www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kockanje, moderno društveno zlo
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
ZlajaXV
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 32

Datum registracije: 03 Avg 2006
Poruke: 83
Mesto: Starcevo

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 05, 2006 3:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sto se tice kockanja, uvek sam bio protiv!


_________________
ZlajaXV
 
Panter75
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 48

Datum registracije: 11 Dec 2004
Poruke: 273

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 05, 2006 5:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno da sam protiv kocke,igra za naivne da nekazem neku tezu rec...
Upravo sada smo komentarisali naseg poznanika ko ji je do guse u kockarskim dugovima a ni najmanje mu se nepise dobro Sad

_________________
a ja stigao
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 06, 2006 8:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vidite, jedna od namjera pokretanja ovog topika je i pitanje koliko je taj biznis dobar to jest loš za društvo.
Recimo kockarnice: tvrde kako one kreiraju radna mjesta te da su stoga dobre za okolinu. Hajde prihvatimo za točno to da i kreiraju neka radna mjesta, ne znam koliko 50, 100, 200, 500 never mind. Ali koliko drugih života biva upropašteno kontra tih radnih mjesta? Ne samo onih koji igraju nego i njihovih porodica.
Znam za slučaj čovjeka koji je imao i pristojan biznis i porodicu (ženu, djecu) ali je sve izgubio na kocki, izvršio samoubojstvo nakon što nije mogao vratiti kockarske dugove i nakon što mu se raspala familija... Ljudi koji rade u tom biznisu su znali šta se desilo, čak se i naslučivao takav kraj. A savjest... je li tko i pitao za to?

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 20, 2006 8:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Psihijatri upozoravaju na sve strašnije posljedice kockanja

U posljednje dvije godine u Hrvatskoj se počelo pojavljivati sve više pacijenata koji su trebali psihijatrijsku pomoć zbog strasti za kockanjem. U međunarodnoj klasifikaciji bolesti vode pod šifrom F630 - poremećaj kontrole nagona. Njima je više od novca bitna strast, osjećaj da u jednom trenutku mogu ostati bez stečenog imetka. Ne mogu se zaustaviti, a svi će pomoć psihijatra potražiti tek kad dignu ruku na sebe.


Kakve su ličnosti ovisnici o kocki?
Psihijatri upozoravaju na sve strašnije i pogubnije posljedice kockanja


I dok je hrvatska javnost zgrožena motivom najbrutalnije pljačke, psihijatri trebaju dati ocjenu o konkretnom stanju psihe ubojice iz Fine. Ubojstvo zbog kockarskog duga nije prvo takvo u analima hrvatskih crnih kronika, a psihijatri već upozoravaju da ovisnost Hrvata o igrama na sreću poprima razmjere epidemije.

Među njima je i mr. sc. Elvira Koić, voditeljica Psihijatrijskog odjela u virovitičkoj Općoj bolnici. Kad joj se, što ju je i iznenadilo, u posljednje dvije godine počelo pojavljivati sve više pacijenata koji su trebali psihijatrijsku pomoć zbog strasti za kockanjem, odlučila je na to javno upozoriti, najprije u stručnim krugovima, a potom i javno, postavivši i internetsku stranicu o kockanju. S prvim kliničkim slučajem ovisnosti o kockanju susrela se još kao specijalizantica, a u dosadašnjem tretmanu imala je dvije pacijentice i pet pacijenata s virovitičkog područja.

Domaćica, liječnica, inteligentni ljudi, obrazovani... neki od njih su zbog strasti za kockom krenuli i u kriminal, no nitko tako drastično poput ubojice iz đurđevačke Fine; oni su ostali samo na imovinskim kaznenim djelima. Svi su oni izuzetno zanimljive osobe, nikoga od njih, unatoč poroku kojeg se ne mogu osloboditi, nisu ostavili bračni partneri.

Bez kontrole nagona

No, svi oni pripadaju u vrstu kockara koji se u međunarodnoj klasifikaciji bolesti vode pod šifrom F630 i koji imaju poremećaj kontrole nagona. Njima je više od novca bitna strast, osjećaj da u jednom trenutku mogu ostati bez stečenog imetka. Laički rečeno, strastveni kockari imaju “poremećaj izlizane kočnice”. Ne mogu se zaustaviti, a svi će pomoć psihijatra potražiti tek kad u bolesnoj strasti za kockanjem dignu ruku na sebe. U crnim kronikama bilježili smo i takve slučajeve, poput samoubojstva poznatog zagrebačkog poduzetnika koji se, pritisnut kockarskim dugovima, ubio kod hotela na Jankomiru.

Patološki kockari

U Hrvatskoj su i poznati ugostitelji i sportaši na kocki ostavili čitav imetak, neki još i sada vraćaju kockarske dugove. No, i neke su poznate osobe iz kriminalnog miljea javno priznale da su svoje imetke i poziciju u kriminalnoj piramidi promaknuli kad su od izbacivača u kasinima postali vjerovnici novopečenih tajkuna. I kao što se kaže da prilika čini lopova, psihijatri dokazuju da se s rasprostranjenošću kladionica i automat-klubova povećava i vjerojatnost sve više klinički patoloških kockara.

- Ljude kojima je klađenje i kockanje strast najbolje je opisao Dostojevski u svom romanu ‘Kockar’ - kaže Elvira Koić. Je li Dražen Dorčec kockar kojem su disk pločice kočnice izbrisale disk samokontrole vlastita uma?

i jedan komentar jedne osobe koja je prcitala ovaj tekst:

I ja sam dio njih | realista | 20.10.2006 13:23:27
Ne znam sta da Vam kazem. Ovaj "opis" me pogodio u "sridu". Ono sto je mene zaprepastilo jeste to da mi ne pretstavlja zadovoljstvo kada odem i dignem pare jer bih onda to radio svakih 10-15 dana ali ja jednostavno svaki dan odlazim u kladionicu i upravo sad shvatam da je to strast zbog mogucnosti da ostanem bez onog sto imam. Otkuda tako nesto u meni pokusavam analizirati iz veceri u vecer. Ono sto sam uspio izanalizirati jeste cinjenica da je zivot postao toliko monoton da jednostavno nemam volje bilo sta drugo raditi osim da sam sebe nerviram. Radost koju pricini prolazni tiket se mjeri vjerovatno kao onaj osjecaj koji narkoman ima kada se ufiksa...uzas!!! Pokusavam se promijeniti ali ide tesko, osjecanja koja imam nisam vjerovao da postoje uopste, tu prevashodno mislim na osjecanja koja imam kada prolazim pored kladionice. Ne zelim da udjem u nju, jecam u sebi ali opet na kraju odem i to ne da odem vec se prosetam pola sata da bih otisao do nje, nevjerovatno. Nadam se da ce mi ovaj uzasni primjer jadnog covjeka posluziti za nauk za buducnost. Ono sto me je najvise zaprepastilo jeste cinjenica da ti ovakve stvari pocnu same dolaziti na um kada dodjes u dugove ali ipak ona ljudska strana koja je svojstvena covjeku a ne zivotinji preovladava, zasad.

monitor.hr
jutarnji.hr

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Lane86
~The last lady~
<b>~The last lady~</b>





Datum registracije: 02 Okt 2006
Poruke: 24294
Mesto: Nedostižno...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 21, 2006 3:22 pm    Naslov poruke: Re: Kockanje, moderno društveno zlo Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:

Kako se suprostaviti ovom zlu, kako odvući ljude od impulsivnog kockanja? Znate li nekog tko puno kocka, jeste li vi kad probali?


Nažalost, ima i ljudi koji to ne shvataju kao igru zabave radi, već ona uzme maha i osoba, jednostavno, ne može da prestane, ma koliko se trudio, to "udje" u krv i postaješ zavistan... Znam ljude koji to rade, i ne možete zamisliti koliko njihova porodica zbog toga pati... Jesam, probala sam, i ne privlači me, jer sama pomisao da ću mnogo više izgubiti dok dobijem neku odredjenu sumu, odbija me od toga... Ne isplati se...

_________________
jellenadabogdakrepala je napisao/la sledeće:
ljubce jedno odeee za jedno divno malo stvorenje... sa velikim i cistim srcem...
koje zraci svojom toplinom i drugarstvom... po svim temama na koje upise neko slovce...
s kojom sam ovdje proveo mnogo prijatnih trenutaka...kao i svi ostali s kim je slovce makar jedno razmijenila....i drago mi je sto se ponovo vratila medju nas..tracare... Razz
dakle ljubce ode za malu nocnu pticicu...inace svima znanu kao lane... Wink

 
..:: MaYa ::..
Banovan!

° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °
<b>° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °</b>





Datum registracije: 14 Okt 2006
Poruke: 11607
Mesto: .:* Sakrivena u Njegovom Pogledu, Zarobljena u Njegovom Srcu, Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju *:

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 03, 2006 7:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mozda se nekome kockanje itd dopada...sve zavisi od toga kakvog smo karaktera i koliko razmisljamo,jer licno mislim da se na kockanju vise moze izgubiti i lakse upasti u dugove itd nego dobiti... Rolling Eyes

_________________

~ Banetova Žena ~
 
Francuskinja
♦Un Mal pour un Bien♦
<b>♦Un Mal pour un Bien♦</b>



Godine: 41

Datum registracije: 07 Apr 2005
Poruke: 16007
Mesto: 83700 ST RAPHAEL

france.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 04, 2006 12:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja mislim da je to lose...ceo zivot mozes tu izgubiti...
 
Dr_Feelgood
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Nov 2006
Poruke: 8

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 05, 2006 3:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mad
U sustini svega, kladionica/kocka uvijek izadje kao pobjednik. Neko se obraduje kad dobije? Grijesi.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 05, 2006 3:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Procitajte ovo - ispovijest jednog bivseg kockara. Iz danasnje Slobodne Dalmacije...


ISPOVIJEST SPLIĆANINA, BIVŠEG OVISNIKA O KLAĐENJU, OTKRIVA MRAČNU STRANU KOCKARSKE STRASTI

U Splitu ima ljudi koji su samo u jednoj noći izgubili milijun eura
KAO HEROIN Kocka je kao heroin, samo dostupnija. Znan čovika od 55 godina koji kad više nema od koga posudit, kad ga prijatelji odj..., ide po gradu i vata prolaznike: e pauk mu diga auto, e žena mu rađa
Je l’ to ovisnost? Je!, Je, sto posto. I da ti kažem nešto: nemoj o ovome pisat ka o devijaciji. Ne. Piši o ovome ka šta pišeš o dopu, o heroinu. Znaš koja je jedina razlika između kocke i heroina? Kocka je dostupnija. Eto.
Kladionica je za one ispod 21 godine smrtni grijeh, dica marende troše na tikete. A pola ekipe na Hajduka se ne trese zbog Hajduka nego zbog tiketa...

Svi u minusu
Ko redovito igra nema šanse da je u plusu, nema šanse. Znaš zašto su svi u minusu? Zato šta ne postoji dobitak. A najgore je kad zaboraviš da su poeni zapravo kune. On dođe do četri iljade poena i ide poduplavat: a to je četri iljade kuna, a njemu je plaća tri iljade. Novci postanu bodovi i koeficijenti, i tako zaboraviš čemu novac služi. Kad ti se prvi put dogodi da počneš razmišljat u poenima, a ne u kunama, ti si zakačen...
On čeka dan kad će dobit plaću, pa umisto da plati najam za stan za taj misec, on stavi na koeficijent dva, ili podupla na aparatu. I kad izgubi, tu je cili misec prdnija: familija, žena, dica, stan... Onda idući misec čeka plaću, pa dobije tri iljade kuna, i to mu je malo za sve šta je dužan, tribalo bi mu još jedno iljadu-dvi.
I onda posudi od rođaka iljadu-dvi da može platit oni najam šta je prošli misec osta dužan, i umisto da plati, on stavi na koeficijent dva da se izvuče iz duga, jer Mančester će sigurno dobit doma. E, ali Mančester izgubi doma, i on onda prdne opet, samo sad još triba vratit i rođaku... Masu njih je već kod kamatara, iduće tri plaće neće ni vidit...

PUTUJUĆA BOMBA Uveži ovisnost o kocki s PTSP-om i dobićeš "putujuću bombu". Ja ih znan bar četrdeset u Splitu... Pa ja san svojom rukom probija aparat i izvuka krvavu ruku...

Uveži ovisnost o kocki s PTSP-om i dobićeš "putujuću bombu". E, "putujuću bombu". Ja ih znan bar četrdeset u Splitu... Pa ja san svojom rukom probija aparat, i izvuka krvavu ruku...
Je, jednu i po godinu san bija žestoki ovisnik o aparatima, ono posli rata. To mi je bija ventil za rat, za PTSP, za sve. A počea san još prije rata, čim su se pojavili aparati. Prvi veliki dug napravija san 1989., i znaš kad san ga vratija: 1993. A jednom čoviku tek 1998. Kako san sta? A šta ću ti reć...

Varljivi početak
Kocka je meni jezik sporazumijevanja. Ti si novinar, moga bi to razumit. To je jezik koji povezuje ljude koji dijele istu strast... Evo, ja dođen u Italiju i ne znan baš dobro talijanski. Engleski znan perfektno, ali talijanski baš ne znan. I onda u kafani vidim kako ljudi igraju karte, a ja znan tu igru, i za pet minuta ja sidim sa njima, bez obzira šta ne znan baš dobro talijanski...
Kocka je... ne znan je l’ to od Boga il’ od Đavla, ali prvi put svak dobije. Rijetki su koji ne dobiju u početku. A znaš kako se kaže: "Ne kudi majka sina šta je kocka, nego šta se iša refat"...
U Splitu postoje ljudi šta su izgubili po miljun eura u jednu noć. Ja znan čovika šta je u istu noć izgubija 70 iljada eura i stan, sve u istu noć. Iša se refat...
Isto ti je to ka dop. Složit priču za kocku je isto ka složit priču za dop. Ja znan čovika od 55 godina, kad više nema od koga posudit, odnosno kad ga prijatelji odjebu, ide po gradu i vata prolaznike: e pauk mi diga auto, e žena mi rađa... Onda mi posli dođe plakat: "Jebote, šta ja radim s 55 godina, ka da sam na dopu"...
Oni iz Đurđevca šta je ubija ona dva, oni je ubija iz srama. Koliko god grubo zvuči, njega je košta njegov ponos, i sad će on zbog tog ponosa 35 godina u ćorku...
S druge strane, nema druge opcije - sve je novac. Sve. Aj reci, je l’ nije?

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Tark
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 32

Datum registracije: 02 Apr 2006
Poruke: 74
Mesto: Pa gdje god samo da ima ljudi i da ima partya!

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 07, 2006 11:24 pm    Naslov poruke: Gluposti Na vrh strane Na dno strane

najveca glupost zaradiš opare i onda ih potrošš dalje ne trebam ništa reć.....

_________________
THE DEATH IS ONLY THE BEGINNING!
 
Vilenjakinja
Sašina Kumica
<b>Sašina Kumica</b>





Datum registracije: 28 Mar 2006
Poruke: 120889

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 12, 2006 2:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kockanje je ovisnost, ulaganja novaca u prazno i gubljenje vrimena .
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 12, 2006 2:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kockanje je jedno od najvećih zla današnjice barem po mome mišljenju .. jednostavno ljudi gube svoja bogastva, svoju sreću u porodici i sve ostalo na kocki ..

To je jedna vrsta 'psihičke droge' koja upija svoje žrtve svakoga dana u sve većem kvantitetu

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Kockanje, moderno društveno zlo Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  sledeća
Strana 4 od 9

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon