www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Brizbejn - Brisbane
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Arhiva - Svet i putovanja ~
::  
Autor Poruka
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 29, 2006 11:48 pm    Naslov poruke: Brizbejn - Brisbane Na vrh strane Na dno strane

Brizbejn je suptropski grad na isočnoj obali Australije. Glani je grad pokrajine Kvinslend, i treći po veličini grad u Australiji. Nastao je na ušću istoimene rijeke (The Brisbane River) čije obale povezuju veliki most od željeza i armiranog betona sa samo jednim lukom (Storey Bridge). U Brizbejnu je skoncentrisana jaka industrija a naručito klaonička i konzervna tj. prerada mesa i kože.

Zato Brizbejn nazivaju "australijski Šikago". Prosječna ljetna temperatura je 26 stepeni, zimska 15 stepeni. količina padavina iznosi 1135 mm, uglavnom ljeti.

Turističke atrakcije su:

City Hall - najpoznatija zgrada u Brizbejnu, izgrađena 1930. od kvinslendskog pješčenjaka. U njoj se nalaze biblioteka, muzej i umjetnička galerija.

The Golden Coast - jedno od najpopularnijih turističkih mjesta, proteže se više od 30 km. Na tom prostoru živi preko 120 000 ljudi. Turistima se nude mnoge atrakcije, prekrasne plaže, planinsko zaleđe, noćni život, plovidba, surfanje, plivanje i ribolov, hoteli, restorani, kockarnice...


The Sunshine Coast - dinamičan turistički centar. To je zona plaža turističkih odmarališta i nacionalnih parkova.

Botanic Gardens - vrt sa planetarijumom (The Sir Thomas Brisbane Planetarium)

Newstead House - najstarija zgrada iz 1846. danas je muzej.

Earlystreet Historical Village - nalazi se u Norman Park-u, obuhvata zbirku lijepih starih građevina Kvinslenda.

Queen Elizabeth II Jubilee Sports Centre - izgrađen za održavanje Commonwealth Games 1982.



_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 29, 2006 11:51 pm    Naslov poruke: Brisbane Na vrh strane Na dno strane

Ljepote Brisbana

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 29, 2006 11:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nadam se da uživate u ovim slikama kao i ja

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 29, 2006 11:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

slike govore više od riječi

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 01, 2006 8:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Za Botanic Gardens sam cula ali za grad zaista ne...ali gledajuci ove slike, jedino sto mi preostaje je da uzivam u ovoj lepoti i patim za jos jednim mestom koje nikada necu moci posetiti Rolling Eyes

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
miskopisko
~Dream-Maker~
~Dream-Maker~



Godine: 38

Datum registracije: 03 Sep 2005
Poruke: 4446

neth_antilles.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 12, 2006 12:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

heh pa mozda ces posetiti....ja se uvek nadam...ne odustaj od nadanja
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Arhiva - Svet i putovanja ~ -> Brizbejn - Brisbane Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon