www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kockanje, moderno društveno zlo
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
Ugard
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 73

Datum registracije: 09 Nov 2006
Poruke: 123
Mesto: Cincinnati

usa.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 12, 2006 4:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Licno mislim da kocka kao problem,nije problem drustva,to je jednostavno problem osobe, pojedinca. Sve kockarnice, kasina, kojekakve klubove, legalno drze ljudi koji drzavi placaju debele poreze za to. Prema tome, ko voli nek izvoli. Ja ne mogu iz prostog razloga sto nemam pare za to. Laughing Laughing

 
EGO!
Stojke's bitch!
Stojke's bitch!



Godine: 33

Datum registracije: 25 Sep 2006
Poruke: 5644
Mesto: U svom svetu tame,ušuškana u kolevci samoće i neostvarenih želja,izgubljena u sopstvenom životu

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 12, 2006 11:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

KOckanj jeste odvratan porok koji stvara velike probleme u svakom pogledu... Ali, brate, alkoholizam... Mislim da je to gore!

_________________
Baš je dobro biti ja,
ni sa kim se ne bih menjala,
i kad bih se opet rodila,
ja bih opet bih bila ja!

* B.I.T.C.H. 4EVER *
Exclamation Being In Total Control of Herself Exclamation

 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 04, 2006 7:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kockari su bolesniji

Kroničan stres i sjedilački način života utječu na veću mogućnost oboljenja od bolesti jetre, povišenog krvnog tlaka i angine. Kockari su i skloniji drogama, tjeskobi i ostalim mentalnim poremećajima.


Osobe koje ne mogu kontrolirati svoje kockarske navike imaju veće izglede i za poteškoće s fizičkim zdravljem, sugerira novo istraživanje.

Prateći 43093 ispitanika američki znanstvenici s University of Connecticut utvrdili su da osobe koje imaju problema s kockanjem 2 do 3 puta češće pate od bolesti jetre, povišenog krvnog tlaka i angine - bolova u prsima koje uzrokuju naslage u krvnim žilama oko srca.

Rizik je bio povećan i nakon što su znanstvenici u razmatranje uzeli faktore rizika poput konzumacije alkohola, objavio je stručni časopis Psychosomatic Medicine, a prenosi PLIVAzdravlje.

Već su ranija istraživanja ukazala na povezanost između ovisnosti o kockanju i ovisnosti o drogama, tjeskobe i drugih poremećaja mentalnog zdravlja.

Dobivene rezultate znanstvenici objašnjavaju utjecajem kroničnog stresa i sjedilačkog načina života.





Net.hr
04.12.2006.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 04, 2006 8:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne samo zlo, već i bolest Neutral

Moj najbliži kontakt sa ovom nesrećom bio je kad je moj bivši momak bio u stanju da iz kuće iznese poslednjih 50 dinara (sa kojima je trebalo kupiti hleb) da bi ostao u igri, u pitanju je kladionica Neutral Užas i strahota...Samo mi prođe kroz glavu slika kako bi to izgledalo da su tu i deca...i sježim se... Evil or Very Mad I to je iskustvo, posredno, ali iskustvo...Bolno...

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
HAMI_LOLIC
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 34

Datum registracije: 12 Sep 2006
Poruke: 1148
Mesto: BGD,Zvezdara

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 04, 2006 9:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

evo i bivshi "kockar" da vam rekne nesto!! Very Happy
kockao sam se sa svoih 16 godina gde god sam stigao i mogao Very Happy
i to uopste ne valja Very Happy e sad kocka je zavisna bolest i ljudi nalaze izlaz iz teske situacije Very Happy
 
Zloky
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 17 Jan 2006
Poruke: 687
Mesto: Buna

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 24, 2006 3:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U nas u mostaru kockat se počinje u 7 razredu i nema onog tko nije zavalio bar 10 KM,imao sam problema s tim sad radim i može se reć izliječen sam Razz

_________________
Ništa mi ne može ovaj DaN pokvarit!!!!!!!!!!!!!
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 24, 2006 9:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Imam druga koji se povremeno kocka i uvijek nešto zaradi ,rijetko kad izgubi - polovicu daje majci da se prehrani Shocked a sebi ostavlja za fakultet( knjige i ispite) i da ima za trošit kao džeparac da ne uzima od svojih koji su siromašni Rolling Eyes Kakva je to osoba onda? Znam sigurno da nikad nije dao za drogu i raznorazne gluposti i sa time se razbacivao..
 
Idealno_losha
Banovan!

Опасница ©
<b>Опасница ©</b>





Datum registracije: 15 Dec 2006
Poruke: 33698
Mesto: Jedno veeeoma ali veeeoma idealno loše mjesto ;)

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 24, 2006 10:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kockanje..hm..pa mnogi se od nas kockaju...I ja san čak jednom....al eto..uložiš puno..izgubis sve..tribas imat dobru sriću za pokupit lovu...Al opet izgubis pare.., i pokušavaš dalje pucat na dobitak, al opet samo gubis pare..i tako unedogled....Teško se toga odreć..kao i svake ovisnosti..
 
Ziggy
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 705

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 29, 2006 8:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa dobro gotovo da nema mlađe raje, ko nije barem jednom odšutao kladionicu. Eh sad to po meni i nije prava kocka, ali kada to prevazilazi neke okvire onda definitivno nastaje problem.
 
s38121rs
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 14 Dec 2005
Poruke: 141

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 14, 2007 7:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

bolest zavisnosti kao i svaka druga. Unistava sve redom.
 
stevasrs
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 47

Datum registracije: 21 Jan 2004
Poruke: 305
Mesto: Zarkovo

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 15, 2007 10:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

veliki porok...skoro kao i droga...
 
drone
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 32

Datum registracije: 24 Avg 2006
Poruke: 406
Mesto: underwrold

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 15, 2007 10:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne kockam se i ne zelim
A i da probam imao bih sankcije od roditelja jer su mi to striktno zabranili
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Kockanje, moderno društveno zlo Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  sledeća
Strana 5 od 9

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon