www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Rekli su o ljubavi
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~
::  
Autor Poruka
Najdrazi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 72

Datum registracije: 14 Sep 2004
Poruke: 187
Mesto: Blok 28

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 18, 2004 2:48 am    Naslov poruke: Rekli su o ljubavi Na vrh strane Na dno strane

rekli su o ljubavi


bog je hteo da budemo srecni i zato je usadio u nas potrebu za srecom, ali on je hteo da budemo srecni svi zajedno, a ne odeljeno i zato je ugradio u nas potrebu za ljubavlju. Stoga ljudi mogu da budu srecni samo kada budu voleli jedni druge.
(tolstoj)

ko ljubi oca ili mater većma nego mene, nije mene dostojan; i ko ljubi sina ili kćer većma nego mene, nije mene dostojan.
(jevanđelje po mateju 10:37)

neka blagost pobedi ljutnju, neka dobro savlada zlo, neka grabljivca nadjačaju darovi, neka lažova nadjača istina! O, neka mržnji preko ljubavi dođe kraj. (buda)

dobar je onaj čovek koji voli sve i čini dobro svima, ne pitajući jesu li dobri ili zli. (muhamed)

bila je to ljubav na prvi pogled, ali nakon venčanja su ustanovili da je on bio kratkovid, a ona dalekovida. (ž. Petan)

razum me nije ničemu naučio, sve što znam otkrilo mi je srce. (tolstoj)

u bici ljubavi niko nije ubijen osim onih što vole, slabi i rđavi izbegnu ranama. Ti ako si zaista ljubavnik ne beži od bitke, oni koji nisu ubijeni, mrtvi su za ljubav. (samrad)

umiljavaj se, odbiće te, okreni joj leđa, voleće te. (labiš)

prvi uzdah ljubavi je i poslednji uzdah mudrosti. (a. Breht)

kupi psa, jer je to jedini način da za novac dobiješ ljubav. (m. Eli)

ljubi druge ako želiš da te ljube. (seneka)

onaj koji doziva ljubav često čuje samo vlastitu jeku. (! )

žena pokazuje svoju ljubav požrtvovanjem, a muškarac svojim glupostima. (k. Hjorto)

prvi znak istinske ljubavi u mladića je stid, a u devojke smelost. (v. Igo)

od svih ludosti što ih počini devojka, njena je prva ljubav jedna od najvećih. (a. Konzebi)

u ljubavi ste nastali, u ljubavi cvetajte. (šiler)

volim te jer si mi dala ljubav, volim ljubav jer si mi je ti dala. (bodler)

istinski volimo samo one koje volimo čak i u njihovoj nemoći i njihovoj bedi. Čuvati, opraštati, tešiti, to je sva umetnost ljubavi. (frans)

kada nemaš ono što voliš, tada voli ono što imaš. (zola)

volite one koji vas savetuju, a ne one koji vas hvale. (bualo)

ljubav lišava pameti one koji imaju, a daje onima koji je nemaju. (didro)

moć ljubavi je veća od svake druge vlasti, pa čak i od vlasti kraljeva. (h. Rašid)

ljubav je uvek plemenita i lepa, ali stvarnost se brine da ona prolazi kroz šumu kopriva. (m. Kesel)

samo je onaj neko koji voli, ne biti ništa i ne voleti jedno je isto. (l. Fojerbah)

ljubav se rađa iz znatiželje, a traje iz navike. (m. Bontempeli)

ljubi samo onog za koga si uveren da će biti prisutan uvek kada ti ustreba. (gete)

kako su mudri oni koji su ludi samo u ljubavi. (dž. Kuk)

čovek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čoveka. (dučić)

očito je veoma teško kada čovek voli nekoga koga više ne voli, ali je neuporedivo teže kada vas još uvek voli neko koga više ne volite. (ž. Kurtelin)

u jednom romanu ima više ljubavi nego u jednom gradu. (dučić)

ljubav je prolećna biljka koja sve ispunjava svojim mirisom nade čak i ruševine koje obraste. (flober)

jedno smo o drugom bili u zabludi, bila su to lepa vremena. (gete)

dok god volimo nekoga zbog njegovih vrlina, to nije ozbiljno. Ali kada ga počnemo ljubiti zbog njegovih mana, onda je to ljubav. (s. Gitri)

ljubav prema slobodi jeste ljubav prema drugima, ljubav prema moći je ljubav prema samom sebi. (v. Hazlit)

ne možeš govoriti o ljubavi prema svima ako nisi bar jednom voleo. (ibzen)

samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo. (tagora)

ljubav se rađa iz vere, živi iz nade, a umire u milostinji. (đ. K. Meloti)

ljubav se nikada ne rađa u zloj duši. (m. Ikbal)

ljubav je stvar osećaja, a ne volje, pa te ne mogu ljubiti zato što hoću, a još manje zato što moram. (kant)

ko počne ljubiti, mora biti spreman trpeti. (š. D. Mer)

na početku ljubavi ljubavnici govore o budućnosti, a kada je ona na izmaku, govore o prošlosti. (a. Morua)

kada nekoga ljubiš, imaš razlog zašta da se boriš. (t. Kavenes)

prijateljstvo i ljubav su biljke na jednom korenu, tek ljubav ima nekoliko cvetova više. (f. Klopstok)

više je za žaljenje onaj koji zbog pameti izgubi ljubav, nego onaj koji zbog ljubavi izgubi pamet. (b. Knežević)

sve što se prekomerno deli, raspada se u smanjivnju samog sebe, tako i u ljubavi. (f. Kolzi)

ljubav je samo jedna, a njenih kopija je hiljadu. (la rošfuko)

ljubav i prijateljstvo isključuju jedno drugo. (l. Brijer)

svi govore o pravoj ljubavi, ali ih je malo videlo. (la rošfuko)

sve ukupno što čovek radi samo je priprema da se doživi ljubav. (i. Sekukić)

ljubiti jedan sat je značajka životinje, ljubiti jedan dan je osobina čoveka, ljubiti celi život je osobina anđela, ali voleti celog života je osobina bogova. (p. Mantegaza)

ako se setiš razdoblja u životu kada si voleo, čini ti se da se od tada nije ništa dogodilo. (f. Moris)

nema stvorenja bez ljubavi, ni prave ljubavi bez ljubomore, ni ljubomore bez varanja, ni varanja bez razloga. (t. Molina)

nije teško zaljubiti se već je teško znati to reći. (a. Mise)

prepreke su ono što čini ljubav zanimljivom. Ko još nikada nije sleteo stepenicama, kome još leđa nisu isprašena i kome nikada posuda vode nije prolivena po glavi, taj je ne poznaje. (j. Hestroj)

sa ženama je nastala ljubav, s ljubavi žene i zbog toga se jedino ne može shvatiti bez drugoga. (novalis)

u drugoj ljubavi čovek se oseća kao ponavljač, poznati su mu svi predmeti, a ipak nema pouzdanja da će ispit položiti. (b. Nušić)

u ljubavi nema leka, valja još jače ljubiti. (d. Tore)

kad ljubav hoće da govori, razum treba da ćuti. (ž. F. Renjar)

tražiti put do ljubavi razumom, isti je što i tražiti svetiljkom sunce. (rumi)

laž obično ubija prijateljstvo, a istina ubija ljubav. (servantes)

ljubav ne poznaje srednji put, upropasti ili spase. (igo)

ljubav je samo krik pobune protiv praznine života. (bataj)

srce je bogastvo koje se ne prodaje i ne kupuje, već se poklanja. (s. Bernar)

nema gore nesreće u ljubavi nego smrt mašte. (meredit)

zli su ljudi oni koji ne znaju za ljubav i zato ne znaju za stid. Ti imaju snage da traže ljubav jer je ne trebaju, imaju hrabrost da je nude jer nemaju šta da daju. (b. Šo)

u ljubavi se često sumnja u ono u što se najviše veruje. (stendal)

volimo se, jer su nam slabosti iste. (svift)

ljubiti a ne biti ljubljen je isto kao i odazvati se, a da te niko nije ni zvao. (narodna)

kad jednoj ljubavi dođe kraj slabići kukaju, energični smesta pronađu novu ljubav, a pametni su je odavno imali u rezervi. (vajld)

ljubav ima svoje patnje za svako životno doba. (tugenjev)

postojanih ljubavi ima malo, ali zato ima mnogo iskrenih. (vovanrži)

ljudi koje najviše razdiru strasti, najviše mogu i da uživaju u životnim slastima. (kafka)

svi smo mi rezultat zanosa ljubavi. (bajron)

nema te poezije koja mogla da se vine do onih visina do kojih dopire ljubav. (tagore)

kada čovek zna šta voli, onda ne voli. (jesenski)

zaljubljenici vide na svetu samo sebe, a zaboravljaju da ih svet posmatra. (platon)

ljubav je slepa, prijateljstvo se trudi da ne vidi ništa. (bizmark)

u ljubavi iskustvo ne vredi. Ako bi vredelo, većini ljudi potrebno je više ljubavi nego što zaslužuju. (b. Devis)

ljubav je oganj što nevidljiv gori, rana što boli ali se ne oseća. Jer se ljudi ne bi zaljubljivali. (renije)

ljubav nema godina ona se samo rađa. (paskal)

samo se voli i mrzi bez razloga. (renar)

što se duže ko opire, tim silnija je želja zatim za ljubavlju. (balzak)

ljubav, ta reč ni zvuči tako čudesno, da mislim, sve što izvire iz ljubavi mora biti isto tako čudesno. (dante)

ona je nikad zadovoljna sreća, bol što ne boli nego mukom mori. (l. Kamos)

misleći na njega usnula sam, i odmah sam ga ugledala. Ah, da sam znala da je to samo san, nikada se ne bih probudila. (o. Komači)

radost nad svim radostima, zanos nad svim zanosima, pijanstvo nad svim pijanstvima. . . (ajnštajn)

ako žudite za ljubavlju, neka vam kao mamac posluži srce, a ne mozak. (petefi)

ko bi mogao da odredi granice gde slast prelazi u bol, a gde je bol još uvek slast! (balzak)

biser nad svim biserima, blago nad svim blagom, beskrajnost nad svim beskrajnostima ? To je ljubav. (p. Manteza)

ljubav je divan cvet koji treba ubrati na ivici strašnog ponora. (maskanji)

ljubav je kao zauške, što ih kasnije dobiješ, opasniji su. (vels)

ništa nije lepše bilo od saznanja da smo voljene, kad nas to ne bi izlagao riziku da se i same zaljubimo. (sagan)

ko silno ljubi, silan strah ga mori, a strah kad raste, jače ljubav gori. (šekspir)

ti si sunčan dan kad bez groša ustajem, ti si tiha noć kad se kući vraćam usamljen, ti si pčela što u časovima našeg zajedničkog života medom hitaš da napuniš saće srca mojega. (m. Targan)

ne, ja tako vatreno ne ljubim, lepota tvoja ne blista za mene, u tebi svoje prošle patnje ljubim, i mlade svoje dane izgubljene. (ljermontov)

uveče s tobom zaspim, ujutro tvoja slika me budi, ja ni u snu ne mogu bez tebe sasvim i kad me duša boli tebe prijam na grudi! (radosavljević)

svete kad umrem, sačuvaj u svojoj tišini samo jednu reč za mene : "vole sam". (tagore)

pripremi postelju i peć neka greje, bez tebe u duši vejavica veje. (jesenjin)

osvit te budi dok jutro skida ti veo, a zov u nama žudi i znam šta bi sve hteo. I sreća nam prolećem cveta, nesanica me tobom rani kao da si boginja sveta u kojoj su zatočeni snovi, mi i dani. (nedimović)

kako da uzvratim pesmom, poput drugih toliko drugih, kako da izgovorim barem jedan stih, dok te posmatram zaneseno; kako da ti uzvratim pesmom, kad mucam pred tvojom lepotom - ženo! (! )

kažu da vreme leči sve, s vremenom zaboravlja sve, al� bez osmeha i suza, moje srce vremenom mre. (orvel)



_________________
Da ne bi mene, svemiru ne bi imao ko da kaze da je najveci.
 
Manhattan
Psycho Killer
Psycho Killer



Godine: 46

Datum registracije: 15 Jul 2004
Poruke: 4031
Mesto: ...where the wild roses grow!

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 18, 2004 2:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

...mislim da je Sandova autor one: "...na početku ljubavi ljubavnici govore o budućnosti, a kada je ona na izmaku, govore o prošlosti....", ali neka ostane Morua...

"....ljubav je partija karata u kojoj svi varaju: muškarci da bi dobili, a žene da ne bi izgubile...." - Hičkok

"....niko ti ne može biti tako stran kao čovek koga si nekad volela...." - Remark

".....antiteza ljubavi nije uvek mržnja - to može biti i druga ljubav...." - Kotarbinski

"....ljubav je privatan svetski dogadjaj..." - Palgor


PostScript......slikavši autentično raspoložen par na proslavi njihove 25. godišnjice braka, fotograf izjavljuje "oh, ne mogu dočekati da sa ovom slikom ostanem nasamo u mračnoj komori...."
 
Najdrazi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 72

Datum registracije: 14 Sep 2004
Poruke: 187
Mesto: Blok 28

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 18, 2004 5:44 pm    Naslov poruke: Pa, gde si do sada? Na vrh strane Na dno strane

Manhattan,
Sto se tice greskica one su verovatne i moguce jer sam ovaj tekst iskopao iz furde. Bio je objavljen u jednom studentskom casopisu pooooooooodavno. A sto se tice pisanja, ma nemam ideju sta bih drugo radio u zivotu ( s ovih koordinata, ali sam sve blize stavu Dusana Prelevica i sve se cesce pitam: Sta ja to popujem ljudima!).
Sto se tice tvog priloga, meni se vise dopada nego ono sto sam ja postavio (zestoko, nema sta!), pa mi ostaje samo da konstatujem - ala bi smo ti i ja to sacinili (uz pivo u Dzez kafeu) i svi bi nam se divili, i zavideli, i ... ih!
(Vazno je biti konstruktivan, human i pozitivan Embarassed )
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 19, 2004 10:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

(Twain M.)
Ljubav je jezik koji slep može videti, a gluv cuti.

(Ghibran K.)
Ljubav kao i smrt sve menja.

(Balzac)
Ljubav radije umre nego da životari.

(Sv.Augustin)
Ako cutiš - cuti iz ljubavi.
Ako govoriš - govori iz ljubavi.
Ako opominješ - opominji iz ljubavi.
Ako oprastaš - oprosti iz ljubavi.

_________________
 
Najdrazi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 72

Datum registracije: 14 Sep 2004
Poruke: 187
Mesto: Blok 28

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 19, 2004 12:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Eto, kako samo kroz jedan primer covek uoci razliku u istom, izmedju muske i zenske ruke, odnosno pogleda.
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 19, 2004 3:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

idemo dalje... Wink

Ljubav je staklo koje se lomi ako ga čovjek primi suviše
nesigurno ili suviše čvrsto.

Ostavi onome koji voli ono što voli, jer ako mu kažeš da ostavi
ono što voli, on će i dalje voljeti ono što voli, a tebe će mrziti.
Senegal

_________________
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 19, 2004 3:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Krhka je ta ljubav, koja se od prvog udarca lomi.

Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira.
Jayne Mansfield

Postoje ljudi koji vam izvade srce i postoje ljudi koji ga vrate na
mjesto.
Elizabeth David

_________________
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 19, 2004 3:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ljubav je vatra, da. Ali nikad ne znate hoće li vam zagrijati srce
ili zapaliti kuću.
Joan Crawford

Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti.
H.L. Mencken

Savršena je ljubav ona koja nas čini nesretnima.
Soren Kirkegaard

_________________
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 19, 2004 3:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nezrela ljubav kaže: Volim te jer te trebam. Zrela ljubav kaže:
Trebam te jer te volim.
Erich Fromm

Moguće je davati bez ljubavi, ali nije moguće voljeti bez davanja.
Ami Carmichael


Jezik ljubavi nalazi se u očima.
Phineas Fletcher


U ljubavi i ratu sve je dopušteno.

_________________


Poslednja prepravka: Yasmin datum Pet Nov 19, 2004 4:18 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 19, 2004 4:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Budite kao baklja na nebu, zračeći ljubav i svjetlost.
Zamislite tisuću takvih baklji na nebu, poput sjajnih zvijezda u
dalekim galaksijama koje možete vidjeti za vedre noći.
Vi imate u sebi istu snagu da zračite ljubav i svjetlo i trebali biste
sjajiti poput zvijezde, od trenutka kad se probudite ujutro pa do
trenutka kad idete spavati

_________________
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 19, 2004 4:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Možda i treba da upoznamo nekoliko pogrešnih osoba da bismo, kada upoznamo pravu osobu, znali da cenimo taj dar.

Kada se vrata sreće zatvore - neka druga se otvore, ali često se desi da mi toliko dugo gledamo u zatvorena vrata da ne vidimo ona koja su nam se otvorila.

Istina je da nismo svesni šta imamo sve dok to ne izgubimo, ali je takođe istina da ne znamo šta nam je nedostajalo u životu dok to ne pronađemo.

Davati nekome svu svoju ljubav nije osiguranje da će nas ta osoba voleti zauzvrat.

Nemojte očekivati da će vas neko voleti zauzvrat; čekajte da vidite da li će se ljubav pojaviti u srcu te osobe, a ako se to ne desi - budite zadovoljni što se ona pojavila u vašem srcu.

Dovoljan je samo minut da vam neko zapadne za oko, jedan sat da vam se neko svidi, ceo dan da nekog zavolite, ali je potreban čitav život da nekog zaboravite.

_________________
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 19, 2004 4:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Murphy-evi zakoni / O ljubavi

Količina ljubavi koju netko osjeća prema vama je inverzno proporcionalna količini ljubavi koju vi osjećate za tu osobu!

Ljubav je rupa u srcu!

Ljubav je predmet hemije, seks je predmet fizike!

Novcem ne mozete kupiti ljubav, ali vam daje veliku prednost!

Ljubav je pobjeda maste nad inteligencijom!

Bolje je barem jednom voliti, nego ne voliti nikada!

Ljubav je iluzija da se jedna zena razlikuje od druge! Laughing

Nema razlike izmedu mudrog covjeka i budale kada se zaljube!

_________________
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~ -> Rekli su o ljubavi Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Strana 1 od 7

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon