www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kako se kuva kuvana rakija tj. sumadijski caj?
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Male tajne velikih majstora kuhinje ~ -> ~ Napici ~
::  
Autor Poruka
estremusmexus
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 23 Apr 2006
Poruke: 24
Mesto: bg

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 29, 2006 11:54 pm    Naslov poruke: Kako se kuva kuvana rakija tj. sumadijski caj? Na vrh strane Na dno strane

Kako se kuva kuvana rakija tj. sumadijski caj? Dal se i tu dodaje secer. Ja samo znam da pred kraj treba da se zapali da izgori onaj metil alkohol valjda. Jel zna neko tacnu proceduru?


_________________
Ma da svakako
 
Daca
~Žena Sanjicinog švalera~
~Žena Sanjicinog švalera~



Godine: 51

Datum registracije: 16 Apr 2004
Poruke: 2617
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 30, 2006 8:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U metalnu posudu,dzezvu ili lonce stavi se secera oko 0,5 cm da pokrije dno,zatim se ugori kao za serbet..na tihoj vatri da ne pregori vec da dobije onu tamnu boju zlata,koja vuce ka braon.Zatim skines sa vatre,sipas 2/3 meke rakije i 1/3 vode (recimo meris nekom casom,pa 2 rakije i 1 vode,ako je rakija jaka mora se povecati kolicina vode).
Zatim prokuvati dobro,obavezno da provri,pozeljno je po proviranju podici sa vatre pa nakon toga opet vratiti da provri ...tako 2-3 puta,prilikom cega se oslobodi metil-alkohol i nema potrebe paliti nista...
To je to...sipas u case i pijes Wink

Ali ne mogu se nacuditi da jedan Valjevac ne zna kako se kuva rakija Rolling Eyes
 
estremusmexus
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 23 Apr 2006
Poruke: 24
Mesto: bg

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 30, 2006 11:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hvala za recept. Da sam znao kako je komplikovano ne bih ni pitao.
Citat:
Ali ne mogu se nacuditi da jedan Valjevac ne zna kako se kuva rakija

Ama znam ali prirucno onako kako sam napisao samo kuvas i kad provri zapalis i to je to moze da se pije.

_________________
Ma da svakako
 
Daca
~Žena Sanjicinog švalera~
~Žena Sanjicinog švalera~



Godine: 51

Datum registracije: 16 Apr 2004
Poruke: 2617
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 01, 2006 4:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

estremusmexus je napisao/la sledeće:
Hvala za recept. Da sam znao kako je komplikovano ne bih ni pitao..



Ma nije komplikovano,to ti se samo cini....kao da kuvas najobicniji serbet(caj) jedino sto umesto vode koristis rakiju Laughing
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Male tajne velikih majstora kuhinje ~ -> ~ Napici ~ -> Kako se kuva kuvana rakija tj. sumadijski caj? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon