www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Fobije
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
Sami-sa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Mar 2006
Poruke: 152

germany.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 08, 2006 3:27 pm    Naslov poruke: Fobije Na vrh strane Na dno strane

Fobija iracionalan, jak i stalan strah od neke situacije, osobe, zivotinje ili predmeta.
Psihologinja Jerilyn Ross kaze: Fobije su cesto predmet ismijavanja, ali kada vam se dogode, shvatite da smijeh s njima nema nista zajednicko!Ljudi imaju mnogo fobija, od straha, mraka itd...U najgorim slucajevima ove osobe strah paralizira, pa postaju zatocenicima vlastitog doma. Vrste fobija:
AKUSTIKOFOBIJA: strah od buke
AMNEZIFOBIJA: strah od amnezije
ANDROFOBIJA: strah od muskaraca
ANTROFOBIJA: strah od ljudi
BAKTERIOFOBIJA: strah od bakterija
BOTANOFOBIJA: strah od biljaka
BRONTOFOBIJA: strah od munja i grmljavine
KRONOFOBIJA: strah od vremena
DENTOFOBIJA: strah od zubara
DROMOFOBIJA: strah od prelaska preko ulice
GAMOFOBIJA: strah od braka
HEDONOFOBIJA: strah od osjecaja ugode
HEMOFOBIJA: strah od krvi
HOMOFOBIJA: strah od homoseksualnosti
HIDROFOBIJA: strah od vode
MEGALOFOBIJA: strah od velikih stvari
NEKROFOBIJA: strah od smrti
KLAUSTOFOBIJA:strah od zatvorenog prostora
PEDOFOBIJA: strah od djece
SEKSOFOBIJA: strah od osoba suprotnog spola
TESTOFOBIJA: strah od testiranja
ZOOFOBIJA: strah od zivotinja

Dali ste imali neku vrstu fobije???
Ako jeste kako ste ili zivite sa tim??
Sta mislite uopceno o fobijama???


 
sarcastrator
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Maj 2006
Poruke: 62
Mesto: tuzla

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 08, 2006 5:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa nemam bas neku izrazenu fobiju - mozda malo straha od visine i malo od suprotnog spola Very Happy zezam se hehe. Svako ko ima neki strah mora se hrabro suociti s njim koliko god moze. Mislim da su fobije sasvim normalan dio svake osobe, mada znaju otici u krajnost pa nam se ciniti nerazumnim.

_________________
Sarcasm 4ever!
 
PuNk SuPeRsTaR
*Nečija Slatka Tajna*
*Nečija Slatka Tajna*





Datum registracije: 23 Mar 2006
Poruke: 7387

bhutan.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 08, 2006 6:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam klaustrofobična, a moram priznati da mi nije ugodno ni negdje visoko stajati!
 
Bajadk
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 49

Datum registracije: 08 Mar 2004
Poruke: 1077
Mesto: Podgorica - Danmark

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 08, 2006 7:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja imam strah od vode. Ima sam uzas problema sve do 18-19 godine. sad sam se navika, ali mi more bas ne prija.

_________________
E da mi je, da mi je
 
maucetung
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 04 Dec 2005
Poruke: 4360
Mesto: Sremski Karlovci

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 08, 2006 10:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Strah od vode tj duboke vode ,ali ne obotavam ni mrkli mrak. Confused

_________________
Ta tvoja oka dva,dva mala badema
sto mi ih posla Bog protiv vradzbina.
Umesto ordena na mojim grudima,
nocas su zaspala!
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 09, 2006 9:43 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja se jaaaaaaako plasim visine! Jako! Rolling Eyes

Imam fobiju od vadjenja krvi iz vene (ne fobiju od krvi kao krvi; i ne fobiju od igle-kao igle)!
Imam fobiju od svih gmizavaca, insekata svih vrsta! I fobiju i gade mi se! Rolling Eyes Mad

_________________




Poslednja prepravka: knknpnkn datum Sre Jun 28, 2006 12:25 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
tayra
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 07 Okt 2005
Poruke: 166

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 09, 2006 12:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

imam strah od visine, to je grozan osjecaj, i uvijek izbjegavam situacije i mjesta gdje mi se moze pojaviti strah od visine
 
Sami-sa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Mar 2006
Poruke: 152

germany.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 09, 2006 2:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam imala NEKROFOBIJA: strah od smrti i to je trajalo nekih god dana(pojavila se nakon rata).Jednostavno nisam mogla svatiti da sam taj uzas prezivjela i kontala sam na ja sad ce me opuca neka bolest i umrijet cu .Bilo je grozno zivjeti sa tim Sad sad kad to sve zamislim smijesno mi sta sam sve radila,.Sve unutrasnje organe sam snimala po 2-3 puta i svaki put bi bio isti odgovor -nije ti nista u sta ja naravo nisam mogla vjerovati.Razgovarala sam puno o tome sa mojim radnim kolegama i nastojala na sve moguce nacine da se oslobodim.Bila sam svijesna da je to samo fobija ali ipak nije bilo lako se osloboditi.Neznam ni sama kako ali jednostavno vise nemam te fobije ,proslo je.Valjda mi vise dosadilo stalno idenje doktorima i detaljni nalazi ,snimanja.Ali jos uvjek imam strah od krvi uh ...to kad moram da mi vade krvi ja se sva tresem i jednom se desilo da doktor uopce nije mogao da mi izvadi krv ...Jednostavno od toliko straha ,iako je bio pogodio venu krvi nije bilo na sta me uhvatila panika hehe glupo ne pokusava izvuc krv krvi nigdje ,bas sam se bila uplasila i slijedio je odgovor -zbog straha:Na ja sreca da stalno ne vadim krv hehehe
 
Pedjanbg
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 20 Jan 2006
Poruke: 229
Mesto: Novi Beograd

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 09, 2006 9:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nikada nije pametno otkrivati svoje strahove.
 
MISS_J
ELeCTRiC_ChiCK
ELeCTRiC_ChiCK





Datum registracije: 16 Mar 2006
Poruke: 3261

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 10, 2006 3:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nemam nikakve fobije...Nikad se nisam niceg plasila previse... Rolling Eyes
 
Berka
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 26 Jan 2006
Poruke: 404
Mesto: Holandija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 10, 2006 9:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Poznajem slucajeve izljecenja regresijom.

Sto znaci da kod strucne osobe vratis sjecanja na prosle zivote. I tu nadjes
uzrok svojih strahova. Kada znas zasto se necega bojis vec imas pola izljecenja.
Ostatak izljecenja je na suocavanju, direktnom dodiru sa izvorom strahova.

Malo je toga sto me plasi. A moji najzesci strahovi su u brzoj voznji
 
MARINA-NS
Shukran La Kul Shi
Shukran La Kul Shi



Godine: 37

Datum registracije: 02 Okt 2005
Poruke: 4921
Mesto: Kul Makan Wen Fi Shams (Novi Sad)

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 10, 2006 1:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jaoj ja sam jako plasljiva, bojim se mraka, paukova, ajkula, svega sto je pod vodom , cak i kamenja, bojim se kad neko ide iza mene nebitno ko je to, bojim se visine, brze voznje ima toga jos, ali najveci strah imam od paukova, kad stane na mene jojjjj pocnem da vristim, placem, da se sva tresem, ne znam zasto jednostavno bojim se cak i onih malih sto kao donose srecu, ajkulu kad vidim na tv-u odmah menjam kanal.
Prosle godine na moru ronila sam ali bukvalno u plicaku i videla sam malu ribicu imala je oko 3cm ja sam izletela iz vode i rekla vise nikad necu roniti i nisam!

_________________
Sto ne moze nikad covek, to andjeo uvek moze, al' malo, malo mu treba, da ljudski oblik dobije i pravo lice otkrije malo, malo mu treba, da zavidi i udari da boli ga i krvari malo,malo mu treba, zato mi nista ne veruj i gresnom rukom ne miluj jer malo malo mi trebaaaaaaaa!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Fobije Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Strana 1 od 10

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon