www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ko se razume u farbanje neka kaze neshto....
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Auto-moto svet ~ -> ~ Arhiva - Auto-moto svet ~
::  
Autor Poruka
nedd1ch
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 11 Dec 2005
Poruke: 597
Mesto: Novi Sad/Bachka_palanka

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 13, 2006 10:46 pm    Naslov poruke: Ko se razume u farbanje neka kaze neshto.... Na vrh strane Na dno strane

Znachi crna boja mi je najjacha za svaki auto.
Ne razumem tolike razlike izmedju crnih farbi na kolima,na jednim je extra sjajna dok na drugim sva nekako chudna
Postoje nekakve akrilne crne,pa perla crna,pa metalik crna,nishta ne kapiram.
Moj auto je metalik crn to je valjda zbog onih sitnih zrncadi peska shto se sjaje.
Pogotovo su na BMWovima i AUDIima dobre crne boje,kojeg su to tipa?
Jel moze neko da objasni razlike u tim bojama i postupku farbanja?
pozdrav 8)



_________________
nedd1ch
 
Bajadk
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 49

Datum registracije: 08 Mar 2004
Poruke: 1077
Mesto: Podgorica - Danmark

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 13, 2006 11:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moja carisma je bila perla crna metalik. Sve ti to pise u njihovim brosurama.

_________________
E da mi je, da mi je
 
n3xt
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 12 Apr 2006
Poruke: 97
Mesto: Istok

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 14, 2006 11:21 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja bih svoj auto farbao u mat crnu boju ( odbojnu na sunce ) i jos zatamljena stakla, crvene neonke i nista vise ti ne treba za idealan auto .....

_________________
Sreca se ne juri,sreca se srece ....
 
nedd1ch
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 11 Dec 2005
Poruke: 597
Mesto: Novi Sad/Bachka_palanka

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 14, 2006 5:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislish na onu shto se ne sjaji,onu matiranu.
Izvini,ali to bi autu dalo socijalan izgled,zar ne ?
Mislim da je ipak najcrnja ta perla jer je ujedno i najskuplja.

_________________
nedd1ch
 
Majmun zvani BOBO
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 11 Feb 2006
Poruke: 43
Mesto: Ljubljana

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 14, 2006 5:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Crnih boja imas ko trave, ali imas i belih ko trave.Auta se fabricki farbaju po vise slojeva sa robotima. Najprije nanesu snov koja veze farbu za pleh auta, zatim dodje prvi sloj od bjele ili crne, zavisi koje boje ce auto na kraju biti. Posle toga se nanese prva odabrana boja, te su boje obicno ili malo tamnije ili svetlije da dadnu boji na kraju dubinu. Zatim se nanese od 2 do 4 sloja konacne boje (sto vise ima slojeva ljepse ce auto izgledati na kraju). N kraju se nanese jos zastitni sloj a onda i lak. Ali je to fabricki pa se sve radi sto brze, tako da za posebne automobile imaju i farbe sa vise slojeva recimo Cadilac Cien ima 16 slojeva farbe, prva crna pa vise razlicitih sivih. Za parlescentnu farbu (farba koja sa razlicitog ugla menja boju) se nanese jos farba sa nekim dodatcima koji mogu farbi sa razlicitog ugla dati drugu boju, ali samo ako ima jos neku drugu farbu ispod ili na toj boji da ima sta da se menja. eto malo je podugo, mozda sam negde se zaje** tako da izvinite pa me popravite. cuvajte se.
 
80Moma
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 43

Datum registracije: 15 Mar 2006
Poruke: 455
Mesto: Kac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 14, 2006 6:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mnogo je komplikovano objasnjavati sve u vezi boja i farbanja.Recimo da moj drugar drzi farbaru u kojoj prodaje boje naravno za kola i to od renomiranih firmi od spies hecker du pont i ostalih pa mi je on onda objasnjavao to u vezi sa bojama mislis da sam zapamtio??

_________________
"Mi pamtimo BARI a vi Fljarmuntari"
 
nedd1ch
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 11 Dec 2005
Poruke: 597
Mesto: Novi Sad/Bachka_palanka

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 22, 2006 11:23 am    Naslov poruke: CRNI audi BMW Na vrh strane Na dno strane

Jeste li mozda primetili na kolima koja se sijaju,koja su kao nova da kada sine sunce u njih i kada se bash zagledate vidite one neravnine dublje u boji onu tzv "narandzinu koru".Na nekim vozilima se vidi golim okom,dok se na nekim mora zagledati dobro u osvetljeni deo.
Usled chega se pojavljuje ovo?

_________________
nedd1ch
 
adamovicivan2
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 01 Jul 2006
Poruke: 67

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 27, 2006 9:59 pm    Naslov poruke: odg Na vrh strane Na dno strane

najbolja boja je mastilo plava
 
biske
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 09 Maj 2005
Poruke: 369
Mesto: mirijevo

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 27, 2006 11:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

crna mada verovali ili ne na velikim automobilima extra stoji bela
 
*~*Dixy*~*
~ToRqUe~
~ToRqUe~



Godine: 42

Datum registracije: 28 Okt 2006
Poruke: 4248
Mesto: BEOGRAD-CILJ OPRAVDAVA SREDSTVA....i da..._ne diram te, ne diraj me_...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 28, 2006 1:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prvo pitaj devojku reci ce ti sta je najbolje od boja Wink (posto sigurno lakira nokte)
Salim se, perla ti je recimo ona boja koja npr. je u osnovi bela ali se "dugine boje" prelamaju i dobijas opticku varku da ima vise boja. Sad moze da bude zelena , zuta, crvena u osnovi ne bitno.
Metalic ti je extra odradjena kada joj se priblizis na metar a vidis zenicu oka to vazi i za standardne boje mada je ova bolja i dugotrajnija.
Mat boja , nema sjaja u sebi a i ne vidim njenu svrhu.
Uglavnom znam da svi sada furaju te perla boje kao to ti je in, fancy a sto im auspuh visi i sto je busan nikom nishta, a da ne spominjemo "zavijanje" kaiseva, zvonjavu ventila itd...

_________________
 
speedoje
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 41

Datum registracije: 24 Feb 2006
Poruke: 358

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 28, 2006 4:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ukusi se razlikuju, crna mat boja zna itekako dobro da izgleda, samo ako se lepo uklopi sa celim izgledom automobila. Razlika u boji zavisi od tih gustine i velicine tih cestica u metalik boji, a takodje to isto vazi i za perlu, negde je izrazenija, a negde se tek nazire.
 
biske
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 09 Maj 2005
Poruke: 369
Mesto: mirijevo

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 28, 2006 8:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

crna mat je ekstra, samo je teska za odrzavanje, po meni metalik perle boje su buducnost
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Auto-moto svet ~ -> ~ Arhiva - Auto-moto svet ~ -> Ko se razume u farbanje neka kaze neshto.... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon