www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Fobije
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 24, 2006 6:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

EGO! je napisao/la sledeće:
Ali to nije klasična fobija.

Postoji ogromna razlika između STRAHA i FOBIJE.

Je l ti to o ovome o moderatorima? Mr. Green e to može biti i strah čak... Smile



O ovome o biciklu:
Ja sam to rekao svojem doktoru i on je rekao da je to također fobija.



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
EGO!
Stojke's bitch!
Stojke's bitch!



Godine: 33

Datum registracije: 25 Sep 2006
Poruke: 5644
Mesto: U svom svetu tame,ušuškana u kolevci samoće i neostvarenih želja,izgubljena u sopstvenom životu

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 24, 2006 8:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Fobije predstavljaju poseban oblik straha koji se vezuje za određene objekte, situacije, mesta ili aktivnosti. Osobe koje doživljavaju fobijski stah, svesne su da je on nerealan, nelogičan ili čak preteran. Reč fobija potiče od grčke reči fobos što znači bekstvo, užas, panika, strah.

Razlike između fobije i straha
Da bi postojanje straha ukazivalo na fobičan poremećaj potrebno je da strah ometa svakodnevno funkcionisanje osobe, ili da osoba zbog njega trpi. Znači osoba ne boluje od fobije ukoliko se čitav život bojala npr. zmija, ali joj taj strah nije smetao. Dakle o fobiji se govori onda kad strah stvara poremećaje u ponašanju i onemogućava obavljanje uobičajenih životnih funkcija. Ovde se spominju pojmovi fobički karakter i fobička odbrana. Fobički karakter se odnosi na ličnost koja izbegava sve situacije koje mogu stvoriti fobiju, a fobička odbrana se odnosi na bilo koje postupke u kojima se izbegavaju fobičke situacije. Najviši odgovorni činilac nastanka fobije je dečiji strah. Neke dečije fobije nestaju na pragu puberteta, ali manji deo može da se prenese i u odraslo doba. Često nije lako ni dokučiti kod odraslih da li je to neka nova pojava, ili ponovo aktivirana fobija iz detinjstva. Često se prvobitni objekat straha, zameni nekim drugim, novim, a pravi uzrok biva potisnut. To je mehanizam nastanka fobija.


Simptomi
Kada osoba koja pati od fobije dođe u kontakt, ili zna da će uskoro doći u kontakt sa stvarima i situacijama kojih se boji, ona razvija neke akutne fizičke simptome. Anksioznost se može prezentovati velikim brojem simptoma, a različiti ljudi reaguju različitim simptomima. Simptomi napada su: brzo lupanje srca, gubljenje daha, bol u prsima, crvenjenje i znojenje, osećaj bolesti i slabost, drhtanje ruku ili celog tela, smetenost, suva usta.. Iskustvo može biti tako neugodno intezivno da bolesnik često misli da proživljava akutni srčani udar. Neke osobe osećaju reakcje svog tela tako izraženim ekstremnim i van kontrole da imaju osećaj da su tek posmatrači cele situacije, tj. svoje panične reakcije.

_________________
Baš je dobro biti ja,
ni sa kim se ne bih menjala,
i kad bih se opet rodila,
ja bih opet bih bila ja!

* B.I.T.C.H. 4EVER *
Exclamation Being In Total Control of Herself Exclamation

 
Crno i zlatno
Banovan!

Šetaj svoju štiklu
Šetaj svoju štiklu



Godine: 41

Datum registracije: 18 Okt 2006
Poruke: 2778

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 24, 2006 8:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam klaustrofobična, dobijam napadaje kad sam u malom zatvoreno prostoru. Ne mogu disati i tresem se. Ne podnosim ako netko sjedi preblizu mene i ako mi je uske, ako ne mogu nigdje s nogama, rukama...ne mogu sjedati u autobusu do prozora ako neko sjedi do mene i zagradi mi prolaz. Čudno je to Shocked

_________________
-gledao sam sinoć zvijezde na nebu i pitam koja je tvoja, da je skinem i tebi sreću donesem, samo da budeš moja...

-ne treba meni zvijezda sa neba ja sam obična žena, meni samo treba kada se probudim netko da mi kaže: dobro jutro moja voljena, dal te itko voli kao ja?
 
Idealno_losha
Banovan!

Опасница ©
<b>Опасница ©</b>





Datum registracije: 15 Dec 2006
Poruke: 33698
Mesto: Jedno veeeoma ali veeeoma idealno loše mjesto ;)

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 24, 2006 10:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hm...neman neku posebnu fobiju...Osin šta san prije imala strah od zubara...grrrrrr...al to je prošlo Very Happy
 
srna2422
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 2402

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 25, 2006 4:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ofidiofobiја - strah od zmija

ovo je moja slaba tacka. Mad

_________________
Marriage is the triumph of imagination over intelligence.
 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 26, 2006 12:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Imam klustofobiju.

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 26, 2006 9:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prije sam imala klasičnu fobiju od visine, tačnije letenja avionom.
Onog momenta kad sam se sa tim suočila (ovo je najbitnije kod fobija), prestala sam se bojati i sad obožavam da letim. Ovo zaista zvuči standardno, ali zaista jest tako. Čovjek dok se ne suoči sa nečim, ne može znati da li je zaista prebrodivo ili jednostavno nije..
 
ramar
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 28 Sep 2006
Poruke: 155
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 27, 2006 1:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja patim od akrofobije i ne znam sta da radim.
Pa cak i kad se popnem na stolicu ne smem da pogledam dole. Odmah se znojim u ukocim
 
filicka
*hoppípolla*
<b>*</b>hoppípolla<b>*</b>



Godine: 32

Datum registracije: 28 Jan 2006
Poruke: 10884

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 29, 2006 12:48 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Imam fobiju od ljubawi...od zaljubljiwanja jer se uwk zaljubim u pogreshnog:(

Pedjanbg je napisao/la sledeće:
Nikada nije pametno otkrivati svoje strahove.



Zato i necu nista reci.

_________________
DROP IT LIKE IT'S HOT
 
sloba18
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 08 Okt 2006
Poruke: 157
Mesto: Faraway

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 03, 2007 5:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

NEKROFOBIJA: strah od smrti ali ne bojim se za sebe, nego za osobe koje volim i koje me okruzuju...

_________________
 
ivan1234
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 15 Dec 2005
Poruke: 165

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 03, 2007 5:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

imam vise fobija tako da cesto dobijam panicne napade
 
la_descarada
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 18 Okt 2006
Poruke: 204

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 04, 2007 10:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

tripanofobija – strah od inekcija
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Fobije Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Strana 6 od 10

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon