www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kemal Malovcic
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Arhiva - Domaća muzika ~
::  
Autor Poruka
.::pinki::.
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 35

Datum registracije: 03 Apr 2006
Poruke: 2882
Mesto: u dugovima :))

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 24, 2006 5:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

GiGi je napisao/la sledeće:
Kako mislis nacisticki? Neutral Neutral


kad dođe Kemal:
Na koncertu se uzviče Bosna, Alah, dižu se 2 prsta itd...
mada to meni i ne smeta, svejedno idem..
(ali slično je i na Bajinim(Mali Kninđa) koncertima)

eto sa tim sa to mislila Very Happy Wink



_________________
 
GiGi
*Pravi muškarac*
*Pravi muškarac*





Datum registracije: 09 Mar 2005
Poruke: 10732
Mesto: Autonomna Pokrajina Vojvodina/ Novi Sad/ Liman

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 24, 2006 11:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

.::pinki::. je napisao/la sledeće:
GiGi je napisao/la sledeće:
Kako mislis nacisticki? Neutral Neutral


kad dođe Kemal:
Na koncertu se uzviče Bosna, Alah, dižu se 2 prsta itd...
mada to meni i ne smeta, svejedno idem..
(ali slično je i na Bajinim(Mali Kninđa) koncertima)

eto sa tim sa to mislila Very Happy Wink


Pa dobro to nije nacisticki, ali nema veze razumeo sam sta si htela da kazes..
Odakle je Kemal, jel zna neko?

_________________


 
***Srna***
Chilly
Chilly





Datum registracije: 09 Apr 2006
Poruke: 13261

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 24, 2006 11:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne znam, odakle je, ali odakle god da je, to je CAR sa takvim glasom kakav se nece roditi jos jednom! Svejedno mi je kakvi su mu koncerti i ko ce baciti peglu na njega, njegove pesme su ostale i bice legende.. Ali ipak, svaka cast, vladeling, napisao si odlican text o njemu.. ah, kad bi samo srela Karleusu, ne bih bacila samo peglu na nju. to je kreten. ali dobro, svako svome. KISS Smile New Spiral Mr. Green Very Happy
 
GiGi
*Pravi muškarac*
*Pravi muškarac*





Datum registracije: 09 Mar 2005
Poruke: 10732
Mesto: Autonomna Pokrajina Vojvodina/ Novi Sad/ Liman

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 24, 2006 11:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Za sve fanove Kemala samo da vas sve obavestim da dolazi u moj grad, Novi Sad 16. Juna, jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee. Very Happy

_________________


 
Tajci_15
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 28 Okt 2005
Poruke: 178
Mesto: tamo gde zvezde padaju,gde tiha muzika svira,gde snovi postaju java,tamo gde je ON

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 25, 2006 12:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ima dobre pesme i dobro peva. Super pevac nema sta........ Laughing Laughing Laughing 8) 8)

_________________
NoCas zVezDe PadaCe jedNa od njIh naSa je jeDnA nOsi utEhu kO u Snu vOleLa biH da si Tu
 
.::pinki::.
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 35

Datum registracije: 03 Apr 2006
Poruke: 2882
Mesto: u dugovima :))

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 25, 2006 12:46 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kemal Malovčić



Biografija

Kemal Malovčić rođen je 6. maja 1951. godine u Sanskom Mostu. Svoju karijeru započinje još u mladosti. Kao izvođač narodne muzike jako brzo stiče popularnost i simpatije slušalaca. Pripada onoj grupi Bošnjaka pjevača koja je početkom 80tih krenula u muzičko osvajanje estradnog neba bivše Jugoslavije. Njegovi početci su mnogo vezani za Sarajevo gdje su nastali njegovi prvi albumi "Oko Sane" 1968, "Sad kod mene tuga srcem vlada" 1972, "Senada, Senada" 1973 godine i "Stiglo pismo od rođenog brata" 1974. godine. Najveću slavu je postigao ulaskom u srbijansku folk grupu "Južni Vetar" 1985. godine sa kojima je izdao 7 uspješnih albuma. U ona davna vremena kada su sadašnje generacije "puzale na koljenima" Kemal je napravio "bum" sa svojim
numerama: "Sine, sine", "Mirsada", "Škorpion sam ja" i druge koje se i danas rado slušaju. Međutim, najveći uspjeh i kulminacija u karijeri, desio se njegovim dolaskom i sklapanjem saradnje sa Južnim Vetrom koja je trajala sedam godina. Da nije pogriješio što je promijenio "jato", te da je učinio ono pravo, godine 1985 opravdava svojim albumom pod nazivom "Okreće se kolo sreće", kojeg je radio sa najpopularnijim kompozitorima tadašnjih vremena: Miodragom M. Ilićem i Pericom Zdravkovićem. Što bi naš narod rekao, prvo pa muško. Pomenuti album, rasprodat je u zavidnom tiražu od oko 600.000 primjeraka. Udarna numera "Okreće se kolo sreće" postala je hit koja je tada bila na prvim ljestvicama folk barometra. Ništa manje nisu bile slušane ni pjesme: Pomiluj draga ćerku, Rekla si mi da ne voliš zimu i druge. Ali samim svojim dolaskom u Južni Vetar bio je bojkotovan sa strane muzičkih kritičara i počašćen je epitetom "hodža", te da pjeva i zavija kao hodža. A kritičari ko kritičari misle da su pokupili pamet čitavog svijeta, a ni sami neznaju pjevati, a kamoli da napišu tekst, ali su uvijek spremni da "pljuju" bez argumenata. U ono vrijeme boje orijentalnih zvukova na tamnosnjim prostorima nimalo nisu bile poželjne, stoga nije za čudjenje sto su ga bojkotovali, ne samo Kemala, vec komplet Južni Vetar. Ali, što je najbitnije, publika je prihvatila sve to srcem, a kritičari mogu krikom da paraju nebo. Početkom agresije na svoju domovinu Bosnu i Hercegovinu napušta "Južni Vetar" i priključuje se Humanitarnom pokretu BiH estrade za pomoć Bosni i Hercegovini. Održao je nekoliko stotina humanitarnih koncerata za BiH. I tada su snimane lijepe pjesme koje je radio i aranžirao momentalno veoma aktuelni kompozitor Džavid Ljubovci. Danas Kemal živi u Beču, Austrija.


Diskografija

"Oko Sane" (1968)
"Sad kod mene tuga srcem vlada" (1972)
"Senada, Senada" (1973)
"Stiglo pismo od rođenog brata" (1974)
"Skitnica" (1975)
"Što nam svadbu odgodi" (1976)
"Suzana ljubavi" (1977)
"Hiljadu poljubaca šaljem ti draga (1978)
"Čuvaj draga našu kćerku" (1979)
"Gdje si sada Leptirice moja" (1982)
"Doviđenja ja nemam strpljenja" (1983)
"Škorpijon sam ja" (1984)
"Okreće se kolo sreće" (1985) – Južni Vetar
"Ko gubi" (1986) – Južni Vetar
"Oženi me Babo moj" (1987) – Južni Vetar
"Zajedno u život novi" (1988) – Južni Vetar
"Prosjak ljubavi" (1989) – Južni Vetar
"Caru ide carevo" (1990) – Južni Vetar
"Ti si moj 13 broj" (1991) – Južni Vetar
"Bujrum" (1993)
"Neka paša, neka aga" (1994)
"Trn u oku" (1995)
"Eh da sam" (1997)
"Od toga dana" (1998)
"Dlan" (1999)
"Kolo sreće se okreće" (2000)
"Ranjeno je srce moje" (2001)
"Car ljubavi" (2002)
"Carinik" (2004)
"Sretan Put" (2006)


preuzeto from Wikipedija

Very Happy Wink Very Happy

_________________
 
ComiX
~ Tajni agent ~
~ Tajni agent ~





Datum registracije: 29 Nov 2005
Poruke: 2077
Mesto: Serbia

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 25, 2006 8:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni je drago sto ste se na temu o Kemalu pojedini vise osvrcu na druge pevace (JK) nego sto pricaju o svom pulenu. Ukoliko si kolega nervozan zbog drugacijeg misljenja onda si mozda ti jeo bunike, ComiX sigurno nije. Slazem se sa tim da je ovaj pevac o kome je rec pevao i kad drugi nisu smeli, a to je bilo kada je davao podrsku svom narodu kada su kretali u rat devedesetih godina. I to je kolega po tebi za cenjenje, svaka cast. Inace eto i drugi clanovi imaju sliku sa terena sta se desava kad dolazi taj "satorski pevac" da peva na primer u Sloveniji Rolling Eyes Ne znam sta bi se desilo kad bi te video Kemal i njegova ekipa, a da znaju odakle dolazis, to ti sa JK se sigurno ne bih desilo Wink
Nek voli ko sta hoce, ja sam ovde dosao i prvi put da iskazem svoje msljenje i to mi niko ne moze uskratii,ali pojedinima to smeta, pa im je moj predlog da pocnu da slusaju nesto drugo. Mozda ne znaju da im ovaj pevac svojim grohotinim glasom ustvari stvara nervozu. Opustite se malo. Wink
 
GiGi
*Pravi muškarac*
*Pravi muškarac*





Datum registracije: 09 Mar 2005
Poruke: 10732
Mesto: Autonomna Pokrajina Vojvodina/ Novi Sad/ Liman

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 25, 2006 12:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bravo .::pinki::. za ovu biografiju. Pretpostavljao sam da sad zivi u Becu, ali zaista nisam znao da je pevao sa ,,Juznim vetrom''. Bravo za ovu informaciju!!

_________________


 
***Srna***
Chilly
Chilly





Datum registracije: 09 Apr 2006
Poruke: 13261

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 25, 2006 4:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Gigi, da li mozda znas gde u Novom Sadu ce drzati koncert????????????????? Shocked Shocked
 
.::pinki::.
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 35

Datum registracije: 03 Apr 2006
Poruke: 2882
Mesto: u dugovima :))

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 25, 2006 7:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

GiGi je napisao/la sledeće:
Bravo .::pinki::. za ovu biografiju. Pretpostavljao sam da sad zivi u Becu, ali zaista nisam znao da je pevao sa ,,Juznim vetrom''. Bravo za ovu informaciju!!


nema na čemu Wink

_________________
 
GiGi
*Pravi muškarac*
*Pravi muškarac*





Datum registracije: 09 Mar 2005
Poruke: 10732
Mesto: Autonomna Pokrajina Vojvodina/ Novi Sad/ Liman

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 30, 2006 1:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

***Srna*** je napisao/la sledeće:
Gigi, da li mozda znas gde u Novom Sadu ce drzati koncert????????????????? Shocked Shocked


Ako imam prave informacije na Spensu.

_________________


 
goga20
~lavica~
<b>~lavica~</b>



Godine: 39

Datum registracije: 30 Dec 2004
Poruke: 1092
Mesto: Linz

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 30, 2006 3:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jel znate da Kemal zajedno sa Mile Kitic, Semsa Suljakovic, Sinan Sakic i Dragana Mirkovic gostuju u emisiji BN Koktel na BN Televiziji 19.06.2006 u 21:00 to su sastavili Juzni Vetar, mislim da ce biti jako dobra emisija. Ako je to tacna informacija koju ja imam!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Arhiva - Domaća muzika ~ -> Kemal Malovcic Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 3 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon