www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Da li biste donirali svoje organe nakon smrti?
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  

Da li biste donirali svoje organe nakon smrti?
Da! Vrijedi spasiti neciji zivot
68%
 68%  [ 92 ]
Ne! Moje kompletno tijelo ide samnom 2 metra pod zemlju
14%
 14%  [ 20 ]
Nisam jos razmisljao o tome pa ne znam da li bih...
16%
 16%  [ 22 ]
Ukupno glasova : 134

Autor Poruka
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 02, 2008 6:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

^^Poenta je da se odgovori na to isto, ne da se pitanje dalje prosledjuje, tj. da se odgovori protivpitanjem.

Ne, ostajem pri svome, ne zhelim.



_________________









Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju zaboravne!
Ne zaboravi da vratiš dugove, jer oni kojima duguješ tebe nikada neće zaboraviti!
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 02, 2008 7:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

gledao sam jednu emisiju pre neki dan o jednom mladom momku koji je bez icijeg znanja dao dozvolu da posle njegove smrti se njegovi organi podele onima kojima trebaju .. niko u porodici ne bih to prihvatio da momak nije sam to odobrio .. spasio je ne jedan, nego cetiri zivota ..

Sto se mene licno tice .. ne znam .. ne verujem da bih .. ali .. ne znam .. razmislicu o tome ..

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
[Miss]Nightmare
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 34

Datum registracije: 23 Feb 2010
Poruke: 785

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 24, 2010 3:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja bih donirala svoje organe, meni ionako ne trebaju a nekome ce spasiti zivot...ali da umre neko meni blizak nikad ne bih donirala njegove organe, ne bih niad dozvolila da ga neko dira...cudno je da Confused

_________________
I found the guy who calls me beautiful, who will lie under the stars and listen to my heartbeat, or will stay awake just to watch me sleep. One who is reminding me of how much he cares and how lucky he is to have me. The one who turns to his friends and says, "That's her".
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 24, 2010 9:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Teško je o tome razmišljati iz ove perspektive, kad sam živa i zdrava. Ali, hajdeda se postavim u poziciju da mi život ovisi o nekome ko je mrtav, a meni očajnički treba organ da bih živjela. Ležim i čekam... nadam se da je neko zavještao svoje organe i da će pripasti meni... sebično zvuči, ali je ljudski i želja za životom je jaka u takvim trenucima, veća od bilo čega pretpostavljam.
Ako duša postoji, još vjerujem da je imamo, ona i tako odlazi bez tijela, na tom joj putu tijelo jeste samo teret koji je bio i za života sa svojim raznim prohtjevima, željama, zahtjevima... I tako dolazim do odgovora, da. Naravno, moja bi porodica bila upoznata sa tim i smatram da ih ne bi toliko pogodilo kada bih razumno objasnila. Imala sam prijatelja koji je bio na listi čekanja, dugo, mislim da me je to i ponukalo na ovakav odgovor. Ne želim nikome takvu patnju.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 26, 2010 4:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zasto da ne? Kad umrem meni moji delovi tela ne trebaju, a nekom bi spasili zivot...Apsolutno sam za to. Meni moji organi nista nece znaciti kad me vise ne bude...

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 26, 2010 12:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jok ja...mene ce kompletnu u furunu da ogrejem kosti za sve pare Rolling Eyes Mr. Green

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
° Jaca °
~ zažmirim i putujem ~
<b>~ zažmirim i putujem ~</b>





Datum registracije: 28 Okt 2008
Poruke: 13324

usa.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 26, 2010 8:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ozbiljno razmišljam o tome potaknuta primjerom jedne drage osobe koja je sada u komi, ali u slučaju smrti, dio njega nastavit će živjeti u tijelu neke druge osobe... Isto tako, i ja bih voljela nekome pomoći kad moja duša ode "gore", a tijelo propadne. Bilo bi idealno kad bih mogla znati kad ću umrijeti i prije toga odabrati ljude kojima želim donirati svoje organe kao Ben Thomas u filmu "Seven pounds". No, darovala bih jedino vitalne organe, naravno, uz potporu roditelja... Zamislite samo bolesno dijete kojemu je potrebno srce, primjerice, a vi mu možete pomoći; produžiti ili poboljšati kvalitetu života, pružiti priliku da upozna ovaj svijet... Odbili biste? Darivanje organa je human i plemenit čin i sigurna sam da ću u bližoj budućnosti imati donorsku karticu.
Smile
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 27, 2010 2:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Alexns je napisao/la sledeće:
Pa, ako je neko spreman da to stavi u sebe... meni je Ok... slobodno se posluzite


i posle 4 dine ostajem pri svome Laughing Laughing

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Dean33
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 48

Datum registracije: 23 Mar 2009
Poruke: 22

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 28, 2010 1:54 pm    Naslov poruke: da Na vrh strane Na dno strane

Da ali pod uslovom da znam sigurno ko ce ih dobiti a ne da odu na trziste trgovcima organa pa da zaradjuju na meni ...

_________________
Dean33
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 28, 2010 2:38 pm    Naslov poruke: Srce, bubrezi i jetra malog Hrvata spasili djecu diljem Euro Na vrh strane Na dno strane

Srce, bubrezi i jetra malog Hrvata spasili djecu diljem Europe

Primatelji: Alenove su organe dobila djeca vrtićke dobi u Zagrebu, Švicarskoj, Velikoj Britaniji i Španjolskoj

ZAGREB - Četiri života svojih vršnjaka spasio je prošlog tjedna četverogodišnji Alen, ali svoj na žalost nije uspio. Izgubio je bitku s iznenadnim pogoršanjem svoje osnovne bolesti, ali su njegovi roditelji velikodušnošću koje imaju samo nesebični ljudi donirali njegove organe za presađivanje drugoj teško bolesnoj djeci.

Zahvaljujući toj humanoj odluci novo srce dobio je dječak u Engleskoj, dvogodišnjaku iz Španjolske (Valencija) donirana je jetra, jedan je bubreg dobio petogodišnjak kojem je transplantacija obavljena u KBC-u Zagreb, a drugi je bubreg presađen djetetu u Švicarskoj. Bolna priča malog Siščanina počela je već s njegovim rođenjem. Naime, rođen je s teškom manom na mozgu, točnije rečeno s cistom i hidrocefalusom. Ubrzo je operiran u zagrebačkoj dječjoj bolnici u Klaićevoj, i to uspješno.

Urođena mana

Neurokirurg koji ga je tada operirao dr. Miroslav Gjurašin kaže kako je četiri godine dijete dobro napredovalo i nedavno je bio na kontroli koja nije pokazivala ništa alarmantno. Dapače, unatoč urođenoj mani, dijete je dobro napredovalo i funkcionirao. Sve do prošlog utorka kad mu je iznenada pozlilo.

Mališan je dobio teški epileptični napad, i to prvi put u životu, a ubrzo je uslijedila koma. Liječnici u sisačkoj bolnici odlučili su se za transport u Klaićevu ne bi li neurokiruzi učinili čudo i spasili malog Alena. Na žalost, svi napori liječnika bili su bezuspješni i već za nekoliko sati od napada nastupila je tzv. moždana smrt.

- Teško je to kad znate da ste nemoćni, da djetetov život održavaju samo aparati - kaže dr. Gjurašin. Dodaje kako u tom trenutku ipak proradi onaj drugi liječnički instinkt - možda možemo spasiti neko drugo dijete ako roditelji pristanu na donaciju organa. Roditelji malog Alena bili su velikodušni. Odlučili su spasiti četiri života čineći tako i svog sina vječnim dobrotvorom.
Utrka s vremenom

Kao i u drugim bolnicama, i u Klaićevoj postoji povjerenstvo koje mora dokazati da je donor moždano mrtav, a to je ujedno i bitka s vremenom jer je važno na vrijeme naći pogodne primatelje organa.

- Osim hrvatskog Ministarstva zdravstva, pokrenut je i Eurotransplant kako bi se po tipizaciji tkiva znalo gdje su potencijalno najpogodniji primatelji srca, jetre i bubrega. Tako je jedan bubreg ostao u Hrvatskoj, a ostali organi otišli su u inozemstvo - kaže dr. Mirela Bušić, nacionalna koordinatorica za transplantacije. Četiri mališana zahvaljujući malom sisačkom donoru i dalje se vesele životu, a njihovi će roditelji vječno biti zahvalni za dar života koji im je poklonio Alen.

Transplatirani i organi 13-godišnje umrle sportašice

I prije mjesec dana u Klaićevoj se dogodila slična tužna priča s humanim ishodom. Naime, trinaestogodišnja djevojčica, inače sportašica, osjetila je iznenadnu glavobolju. Ubrzo je izgubila svijest.

- Pala je u komu zbog vrlo jakog krvarenja i nismo mogli učiniti ništa da joj spasimo život - kaže dr. Gjurašin.

Liječnici su samo mogli konstatirati moždanu smrt. Kako su roditelji pristali na donorstvo organa, uslijedila je ista procedura kao ona otprije tjedan dana i njezini su organi transplantirani djeci u Hrvatskoj i inozemstvu.

Izvor: jutarnji.hr

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Bobak_BL
* Domaci Lazov *
<b>* Domaci Lazov *</b>





Datum registracije: 06 Avg 2010
Poruke: 8210
Mesto: sta te briga...za moje mjesto...

hong_kong.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 06, 2010 1:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

da li bi posle smrti donirali svoje organe ?
mislim, da sigurno to ne bih uradio posle smrti.
bio bih mrtav.

_________________
S ljubavlju je isto
kao i sa sjenom...
ako za njom trcis,
dostici je neces nikada.
no samo joj okreni ledja,
ona ce te zauvijek slijediti....
Rolling Eyes
 
TEMPTATION
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 16 Sep 2009
Poruke: 3364

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 11, 2010 5:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Donirala bih svoje organe.Meni nece vise trebati,a nekome sigurno hoce,onda sto da ne?

_________________
Sto ne boli to nije zivot,
sto ne prolazi to nije sreca.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Da li biste donirali svoje organe nakon smrti? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
Strana 16 od 16

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon