www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Judino evandjelje
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Ezoterija ~
::  
Autor Poruka
mistik29
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 47

Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 7173
Mesto: Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 10, 2006 8:08 am    Naslov poruke: Judino evandjelje Na vrh strane Na dno strane

Ovih dana je aktualna rasprava o Judinom evanđelju koje je konačno dešifrirano. Iako je u principu ezoterijsko, napisano od strane kainista čija se učenja nisu održala, donosi neke nove ideje koje i nisu tako nemoguće.
Ono najnovije što donosi to evanđelje je da Juda nije bio Isusov izdajnik, nego da je bio Isusov najbolji prijatelj. Juda je najbolje razumio Isusa, stoga ga je Isus zamolio da mu pomogne odreći se ljudskog tijela koje ga je sputavalo... pa je Juda učinio samo ono što je Isus tražio.

Ovo možda i nije tako nemoguće. Uvijek mi nije bilo jasno kako je netko trebao odati Isusa, ako je Isus javno poučavao i mnogi su ga upoznali. Pa raspravljao je i sa samim farizejima...
A s druge strane, kad je birao dvanaestoricu, znao je zašto bira koga.

Kako god bilo, mislim da je Isus najveći misterij u povijesti čovječanstva.


 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 11, 2006 10:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Eh da pre neki dan sam bas na nekom inostranom kanalu gledala citavu emisiju o Judinom Jevandjelju..kazu da ih ima jos nekih 30 tak...Za ovoj rukopis „Judino jevanđelje”, koje potiče iz 3. ili 4. veka, napisan na koptskom pismu, kazu da je nasjavremenije otkrice vezano za Bibliju, i da je pronadjeno jos mnogo nejasnoca u samoj bibliji te se danas postavlja pitanje i gde su mnogi delovi Biblije koji svakako nedostaju, zasto nedostaju i ko nije dozvolio da i oni vide svetlost dana..
Rolling Eyes
Jos u mnogim novinama i na mnogim televizijama moze se naci puno podataka o ovom jevandjelju...
Recimo sledece:
Drevno Jevanđelje na koptskom donosi drugačiju sliku o Isusu Hristu i njegovom izdajniku

Juda učinio ono što je tražio učitelj


Judino jevanđelje, drevni rukopis na koptskom iz 3. ili 4. vijeka napisan na obje strane 13 araka papirusa, prevod je originala iz 2. vijeka koji je vjerovatno bio napisan na grčkom. Tekst koji je objavljen u četvrtak u Vašingtonu, kaže da je Juda Iskariotski, najprezreniji izdajica u hrišćanskoj istoriji koji je izdao Hrista vlastima, činio samo ono što je od njega tražio njegov učitelj.
Tekst Judinog jevanđelja prikazuje Judu kao jedinog Isusovog sljedbenika koji je razumio njegovu želju da odbaci zemaljsko tijelo. U tekstu se govori o "tajnom opisu otkrovenja koje je Isus u razgovoru prenio Judi Iskariotskom tri dana prije nego je slavio Pashu".
Juda je u jevanđelju prikazan kao najbliži Isusov prijatelj koji ima poseban status među njegovim učenicima. U ključnom odlomku Isus kaže Judi: "Ti ćeš nadmašiti sve njih. Jer ti ćeš žrtvovati čovjeka koji me zaodijeva".
- Isus kaže da ga neko konačno mora izbaviti od njegovog ljudskog tijela i draže mu je da to oslobađanje obavi prijatelj nego neprijatelj, objašnjava Rodolf Kaser, sveštenik i bivši profesor Univerziteta u Ženevi koji je predvodio obnovu i prevođenje Judinog jevanđelja. "Tako on moli Judu, svojeg prijatelja, da ga proda, da ga izda", kaže Kaser.
Drevni rukopis na staroegipatskom koptskom pismu, objavilo je američko društvo National Geographic. Društvo je pomoglo i da se dokaže autentičnost rukopisa.
Jevanđelja Novog zavjeta, Markovo, Matejevo, Lukino i Jovanovo, prikazuju Judu, jednog od 12 apostola, kao izdajicu koji je prodao Isusa za 30 srebrnjaka i potom se pokajao i objesio.
Judino jevanđelje prvi put se pominje u raspravi Sv. Ireneja. U raspravi Protiv krivovjerja, koja je napisana oko 180. godine, Sv. Irenej osuđuje jevanđelje kao jeres koja odstupa od učenja hrišćanske crkve. Tekst jevanđelja iznosi teme u skladu s gnostičkom tradicijom uticajnom u vjekovima nakon Isusove smrti. Sekte hrišćanskih gnostika vjerovale su kako se do iskupljenja dolazi kroz saznanje tajne koju je uskom krugu učenika otkrio Isus. To saznanje otkrivalo je da ljudi mogu pobjeći iz zatvora svog tijela i vratiti se u duhovno carstvo iz kojega su došli.
Pored novozavjetnih, u prvim vjekovima hrišćanstva napisane su i desetine drugih jevanđelja koja su poslije odbačena. Judino jevanđelje prikazuje različitost pogleda u ranoj hrišćanskoj crkvi, kaže Donald Senior iz Katoličke teološke unije iz Čikaga.
Autor Judinog jevanđelja nije poznat. Rukopis je otkriven u pustinjskoj špilji kraj Minije u Egiptu a potom prodat trgovcu egipatskim antikvitetima. Nakon što je proveo u sefu banke 16 godina, kupila ga je 2000. Frida Nusberger-Kakos iz Ciriha. Ona ga je, zabrinuta zbog propadanja, 2001. predala na konzervaciju Fondaciji za antičku umjetnost Mekenas iz Bazela u Švajcarskoj.
National Geographic će rukopis jevanđelja vratiti u Egipat gdje će se čuvati u Koptskom muzeju. TV stanica National Geographic Channel najavila je da će danas cijelom svijetu predstaviti tekst papirusa. Dvosatna specijalna emisija, prenosiće se u 163 zemlje svijeta na 27 jezika.


Preuzteo iz Nezavisnog Dnevnika Wink

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
mistik29
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 47

Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 7173
Mesto: Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 11, 2006 1:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Treba još spomenuti da pored Judinog postoje još niz drugih, pogotovo gnostičkih, evanđelja koja u sebi nose neke ideje koje se razlikuju od općeprihvaćenih.

Sve u svemu, mislim da Judino evanđelje neće donijeti ništa novo. Bit će to novinarska ekskluziva nakon koje se sve nastavlja po starom.

_________________
JoŠ PoSToJe iSTiNe KoJe VoLe BoLJeTi
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 11, 2006 1:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

e tu se definitivno slazemo.Mislim da ovo nije ni prvo ni poslednje otkrice koje je proslo eto tek tako...autenticnost se nije dokazala ili jednostavno crkva ne dozvoljava promene bilo koje vrste u samoj bibliji i crkvenim ucenjima i tu prestaje svaka rasprava. No ipak, zanimljivo je cuti i saznati Wink

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Velja25
~ Sanjicin komšija ~
~ Sanjicin komšija ~



Godine: 37

Datum registracije: 20 Jan 2004
Poruke: 2594
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 11, 2006 1:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pinkie je napisao/la sledeće:
Jevanđelja Novog zavjeta, Markovo, Matejevo, Lukino i Jovanovo, prikazuju Judu, jednog od 12 apostola, kao izdajicu koji je prodao Isusa za 30 srebrnjaka i potom se pokajao i objesio.


Bas tako. I ne znam zasto bi se sumnjalo u reci 4 apostola koji su stavili svoja imena na ta Jevandjelja i dali svoje zivote za Isusa. Juda se obesio i nije napisao to jevandjelje, mogu ija sada da napisem svoju verziju jevandjelja i da se to pronadje posle 2000godina i da i to bude neka nova istina Rolling Eyes
Nego nije im dosta onaj Davincijev kod nego im sada treba i ovo, ljudi su zeljni senzacije i ovi im senzaciju i daju, to je cela prica!
 
Daca
~Žena Sanjicinog švalera~
~Žena Sanjicinog švalera~



Godine: 51

Datum registracije: 16 Apr 2004
Poruke: 2617
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 11, 2006 6:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Velja25 je napisao/la sledeće:
pinkie je napisao/la sledeće:
Jevanđelja Novog zavjeta, Markovo, Matejevo, Lukino i Jovanovo, prikazuju Judu, jednog od 12 apostola, kao izdajicu koji je prodao Isusa za 30 srebrnjaka i potom se pokajao i objesio.


Bas tako. I ne znam zasto bi se sumnjalo u reci 4 apostola koji su stavili svoja imena na ta Jevandjelja i dali svoje zivote za Isusa. Juda se obesio i nije napisao to jevandjelje, mogu ija sada da napisem svoju verziju jevandjelja i da se to pronadje posle 2000godina i da i to bude neka nova istina Rolling Eyes
Nego nije im dosta onaj Davincijev kod nego im sada treba i ovo, ljudi su zeljni senzacije i ovi im senzaciju i daju, to je cela prica!



Pa u sve se moze sumnjati,jer to sto citamo u Bibliji,sigurno nisu autenticna jevandjelja,ni doslovce prepisana,vec preradjena i korigovana onako kako je odgovaralo crkvi.
Nemoj mi reci da slepo verujes i da nikada,bas nikada,nisi posumnjao da je istina mozda drugacija?
 
Velja25
~ Sanjicin komšija ~
~ Sanjicin komšija ~



Godine: 37

Datum registracije: 20 Jan 2004
Poruke: 2594
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 11, 2006 8:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa apostoli su osnivaci crkve i vise cu da verujem tim postojecim jevandjeljima nego masovnim medijima koji izmisljaju svakojake teorije ne bi li privukli paznju citalaca ili gledalaca. Jednsotavno to su stvari na kojim se zaradjuju velike pare i uopste me ne cudi sto u zadnje vreme stalno izlaze noviji i noviji tek otkriveni spisi koji otkrivaju rupe u religiji.
A iskreno da akzem , nisam nikada posumnjao da to sto pise u bibliji nije istna, neke stvari mi nisu jasne ali sam siguran da postoji objasnjenje za sve Very Happy
 
natashaaaaaaa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 12 Mar 2006
Poruke: 128
Mesto: duBBBrava

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 16, 2006 2:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

To je još jedna stvar koju Crkva zataškava.. Postoji još neka teorija po kojoj je Isus imao djecu s Marijom Magdalenom.. A ja ne bih znala.. Question
 
mistik29
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 47

Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 7173
Mesto: Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 19, 2006 8:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dobra stvar s ovim evanđeljem je da se upitamo jesmo li zaisa uljuljani u onom što vjerujemo? Mislim da su mnogi vjeru prihvatili čisto iz razloga što su se rodili u njoj, bez ikakvog kritičkog osvrta. A mislim da nije dobro stvari uzimati zdravo za gotovo. Treba se služiti inteligencijom, znanjem i iskustvima.

_________________
JoŠ PoSToJe iSTiNe KoJe VoLe BoLJeTi
 
Emilli
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 44

Datum registracije: 06 Maj 2006
Poruke: 1322

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 08, 2006 11:34 pm    Naslov poruke: Judino jevanđelje Na vrh strane Na dno strane

....Juda je bio Isusov 13 apostol koji ga je izdao za 13 zlatnika. možda muje bio prijatelj? ali kasnije šta se desilo sa Judom, kako je završio?

_________________
Kako da volim ono što imam,kad ne mogu da imam ono što volim...
 
mistik29
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 47

Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 7173
Mesto: Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 09, 2006 8:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne znam kako je bio 13sti kad je bio jedan od njih 12. Evanđelja kažu da je Isus ima sedamdeset i nešto učenika i među njima je odabrao 12. Naravno, da je znao koga bira, i Juda mu je mogao biti prijatelj.
Isto tako, (službena) evanđelja kažu da se Juda objesio zbog svog čina izdaje.
Mislim da je to moglo biti i malo drugačije nego što tvrde službena evanđelja. Ona su ipak napisana kasnije, kad se oblikovalo stanovito mnijenje.

_________________
JoŠ PoSToJe iSTiNe KoJe VoLe BoLJeTi
 
Emilli
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 44

Datum registracije: 06 Maj 2006
Poruke: 1322

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 09, 2006 11:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

...Nataša je u pravu, ima mnogo jako mnogo stvari koje crkva sakriva i nama nameće da verujemo u njeno, Isus jeste imao 12 apostola i mnogo učenika, a 13 apostol je Juda Ickoricki, koji ga je izdao, a dali se obesio ne znam i neznam ako se obewsio dali je napisao jevanđelje, kojih takođe ima jako mnogo, i svaka ga crkva propagira kako njoj odgovara. Ja sam pročitala da kada ga je Juda izdao i kada je znao da mu se smrt približava, došao mu je u pomoć da mu pruži život njegov brat, ali je on taj život zgazio. U nekim knjigama čak piše da su Isus i Lucifer dva brata, ali pošto je Isus dobar i ljudi veruju da samo on može pomoći i da se samo njemu veruje, koga ćemo onda okriviti kada nam se događa zlo, Isusa ne možemo pošto je on dobar, znači morao se naći neki krivac kada se događa zlo i ko pravi to zlo, tako da je za to odabran Lucifer i ljudima prikazan kao životinja sa rogovima, kozijim nogama, pentagramom na čelu, što je naravno ljude prestrašilo i ljudi ga se boje. Dakle on je taj koji je kriv za sva zla i grehove, a Isus je dobar i oprašt nam grehove koje smo počinili jer nas je đavo namerno na to naveo. Takođe sam pročitala i da je to dogovor između njih dvojice, između Isusa i Lucifera.
e sad šta je istina a šta nije ne znam, ali verujem i u jednog i u drugog.

_________________
Kako da volim ono što imam,kad ne mogu da imam ono što volim...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Ezoterija ~ -> Judino evandjelje Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon