www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Remake
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~ -> ~ Kadar po kadar ~
::  
Autor Poruka
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 30, 2006 11:47 pm    Naslov poruke: Remake Na vrh strane Na dno strane

"Remake" je istinita priča o prijateljstvu koje je odoljelo iskušenjima rata, priča o tragičnoj ljubavi i slijepoj mržnji, o snovima koji su zgaženi i snovima koji su postali java, o beščašću i ljudskosti, o uzvišenoj plemenitosti i niskim strastima, o licemjerju i žestokoj istini, o ironičnim balkanskim povijesnim repeticijama.
Tarik je mladi, neafirmirani sarajevski pisac koji u predvečerje rata u Bosni šalje filmski scenarij na konkurs u Francusku. Njegova filmska priča s temom iz Drugog svjetskog rata u kojem je njegov otac Ahmed kao logoraš razmijenjen za fašiste, postaje sudbina koju živi.
Ratna priča oca i sina, poput nekog filmskog remake, ponavlja se u razmaku od pedeset godina. Tarika je zarobila srpska vojska, ali francuski producent koji je prihvatio njegov scenarij , uz pomoć UN organizira razmjenu i dovodi ga u Pariz. Tamo Tarik sreće svog mučitelja iz logora koji je kao ratni invalid nekim putem, također došao u Francusku. Tarik ga, opsjednut, prati...

Uloge u filmu tumače: Ermin Bravo, Aleksandar Seksan, Ermin Sijamija, Dejan Aćimović, Lucija Šerbedžija, Slaven Knezović, Helena Minić, Jasna Diklić, Zijah Sokolović, Miralem Zubčević, Haris Begović, Izudin Bajrović, Emir Hadžihafizbegović, Admir Glamočak, Mario Drmać, Mirsad Tuka.

Ako ste pogledali film šta mislite o njemu?Ako niste da li bi voljeli?



_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 02, 2006 7:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam gledala film i jako je dobar . Čak mislim da je najbolji do sada koji je izašao u BH Kinematografiji. Naime toliko se malo diglo prašine za ovaj film a toliko puno za Grbavicu , a ja mislim da je Remake mnogo mnogo bolji od Grbavice.


Svakako ga vrijedei pogledati.

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Amerigo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Feb 2006
Poruke: 202

germany.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 20, 2006 5:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovaj film je definitivno najbolje obradjen (muzicki i vizuelno) film u novoj bh kinematografiji. film je iskren i ima mocnih scena (sevdalinka u logoru). jedini nedostatak je finale filma koji je malo neosmiljen.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~ -> ~ Kadar po kadar ~ -> Remake Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon