www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Beogradski sindikat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Diskusije o domaćoj muzici ~
::  
Autor Poruka
GiGi
*Pravi muškarac*
*Pravi muškarac*





Datum registracije: 09 Mar 2005
Poruke: 10732
Mesto: Autonomna Pokrajina Vojvodina/ Novi Sad/ Liman

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 12, 2006 11:22 am    Naslov poruke: Beogradski sindikat Na vrh strane Na dno strane

Posto nevideh ovakvu temu, resih da otvorim. Iako neslusam rap i ovu vrsku 'zike, ova grupa je nesto zaista specijalno. Fenomenalno!!!
Reci, rime, ritam, ma sve sve mi je dobro.
Poslednji album je fenomenalan, u jakoj konkurenciji, najjaca pesma mi je Alal vera.
Da cujem misljenje vas ostalih o grupi?

,,Da se podsetimo: ova zanimljiva muzička družina nastala je još 1999. spajanjem dva rap demo benda – Red Zmaja i Tumz, kojima se potom pridružio i osmo svetsko čudo MC Flex. Tada osmočlana postava sa nepoznatim brojem sindikalnih saradnika na domaću scenu je donela jednu potpuno svežu energiju. Sa na Zapadu već poznatim konceptom hip-hop konglomerata, tj. sa više frakcija unutar benda (kao Wu Tang Clan, recimo) u uslovima getoiziranog po/ratnog Beograda, oni su vrlo brzo postali muzička vest o kojoj su svi pričali.
A zvučali su ovako: BG Sindikat u pustinji oaza, što u moru mrtvih fraza čvrsto stoji kao baza / Naša faza je razvitak, naše reči su napitak – BG Sindikat, pa mi smo sigurni zgoditak... Znam da misliš gotovi smo, nema nas, ipak / Dolazi Sindikat, sada jači nego ikad...“ – snažno i nepokolebljivo.
Žestoka hip-hop sila koja će zavladati originalnim rimama na srpskom jeziku – zaista je tako izgledalo.
Posle mnogobrojnih nastupa u proširenoj postavi koju čini devet članova, 2000. godine počinju da rade na prvom albumu. Krajem iste godine pojavljuje se Divljina – jedna od verovatno najboljih (domaćih) rap pesama ikada napisanih. Najzad, početkom 2002. godine izlazi album Bsssst...Tišinčina, muzički i produkciono skroman, ali tekstualno bogat (ne samo po količini rima) i autentičan. Na jesen iste godine izlazi osporavani i hvaljeni singl Govedina, dnevnopolitička opservacija ekipe sa Dorćola; „sve okrpili bez dlake na jeziku“, mnogi su rekli – maglovita je močvara Srbija. Ipak, momci iz Sindikata nisu hteli da prihvate jednostavnu istinu: ljudi nisu isti.
Proteklih meseci Bg Sindikat je osnovao firmu, zove se Prohibicija, a njen prvi proizvodni artikl je drugi album Sindikata Svi zajedno. Već na uvodnoj pesmi Krećemo u napad primećuje se napredak u produkciji, ali i kvalitetu muzičkih matrica. I to je otprilike jedina novost na ovom albumu, nažalost.
Prvi singl Svi zajedno, osim dosta dobrog pakovanja (uključujući i solidan spot), ne nudi mnogo. Očigledno je da je ova zapaljiva priča o drugarstvu i životu namenjena mlađoj ekipi. Odabir ovakve tematike potpuno pripada standardnom hip-hop arsenalu, ali na ovom albumu toga je ipak previše, ponavlja se priča i to upada u oči.
Tako je u vrlo sličnom maniru urađena i Zajedno, ali i Samo za BGD, posveta sa predvidivom poentom. Nekim se pesmama može naći pandan na prvom albumu i on je po pravilu originalniji, duhovitiji, jednostavno bolji. Recimo, priča o paklu droge je mnogo bolje obrađena u pesmi Samo jedan život iz 2002. nego sada u Pravo kroz vetar. Isti paritet važi i za sindikalne manifeste: Bs! Bs! i Znaj u odnosu na nove radove Jednostavnost i suština i Povratak.
Sindikat svakako najbolje i najsigurnije zvuči kada se bavi „društvom i srpskim biznisom“ (nažalost, žene im na ovom izdanju nisu interesantne) i iz tog arsenala se izdvaja Stotka, priča o tome šta kome ovaj apoen stvarno znači, lagana životna filozofija Od sranja se ne beži i poslovna Poroci Beograda.
Beogradskom Sindikatu zaista nedostaju nepretenciozne priče sa ulice: u njihovim političkom iskazu se ne prepoznaje jasan stav, nema artikulisanog odnosa sa 90-im, a često provejava priča baš prepoznatljiva iz tog vremena (svetske zavere protiv Srba, pominju se neki ustaški plagijatori), analiziraju se samo posledice, ali tanko i pojednostavljeno. ''
[Aleksandar Pavlić]








_________________


 
Milos-PFC
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 24 Dec 2005
Poruke: 263

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 12, 2006 12:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svaka cast ljudima sto pevaju o nasoj stvarnoj stvarnoj situaciji u zemlji samo sto nasim politicarima to ne dolazi do usiju pa i dalje prave gluposti.
 
jeka_ks
GiGijeva miljenica
GiGijeva miljenica



Godine: 33

Datum registracije: 18 Mar 2005
Poruke: 3933
Mesto: krusevac

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 12, 2006 4:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Totalno su ludi,a i pesme!!!!!!!!!Ima nekoliko pesama koje volim

_________________
Neka te moj poljubac dotakne putem ovih

malih slova, nek ti u srce udje radost nova, nek

ti sve od srece sja, a uzrok tome neka budem

ja..
 
enciklopedija
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Dec 2005
Poruke: 11

trinidadandtobago.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 12, 2006 6:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Veliki sam postovalaca Sindikata, pesme su im fenomenalne, moram reci da mi se vise svidja prvi album, ali je i drugi dobar. Nedavno su imali koncert u SKC-u povodom 7 godina postojanja, ako neko ima slike... postavite slobodno Very Happy
 
MISS_J
ELeCTRiC_ChiCK
ELeCTRiC_ChiCK





Datum registracije: 16 Mar 2006
Poruke: 3261

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 12, 2006 9:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Imaju mnogo dobre tekstove i dosta su realni....Prikazuju situacije iz stvarnog zivota...
 
boban11
Upozorenja: 2 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 39

Datum registracije: 03 Mar 2005
Poruke: 19847
Mesto: Gradiska

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 13, 2006 1:00 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Realno piče po svemu, nisu loši, moj brat ih jako voli pa sam mu neke pjesme nabavljao.OK su

_________________
Vilenjakinja & Ja Post Team
Ika & Ja Super Team
 
80Moma
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 43

Datum registracije: 15 Mar 2006
Poruke: 455
Mesto: Kac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 13, 2006 8:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ima par pesama koje mogu slusati ali ima i onih koje su katastrofa.

_________________
"Mi pamtimo BARI a vi Fljarmuntari"
 
GiGi
*Pravi muškarac*
*Pravi muškarac*





Datum registracije: 09 Mar 2005
Poruke: 10732
Mesto: Autonomna Pokrajina Vojvodina/ Novi Sad/ Liman

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 13, 2006 1:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Koja ti je katastofa pesma?? Shocked Shocked

_________________


 
Ivankamaza
~Ljubav i Snovi~
<font color='blue'><b>~Ljubav i Snovi~</b></font>



Godine: 38

Datum registracije: 19 Okt 2004
Poruke: 53570
Mesto: ~ Paris je t'aime ~

france.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 30, 2006 5:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pravo da vam kazem imam njihove pesme al ih nikada nisam slusala Rolling Eyes
 
Gertie
◊Poker Face◊
<b>◊Poker Face◊</b>



Godine: 37

Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 5281
Mesto: Neću da ti kažem, ćelavi!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 30, 2006 5:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Obozavam ih!
Stvarno su ljudi jednom! To se i trazi, da neko ovim nasim politicarima saspe u lice i bez pardona ono sto citav narod misli! Svidja mi se ceo prosli album a sa novog Poroci Beograda i Alal Vera.

_________________
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 30, 2006 9:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svidja mi se sto su ostri prema ovdasnjoj politici i bez dlake na jeziku. Na slikama na albumu "Bssst - tishinczina" ih ima 23! Nije onda ni cudo sto imaju uvek dobre stvari.

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
SKARLET2004
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 48

Datum registracije: 17 Avg 2004
Poruke: 323

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 01, 2006 8:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

posto ih moj klinac obozava i non stop slusa-i ja ih slusam .dobri su -govedina-mi je bas bila strava pesma,mislim i sad je,pa ono-na viteskom polju-super uradjeno.sa novog -alal vera-ljiga-poroci-to bih izdvojila.reci su odlicne-samo ih zaista ne cuju oni kojima su upucene Sad

_________________
dobro je kad u zivotu za nesto se boris
rukama stvoris
dobro je kad u zivotu nekoga volis
neko te voli
dobro je kad u zivotu neko te sluti
ti nekoga slutis
ali najbolje kad u zivotu
imas nekog s kim mozes ovako da sutis...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Diskusije o domaćoj muzici ~ -> Beogradski sindikat Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Strana 1 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon