www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kokoš ili Jaje ??
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Kezmanomania
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 28 Nov 2004
Poruke: 109
Mesto: IJmuiden

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 03, 2006 7:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

definitivno kokos

 
gagily
Banovan!

***UvEk U pOkReTu***
***UvEk U pOkReTu***





Datum registracije: 03 Feb 2007
Poruke: 11546

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 21, 2007 12:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kokos- neko je morao podariti covecanstvu jaje Very Happy

_________________
sudbina ili hir

 
LA*PERLA
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 02 Mar 2007
Poruke: 5670

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 21, 2007 1:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Što je bilo prije - kokoš ili jaje, vječno je pitanje. Trojica Britanaca - znanstvenik, filozof i uzgajivač peradi - tvrde da je prije bilo jaje. Jer je pile moralo najprije egzistirati kao embrio u nekom jajetu.
"Ključ odgovora na ovo prastaro pitanje leži u činjenici da se genetički materijal ne mijenja tijekom života neke životinje, što znači da je prva ptica koja je evoluirala u pile morala najprije egzistirati kao embrio u nekom jajetu", zaključio je profesor John Brookfield sa sveučilišta u Nottinghamu...



On smatra da je upravo zato organizam koji se nalazio unutar ljuske jajeta morao imati isti DNK kao i pile u koje se kasnije pretvorio.

Mišljenje ovog britanskog znanstvenika specijaliziranog za evolucijsku genetiku podupiru profesor filozofije David Papineau s King's Collegea u Londonu te direktor peradarske farme Great British Chicken Charles Bourns.

David Papineau, stručnjak za filozofiju znanosti, smatra da se prvo pile izgleglo iz jajeta, iako je ono pripadalo drugoj vrsti (ptici), no radilo se o kokošjem jajetu jer se u njemu nalazio embrio pileta.

"Dakle, zaključak je da je prvo bilo jaje", smatra profesor filozofije s King's Collegea u Londonu.

Bournsova teorija nije iznesena u The Timesu, Daily Mailu i Independentu, koji su objavili ovu priču, zabilježivši samo njegov zaključak da su "jaja bila tu davno prije nego što se pojavila prva kokoš".

_________________
Između moje moći da kažem
i tvoje da čuješ,

stanuje sam đavo.
 
Milos NS
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 45

Datum registracije: 19 Jul 2005
Poruke: 242
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 23, 2007 10:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Davno sam shvatio da je to pritanje bez pravog odgovora...
 
Zoka74
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 23 Dec 2006
Poruke: 129
Mesto: Offenbach

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 24, 2007 8:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prvo kokoska pa onde jaje,a mozda i obrnuto ko to zna
 
stimi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 57

Datum registracije: 02 Dec 2002
Poruke: 148
Mesto: off

germany.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 05, 2007 9:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Malo jaje pa onda vel kokoska.
 
zeus00
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 22 Mar 2007
Poruke: 18

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 08, 2007 5:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne volim puno filozofirati pa ni neću jer ne znam odgovor ali mislim da je prije jaje ali ne znam odakle je nastalo.
 
ZdEnKo1986
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 11 Dec 2006
Poruke: 56
Mesto: Moscow

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 02, 2007 11:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo citiram svoju profesoricu filozofije S.Zeljaju:
"Stavite na stol kokos i jaje i imate valjda oci i vidite sta je starije. pa kokos.
To vam je isto kao da ste pitali ko je stariji otac ili sin krava ili tele a vi pametnice pa kazete tele je starije.
Gluposti na to niko ziv nezna odgovor a vi ovde citav cas razbijate glavu"
Tako profa kaze...

_________________
**Take me home, United Road; To the place I belong; To Old Trafford, To see United; Take me home, United Road." **
 
Reponja
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 13 Avg 2005
Poruke: 335
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 10, 2007 8:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kokoska je starija, kao sto je i zena starija od fetusa. Very Happy

_________________
Milo moje, mimo tvoje volje
sve nas ceka pet asova ka dolje!
 
shomy-delija
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Jul 2008
Poruke: 3262

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 09, 2008 2:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jaje definitivno...(La*Perla je dala obnjasnjenje)

_________________
 
drone
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 32

Datum registracije: 24 Avg 2006
Poruke: 406
Mesto: underwrold

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 12, 2008 6:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zavisi sa koje strane gledamo.
Ako npr gledamo sa vjerske - bog je stvorio kokos i ona je prva

ali evolucija jedng dana neka ptica snijela je neko cudno jaje i iz njega je izasla neka cudna ptica-danasnja kokos
pa sad kako ko voli
btw. vjeci paradoks hehe
 
suncokret_024
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 26 Sep 2008
Poruke: 19

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 26, 2008 4:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jaje kao jednostavniji oblik, pre su se razvili od razvijenih Smile
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Kokoš ili Jaje ?? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 4 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon