www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Uspjesi i Zavisti
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 03, 2006 1:17 am    Naslov poruke: Uspjesi i Zavisti Na vrh strane Na dno strane

Bira li zavist uspjeh ili uspjeh podstiče zavist?

Ili poetski rečeno:
Da l' grom odabira hrast ili se hrast munjama nametne?

Znam da je to dio Balaševićevog stiha ali je i dobro filozofsko pitanje. Hrast, veliko i jako drvo, bio bi naš rast, naš uspjeh a grom ili munja bilo bi ono što nas želi spriječiti, što bi nas trebalo potkresati...
Da li svojim eventualnim uspjehom u životu izazivamo da budemo više ranjivi, možda ne voljeni, čak omraženi?
Ili da li ćemo zavišću kojom odgovaramo na nečiji uspjeh potaknuti uspjeh nekog drugog?

Ili, ako stremimo k visoku, hoće li taj naš uspjeh ojačati naše neprijatelje i odemo li predaleko hoćemo li toliko motivirati neprijatelje da bi ih se moglo nakupiti toliko da nas nadjačaju?

Ne mislim da postoji puno dilema oko odgovora na navedena pitanja. Uspjesi i zavisti idu ruku pod ruku, to je dio naše (ljudske) prirode. No isto tako uspjesi mogu i da motiviraju. Postoje talenti u nama, naša nakalemljena bremena posebnosti, na koja zavist se okačiti neće od strane toplog srca, no samo od strane zlog. Dakle, vjerujem da uspjeh ne mora uvijek navući zavist, ali zavist se uvijek hrani kao parazit na korijenu uspjeha.

Dakle – ja mislim da ipak grom odabira hrast...



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
gilence
Princ bez konja - stara garda
Princ bez konja - stara garda



Godine: 45

Datum registracije: 01 Jun 2005
Poruke: 1001
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 05, 2006 6:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja smatram da uspeh Mora povuci zavist sa sobom. I da tu nema dileme ni polemike.
Pitanje je koliko cete Vi tu zavist drugih prema Vama umanjiti, apsorbovati, nekim primerenim, prijateljskim i civilizovanim metodama, i koliko Vas ego moze dozvoliti stapanje sa manje uspesnom, ali isto tako vrednom, okolinom. Mislim da je to kljucni momenat u kreiranju kolicine zavisti drugih prema Vama.

Takodje se slazem sa Aurelianom, da, ipak, grom odabire hrast.....
 
mistik29
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 47

Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 7173
Mesto: Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 05, 2006 8:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zaista nemam pojma. Nit sam uspješan nit zavidan Confused

_________________
JoŠ PoSToJe iSTiNe KoJe VoLe BoLJeTi
 
dekija85
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 06 Jan 2006
Poruke: 672
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 11, 2007 3:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zavidan nisam a uspesan sam prilicno jer sam za 21 godinu mnogo stvorio a jos studiram tako da se nezalim

_________________
NO REMORSE NO REGRET
 
nadalina68
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 56

Datum registracije: 27 Maj 2006
Poruke: 623
Mesto: Bgd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 11, 2007 7:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

definitivno zavisti ima ,ne nisam zavisna daleko od toga jer to mrzim ali awaj ali sam osetila zavist na svojoj kozi u razno raznim situacijama ali i to cini zivot he ,ma ja to gledam tako ako je lepo ljudima oko mene pa mora i meni biti lepo ! ili mozda gresim?

_________________
vera,ljubav,nada
 
sjena23
~Shadow Lady In Love~
~Shadow Lady In Love~





Datum registracije: 10 Maj 2005
Poruke: 9824

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 13, 2007 12:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

uspijeh uvijek korača s zavisti ,
recimo kad pogledam uspješne studente, velika većina im je uvijek zavidna

kad sam prije frendice upisala 4., zamrzila me i još me mrzi, makar je i ona sad 4., ali to nije dovoljno ona je trebala prije mene

nisam previše uspješna, ali nisam ni zavidna, znam da se i najuspješniji namuče da ostvare svoje uspjehe i da svi ako se potrudimo možemo ući u klasu uspješnih
 
gagily
Banovan!

***UvEk U pOkReTu***
***UvEk U pOkReTu***





Datum registracije: 03 Feb 2007
Poruke: 11546

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 21, 2007 12:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

uspeh je popeti se do vrha a zavist ti ne dozvoljava da ostanes na njemu Wink

_________________
sudbina ili hir

 
blue037
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 13 Nov 2006
Poruke: 182

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 21, 2007 10:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

gilence je napisao/la sledeće:
Ja smatram da uspeh Mora povuci zavist sa sobom. I da tu nema dileme ni polemike.
Pitanje je koliko cete Vi tu zavist drugih prema Vama umanjiti, apsorbovati, nekim primerenim, prijateljskim i civilizovanim metodama, i koliko Vas ego moze dozvoliti stapanje sa manje uspesnom, ali isto tako vrednom, okolinom. Mislim da je to kljucni momenat u kreiranju kolicine zavisti drugih prema Vama.

Takodje se slazem sa Aurelianom, da, ipak, grom odabire hrast.....

da ne trosim rechi slazem sa sa gospodinom Gieltom Razz
 
stimi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 57

Datum registracije: 02 Dec 2002
Poruke: 148
Mesto: off

germany.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 05, 2007 9:46 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja smatram da,ako je neko uspjesan da je normalno da tu ima zavist.
 
*kissy*
*zauvijek njegova*
<b>*zauvijek njegova*</b>





Datum registracije: 05 Sep 2006
Poruke: 10195
Mesto: između jave i sna,vrha i dna

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 19, 2008 5:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zavist je osecaj neodobravanja i nezadovoljstva prema drugima zbog njihovih dostignuca, posjeda ili bilo kojih osobnih stvari….
Zavidna osoba zeli ono sto drugi imaju i moze osjecati da ono sto posjeduju ne zasluzuju.

_________________

**hell&granger neka vam je sa srećom**
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Uspjesi i Zavisti Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon