www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Emotivno nasilje ?
Strana 1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
budidobar
Upozorenja: 1 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 3354

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 01, 2006 6:02 pm    Naslov poruke: Emotivno nasilje ? Na vrh strane Na dno strane

shta je sve za vas EMOTIVNO NASILJE? osecate li ga razumom, stomakom? kako se protiv njega borite? jeste li uhvatili sebe nekad u chinu emotivnog nasilja nad drugim?svesno ili ne, nije bitno....


_________________
....zelja je samo moja. da ne bude zabune..lepo vreme i dobro zezenje na sajtu.
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 01, 2006 7:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ljubomora je najgori cin emotivnog nasilja nad samim sobom koji se ako ne znate da je zadrzite ili kanalisete racionalno prenese na psihicko ili emotivno nasilje na drugog!
 
gordanah
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 61

Datum registracije: 17 Feb 2006
Poruke: 7
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 01, 2006 8:50 pm    Naslov poruke: Emocionalno zlostavljanje može ozbiljno ugroziti psihološk Na vrh strane Na dno strane

Emocionalno zlostavljanje je obrazac ponašanja koji destruktivno djeluje na emocionalni razvoj i osjećaj vlastite vrijednosti.
Konstantno kritiziranje, izrugivanje, vrijedjanje i odbacivanje neki su od oblika u kojima se verbalno ispoljava emocionalno zlostavljanje.

Emocionalno zlostavljanje su i pretjerani, agresivni i nerazumni zahtjevi koje odrasli postavljaju pred druge , te neprihvaćanje potreba drugih za pažnjom, ljubavlju i brigom neophodnim za zdravi psihološki razvoj licnosti .

E sad bi mene zanimalo - zasto odredjene osobe na Forumu imaju potrebu da emocionalno zlostavljaju druge ...

EMOTIVNO NASILJE je tipicna negativna energija koju osecamo u sukobu sa nekim.Ako iz tog sukoba izadjemo iscrpljeni, znaci da nam je 'oteta' energija a za uzvrat smo se natopili' negativnom.Uglavnom izbegavam te vrste emotivnih stanja...Ali tesko je izbeci.


Edit By Cute Blondie...spojila sam postove, moze ovo sve u jedan..postoji opcija edit ako nesto zelite dodati Wink

_________________
Ima dana kada osećam da se cela selim u svoje dlanove.

Kada dišem srcem.

Kada ližem oblake… pa i ako su duboko ispod zemlje.

Desi se.
 
carpe diem
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 09 Jan 2005
Poruke: 719
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 17, 2006 6:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

emotivno nasilje ostavlja mnogo jace posledice od fizickog, btw..ironija je u tome sto smo svi dovoljno pametni da ako nas neko udari da tada raskidamo odnos sa tom osobom...vredjanje, ponizavanje, ljubomoru, uskracivanje slobode smo u stanju da trpimo godinama..

_________________
Put do zvezda je samo etapa kruznog puta do sebe, i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne bato... Stigao si cim krenes...Cilj nosis skriven pod kaputom, istetovoran na grudima kao metu...
 
kissuzana
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 58

Datum registracije: 30 Maj 2006
Poruke: 200
Mesto: nis

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 18, 2006 11:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne znam da li je gore emotivno ili fizicko nasilje,ali znam da jednako boli.

_________________
ja sam suzana , a ti??????
 
TuZnE_OkIcE
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 15 Jun 2006
Poruke: 146

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 19, 2006 12:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

carpe diem je napisao/la sledeće:
emotivno nasilje ostavlja mnogo jace posledice od fizickog, btw..ironija je u tome sto smo svi dovoljno pametni da ako nas neko udari da tada raskidamo odnos sa tom osobom...vredjanje, ponizavanje, ljubomoru, uskracivanje slobode smo u stanju da trpimo godinama..


Isto misljenje djelim !!!
Mnogo duze i vise boli emotivno nasilje nego fizicko!Udarac se brzo zaboravi ali ponizavanje i uvrede nikad !
Moj brak se upravo iz tog razloga raspao.Nikada me nije tukao ali je znao da me uvrijedi, cak ponizi.
Kada bi me povrijedio svaki put se izvinjavao,ubjedjivao da ne misli tako,da je to rekao samo da bi me iznervirao i ja ko budala svaki put prelazila preko toga ali nisam zaboravljala!!!
Nakon duzeg vremena vise nisam mogla trpit i to je kraj bio jednog bracnog zivota od (10 God) Sad
Jos uvjek se toga sjecam i jos uvjek me boli !!!
 
Reponja
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 13 Avg 2005
Poruke: 335
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 19, 2006 5:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U brakovima cesto postoji emotivno nasilje. Uglavnom ga vrse zene nad muzevima. ovi na to odgovaraju fizickim nasiljem, koje je ociglednije, te tako bivaju obelezeni k'o siledzije, iako postoji i druga strana medalje.

_________________
Milo moje, mimo tvoje volje
sve nas ceka pet asova ka dolje!
 
MISS_J
ELeCTRiC_ChiCK
ELeCTRiC_ChiCK





Datum registracije: 16 Mar 2006
Poruke: 3261

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 19, 2006 8:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

carpe diem je napisao/la sledeće:
emotivno nasilje ostavlja mnogo jace posledice od fizickog, btw..ironija je u tome sto smo svi dovoljno pametni da ako nas neko udari da tada raskidamo odnos sa tom osobom...vredjanje, ponizavanje, ljubomoru, uskracivanje slobode smo u stanju da trpimo godinama..


Slazem se.Isto tako mislim...Psihicko maltretiranje u svakom slucaju ostavlja mnogo vece posledice...Bilo da je u pitanju odnos muskarca i zene ili roditelja i dece,sto je takodje vrlo cesto...Mislim da ono ima vece posledice...Roditelji koji psihicki maltretiraju svoju decu,ne zasluzuju ni da ih imaju...Moju drugaricu su upropastili njeni roditelji...Zato i znam... Rolling Eyes
 
Ludica_S
~ Glowing heart ~
~ Glowing heart ~



Godine: 39

Datum registracije: 18 Nov 2005
Poruke: 1659
Mesto: Pod sjajem ruzicastih ( i zutih ) zvezda :-)

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 20, 2006 1:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Reponja je napisao/la sledeće:
U brakovima cesto postoji emotivno nasilje. Uglavnom ga vrse zene nad muzevima. ovi na to odgovaraju fizickim nasiljem, koje je ociglednije, te tako bivaju obelezeni k'o siledzije, iako postoji i druga strana medalje.


Hm, ne slazem se sa ovim sovinistickim stavom koji opravdava nasilje nad zenama Rolling Eyes bar sam stekla takav utisak. Nebitno je ko vise vrsi to "emotivno nasilje" ali treba biti malo realan...nekada su zene u pitanju, nekad muskarci...kada bi svaka zena mogla ( nekim cudom ) da prebije ili udari muskarca koji joj npr. cesto nesto vulgarno dobacuje, sto je za mene neki vid psiho-emocionalnog nasilja ( a razloga ima i mnogo vise ), bilo bi puno ranjenih i isprebijanih Razz Rolling Eyes tako da ne bi trebalo da razmisljamo tako ograniceno... Exclamation

_________________
Love isn't blind; it just only see what matters!
 
carpe diem
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 09 Jan 2005
Poruke: 719
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 20, 2006 3:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Reponja je napisao/la sledeće:
U brakovima cesto postoji emotivno nasilje. Uglavnom ga vrse zene nad muzevima. ovi na to odgovaraju fizickim nasiljem, koje je ociglednije, te tako bivaju obelezeni k'o siledzije, iako postoji i druga strana medalje.


potpuno, potpuno netacno!!! Naravno da pol ne odredjuje ko ce biti nasilnik a ko ne ali u 90 posto slucajeva su zene zrtve nasilja. volontiram na SOS telefonu za zrtve nasilja i ne mozete ni da sanjate koliko poziva ima i sta sve zene su u stanju da prezive!

_________________
Put do zvezda je samo etapa kruznog puta do sebe, i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne bato... Stigao si cim krenes...Cilj nosis skriven pod kaputom, istetovoran na grudima kao metu...
 
zena_bez_imena
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 45

Datum registracije: 31 Maj 2004
Poruke: 369

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 21, 2006 2:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Emotivno nasilje ostavlja puno,puno vise posledica od fizickog!
 
Reponja
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 13 Avg 2005
Poruke: 335
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 21, 2006 3:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

carpe diem je napisao/la sledeće:
Reponja je napisao/la sledeće:
U brakovima cesto postoji emotivno nasilje. Uglavnom ga vrse zene nad muzevima. ovi na to odgovaraju fizickim nasiljem, koje je ociglednije, te tako bivaju obelezeni k'o siledzije, iako postoji i druga strana medalje.


potpuno, potpuno netacno!!! Naravno da pol ne odredjuje ko ce biti nasilnik a ko ne ali u 90 posto slucajeva su zene zrtve nasilja. volontiram na SOS telefonu za zrtve nasilja i ne mozete ni da sanjate koliko poziva ima i sta sve zene su u stanju da prezive!


To ti je zato sto muskarac na emotivno nasilje odgovara fizickim, a zena se onda zali sos telefonu. Bog je podredio da su zene jace u jednom segmentu, a muskarci u drugom. A feministkinje kakvih ovde ima to ne vide. Gledaju samo svoju stranu medalje.

_________________
Milo moje, mimo tvoje volje
sve nas ceka pet asova ka dolje!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Emotivno nasilje ? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 1 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon