www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Stranci na poslu oko vas...
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Škola, fax, posao ~
::  
Autor Poruka
Francuskinja
♦Un Mal pour un Bien♦
<b>♦Un Mal pour un Bien♦</b>



Godine: 41

Datum registracije: 07 Apr 2005
Poruke: 16007
Mesto: 83700 ST RAPHAEL

france.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 19, 2006 5:47 pm    Naslov poruke: Stranci na poslu oko vas... Na vrh strane Na dno strane

Verovatno ako ste u srbiji radite uglavnom sa nasima ali ako ste u inostranstvo verovatno radite sa strancima pa hocu da znam sa kojim ljudima poreklom radite na posao (tj koji su poreklom zemlje)i dali su uopste ljubazni prema vama i da li vole sto ste srbi (stranac) ili ne?


--------------------------------------------------------------------------------------
Edit by kumche: Dodao sam rec stranac, nismo svi Srbi.


 
alhemicar
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 09 Maj 2005
Poruke: 3412

usa.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 19, 2006 5:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Radim sa ljudima sa svih kontinenata. Nikoga nije briga ko si i sta si ali ni odnosi nisu bliski. Vlada neka neutralna tolerancija
 
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 20, 2006 10:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

francuskinja je napisao/la sledeće:
Verovatno ako ste u srbiji radite uglavnom sa nasima ali ako ste u inostranstvo verovatno radite sa strancima pa hocu da znam sa kojim ljudima poreklom radite na posao (tj koji su poreklom zemlje)i dali su uopste ljubazni prema vama i dali vole sto ste srbi ili ne?

Samo da dodam da nismo svi Srbi ovde.
Radim sa ljudima iz Evrope, Afrike i Azije.
Hmmmm, odnosi su kolegijalni. Ni manje - ni vise. Svodi se na prostu racunicu da je svakome tako lakse, jer nema trzavica kao kada se pomesa poslovno sa privatnim. A sada o netrpeljivosti prema nekoj nacionalnosti - nema. Svi smo mi stranci - stranci. A to je da pripadamo posebnom soju ljudi zvanom stranci. Pomazemo se izmedju sebe, a domaci su neutralni.
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 20, 2006 1:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

alhemicar je napisao/la sledeće:
Radim sa ljudima sa svih kontinenata. Nikoga nije briga ko si i sta si ali ni odnosi nisu bliski. Vlada neka neutralna tolerancija

upravo tako..doduse bolje se slazem sa ljudima koji nisu mog mentaliteta ako cemo iskreno...imaju vise razumevanja i tolerancije nego oni od kojih ocekujes neko bog zna kakvo slaganje Rolling Eyes

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Francuskinja
♦Un Mal pour un Bien♦
<b>♦Un Mal pour un Bien♦</b>



Godine: 41

Datum registracije: 07 Apr 2005
Poruke: 16007
Mesto: 83700 ST RAPHAEL

france.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 20, 2006 4:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa naravno,mozda briga neki sta su ali nekima nije tako nazalost...ali treba imati neki kontakt sa kolegama...da se salite po neki put zar ne?!da se slazete sa nekima posebno tj sa kime imate zajednicki jezik...
 
Anastasia78
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 46

Datum registracije: 18 Jul 2005
Poruke: 1261
Mesto: Germany

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 20, 2006 10:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kod nas na poslu sam ja jedina strankinja.. inace su svi nemci.. u zadnjoj firmi gde sam radila su bili osim mene jos jedan grk i jedan turcin, inace isto sve nemci..

_________________
Anastasia
 
׺°”˜`”°º×MÎM
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 44

Datum registracije: 23 Apr 2006
Poruke: 1
Mesto: Wien

austria.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 23, 2006 7:10 pm    Naslov poruke: Posao Na vrh strane Na dno strane

Sto se mene tice nemam takvih probema mada zivim u inostranstvu.
Imam svoju privatnu firmicu u kojoj radimo Burazer i ja,i bas se osecam kao da sam kod kuce.Medjutim mogu vam reci da vece postovanje i paznju na poslu poklanjaju bas stranci, mada to zvuci malo absurdno.

U principu nije ni bitno svi smo mi ljudi/Bitna je kinta/lol
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 26, 2006 11:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Radim sa strancima i mogu reci, da je najgore raditi sa nemcima englezima, amerima! Najgore. Toliko ne zele da ukljuce svoj mozak, toliko ne zele da razmisljaju i toliko idu samo kako je u knjizi (knjisko znanje), da me to izludjuje.
Opet-rusi su veliki zabusanti. Grci jos gore. Kiprani- Very Happy oni vise pauziraju nego sto rade..... Pa ne znam. Nekako, najbolje je raditi sa rusima (muskarcima, zene su oooocaaaajno veliki zabusanti i lenstine). Arapi su super za posao. Jako su pametni, odgovorni, tacni.... milina.
Od nasih ljudi mozes najvise da naucis, kao i pored rusa. ali stvarno najvise volim da radim sa nasim ljudima! Laughing Wink

_________________


 
mistik29
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 47

Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 7173
Mesto: Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 28, 2006 12:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Radio sam s Talijanima. Ljudi kao i bilo gdje drugdje. Obični ljudi su bili susretljivi i ljubazni, a gazde su bile odbojne i na distanci. Ali to je tako i kod nas, zar ne?

_________________
JoŠ PoSToJe iSTiNe KoJe VoLe BoLJeTi
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Škola, fax, posao ~ -> Stranci na poslu oko vas... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon