www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Razlika u godinama
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~
::  
Autor Poruka
Bobak_BL
* Domaci Lazov *
<b>* Domaci Lazov *</b>





Datum registracije: 06 Avg 2010
Poruke: 8210
Mesto: sta te briga...za moje mjesto...

hong_kong.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 18, 2010 2:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne volim muskarce...da se odmah zna...
na prvi cudan pogled dolazi do fizickog kontakta...
sto se tice starijih zena...bio sam ja sa svakakvim zenama...
dobro, dok sam bio mlad, zanimale su me...jer su pretezno imale posao,
i koju paru viska...zastekanu za crne dane...
a od dana provedenih sa mnom, nema crnjih...

sad kako sam malo porastao...i kako mi je brada narasla i neke dlake..
trazim sebi mladje cure...eto ova s kojom sam dve godine,
je malo mladja od mene...pet godina, nije to strasno...
kao ovo kod x- cure...
ona je sva neka blesava...
je li ti radis nesto sto rade normalne cure...?..tvojih godina...
salim se, godine nemaju neke velike veze...
ako ja imam vise od nje godina...a imaju i te kakve veze, ako imam manje od nje...



_________________
S ljubavlju je isto
kao i sa sjenom...
ako za njom trcis,
dostici je neces nikada.
no samo joj okreni ledja,
ona ce te zauvijek slijediti....
Rolling Eyes
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 24, 2010 10:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Stariji partner



Mnogi kažu kako je starost stanje uma, te da su ljudi stari onoliko koliko se starim osjećaju. To je optimističan pristup starenju, ali ne možemo se ne zapitati da li se to odnosi i na veze? Često je prihvatljivo da je muškarac stariji od žene u vezi, ali nekima je neprihvatljivo kada je situacija obrnuta. Moguće je imati stabilnu i kvlitetnu vezu sa velikom starosnom razlikom, ali je veoma važno da oba partnera razumiju da se mogu javiti neke poteškoće, te da su spremni da ih zajednički rješavaju.

Najbitnije je razumjeti da iako vaša tijela pokazuju određenu starosnu dob, ustvari je zrelost ono što je najvažnije. Pa tako, dvadesetogodišnjakinja i tridesetogodišnjak mogu biti veoma slični, ali na osnovu razine zrelosti. To ovisi o njihovim životnim iskustvima, osobnim pogledima i ciljevima.
Ono što može utjecati na stvaranje ili razaranje takve veze, jesu zajedničke osobine. Većina ljudi će se, bez sumnje, lako sožiti sa nekim ko ima slične interese i hobije. Iako je važno da imate neke svoje osobne interese, za vašu vezu je važno da možete provoditi vrijeme sa partnerom radeći nešto u čemu oboje podjednako uživate.
Zato trebate razmisliti o tome da li će ralika u godinama utjecati na zajedničke aktivnosti, bilo da se radi o gledanju filmova ili planinarenju. Također, trebate razmotriti da li će starosna razlika utjecati na vaše osobne ciljeve u životu. Bez obzira da li se želite koncentrirati na karijeru, porodični život i djecu, želite provesti vrijeme putujući po svijetu... trebate se zapitati kako bi se vaš partner složio sa svim tim.
Pitanje je da li bi se starosna razlika složila sa načinom vašeg života?! Baš zato je važna komunikacija, bitno je da na vrijeme razgovarate, ne samo o trenutnoj situaciji, već o budućnosti i tome kako starosna razlika može utjecati na vaše živote za 5, 10, 20 godina.
Ako se vi i vaš partner, osjećate kao da ste stvoreni jedno za drugo, godine i ne trebaju da vam budu neki veliki problem. Tačno je da se prioriteti i interesi s godinama mijenjaju, ali opet sve ovisi o vašoj komunikaciji i o tome koliko ste spremni imati razumijavanja i podrške jedno za drugo u godinama koje dolaze. Upoznajte se na vrijeme i procijenite da li možete izgraditi zajednički život.
Ukoliko se baš izrazito razlikujete i ukoliko nije riječ o nekim dubokim osjećajima, vjerovatno ćete se oboje složiti da je bolje da se udaljite.
Međutim, ako je riječ o pravoj ljubavi, u tom slučaju godine su samo neka beznačajna bojka, pa stoga uživajte.

{Ljepota}

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
nextajox
حزب الحيوان
<b>حزب الحيوان</b>



Godine: 34

Datum registracije: 16 Jul 2007
Poruke: 43483

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 31, 2010 6:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ok mi je ako je 2-3 god stariji od mene.. Eventualno 4-5. Ne više!

Sadašnji dečko je 2 godine stariji od mene
Wink
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 04, 2010 5:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ljubav, sex i razlika u godinama


Da li su godine u ljubavi važne i da li je ta ljubav stvarna ili je interes na prvom mjestu?


Kao što ne postoji pisano pravilo koja je najidealnija razlika u godinama dvoje ljudi, zakon koji određuje kada se takve osobe trebaju upustiti u seksualne odnose i zasnovati obitelj,za to je odgvorna jedino majka priroda.
Koja je to uopće najpovoljnija razlika u godinama između partnera? U nekim sredinama o tome se uopće ne bi raspravljalo, međutim kod nas je nekako od davnina "zapisano" da muškarac mora biti stariji od žene, ali samo nekoliko godina. Postavlja se pitanje što to znači velika razlika u godinama ako se dvoje ljudi razumije u potpunosti?
Koja se razlika u godinama smatra prihvatljivom?

Mišljenja o tome koja je najidealnija razlika u godinama između partnera su podijeljena. Neka istraživanja potvrdila su da je poželjno da razlika između parova ne bude više od deset godina, dok neki smatraju da je šesnaest godina razlike zadnja granica. Najviše je onih koji smatraju da je tri do pet godina najidealnija razlika. Naravno, ova istraživanja provedena su u različitim sredinama i pokazalo se da ukoliko je među roditeljima razlika u godinama veća i njihova djeca biraju starije partnere.
Ali , koliko god bila razlika u godinama između dvoje ljudi, najprije bi trebalo obratiti pozornost na neke druge karakteristike u takvoj vezi. Ako se dvoje ljudi vole i ako među njima ima razumijevanja, ako na seksualnom i emocionalnom polju savršeno odgovaraju jedno drugom , razlika u godinama ne bi trebala biti predmet nikakve rasprave.

Kompromis

Bez obzira na godine, ako u vezi dvoje ljudi ne postoji obostrana komunikacija, podjednako ispunjavanje želja jedne i druge strane, jedan od partnera uvijek je zakinut i takav odnos nema svijetlu budućnost. Jedan od partnera je u takvoj vezi iz nekakvog interesa, naravno ne mora značiti da je riječ o financijskoj sigurnosti, no velika je vjerojatnost da se "zakinuti" partner boji samačkog života. Statistike pokazuju da tako razmišljaju osobe koje su u vezi gdje je velika razlika u godinama.

Materijalni interes

Materijalni interes nije previše vezan za razliku u godinama. U ovakve veze se češće upuštaju mlađe generacije približno istih godina. No, ukoliko se jedan od partnera upustio u vezu prvenstveno iz financijskog interesa treba uzeti u obzir da je i druga strana izabrala ovaj odnos iz nekog svog interesa.

Seks

Ono što zanima većinu ljudi koji se ne usude upuštati u odnose sa starijima je seks. Naravno, kao što ne postoji pisano pravilo koja je najidealnija razlika u godinama dvoje ljudi, zakon koji određuje kada se takve osobe trebaju upustiti u seksualne odnose i zasnovati obitelj. Svaki muškarac ili žena bez obzira na godine sami određuju svoja pravila i prilagođavaju ih sebi kako im najbolje odgovara.

Mladi ili stariji roditelji?

Djeca su sponatanija i otvorenija prema mlađim roditeljima, ali takvi češće padaju u neprilike i već u ranoj dobi imaju problema sa zakonom. Stariji roditelji su ipak zahtjevniji i zbog nekih stresnih situacija su napetiji. Pokazalo se da su djeca koja žive u takvoj obitelji puno zatvorenija, ali brže sazrijevaju.
Dakle ništa nije isključeno i sve zavisi od partnera, njihovih želja i potreba.

{Ljepota}

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
antikvaran
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Okt 2010
Poruke: 20

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 13, 2010 2:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

10.Ja 32 ona 22,za sada ok,videćemo posle.
 
suzanasanja
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 20 Okt 2010
Poruke: 3

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 20, 2010 2:35 pm    Naslov poruke: Razlika u godinama Na vrh strane Na dno strane

Imam jedni pitanje. Sta mislite da li je muskarcu od 44 "sladje" da bude sa devojkom od 21 ili muskarci od 52 da bude sa devojkom od 29?
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 20, 2010 2:48 pm    Naslov poruke: Re: Razlika u godinama Na vrh strane Na dno strane

suzanasanja je napisao/la sledeće:
Imam jedni pitanje. Sta mislite da li je muskarcu od 44 "sladje" da bude sa devojkom od 21 ili muskarci od 52 da bude sa devojkom od 29?


Imam jedan odgovor:
Muskarcu ce uvijek biti mladje=sladje... Mr. Green

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Bobak_BL
* Domaci Lazov *
<b>* Domaci Lazov *</b>





Datum registracije: 06 Avg 2010
Poruke: 8210
Mesto: sta te briga...za moje mjesto...

hong_kong.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 20, 2010 5:49 pm    Naslov poruke: Re: Razlika u godinama Na vrh strane Na dno strane

suzanasanja je napisao/la sledeće:
Imam jedni pitanje. Sta mislite da li je muskarcu od 44 "sladje" da bude sa devojkom od 21 ili muskarci od 52 da bude sa devojkom od 29?


slatko im je obadvojici... Mr. Green
samo mi nije jasno..sta je to slatko...u njima dvojici...
salim se...muskarci su ti kao vino... Mr. Green
sto su stariji to su kiseliji...i vise smrde... Laughing
ali eto zbog nekih suludih ideja...neki ljudi misle da je staro vino,
bolje nego ono mladje...ja sam pio vino...
pedeset godina staro... Mr. Green ne svidja mi se uopste... Confused
posto je tad bilo starije od mene duplo... Mr. Green
sta moze da se svidi nekoj curi u najboljim godinama...
na ofucanom starkelji...od 52...godine...
nesto ociglednio nije uredu s njom...
ili je neki gurbet...pa niko nece da je pipne...sem starkelja...
ili nije normalna... Shocked

_________________
S ljubavlju je isto
kao i sa sjenom...
ako za njom trcis,
dostici je neces nikada.
no samo joj okreni ledja,
ona ce te zauvijek slijediti....
Rolling Eyes
 
njanja1011
*look by njanja*
<b>*look by njanja*</b>



Godine: 36

Datum registracije: 14 Sep 2010
Poruke: 18239
Mesto: Između planina i mora...

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 11, 2011 4:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

moj momak je 12 godina stariji od mene i ne vidim nikakav problem tu...
kao sto kaze zeljko samardzic-"zar ne znas da prava ljubav godine ne broji.."

_________________
"Kad bih znala da su ovo poslednje minute što te vidim,rekla bih ti:VOLIM TE,i ne bih glupo pretpostavljala da to već znaš..."
 
beckham011
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 22 Sep 2008
Poruke: 417
Mesto: планета Земља

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 12, 2011 2:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislio sam dugo da je +/- 5 godina maksimalna ''normalna'' razlika u godinama.

A onda mi se dopalo jedno ''dete'' Mr. Green , 8 godina mlađe od mene.

Ono kad me čovek pogleda i kad me koliko sam nezreo za svoje godine, to i nije neka razlika. Razz

_________________
Нисам писмен па зато не могу да оставим свој поптис овде.
 
Bobak_BL
* Domaci Lazov *
<b>* Domaci Lazov *</b>





Datum registracije: 06 Avg 2010
Poruke: 8210
Mesto: sta te briga...za moje mjesto...

hong_kong.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 27, 2011 7:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja i dalje stojim iza toga da je 5 godna plafon...razlka izmedju muskarca i zene...
u slucaju da je muskarac stariji pet godina...
u vezama u kojim su zene starije tih 5 godina......one uglavnom izgube tog muskarca...
barem ja znam nekoliko slucaja...ona imala 28 godina on 23...vucali se par godina...
on dosao u dvadeset petu...kad covjeku mozak konacno pocne da radi...Laughing
tj...da razmislja o buducnosti i tako to...i shvati neke stvari...
i uglavnom te zene sebi upropaste zivot....Shocked
izgube vreme...skoluju kretena... Laughing i on ode dalje,...
mlad...u najboljim godinama...sta ce njemu cura koja je starija od njega... Laughing Laughing
a ona...ostane ili postane necija ljubavnica... Laughing Laughing Laughing
a to se sve moze desiti i muskarcu... Confused
zivot je takav...nema milosti... Laughing Shocked Mr. Green
najbolje je gadjati u dve tri godine razlike...ili u isto godiste... to je zakon...
mislim kad na vreme mislis o tome... Laughing Laughing Laughing a posto mnogi ne misle uopste,
a kamoli na vreme...
cesto se sve s*e*e... Laughing i ljudi se razocaraju u ljubav... Laughing Laughing Laughing i krive ljubav za sve...Shocked
nije ljubav kriva... Shocked krivi ste vi...gospodo mlada... Laughing
sto ne mislite glavom....mislim...onom kojom treba da mislite... Mr. Green

ja po svom starom obicaju ....Razz necu odmah citati sta sam napisao... Rolling Eyes

_________________
S ljubavlju je isto
kao i sa sjenom...
ako za njom trcis,
dostici je neces nikada.
no samo joj okreni ledja,
ona ce te zauvijek slijediti....
Rolling Eyes
 
*pink*
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 03 Maj 2009
Poruke: 19
Mesto: ...istocno od raja...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 27, 2011 7:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

...zar su bitne godine?... New Evil
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~ -> Razlika u godinama Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25  sledeća
Strana 23 od 25

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon