:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

vladimir0523 je napisao/la sledeće:
Karikature su jos od davnina bile prisutne u likovnoj umetnosti. Secam se nekih Leonardovih karikatura, ali meni barem su ostale u secanju posebno Gojine male grafike na kojima je veoma satiricno i karikaturalno predstavio odredjene znacajne licnosti onog vremena.

Nekada davno Kraljevi su imali dvorske lude koje su predstavljale simbolicno kraljev odraz. Luda je bio jedina licnost na dvoru koja je bez pardona mogao da kaze kralju sta god mu padne na pamet. Velikim gubitkom se smatrao gubitak lude, a i Kralj ukoliko bi bio porazen mogao je umesto sebe da preda ludu, sto se u ono vreme tretiralo gotovo jednako. Danas vise nemamo lude, barem ne u tom obliku. Nemamo ni kraljeve doduse, ali zato imamo neke nove samozvane vladare i karikaturiste koji govore perom jednako bistro i ostro bas kao sto su to nekad cinile dvorske lude.

Sve u svemu karikature su sjajna stvar.


Genijalno poredjenje! Nemam ništa da dodam il' oduzmem, samo nisam htela da propustim i ne pohvalim analogiju!

_________________
Mo'š misliti! Rolling Eyes
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 08, 2005 4:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

i ja potpisujem...i dajem mali doprinos ovoj temi.... Wink


_________________
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Umetnost ~ -> Karikatura Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 1 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon