www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Da li verujete da ste prokleti??
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Ezoterija ~
::  
Autor Poruka
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 04, 2006 10:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Khm ja ne verujem u prokletstva. Mislim sami krojimo svoju sudbinu tako da nema svrhe verovati u te neke natprirodne sile.

 
Emilli
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 44

Datum registracije: 06 Maj 2006
Poruke: 1322

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 04, 2006 10:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

njegovan je napisao/la sledeće:
ja mislim da sam proklet jer sam iz grada gde svi pricaju o nekim natprirodnim silama.


Ub, Valjevo... i sca okolna mesta gde ti živiš su najjača(što se tiče vradžbina ) i tamo se ljudi najviše bave Vlaškom magijim, koja je jako opasna, ali to nemora da znači da si ti proklet jer si odatle.Jednostavno u tom delu Srbije gde ti živiš ljudi se bave magijom svakakve vrste ali najviše Vlaškom magijom, i tamo se noću može svašta videti što se tiče ne materijalnih stvari.

s38121rs je napisao/la sledeće:
naravno da ne, to je obicna glupost, sami uticemo na svoj zivot


Podrazumeva se da sami utičemo i sami sebi krojimo svoj život i sudbinu, ali u današnje vereme nekim drugi ljudima se to možda nesviđa i lako mogu na razne načine da nas sklone sa našeg puta, što većina možda misli podsvesno da je sam kriv za svoj živit.
Ipak mislim da neko ko te mrzi i želi da ti naškodi to će i učiniti, ne birajući sredstva, a većina koja su ne upućena u neke stvari misliće da je to samo njegova krivica.


Editovala Daca
Sve moze stati u jedan post

_________________
Kako da volim ono što imam,kad ne mogu da imam ono što volim...
 
rade05
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 14 Apr 2005
Poruke: 38

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 07, 2006 10:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kako su mi stvari u zadnje vreme krenule ponekad pomislim da sam proklet.
Mislim da prokletstvo postoji ili neki drugi vid crne magije, ili magije oupšte. Skoro svaka civilizacija je tvrdila da postoji crna magija. Ali to ne znači da se u životu treba prepustiti spontanom sledu događaja, već da na život i njegov tok treba uticati. Uvek se setite poslovice: "Svako je kovač svoje sreće"
 
NikolaHN
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Avg 2005
Poruke: 207

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 07, 2006 11:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ponekad pomislim da sam stvarno proklet
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 08, 2006 4:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Secate li se one scene iz "Zitija Brajanovog" kad na krstu pevaju "Always look at the bright side of life"? Baksuz i prokletstvo uvek treba gledati sa vedrije strane, da bi se lakse podneli. Inace, u sudbinu ne verujem.

Nemacki grafit: "Svako je nakovanj svoje nesrece"

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
optimista_90
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 07 Jun 2006
Poruke: 68

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 08, 2006 2:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam ubedjen da nisam proklet 8)
 
_Sen
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 09 Jun 2006
Poruke: 11

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 10, 2006 9:45 pm    Naslov poruke: Draga Emili Na vrh strane Na dno strane

Napisala si :
Ub, Valjevo... i sca okolna mesta gde ti živiš su najjača(što se tiče vradžbina ) i tamo se ljudi najviše bave Vlaškom magijim, koja je jako pasna, ali to nemora da znači da si ti proklet jer si odatle.

Vlasi su narod poput Goranaca, Bunjevaca.. To mu otprilike dodju plemena starosedelaca, koji nisu imali ni svoju crkvu ni skolu. Prihvatili su i religiju i crkvu prostora na kome se nalaze, uglavnom uz Rumunsku granicu - istocna srbija (negotinska krajina, homolje...). Kasno prihvatanje religije uslovilo je i mnogo duzi period paganizma.
Ne zelim da te naljutim ali nikakve veze nema Vlaska magija sa Savom Savanovicem i zapadnom Srbijom.

Nego da ne otvaram novu temu u temi.

Svako je kovac svoje srece, pa moze biti da je izreka :
Ko pre devojci, njegova je !
bude pandan sali...
Ko pre devojci, njegovo je dete.

Jedno je sigurno, dobro se dobrim vraca !!!

_________________
JDNV
 
Emilli
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 44

Datum registracije: 06 Maj 2006
Poruke: 1322

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 11, 2006 9:19 pm    Naslov poruke: Re: Draga Emili Na vrh strane Na dno strane

_Sen je napisao/la sledeće:
Napisala si :
Ub, Valjevo... i sca okolna mesta gde ti živiš su najjača(što se tiče vradžbina ) i tamo se ljudi najviše bave Vlaškom magijim, koja je jako pasna, ali to nemora da znači da si ti proklet jer si odatle.

Vlasi su narod poput Goranaca, Bunjevaca.. To mu otprilike dodju plemena starosedelaca, koji nisu imali ni svoju crkvu ni skolu. Prihvatili su i religiju i crkvu prostora na kome se nalaze, uglavnom uz Rumunsku granicu - istocna srbija (negotinska krajina, homolje...). Kasno prihvatanje religije uslovilo je i mnogo duzi period paganizma.
Ne zelim da te naljutim ali nikakve veze nema Vlaska magija sa Savom Savanovicem i zapadnom Srbijom.



Nego da ne otvaram novu temu u temi.

Svako je kovac svoje srece, pa moze biti da je izreka :
Ko pre devojci, njegova je !
bude pandan sali...
Ko pre devojci, njegovo je dete.

Jedno je sigurno, dobro se dobrim vraca !!!


Zman ja šta sam napisala vrlo dobro, pogotovo što se tiče Vloaško-rumunske magije ili bolje reći ciganskih vradđbina, pre bih to tako nazvala nego magijom.
A Sava Savanović nije u toj priči uopšte.

_________________
Kako da volim ono što imam,kad ne mogu da imam ono što volim...
 
sanjica980
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 43

Datum registracije: 24 Feb 2005
Poruke: 393
Mesto: beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 16, 2006 10:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne nikakao to je samo puka slucajnost

_________________
ljubav je gospodar, a ti si rob
 
_Sen
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 09 Jun 2006
Poruke: 11

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 18, 2006 4:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Po meni, vradzbine su besmislice, magija je realnost.
Htedoh samo reci da treba napraviti razliku izmedju starih religija i uzimanja novca od naivaca ili ti vradzbina.
Sta mu sad dodje ciganska magija ?
Hajde da pricamo, ne zelim nikom da namecem svoj nacin poimanja istorije.
Verujem u boga kao sto znam da sam se krstenjem tri puta odrekao djavola i pljunuo na njega. A cin krstenja nije vradzbina, to je magija ili ti magija moje vere !
Kakve veze ima ciganska magija sa vlaskom? Verovala ili ne velike iako su narodi totalno i prostorno i mentalno razliciti. Procitaj bilo koju knjigu Vesilina Cajkanovica o slicnostima.
Sava Savanovic, prvi srpski vampir po pisanim "tragovima" potice bas iz krajeva koje si navela.
Prokletstvo samo po sebi zavisi od mali milion stvari i mozes je porediti uzrocno posledicnom vezom od svojih pra predaka po krvnoj liniji do svog ponasanja.
Verovanjem da si proklet slabis svoju veru i andjela kog krstenjem dobijas na svom desnom ramenu. Tesko je prihvatiti svoje probleme, a kada ih i prihvatis nista nisi uradila ako se ne boris da ih resis.
Emilli, ne zelim da te ljutim ni da kontriram svojim pisanjem. Pricamo zar ne ?

_________________
JDNV
 
slatka_breskvica
*samo tvoja...*
*samo tvoja...*



Godine: 25

Datum registracije: 08 Jun 2006
Poruke: 8864
Mesto: USA

california.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 08, 2006 11:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne mislim da me je neko prokleo..... Ako se desi nesto tog dana,pa sledece godine isto verujem da je tako moralo da bude... da je to jednostavno sudbina i nista drugo

_________________
Happy & Married
 
vmirko
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 14 Dec 2004
Poruke: 409
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 05, 2006 6:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne, ja ne verujem da sam proklet ali definitivno ima neceg.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Ezoterija ~ -> Da li verujete da ste prokleti?? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon