www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Najlepsa banja u Srbiji?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~
::  

Najlepsa banja u Srbiji?
Aradjelovacka
6%
 6%  [ 4 ]
Vrnjacka
51%
 51%  [ 30 ]
Josanicka
0%
 0%  [ 0 ]
Koviljaca
5%
 5%  [ 3 ]
Mataruska
1%
 1%  [ 1 ]
Niska
3%
 3%  [ 2 ]
Ribarska
1%
 1%  [ 1 ]
Soko
24%
 24%  [ 14 ]
Vrujci
5%
 5%  [ 3 ]
Ukupno glasova : 58

Autor Poruka
ice_baby_ice
>Полицајац<
<b>>Полицајац<</b>



Godine: 35

Datum registracije: 08 Jul 2007
Poruke: 1796
Mesto: Svuda po malo...

spain.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 13, 2007 7:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

arandjelovacka-- definitivno, zato sto niko osim mene nije glasao za nju. Mr. Green Mr. Green Mr. Green


_________________
UDRI NARODNA M I L I C I J O ! ! !
 
Djole_BG
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 22 Jun 2005
Poruke: 700
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 25, 2007 4:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

naravno Vrnjacka banja........

_________________
Cilj opravdava srestva !!!
 
nedd1ch
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 11 Dec 2005
Poruke: 597
Mesto: Novi Sad/Bachka_palanka

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 19, 2008 8:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Glasao sam za Soko ali i Vrnjacka mi je odlicna takodje......

_________________
nedd1ch
 
Boki_89
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 34

Datum registracije: 20 Jun 2005
Poruke: 653

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 20, 2008 5:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prolom banja je po meni jako lepo mesto za odmor veoma je mirno a i renovirana je skoro tako da je sve novo

_________________
S E R B I A__F O R E V E R
 
voulez-vous
♧Otac Makarije♧
<b>♧Otac Makarije♧</b>



Godine: 39

Datum registracije: 09 Sep 2007
Poruke: 5164

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 09, 2009 7:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vrnjacka banja, definitivno... Wink

Missim, nisam bio u svim ovim mestima koja su ponudjena za odgovore, ali od onoga sto videh - Vrnjacka Banja je naj! Wink

_________________
Ja sam bio pogresan..... kad sam ti stavio ruku na rame...
Tamo je drzao dugo i govorio rijeci...
Ja sam bio pogresan... kad sam trazio da mi kazes... koja si strana....
Postoje pravila igre... ti znas da ne mozes sama....
 
lagunabendpancevo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 07 Apr 2009
Poruke: 20

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 09, 2010 7:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vrnjacka banja je ziva i lepa je. U Soko banji nemojte propustiti Soko grad,Bovansko jezero i reku Moravicu...sve je izuzetno lepo,cisto i neverovatno jeftino. Banja Vrujci je mala ali na svoj nacin lepa i ima dusu. Eto, ovo su tri banje u koje sam ja bila i koje su na mene ostaivle jako lep utisak.
 
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 26, 2010 3:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prošetaj Vrnjačkom Banjom kao kengur

Ovih dana Vrnjačkom Banjom šetaju "ljudi-kenguri". Reč je o ekstremnom sportu "flaj džampingu", (Fly Jumping) koji predstavlja novinu u turističkoj ponudi Banje.

Iznajmljivanje opreme za "flaj džamping" će biti po popularnoj ceni od 300 dinara za pola sata, kako bi se svima koji žele aktivan odmor to i omogućilo, saopšteno je iz Turistička organizacija Vrnjačke Banje.

Iskusni "flajdžamperi" kažu da je reč o veoma zdravom sportu jer upotreba te sprave predstavlja odličan način da se telo dovede u željenu formu.

"Želja nam je da svi naši turisti mogu sebi da priušte tu zabavu, uz ostale atraktivne pounude kao što su panoramsko letenje, rafting Ibrom, paraglajding, a za one romantičnije vožnja fijakerom", kaže Spasoje Đurović iz TO Vrnjačka Banja.

Novi sport ovih dana promovišu prolaznici u odeći kengura, za kojima se turisti začuđeno okreću.

(MONDO)
 
nedaub
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 02 Jun 2007
Poruke: 21

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 11, 2010 10:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vrnjachka....
 
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 10, 2010 3:15 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vrnjačka banja, pitoma dolina

Poznato banjsko naselje i lečilište Vrnjačka Banja pruža mnogobrojnim gostima raznovrsno uživanje svojom prirodnom lepotom i mineralnim vodama. Tu je, pre svega, prostrani park sa stoletnim visokim drvećem, koji se kilometrima proteže duž Vrnjačke reke.

Pitoma zelena dolina, u kojoj se nalazi Banja, zaklonjena je sa tri strane obroncima planine Goč, što joj obezbeđuje blagu klimu tokom godine zaštićenu od jakih vetrova. U parku se nalaze brojne cvetne „rundele“, lepo negovane i uređene raznovrsnim cvećem, kao i skulpture značajnih ostvarenja poznatih vajara. Vrnjačka reka sa travnatim obalama predstavlja posebno obeležje Banje. Pored romantične vožnje fijakerima, koji svakodnevno saobraćaju kroz nepregledni park, tu je i mini voz, koji povezuje mineralne izvore i lečilišta.

Vrnjačka Banja je posebno poznata zbog korisnog dejstva svojih (toplih) mineralnih voda. Postoji sedam poznatih izvora, od kojih se tri nalaze u okviru velikog parka, posebno omiljeni među gostima koji se tu leče. To su topli mineralni izvori (Topla voda) smešteni u samom banjskom jezgru. Voda je slabo mineralizovana, slabo kisela i topla (36 stepeni). Na drugom kraju parka nalazi se izvor Snežnik sa hladnom vodom bogatom natrijumom, kalcijumom i magnezijumom, blago kiselkastog ukusa. Između ova dva izvora, sa suprotne strane reke, nalazi se izvor Jezero sa blago toplom vodom žućkaste boje koja sadrži natrijum-karbonat.

Vode Vrnjačke Banje poznate su po svojim korisnim lekovitim dejstvima na raznovrsna oboljenja. To su poremećaji varenja (želuca i creva), bolesti metabolizma (šećerna bolest i gojaznost), oboljenja mokraćnih puteva (bubrega, čira na želucu i prostate), bolesti jetre i žučne kese, te reumatska oboljenja. Izvori su lepo uređeni, smešteni u prostranim ovalnim pokrivenim halama, sa brojnim slavinama iz kojih neprekidno teče lekovita voda. Tokom celog dana brojni posetioci, u posebno oblikovanim čašama sa naznakom Banje, piju vodu ili je odnose za kasniju upotrebu, u količinama propisanim po savetu lekara. Ovi topli izvori bili su poznati još Rimljanima, u drugom veku naše ere, koji su ih otkrili i nazvali „rimske terme“ i smatrali kao mesto isceljenja. Bilo je to nadaleko čuveno lečilište rimskih imperatora.

Ovog leta Banja ima i posebna događanja. Tu je, između ostalog, 5. međunarodni festival klasične muzike („Vrnjci“ 2010), koji se održava u poznatom zamku „Belimarković“. To je najstariji i najistaknutiji građevinski objekat građen po uzoru na neke evropske dvorce krajem 19. veka. Nalazi se na padini iznad Toplog izvora, a bio je letnjikovac generala Jovana Belimarkovića, kraljevog namesnika. Proglašen je kulturnim dobrom od velikog značaja, a danas je to Zavičajni muzej opšteg tipa, arheološki, etnografski i istorijski. Predstavljeno je u njemu Etnografsko nasleđe Vrnjačke Banje, spomen-sala generala Belimarkovića, sa nameštajem i starim knjigama, te posebne postavke posvećene određenim temama (Hilandar posle požara i železnica u Vrnjačkoj Banji). Kao letnji događaj može se spomenuti i proslava 70 godina postojanja Udruženja pčelara Vrnjačke Banje, koja je obeležena prodajnom izložbom sa velikim brojem izlagača meda i posebnih proizvoda spravljenih od meda. Ova 2010. godina obeležava i sto godina od prvog dolaska železnice u Vrnjačku Banju, voza koji već godinama ne saobraća ovim prugama. Mnogobrojnim gostima, koji uživaju u lepotama Banje, ne smeta nedostatak voza da masovno dolaze u ovaj banjski grad i odsedaju u mnogobrojnim hotelima, vilama i privatnom smeštaju.

Autor: Joza Tucakov
Izvor: Danas
 
marijance036
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Apr 2005
Poruke: 158
Mesto: ni na nebu - ni na zemlji ..

germany.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 14, 2010 10:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno moram da glasam za svoj rodni grad Very Happy Vrnjacka Banja je zaista najlepsa banja u Srbiji. Ima razna lecilista i lepa mesta za izlazak. Vrnjacka Banja za staro i mlado. Volim jeeee! Laughing

_________________
FC REDSTAR BELGRADE!!!!!!!!
 
lela_scg
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 24 Jul 2006
Poruke: 191
Mesto: Kragujevac

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 29, 2012 2:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vrnjacka

_________________
M A N U E L A
 
jankojankovic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 01 Maj 2012
Poruke: 18

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 03, 2012 1:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pogledah na brzinu ove postove, pa vidim skoro svi glasaju za Vrnjacku Banju. Bas me interesuje u koje ste jos to banje isli pa tvrdite da je Vrnjacka banja najlepsa. Bilo bi lepo pored glasa, staviti i koje ste banje u Srbiji posetili. I da jos jedna stvar, sta je merilo lepote. Da li je to arhitektura i uredjenost (u cemu se slazem da je Vrnjacka banja najlepsa) ili je merilo to koliko je ta banja prijatna za odmor (meni Vrnjacka banja to nije, jer je Vrnjacka banja ustvari grad).
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> Najlepsa banja u Srbiji? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 4 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon