www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Da li muskarac i zena mogu da budu prijatelji?
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~
::  
Autor Poruka
jbstapar
[Caliente con el fuego]
<b>[Caliente con el fuego]</b>



Godine: 32

Datum registracije: 17 Maj 2006
Poruke: 10893
Mesto: Does it matter?

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 10, 2010 3:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hm... ne Wink
Retko, retko.. Wink
Jedini prijatelj koga znam i za koga sam sigurna da me nece pogledati kao ... devojku sa kojom bi bio u vezi .. je decko iz detinjstva, znam ga ceo zivot. Wink
A ovako mislim da takva prijateljstva nisu cesta.
MOje drustvo sa kojim izlazim vec godinama, mogu reci da su mi drugovi, zezzamo se i to.. ali odmerili su me vise puta, iako smo kao samo drugovi, pa Boze dragi, odmeravam i ja njih, i ne mogu da garantujem da nikada nece biti nista izmedju nas.
Oni mi jesu drugovi i drustvo.. ali ne onaj pravi drug.
Taj jedan pravi drug.. je samo jedan - kao sto sam vec rekla. Wink
Ona prava prijateljstva izmedju muskarca i zene retko postoje.
A ona larifari prijateljstva, kao on mi drugo ovo ono... toga ima krsa na sve strane Wink



_________________
You can be the greatest!
You can be the best!
You can be the King Kong banging on your chest!
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 14, 2010 2:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I dalje kazem da mogu, zasto da ne, nismo zivotinje...

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 24, 2010 11:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Jedini prijatelj koga znam i za koga sam sigurna da me nece pogledati kao ... devojku sa kojom bi bio u vezi .. je decko iz detinjstva, znam ga ceo zivot.


To je tačno. Nema drugačijeg prijateljstva između muškarca i žene, svi smo mi od krvi i mesa i ja za sebe prvo neću garantovati da ću ostati mirna u društvu nekog novog prijatelja koji jeuz to i fizički privlačan, krv nije voda...proključa to i izbije kad tad.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 03, 2010 5:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da li ste vi zaista samo prijatelji?

I dalje postoje granice u prijateljstvu između muškarca i žene. Evo kako da budete iskreni prema sebi i prema drugima.

Iako mogu nastati od malih nogu, pa sve do početka radnog staža, muško - ženska prijateljstva su sve, samo ne jednostavna. Nije iznenađujuć podatak da se značajan proce­nat ovih prijateljstava vremenom pretvori u ljubavnu vezu.

Nedavna studija Univerziteta u Viskonsinu pokazuje da i muškarci u vezi često osećaju privlačnost prema svojim prijateljicama.

Autor studije dr Ejpril Blesk Reček kaže: “Saznali smo da, što je više muškarac emotivno privržen svojoj prijateljici, kvalitet njegove ljubavne veze biće manji. U stvari, 15 procenata svih ljubavnih veza nastalo je iz prvobitnog drugarskog zbližavanja.”

Problem možda proizilazi iz naših očajničkih pokušaja da izbegnemo iskušenje. Ubedivši sebe da ćete fizički ostati verni, dozvoljavate da se sa nekim dublje zbližite na emotivnom nivou.

“Ljudi se zavaravaju misleći da je nevera samo fizička stvar i ne grade dovoljno stabilne barijere u prijateljskim odnosima”, kaže dr Ro­nald Poter Efron, koautor knjige “Emocio­nal­na pitanja”.

“Svi žele da očuvaju taj idealizovani odnos sa prijateljem suprotnog pola. Međutim, ovo može dovesti do haosa u vašem ljubavnom životu”, upozorava on.

Drugarica zbog koje veza opstaje

Ako tokom dana provodite mnogo vremena sa drugaricom, objasnite vašoj devojci da vaše prijateljstvo sa drugom ženskom osobom može samo da pomogne vezi koju vas dvoje imate.

Studija koju je 2008. godine sprovela Blesk Rečekova pokazuje da će muškarci koji imaju prijateljice mnogo lakše posmatrati probleme u vezi iz ženske perspektive.

“Kada provodite vreme samo sa drugim muškarcima, vaš muški način razmiš­ljanja se još više ukore­njuje”, kaže ona.

Međutim, samo izbegavanje seksualne prevare nije uvek dovoljno kako biste zaštitili svoju primarnu vezu. U studiji iz 2009, sprovedenoj na Univerzitetu na Floridi, 94 procenata ispitanih žena potvrdilo je da bi bile mnogo više uznemirene kada bi se njihov partner zbližio sa drugom ženom na psihičkom, umesto na fizičkom nivou, piše "Mens helt" (Men's Health).

“Poveravanje problema drugoj ženi ukazuje na emocionalnu povezanost”, kaže dr Džon Maner, koautor studije. Sa tačke gledišta teorije evolucije, ulaganje vaše pažnje, energije i vremena na drugu žensku osobu, predstavlja veću reproduktivnu pretnju za vašu partnerku od običnog seksualnog zbližavanja.

Drugarica zbog koje veza puca

"Kao ljudska bića, svi mi imamo snažnu potrebu da se povežemo sa drugima. Ta potreba je često mnogo snažnija nego što muškarci žele da priznaju", kaže M. Gari Nojman, psihoterapeut i autor knjige “U dobru i u zlu”.

Mi smo biološki predodređeni da se zbližavamo sa pripadnicima suprotnog pola. “Moderan par provede u proseku samo od 12 do 20 minuta dnevno razgovarajući, i to većinom o prljavim pelenama ili računima za struju”, kaže on.

Tada u igru ulazi neko drugi, neko koga nikada ne morate da gledate kada je bolestan, neko sa kime ne delite novčane probleme i ko nije upućen u vaše svakodnevne brige. Prijateljstvo onda podrazumeva samo lepe trenutke: humor, filozofske rasprave, komplimente.

"Ali, taj vic koji joj šaljete mejlom, ili interna šala koju samo vas dvoje razumete dolazi iz ograničenih resursa koji postoje u nama. Što više energije trošite na ovo prijateljstvo imaćete manje za vašu vezu, koja će postajati sve bleđa i praznija", kaže Poter Efron.

Kako izbeći probleme

Ponekad malo ogovarajte vašu drugaricu. Lepo je čuvati tajne među pijateljima, ali ako svojoj lepšoj polovini otkrijete neku interesantnu informaciju, poka­za­ćete joj da je ona i dalje vaš glavni poverenik.

Recimo, ispričajte joj kako se vaša koleginica izblamirala na kancelarijskoj zabavi ili pode­li­­te sa njom nešto što vas kod ove druge nervi­ra. Ipak, na kraju, najbolji način da izbegnete tenziju je da ih upoznate. Ako prijateljica ima dečka ili muža, organizujte izlazak u četvoro.

Ukoliko vaša lepša polovina vidi da je “suparnica” u srećnoj vezi, to će je umiriti i više je neće smatrati potencijalnom pretnjom. Plus, kada svi postanete prijatelji, pitanje obaveznog čuvanja tajni polako bledi.

Naravno da je sve u redu kada ste vi taj koji je blizak sa osobom suprotnog pola. Ali, šta će se desiti ako se vaša partnerka združi sa nekim drugim tipom? Pre nego što poludite i izbrišete njegov broj iz njenog mobilnog telefona, razmislite kakvo bi dobro vama to prijateljstvo moglo da donese.

Žene imaju mnogo veće emocionalne potrebe od muškaraca. Možda će joj prijatelj pomoći da razume zašto je apsolutno neophodno da odgledate sportski pregled svako veče.

Zašto je on problem? Ako su evolucioni psiholozi u pravu, vas ne brine što će oni sedeti za istim stolom i intimno se otvoriti jedno prema drugome. Vas brine to da će završiti na tom stolu jedno preko drugog.

“Muškarci znaju kako drugi muškarci razmišljaju. Prema tome, i vi znate da je muškarac u tom prijateljstvu delom i zbog fizičke privlačnosti”, kaže Blesk Rečekova, čija istraživanja pokazuju i da ste verovatno u pravu.

Ovo morate neprekidno sebi da ponavljate: to što on možda želi da spava sa njom ne znači da će imati tu privilegiju.

Israživanje pokazuje da ovi muškarci nisu toliko interesantni ženama, koliko misle da jesu. Mladići između 18 i 23 godine su procenili da se mnogo više dopadaju svojim prijateljicama nego što je to zaista i bio slučaj.

(MONDO)
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 15, 2010 5:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mogu li muškarci i žene biti samo prijatelji?


Mogu li žene i muškarci biti samo prijatelji, bez romantičnih osjećaja? Brojna su istraživanja pokušala dati odgovor na ovo pitanje. Mnogi smatraju da je ideja muško-ženskih prijateljstava vrlo simpatična, ali ona ne postoje. Prije ili kasnije u takva se prijateljstva upletu ljubavni osjećaji. Muškarcu i ženi je vrlo teško imati platonsku vezu - obično zasmetaju osjećaji i prijateljstvo se raspadne jer jedna strana postaje ljubomorna ili posesivna. Hoće li vaša strast mirovati dok se dobro provodite i zabavljate u zajedničkim aktivnostima, dijeljenju stavova i vrijednosti s osobom suprotnog spola koja vam je samo prijatelj. Možda neće... Za razliku od brojnih ljubavnih priča koje smo vidjeli i čuli, muško-ženska prijateljstva se rijetko spominju i opisuju kao dugotrajni odnos među osobama. Čak se i poznati film „Kad je Harry upoznao Sally“ o muško-ženskom prijateljstvu na kraju pretvorio u priču o romantičnoj ljubavi.

Naravno, javlja se i problem partnera muškarca i žene koji su samo prijatelji... Oni nisu presretni čitavom situacijom, osobito ako njihovi partneri provode mnogo vremena s prijateljem/prijateljicom, pa čak i zajedno izlaze.

S druge strane, mnogi se čude zašto muško-ženska prijateljstva ne bi bila moguća. Njima je sama pomisao na romantične osjećaje u takvom odnosu neuobičajena. U jednom istraživanju provedenom među osobama koje imaju prijatelja suprotnog spola, čuli su se brojni pozitivni komentari. Muškarcima je odgovaralo to što ne moraju glumiti macho tipove pred ženama. Mogu pokazati svoje slabosti, koje žene prihvaćaju. Ženama se pak sviđa uvid u muška razmišljanja i činjenica da je prijateljstvo s muškarcem znatno manje komplicirano od ženskih odnosa. No žene se razočaraju kad otkriju da ne mogu s muškarcima razgovarati na isti način kao s prijateljicama.

Da li sve ovo znači da muškarci i žene mogu biti prijatelji?

Jednostavni odnosi su rijetki, tako da je odgovor na ovo pitanje: "Ovisi!" O čemu ovise ova prijateljstva? Ovise o tome koliko je svaka osoba spremna rasti i otvoriti se. Ovakva prijateljstva traže od muškarca i od žene da aktiviraju dio sebe koji obično ne koriste u istospolnom društvu.

Prema istraživanju muškarcima se muško-žensko prijateljstvo više dopalo zbog opće kvalitete, odnosa i užitka, te razgovora sa ženama. Za muškarca, prijateljica znači da može pokazati emocionalnu stranu i svoju ranjivost. Ženama prijatelji pomažu da pokažu svoju neovisnost i grublju stranu. Prijateljstva s muškarcima su opuštenija i zabavnija jer oni nisu previše osjetljivi na neke stvari. Ženama se dopada zaštitnički odnos i toplina koju im pružaju muškarci, no najviše ih privlači činjenica da će moći otkriti što muškarci zapravo misle. Negativno je u ovoj vezi to što nema relativne emocionalne uzajamnosti i intenziteta, kakva postoji među prijateljicama.

Kako ljudi započinju ozbiljne veze ili brakove, muško-ženska prijateljstva postaju sve teže održiva. Čak se ni najsigurnijoj osobi neće svidjeti ideja da se njen partner sprijateljio s osobom suprotnog spola, osobito ako je ta osoba privlačna.

Konačni zaključak je da muškarci i žene mogu biti prijatelji, ali ne na isti način kao prijatelji istog spola. I važno je da se pitanje „zašto smo prijatelji“ nikada ne pojavi.

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*


Poslednja prepravka: *Mayche* datum Pon Mar 07, 2011 12:46 am; ukupno izmenjena 1 put
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 17, 2010 2:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat...
Konačni zaključak je da muškarci i žene mogu biti prijatelji, ali ne na isti način kao prijatelji istog spola. I važno je da se pitanje „zašto smo prijatelji“ nikada ne pojavi.

Postoji problem, jer mi ljudi smo prljavi...
I uvek u ovakvim prijateljstvima vidimo mogucu kvalitetnu vezu...
Nemoj da se lazete, nema od toga nista...
Svi mi vise volimo seks, nego prijateljstvo...
Uvijek trazimo ono pravo, pa zasto nesto kvaliteto imati blizu, a ne pomisliti da je to ono pravo...moras da to provjeris...
Tako da, posle, pocesto ostane samo sjecanje na zbivanja u krevetu,
i retko ko pomisli ,joj, mogli smo biti dobri prijatelji...

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 17, 2010 7:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Smatrala sad da će godine i iskustvo donijeti neke promjene i ovom pitanju, ali ono ostaje jednako kao i prije. Ne mislim da muškarci i žene mogu biti u postojanom striktno prijateljskoj vezi, dvoje ljudi nikada nemaju isti cilj i ista razmišljanja kao i želje, neminovno dolazi da je neko nekom draži u fizičkom smislu, a sve to drži i glumi pod okriljem navodnog prijateljstva. Nisam sigurna koliko je to dobro prvo za prijateljstvo, ako i za ljude koji su sa istima u vezi. Ne mislim da su takva prijateljstva poželjna sem povremenih kratkih sustreta negdje na kavi, ali ostaviti ih same, vrlo je diskutabilna tema i pitanje je samo kada će skrivene emocije isplivati na površinu kao i kada će jedno priznati duboke emocije.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 17, 2010 7:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mogu biti prijatelji,ako nema medjusobne fizicke privlacnosti..Imam drugove s kojima sam dobra,mogla bih spavati pored njega u krevetu kao pored brata..i oni isto tako misle,kao ja jer smo pricali na tu temu,i imamo ista misljenja..
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 17, 2010 9:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Biramo za prijatelje, ljude koji nam odgovaraju...
U svakom smislu...Ako nam neko odgovara kao prijatelj, i jos je uz to,
simpatican i privlacan, mislim i znam kako se lako prelazi preko tog praga.

Citat...

Mogu biti prijatelji,ako nema medjusobne fizicke privlacnosti..Imam drugove s kojima sam dobra,mogla bih spavati pored njega u krevetu kao pored brata..i oni isto tako misle,kao ja jer smo pricali na tu temu,i imamo ista misljenja...

Ne govore svi ono sto misle... Ne moze covjek da upravlja nekim porivima...
Pogotovo ne moze da upravlja fizickom privlacnoscu...
Tako da, o lezanju u istom krevetu, mozemo danima pricati...
ja ne pisem nista o onom, sto ne znam...
A takodje znam da nismo svi isti...neko moze godinu dana da lezi pored osobe koju voli, a ne zna nista da uradi, da ne tule bezveze...

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
barkos 77
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 17 Avg 2009
Poruke: 46

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 22, 2010 9:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Права пријатељства између мушкараца и жена су веома ретка. Углавном се та пријатељства своде на међусобну привлачност. Много љубави и веза се изродило из пријатељства, а примера за то је мали милион. И сам сам приметио да на своју најбољу другарицу гледам другачије, да је гледам као девојку која ми се свиђа и с којом бих желео нешто више од пријатељства. Confused Према томе, изузетно је ретко право другарство између мушкараца и припадница лепшег пола.
 
Bobak_BL
* Domaci Lazov *
<b>* Domaci Lazov *</b>





Datum registracije: 06 Avg 2010
Poruke: 8210
Mesto: sta te briga...za moje mjesto...

hong_kong.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 08, 2010 3:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mhh...mogu...mislim ja mogu i imam, neke zene za prijatelje...
samo se drze podalje od mene...kad popijem dve tri...a ja se drzim dalje od sve i jedne zene,
kad popije dve tri...vise...
imao sam jednu prijateljicu s kojom sam jedne godine otisao na more...
otisao sam sa prijateljicom vratio se sa djevojkom...nesto smo malo mrljali,
i posvadjali se...za vjek vjekova...
samo da vam kazem, zene su bolji i vjerniji prijatelji od nas, gadova...
prijateljica ti nikad nece naskociti na curu...a, prijatelj...hm...
zato ja svoje cure drzim u izolaciji...i nedam im da rade sta hoce...

_________________
S ljubavlju je isto
kao i sa sjenom...
ako za njom trcis,
dostici je neces nikada.
no samo joj okreni ledja,
ona ce te zauvijek slijediti....
Rolling Eyes
 
njanja1011
*look by njanja*
<b>*look by njanja*</b>



Godine: 36

Datum registracije: 14 Sep 2010
Poruke: 18239
Mesto: Između planina i mora...

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 21, 2010 10:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da,da...ja bar imam dobro iskustvo sa tim...
drugovi su bolji prijatelji nego drugarice!

_________________
"Kad bih znala da su ovo poslednje minute što te vidim,rekla bih ti:VOLIM TE,i ne bih glupo pretpostavljala da to već znaš..."
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~ -> Da li muskarac i zena mogu da budu prijatelji? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  sledeća
Strana 29 od 33

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon