www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Da li muskarac i zena mogu da budu prijatelji?
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 29, 30, 31, 32, 33  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~
::  
Autor Poruka
Bobak_BL
* Domaci Lazov *
<b>* Domaci Lazov *</b>





Datum registracije: 06 Avg 2010
Poruke: 8210
Mesto: sta te briga...za moje mjesto...

hong_kong.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 05, 2011 1:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mogu... ako je jedno od njih dvoje gurbet... Laughing Laughing Laughing


_________________
S ljubavlju je isto
kao i sa sjenom...
ako za njom trcis,
dostici je neces nikada.
no samo joj okreni ledja,
ona ce te zauvijek slijediti....
Rolling Eyes
 
Ivankamaza
~Ljubav i Snovi~
<font color='blue'><b>~Ljubav i Snovi~</b></font>



Godine: 38

Datum registracije: 19 Okt 2004
Poruke: 53570
Mesto: ~ Paris je t'aime ~

france.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 11, 2011 2:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno da mogu. Imam prijatelja koji mi je kao rodjeni brat i nikad nece biti "vise" o toga.
 
denyx
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 07 Avg 2007
Poruke: 25

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 11, 2011 5:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sto se mene tice krajnje mogue da bude vise od prijateljstva Smile
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 26, 2011 9:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Rekoh da ne mogu. Mogu sve dok jednom ne proključa krv i tu je prijateljstvu kraj. Osim ako jedno od njih nije homoseksualac. Ostavite dva prijatelja normalnih potreba dva dana negdje na vikendu, same, pa ćete vidjeti šta će poslije da se desi. Mogu popiti kavu, mogu se povjeriti jedno drugom, ali biti prijatelji družeći se svakodnevno je prosto nemoguće. Uvijek sam imala to mišljenje i nikada se nije pokazalo pogrešnim, ne iz vlastitog iskustva, nego iz iskustva ljudi sa kojima sam se nekada u mledosti družila i čak prisustvovala raznim scenama koje ne bih mogla nazvati ni pristojnim ni razumnim.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
vixi23
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 28 Sep 2009
Poruke: 8751

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 28, 2011 6:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

gkukolj je napisao/la sledeće:
Rekoh da ne mogu. Mogu sve dok jednom ne proključa krv i tu je prijateljstvu kraj. Osim ako jedno od njih nije homoseksualac. Ostavite dva prijatelja normalnih potreba dva dana negdje na vikendu, same, pa ćete vidjeti šta će poslije da se desi. Mogu popiti kavu, mogu se povjeriti jedno drugom, ali biti prijatelji družeći se svakodnevno je prosto nemoguće. Uvijek sam imala to mišljenje i nikada se nije pokazalo pogrešnim, ne iz vlastitog iskustva, nego iz iskustva ljudi sa kojima sam se nekada u mledosti družila i čak prisustvovala raznim scenama koje ne bih mogla nazvati ni pristojnim ni razumnim.


slazem se sa ovim stavom,do skora sam mislila da je moguce imati dobrog,pravog prijatelja i medju muskim svetom,medjutim skorasnje moje iskustvo mi je dokazalo drugacije...tako da sada nazalost ne verujem vise u musko-zenska prijateljstva Rolling Eyes ...
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 28, 2011 6:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kod mene nije stvar više toliko u vjerovanju ili nevjerovanju, ali me je životno iskustvo jednostavno učinilo opreznom, a dobro sam prvo upoznala sebe, što me je donekle i iznenadilo, pa tako da se prema takvim stvarima odnosim ipak sa krajnjom opreznošću. Svijet je stvoren za muškarce i žene ali nikako za odnose koji bi bili prijateljski ... iskonski, oni su tu radi produžetka vrste i fizičke ljubavi, više nego one emotivne, na žalost. Prema tome, imati prijatelja je sasvim ok, muškog prijatelja, sve dok se samo jedno pitanje ne postavi u vlastitoj glavi, tračak sumnje, intuicija koju svaka žena ima, možda čak i koketerija (nemojte mi reći samo da se i to ne čini sa prijateljima, jer bi malkice slagali), e tada...prijateljstvo već možemo posmatrati kao poznanstvo.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
♥ QueeN ♥
[°mama 3 anđela°]
<b>[°mama 3 anđela°]</b>





Datum registracije: 15 Feb 2008
Poruke: 15445
Mesto: ♥ Sakrivena u Njegovom Pogledu,Zarobljena u Njegovom Srcu,Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju ♥

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 03, 2011 11:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

gkukolj je napisao/la sledeće:
Rekoh da ne mogu. Mogu sve dok jednom ne proključa krv i tu je prijateljstvu kraj. Osim ako jedno od njih nije homoseksualac. Ostavite dva prijatelja normalnih potreba dva dana negdje na vikendu, same, pa ćete vidjeti šta će poslije da se desi. Mogu popiti kavu, mogu se povjeriti jedno drugom, ali biti prijatelji družeći se svakodnevno je prosto nemoguće. Uvijek sam imala to mišljenje i nikada se nije pokazalo pogrešnim, ne iz vlastitog iskustva, nego iz iskustva ljudi sa kojima sam se nekada u mledosti družila i čak prisustvovala raznim scenama koje ne bih mogla nazvati ni pristojnim ni razumnim.



Apsolutno. Potpisujem. Koliko samo slucajeva znam koji su iz iskrenog prijateljstva zavrsili u vezi pa i u braku Very Happy dakle, ne, ne mogu biti prijatelji. Mr. Green
 
_GaMBiT_
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 35

Datum registracije: 25 Dec 2005
Poruke: 1173

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 06, 2011 2:13 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I te kako mogu! Ja sam dugo vremena imao samo prijateljice - bez prijatelja! Zasto? Zato sto sam u jednom od najtezih momenata u svom zivotu shvatio da muski prijatelji (muskarcu) su samo tu kada ima razloga za slavlje i za radost.. Dok covjek dodje u neku tezu zivotnu situaciju, odmah mozes zaboraviti na potporu! Nazalost, zbog toga sam nerijetko dozivljavao neke glupe situacije. Definitivno mogu musko i zensko da budu prijatelji, pitanje je samo kakve motive oboje imaju.. Ja sam 14 godina jako dobar prijatelj sa jednom djevojkom i nista vise od toga! Nikad bili i nikad biti... Zivot ne zivimo po sablonima..
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 07, 2011 12:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jesu li muško-ženska prijateljstva stvarno moguća?


Vječna tema rasprava - platonsko prijateljstvo - je li ono mit ili stvarnost?


Tema o kojoj se godinama raspravlja i vječna podjela na dvije grupacije – oni koji vjeruju da muško-ženska prijateljstva ne postoje, ili da je to normalna i svakodnevna (ili ne baš tako svakodnevna) pojava. Bez obzira na kojoj ste strani, činjenica je da su muškarac i žena, egzistencijalno gledano, „napravljeni“ u jednu svrhu, a ta svrha nije prijateljstvo već razmnožavanje.

Treba reći i da se mi ne razumijemo najbolje niti s istim spolom... Žene se posvađaju oko sitnica, dok se muškarci potuku zbog nesporazuma, i nakon toga traže utjehu u suprotnom spolu, i najčešće ju dobiju. Tu se rađa prijateljstvo, no nažalost, u velikoj većini slučajeva - ne na duge staze. Kada se družite sa osobama istog spola ne primjećujete nikakvu želju za strašću i žudnjom, a kod druženja sa suprotnim spolom to nije tako i ta se želja može s vremenom roditi. E, upravo tu nastaju konflikti između različitih gledišta.

Neki od nas se kunu kako su već godinama prijatelji sa suprotnim spolom te kako između njih nema apsolutno nikakvog seksualnog naboja, dok drugi kažu kako uopće ne mogu uspostaviti prijateljstvo sa suprotnim spolom jer se, prije ili kasnije, s jedne ili obje strane rode nekakvi emotivni ili seksualni osjećaji.

Je li dobro imati miješano društvo ili pak se družiti samo sa osobama suprotnog ili istog spola ovisi o svakom ponaosob i svaka od ovih situacija može imati svoje dobre i loše strane.

Žensko društvo ako je realizirano u ranijoj dobi, najčešće ostane zajedno. Žene se međusobno bolje razumiju, podupiru i imaju razumijevanja, no s druge strane one su jedna drugoj konkurencija te se najčešće posvađaju upravo oko – muškarca. Žene također vole dominirati jedna nad drugom, te se često nadmeću koja je bolja ili bolje izgleda te koja će prva privući nečiju pažnju.

Muško društvo je slobodnije, manje kompliciraju, ne razmišljaju tri puta prije bilo kakve „akcije“, općenito se kreću „čoporativnije“ i nemaju potrebu razglabati o nebitnim stvarima u detalje. No i oni imaju međusobne probleme – nisu toliko emotivno vezani jedni za druge i ne mogu pričati baš o svemu. Osim toga, kod njih je također najčešći kamen spoticanja - suprotni spol.

Kad govorimo o muško-ženskom prijateljstvu, žene će se više prilagoditi i pokušati razumjeti drugu stranu, no ono do čega nam je zapravo najviše stalo je da se, ukoliko i imamo prijatelja suprotnog spola, to ne izrodi u nešto više. No taj strah zapravo i ne bi trebao postojati s obzirom da se tu radi o prelijepoj, potpuno ljudskoj stvari - prijateljstvu.

Sumnja će uvijek postojati, i, gledajući sa strane nikada ne možete saznati što se događa u mašti i općenito umu druge osobe. Što on zapravo osjeća prema vama? Kako vas vidi? Kad biste vi nešto poduzeli, tek toliko da vidite kako bi druga strana reagirala, kako bi on zaista reagirao?

Sumnja u vaše muško-žensko prijateljstvo samo je znak da to zapravo nije prijateljstvo. Kad biste nekog smatrali samo prijateljem, sumnja se ne bi rađala, niti s vaše niti, s druge strane.

Sigurno ste se u životu susretali sa parovima koji su nekada bili najbolji prijatelji, a sada su već godinama u čvrstoj vezi, ili pak s parovima koji su se kleli kako nikad nisu i neće biti ništa više od prijatelja ali su na kraju ipak na neki od način završili zajedno, bilo zauvijek, bilo na jednu noć... Možete li si zamisliti situaciju u kojoj bi se to moglo vama dogoditi, bez obzira na to koliko ste sigurni u svoje prijateljstvo?

Ukoliko zaista ne možete, to je onda pravo muško-žensko prijateljstvo. No, ukoliko postoji i tračak sumnje, tada još uvijek to prijateljstvo nije onakvo kakvim ga smatrate. Postoji li osoba suprotnog spola u vašem životu s kojim ste jako bliski, ali ste sigurni da se ne biste spetljali s njim čak niti da ostanete sami na svijetu? Ili pakm biste popustilii prerasli u nešto više?

{Zena}

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 07, 2011 7:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
No, ukoliko postoji i tračak sumnje, tada još uvijek to prijateljstvo nije onakvo kakvim ga smatrate. Postoji li osoba suprotnog spola u vašem životu s kojim ste jako bliski, ali ste sigurni da se ne biste spetljali s njim čak niti da ostanete sami na svijetu? Ili pakm biste popustilii prerasli u nešto više?


O tome i pričam cijelo ovo vrijeme. Nisam protivnik muško-ženskih prijateljstava, gluho bilo, što bi naši stari rekli, ali sumnja i ono što je pojavi ma i na blic u samo jednom od njih dvoje je ono zbog i oko čega svo vrijeme diskutujemo. Ne mogu biti sigurna u sebe prvo, jer moje tijelo uzima prvo i želi, poslije radi razum. Prema tome, možemo i trebamo se družiti sa suprotnim polom, ali ipak znati da je to mač sa dvije oštrice i dobro,ali zaista dobro poznavati prvo sebe, onda drugog pored sebe.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 08, 2011 5:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Postoji li osoba suprotnog spola u vašem životu s kojim ste jako bliski, ali ste sigurni da se ne biste spetljali s njim čak niti da ostanete sami na svijetu?


Ima, Japanac Smile

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 08, 2011 7:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

*Mayche* je napisao/la sledeće:
Citat:
Postoji li osoba suprotnog spola u vašem životu s kojim ste jako bliski, ali ste sigurni da se ne biste spetljali s njim čak niti da ostanete sami na svijetu?


Ima, Japanac Smile


Nešto nisam sigurna da bi i on ostao čitav, recimo baš danas Exclamation

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~ -> Da li muskarac i zena mogu da budu prijatelji? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 29, 30, 31, 32, 33  sledeća
Strana 30 od 33

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon