www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ateisti & Bog
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
nick-o
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 10 Jan 2009
Poruke: 113

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 01, 2009 12:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Šamar, sa ovim poslednjim se skroz slažem, ko da si prepisao iz svetog pisma... ''Kad bi se ljudi malo više posvetili ljudima i sami sebi...'' To je zaista dobro rečeno.
Znaš, ako mene i tebe uzmem kao predstavnike jedne i druge strane koje ovde polemišu, (mada bi to, kako se meni čini, mogli da budu i bilo koje drugo dvoje forumaša) onda zaista nema puno razlike izmedju nas... Reci pošteno, i ti i ja želimo da medju ljudima vlada mir... I ti i ja (nadam se) držimo se prilično tolerantno u ovoj diskusiji... I ti i ja mislimo da ni medju ''vernicima'' nešto ne štima, verovatno jednako kao i medju ''nevernicima''... I tebi i meni smetaju iste stvari u svetu koji nas okružuje... Kad pogledaš, razlikujemo se jedino u tome što ja verujem da postoji Bog (''viša sila'' ili nazovi kako hoćeš), a ti ne... Ne verujem da bi nama dvojici to smetalo da se sasvim pristojno ''isćaskamo'' kada bi se kojim slučajem sreli, a sasvim sam ubedjen da zbog toga ne bismo počeli neki novi krstaški rat Laughing .
Sve u svemu, znam da je mimo teme ovo što ću reći, ali jako mi je drago što ovde mogu da normalno raspravljam čak i o temama koje su po svojoj suštini nepomirljive...
A sad, vraćam se na temu... U odnosu na humanoidne robote, mi ljudi verovatno smo savršeni... Ipak, ne vidim da smo napravili robota koji je savršen kao mi... I ne verujem da ćemo ga ikada napraviti... A čak i ako napravimo nešto što je prilično nalik, postoji mogućnost da ''pobrljavi''... Ako ''pobrljavi'' samo jedan, i ako smo mu ostavili mogućnost izbora i dovoljno inteligencije, učiniće neumitno da pobrljavi i drugi... I tako redom...
Nalazimo se u domenu filozofije, gde stvari nisu egzaktne... Tako da ja mislim da stvarno ovako možemo u nedogled. Wink



_________________
Pametniji popušta! Kakva žalosna istina koja utemeljuje vladavinu gluposti. - Ebner-Eschenbach
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 01, 2009 3:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa naravno da sam za mir.Samo lud čovjek može da želi nešto osim mira.
Mada znam i dosta onih koji ga i ne žele baš.
Što se same teme tiče normalno ,samo komentarišem,bez nekog posebnog"primanja"
na istu.Ja sam rekao da mi ulogu u životu ne igra vjera ili nacija,ili ne vjera.
To što sam napisao i mislim to,i na taj način i živim.Sve kad se pogleda ima
mnogo bitnijih stvari od vjernika ili ne vjernika.
A što se tiče nas dvojice ja sam tako reći siguran,da bi se mogli lijepo družiti.
A da pri tome ne napravimo nikakav rat ili tome slično. Very Happy

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 01, 2009 6:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I ateisti su vernici - samo sto ne veruju u Boga nego jednostavno - imaju svoj nacin razmisljanja koji se ne poklapa sa Bogom. Nemam ja nista protiv toga jer danas to shto neko veruje u Boga ne znachi AMA NISTA. Bitno je kakav je ko covek a to u shta veruje - mislim da je to nesto LICHNO u shta niko drugi ne treba da se mesha niti da popuje.

Zasto ja ne bih mogao sa muslimanom da razgovaram, pijem kafu itd...? Dokle god ne dodje do toga da on mene ubedjuje da Isus ne postoji a Alah postoji - nas dvojica cemo verovatno da se slazemo kao i svi drugi ljudi.

Postoje neke stvari u koje druge ne treba ubedjivati. To sto ja verujem u Boga to je moja stvar - isto je tako njegova stvar to sto ne veruje Smile
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 01, 2009 7:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A zasto bi @Bond tebe ili bilo koga neko uvjeravao da postoji samo Bog ili Bozanstvo u koje on vjeruje. Svako ima pravo da vjeruje u ono sto zeli pa tako i Muslimani vjeruju u Allaha dz.s. , Katolici u Isusa Krista , Pravoslavci u Hrista , Budisti u Budu , itd....

Voli svoju vjeru i prodrzavaj se pravila koje ti tvoja vjera propisuje , ali jednako tako postuj i tudju vjeru.

Ja sam Muslimanka i nikad se toga necu odreci niti cu precutati da bi me neko zavolio , vjerujem u Allaha dz.s. i drzim se propisa koje mi je moja vjera propisala , ali jednako tako poznajem i ostale vjere pa samim tim znam i Ocenas i Zdravo Marijo , znam i cestitati praznike kako se to cestita inace a ne samo Sretan Bozic , jer su me naucili da se kaze i Hvaljen Isus i Hristos/Kristos/ se rodi Smile

Znaci bitno je da budes covjek u pravom smislu te rijeci , a ne vjernik koji ce svoju vjeru dizati u nebesa , a svaku tudju bacati pod noge...to nije odlika vjernika , jednostavno nije odlika covjeka ma kojoj vjeroispovijesti pripadao.

I sto rekose nick-o i šamar nije na moranje da dvije osobe budu vjernici ili nevjernici i istog misljenja da bi zajedno mogli popiti kafu i ispricati se. To dokazuje i ovaj forum na kojem postoji razlicitih osoba i vjerski i generacijski u svim pogledima pa opet super funkcionise i sklapaju se prijateljstva pa i ljubavi. Mr. Green

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
taelojd
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 12 Feb 2009
Poruke: 28
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 12, 2009 4:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

postojao neki svetitelj koji je na samrti rekao:verao sam citav zivot u boga,a i dalje ne znam u kog.
bog u bibliji kaze ja sam bog isakov,bog isavov i bog jakovljev;
a ne bog sve trojice zajedno,jer svako dozivljaja svog boga,iskustveno na svoj nacin.
dostojevski objasnjava da ne postoje ateisi,jer bi odmah izvrsili samoubistvo shvatajuci nesvrhu njihovog zivljenja.
zaista ne postoje;neko veruja u boga zla,boga mora,planina,neko bludi,prevare,pakosti,osvete,ljubavi..!

_________________
KO ZNA ZA STA JE TO DOBRO!
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 14, 2009 6:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nick-o je napisao/la sledeće:
Ma, zemlja, odnosno ovaj svet, vise je nekako djavolov, ako tako mogu da kazem...


Sad', razmishljah o jednoj drugoj temi... pa mi pade neshto na pamet. Djavo postoji? Ako postoji onda... kako mozemo govoriti o monoteizmu?

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
nick-o
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 10 Jan 2009
Poruke: 113

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 15, 2009 1:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma, sasvim lako... Ne brini, on je samo jedan pali andjeo, a kao takav tek samo jedna kreacija Boga... Znaaam, sad ćeš me ti možda pitati - kako kad je Bog samo dobro stvorio, a ja ću ti odgovoriti da je i njega kao dobrog stvorio, ali kad je nama ovakvima kakvi smo dao slobodnu volju, onda je andjelima dao još i pre, pa je to uzrok što je taj andjeo postao djavo i tako ćemo u nedogled...
Možda bi tvoje ključno pitanje moglo da bude - verujem li da je sve to baš tako uprošćeno, a ja ću ti odmah reći - ne... Ne znam da li je Bog stvorio zemlju i sve na njoj sa sedam naših zemaljskih dana, nisam siguran da andjeli i djavoli u dokolici sede na našim ramenima i ganjaju nas na ovo ili ono, ali verujem da su nam pričice date sasvim uprošćene jer je i sve na svetu u krajnoj liniji jednostavno i drži se zakona koji mu je dat... Samo mi ljudi nešto stalno zanovetamo... Wink

_________________
Pametniji popušta! Kakva žalosna istina koja utemeljuje vladavinu gluposti. - Ebner-Eschenbach
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 15, 2009 2:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

crnibiser je napisao/la sledeće:
A zasto bi @Bond tebe ili bilo koga neko uvjeravao da postoji samo Bog ili Bozanstvo u koje on vjeruje. Svako ima pravo da vjeruje u ono sto zeli pa tako i Muslimani vjeruju u Allaha dz.s. , Katolici u Isusa Krista , Pravoslavci u Hrista , Budisti u Budu , itd....

Voli svoju vjeru i prodrzavaj se pravila koje ti tvoja vjera propisuje , ali jednako tako postuj i tudju vjeru.

Ja sam Muslimanka i nikad se toga necu odreci niti cu precutati da bi me neko zavolio , vjerujem u Allaha dz.s. i drzim se propisa koje mi je moja vjera propisala , ali jednako tako poznajem i ostale vjere pa samim tim znam i Ocenas i Zdravo Marijo , znam i cestitati praznike kako se to cestita inace a ne samo Sretan Bozic , jer su me naucili da se kaze i Hvaljen Isus i Hristos/Kristos/ se rodi Smile

Znaci bitno je da budes covjek u pravom smislu te rijeci , a ne vjernik koji ce svoju vjeru dizati u nebesa , a svaku tudju bacati pod noge...to nije odlika vjernika , jednostavno nije odlika covjeka ma kojoj vjeroispovijesti pripadao.

I sto rekose nick-o i šamar nije na moranje da dvije osobe budu vjernici ili nevjernici i istog misljenja da bi zajedno mogli popiti kafu i ispricati se. To dokazuje i ovaj forum na kojem postoji razlicitih osoba i vjerski i generacijski u svim pogledima pa opet super funkcionise i sklapaju se prijateljstva pa i ljubavi. Mr. Green


Ako malo bolje procitas ono sto sam napisao videces da se apsolutno slazemo. Rekao sam - DOK NE DODJE DO UBEDJIVANJA - ja nemam problema ni sa kim da se druzim.

Dakle dokle god postujemo tudju veru i dokle god nas sagovornik postuje nasu - ja cu savrseno funkcionisati.
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 15, 2009 2:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Djavo je "samo" pali andjeo ali je mocan koliko i Bog? Zapravo, ispada da, koliko ima greha josh je i mocniji? Confused


U tvojoj poslednjoj poruci se zapravo nalazi i moj licni odgovor na pitanje koje si postavio:
nick-o je napisao/la sledeće:
... ali za mene ostaje i dalje pitanje - čemu prihvatanje svega što piše u npr. Novom Zavetu, samo ne i Boga?

nick-o je napisao/la sledeće:

verujem li da je sve to baš tako uprošćeno, a ja ću ti odmah reći - ne... Ne znam da li je Bog stvorio zemlju i sve na njoj sa sedam naših zemaljskih dana, nisam siguran da andjeli i djavoli u dokolici sede na našim ramenima i ganjaju nas na ovo ili ono, ali verujem da su nam pričice date sasvim uprošćene jer je i sve na svetu u krajnoj liniji jednostavno i drži se zakona koji mu je dat.

"Zakone" poshtujem, prvenstveno zbog poshtovanja samoga sebe. A shto se pricica tice... Jbg, kao mali sam verovao u pricice. Sada vishe ne. I da, ne mogu da verujem u neshto shto se kosi sa mojom logikom, shta cu, to je valjda do inteligencije, a ona je opet dar od Boga tako da - Bog je kriv Mr. Green Laughing Laughing Laughing

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
nick-o
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 10 Jan 2009
Poruke: 113

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 15, 2009 2:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Heh, pa secas se kako smo ti i ja zapoceli konverzaciju na ovom forumu i bas ovoj temi...? Ja sam lose izrazio neko svoje misljenje, pa si pomislio da sam hteo da te uvredim... E, sad... Haha, jel treba da se pronadjem negativno u ovoj prici o inteligenciji...?
Salim se, Alex...
Oki... Primetio sam da nam se stavovi prilicno slazu po nekim drugim temama, pa izvodim zakljucak da ako se po ovom pitanju ne slazemo, to ne mora apriori da znaci da zivotne probleme posmatramo i sustinski drugacije...

_________________
Pametniji popušta! Kakva žalosna istina koja utemeljuje vladavinu gluposti. - Ebner-Eschenbach
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 15, 2009 4:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

offtopic:

Heeeej! Laughing Laughing Laughing To mi nije bilo ni na kraj pameti! Laughing Laughing Laughing
Govorih samo o svom toku misli Laughing Laughing
Uostalom, sam si rekao da nam se stavovi prilicno slazi i po odredjenim drugim temama, shto implicira da bih "direktno" negativno pricao i o samom sebi Shocked A samokritika mi u poslednje vreme nije jaca strana... Shocked Laughing Laughing Laughing

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 15, 2009 5:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A kad vec toliko se raspravlja o postojanju Boga ili ne jedno pitanje...

A šta da barem nekolicina ljudi ne vjeruje u Boga i Bozije zakone i kazne pa da svako radi na svoju ruku u onom odredjenom momentu kako mu se prohtije bez straha od posljedica kuda bi nas to dovelo ???

Jednako kao sto je za drzavu zakon koji se krsi ali si svjestan da ces biti i kaznjen radi toga zakona pa se onda mislis da li da ga prekrsis ili ne , jednako tako i ljudi koji vjeruju u Boga nalaze se u milion slucajeva u iskusenju da prekse zakon postavljen od Boga.

I sta bi bilo da covjek ne vjeruje?

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Ateisti & Bog Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  sledeća
Strana 12 od 14

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon