www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Omiljeni Delici iz knjiga...
Strana prethodna  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~
::  
Autor Poruka
gagica.v
♫ Samo Luda ♫
<b>♫ Samo Luda ♫</b>



Godine: 32

Datum registracije: 21 Feb 2009
Poruke: 16678
Mesto: Srpska Atina

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 30, 2011 4:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"Deca nisu kao mi. Ona su drugačija stvorenja: neprobojna, nepristupačna. Ona ne nastanjuju naš svet, već svet koji smo mi izgubili i koji nikad nećemo povratiti. Mi se ne sećamo detinjstva - mi ga zamišljamo. Tragamo za njim, zalud, kroz slojeve zamagljujuće prašine i nailazimo na iskaljene deliće onoga što mislimo da je detinjstvo bilo."
Penelope Lajvli "Mesečev tigar"



_________________
Ako ne znaš sta osećaš prema čoveku – zatvori oči, i zamisli da ga nema. Nigde. Nema ga, i neće ga ni biti. Onda će vam sve biti jasno.
Čehov
 
PseudoAna
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 10 Sep 2011
Poruke: 8

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 11, 2011 2:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ко би пожелео да буде нека табла, на коју време свакога тренутка ставља неки нови натпис или спомен-спис о прошлости?
Кјеркегор, Понављање
 
gagica.v
♫ Samo Luda ♫
<b>♫ Samo Luda ♫</b>



Godine: 32

Datum registracije: 21 Feb 2009
Poruke: 16678
Mesto: Srpska Atina

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 30, 2012 6:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"Zaljubljivanje. Pala sam na njega, govorile smo. Bile smo padajuće žene. Verovale smo u to silazno kretanje: toliko je divno, kao let, a ipak je u isto vreme tako kobno, tako ektremno, tako neverovatno. Bog je ljubav, govorili su, ali mi smo to obrnule, i ljubav je, kao Raj, uvek bila odmah iza ugla. Što nam je bilo teže voleti čoveka pored sebe, to smo više verovale u Ljubav, apstraktnu i potpunu. Čekale smo, neprestano, na inkarnaciju. Ta reč, nastajanje tela.
I ponekad bi se desila, na neko vreme. Ta vrsta ljubavi dođe i prođe i teško je se kasnije setiti, kao i bola. Pogledate muškarca jednog dana i pomislite Volela sam te; upotrebite perfekt i ispunite se čuđenjem što ste činile nešto tako zapanjujuće i opasno i glupavo; i takođe shvatite zašto su vaše drugarice u to vreme bile sumnjičave tim povodom."
Margaret Atvud - "Sluškinjina priča"

_________________
Ako ne znaš sta osećaš prema čoveku – zatvori oči, i zamisli da ga nema. Nigde. Nema ga, i neće ga ni biti. Onda će vam sve biti jasno.
Čehov
 
gagica.v
♫ Samo Luda ♫
<b>♫ Samo Luda ♫</b>



Godine: 32

Datum registracije: 21 Feb 2009
Poruke: 16678
Mesto: Srpska Atina

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 01, 2012 9:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"Ali šta radiš kad se kaješ zbog nečega? Izražavaš žalost zbog toga što si uradio. Ali možeš li se stvarno kajati zbog nečega što si uradio svim srcem, verujući tada da je to ispravno? Ili čak zbog nečega što si uradio neodlučno, naslućujući da je pogrešno? Možda se kaješ što nije uspelo, ili što je bilo posledica koje nisi predvideo, ili jednostavno zato što si otkriven, ali to nije pravo kajanje. Pravo kajanje, koje bi sigurno moralo da sadrži pokajanje, jeste kada u sadašnjosti sudimo o sopstvenim delima koja smo počinili u prošlosti. Ali u prošlosti, ti bi tu stvar ponovo učinio pod istim okolnostima. U sadašnjosti si u prilici da se kaješ, jer sada vidiš više ili drugačije, Tvoja ličnost je u sadašnjosti izmenjena, drugačija, pa tako nikakvo kajanje koje ispoljiš ne može biti potpuno, jer ti koji se kaješ više nisi ti koji je to uradio."

"Je li prevara činjenica?"
"Nezgoda, primedba, ubistvo sopstvene dece mogli su biti činjenice, ali šta je činilo prevaru? Mnoštvo činjenica, zasigurno, i slojevi tumačenja, namera, želja, simpatija i uzajamne mašte. Nije se radilo samo o seksu mada je odlazak s nekim u krevet bio neoboriva činjenica. Ali to je bio događaj, a ne prevara. Čak i da se ponovilo i preraslo u niz događaja, moglo bi jednoj strani da izgleda kao prevara, dok bi za drugu ostajalo samo niz događaja. Prevara, zasigurno, zahteva da je obe strane vide kao takvu, ali čak i tada ostatak sveta može drugačije da gleda na to. Naposletku, nije nužno otići u krevet da bi učinio prevaru, prevaru srcem, prevaru umom, izrazitu emotivnu i intelektualnu dopadljivost koja bi dvoje ljudi mogla zbližiti više od bilo čega drugog, ali koja za spoljni svet ne bi bila prevara."

"Ples sa Evom" - Alan Džad

_________________
Ako ne znaš sta osećaš prema čoveku – zatvori oči, i zamisli da ga nema. Nigde. Nema ga, i neće ga ni biti. Onda će vam sve biti jasno.
Čehov
 
gagica.v
♫ Samo Luda ♫
<b>♫ Samo Luda ♫</b>



Godine: 32

Datum registracije: 21 Feb 2009
Poruke: 16678
Mesto: Srpska Atina

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 09, 2012 1:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"Ojačan za jednu lepezu i jednu jastučnicu, shvatio sam zašto su čoveku data ramena. Levo, da se na njemu odmori prijatelj koji se, ili vratio sa dalekog puta ili se za njega priprema i desno rame da bi jednoga dana na njega sleteo onaj koji, kada se rastuži, ima lice kao ostareli klovn iz provincijskog cirkusa moga detinjstva."

"Uspomene su, u stvari, komina života čijim vrenjem se dobijaju snovi, noćna pojila na koja šaljemo naše duše."

"Sinoć sam bio nešto više tužan no obično, pa sam u svojim snovima prošetao nešto dalje nego što sam mislio."

"I još nešto - ako se potpuno umirimo i stojimo u mestu, tri stvari će nam se uvek vraćati: soko na dlan, jer je dresiran, pas uz nogu, jer je veran, i uspomena na rame, po kojoj se razlikujemo od životinje. Vreme je da shvatimo da ne čuvamo mi uspomene, nego one čuvaju nas."


"Lina Šaš" - Milan Belegišanin

_________________
Ako ne znaš sta osećaš prema čoveku – zatvori oči, i zamisli da ga nema. Nigde. Nema ga, i neće ga ni biti. Onda će vam sve biti jasno.
Čehov
 
gagica.v
♫ Samo Luda ♫
<b>♫ Samo Luda ♫</b>



Godine: 32

Datum registracije: 21 Feb 2009
Poruke: 16678
Mesto: Srpska Atina

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 30, 2013 1:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

- Nedostajaćeš mi, Džonatane - samo reče.
- Sal, zaboga - obratio mu se Džonatan prekorno - ne budi budalast. Šta mi to svakodnevno uvežbavamo? Kad bi naše prijateljstvo zavisilo od vremena i prostora, onda bismo, savladavši vreme i prostor, upropastili i naše bratstvo! Savladamo li prostor, ostaje nam samo ovde. Savladamo li vreme, ostaje nam samo sada. Zar ne misliš da ćemo se na tom putu, između sada i ovde, ipak povremeno sretati?

Jedini pravi zakon jeste onaj koji vodi do slobode.

To je cena nesporazuma - ili te proglase Bogom ili Đavolom.


"Galeb Džonatan Livingston" - Ričard Bah

Ti muškarci crnih, iskričavih očiju bili su jako privlačni, ali priča sa njima uvek se isto završi - slomljenim srcem, suzama i spavanjem do podne.

"Kada si otišao" - Megi O'Farel

_________________
Ako ne znaš sta osećaš prema čoveku – zatvori oči, i zamisli da ga nema. Nigde. Nema ga, i neće ga ni biti. Onda će vam sve biti jasno.
Čehov
 
nadalina68
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 56

Datum registracije: 27 Maj 2006
Poruke: 623
Mesto: Bgd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 31, 2013 12:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

" Drzeci se za ruke, ulaze u hol suda. Sedaju jedan pored drugog.
Oboje su nasmejani, i jedan drugom nesto sapucu.
Sudija Ranko prolazi pored njih, otkljucava sudnicu prijatni iznenadjen i radostan: Ovde, obicno reze jedni na drugeili sede na dva kraja cekaonice...
Ovo, izgleda, izaci na dobro. Ako dobra su to deca. Njega cu izribati da mu slicne gluposti ne padnu vise na pamet. Sva varos, samo o ovom slucaju prica... Hajde neka se i to smiri
Prozivaju ih...
Gospodjo ... sudija obazrivo pocinje Podneli ste zahtev za razvod braka. U njemu nema ni jedan naveden razlog. Morate nam sada reci.
Ja bih obrazlozio, ako dozvoljavate... zamolio je Milisav.
Sudija se slaze.
Ja moju suprugu mnogo volim, napravio sam glupost i priznajem svoju krivicu.
Prevarili ste suprugu?
Nazalost. Desilo se, pa jos na nasoj svadbi. Kriv sam
Jeste li molili da vam oprosti
Razgovarali smo, ali ona stoji pri zahtevu za razvod.
Gospodjo, gresi se, a ljuski je prastati. Da bar pokusate?
Ja mog muza volim. Zaista, iskreno ovo kazem. Ali ne oprastam mu. Ne prevaru, vec nasu svadbu, nasu prvu bracnu noc i medeni mesec... Ne mogu da zivim sa tim i da se pravim kao da nicega nije bilo. Zao mi je, ostajem pri zahtevu za razvod!..."

Marica Popovic "Zivot u paucini"

_________________
vera,ljubav,nada
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 26, 2013 9:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"Praštajte svete seni, što vam kosti potresam!...
Praštajte što vam imena pominjem, jer ću ih samo po dobru pomenuti...! Jer najsvetiji putir što se izli na oltar otadžbine Srbinove bejahu grudi vaše; krv koju tada proliste i danas je blagodet Srbimu... Zaliste, i kostima potrusiste svaku stopu zemlje, a iz krvi vaše i kostiju vaših niče bujina koja nam oči k nebu podiže!...
Hvala vam, i ... praštajte!...
A ja ću pričati o vama onako kako mi drugovi i sinovi vaši pripovedahu; kitiću dela vaša kao što devojka kiti venac ivanjski; slaviću vas kao što vas gusle slave; prenosiću dela vaša i junaštva vaša po svetu kao što ih i danas prenose nemirni talasi valovite Drine!... Neka vam se sveća ne ugasi; neka vam se imena pominju do istrage srpskog kolena!...


Iz jedne od meni dragih knjiga nekog davno prošlog vremena "Hajduk Stanko" - Janko Veselinović

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
gagica.v
♫ Samo Luda ♫
<b>♫ Samo Luda ♫</b>



Godine: 32

Datum registracije: 21 Feb 2009
Poruke: 16678
Mesto: Srpska Atina

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 13, 2013 12:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"Ljubav je kada se drugima do kraja predamo, ne ostavljajući ništa za odbranu."
"Na svetu svaka stvar ima svoju suprotnost. Sever i jug. Visoko i nisko. Hladno i toplo. Muškarac i žena. Svetlost i mrak. Dobro i loše. I onda, ako je to zaista tako, zašto je moguće reći: "Ubiću te", a nije moguće reći: "Vratiću ti život?".
"Najviše se želi ljubav koja se ne dobija."
"Nema ničeg izazovnijeg od žene koju treba utešiti, odagnati joj sumnje."


"Odgovori mi" - Suzana Tamaro

_________________
Ako ne znaš sta osećaš prema čoveku – zatvori oči, i zamisli da ga nema. Nigde. Nema ga, i neće ga ni biti. Onda će vam sve biti jasno.
Čehov
 
gagica.v
♫ Samo Luda ♫
<b>♫ Samo Luda ♫</b>



Godine: 32

Datum registracije: 21 Feb 2009
Poruke: 16678
Mesto: Srpska Atina

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 24, 2013 10:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Čitati znači stvoriti mali, lični trezor uspomena i emocija. To su dragocenosti koje nema niko izuzev nas, ali ih uvek možemo razmenjivati sa drugima.

Draga Matilda - Suzana Tamaro

animale - životinja (ital.)
U svakodnevnoj upotrebi ta reč ima pejorativni(pogrdan) smisao, a lako se zaboravlja njen koren: anima - duša

Luizito - Suzana Tamaro

_________________
Ako ne znaš sta osećaš prema čoveku – zatvori oči, i zamisli da ga nema. Nigde. Nema ga, i neće ga ni biti. Onda će vam sve biti jasno.
Čehov
 
dkbg
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 63

Datum registracije: 16 Jun 2013
Poruke: 3
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 16, 2013 11:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

''Kavez u kome dobrovoljno stanujem je u mojoj glavi. Treba da ga otvorim i pustim svoje misli da polete.''
(Iz romana Pusto ostrvo u srcu civiliozacije Gordane Ćulibrk)
 
gagica.v
♫ Samo Luda ♫
<b>♫ Samo Luda ♫</b>



Godine: 32

Datum registracije: 21 Feb 2009
Poruke: 16678
Mesto: Srpska Atina

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 13, 2015 6:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sujeta živih zamišlja veličanstvene grobove. Šta ima pobjedničko u smrti?

"Ostrvo", Meša Selimović

_________________
Ako ne znaš sta osećaš prema čoveku – zatvori oči, i zamisli da ga nema. Nigde. Nema ga, i neće ga ni biti. Onda će vam sve biti jasno.
Čehov
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~ -> Omiljeni Delici iz knjiga... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  sledeća
Strana 10 od 11

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon