www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Darwinova teorija
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
BadRedAca
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Jun 2006
Poruke: 4

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 06, 2006 2:35 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Darvin je upravu!

 
miskopisko
~Dream-Maker~
~Dream-Maker~



Godine: 38

Datum registracije: 03 Sep 2005
Poruke: 4446

neth_antilles.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 06, 2006 9:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Razmislite logicno...kako se jedna celija kod coveka razmnozava...?Od jedne nastaju dve,od dve cetiri,od cetiri osam i tako u nedogled...a mi smo evoluirali u ovo sto smo sada zbog raznih faktora(klima na zemlji,uslovi zivota...)proces evolucije je i dalje u toku,ko kaze da za nekoliko hiljada godina nece postojati jos razvijenija bica od nas,ili cemo mi sami biti jos inteligentniji(nauka sve vise napreduje...),drugaciji nego sad.U potpunosti podrzavam Darvinovu teoriju
 
ametist heart
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 08 Avg 2006
Poruke: 2018
Mesto: **I Agapi Sou Me Den Menei Pia Edo**

bhutan.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 05, 2006 4:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Darwinova teorija evolucije za Čovjeka ( ženu i muškarca ) i čovječanstvo ne vrijedi, naprosto stoga, što Darwinova teorija ne uključuje inteligenciju za uzrok evolucije koja je u tijeku. Darvinisti ustrajavaju samo na uzrocima evolucije koje je definirao Darwin i ne dozvoljavaju nikakvu promjenu, t.j. ne dozvoljavaju evoluciju teorije koju zastupaju i time zapravo postaju dogmatičari bez premca? Ne dozvoljavati teoriji evolucije da se u vremenu mijenja je uistinu začuđujuće znanstveno gledište koje vjerojatno ima korijenje u materijalističkom materijalizmu, jer je poznato da je Marks često uzimao Darwina za " dokaz " svoje materijalističke teorije.
Tradicionalni darvinisti iz paketa A se ponašaju ovako: Zamislimo da su metamorfoze leptira od jajašca, ličinke, gusjenice do leptira simboli evolucijskih promjena. Tradicionalni evolucionisti su u poziciji gusjenice i ne dozvoljavaju joj da evoluira u leptira, što je naravno besmisleno i unaprijed izgubljeno.

Dakle, NOVA TEORIJA EVOLUCUIJE je teorija LEPTIRA, a ne gusjenice.

Mnogi tradicionalni evolucionisti darvinisti znaju da se sa evolucijom događaju neke stvari koje stvaraju velike poteškoće naročito kada se dođe do evolucije modernog čovjeka sadašnjice i čovječanstva. Tako, na primjer, svi znamo da se tradicionalna teorija evolucije odnosi na evoluciju živih bića, slikovito kazano, od praživotinje do čovjeka, dakle i na čovjeka, što kao evoluciju obrađuje antropologija. No tu se sada događa nešto neobično: Javlja se pojava ozbiljne devolucije jer se konstatira izumiranje mnogih biljnih i životinjskih vrsta uglavnom utjecajem čovjeka i njegovih proizvoda. Osim toga, mnogi evolucionisti zapažaju da se s čovjekom događaju neke zanimljive pojave koje do nedavno nisu bile primjetne, kao što je vrlo brzi razvitak ljudske inteligencije, zatim tu je i vrlo brzi razvitak tehnologije koju stvara ta inteligencija, te vrlo nagli razvitak proizvoda koji stvara ta inteligentna tehnologija.

Takvu pojavu ne obuhvaća niti obrađuje tradicionalna teorija, čak štoviše ona ju ISKLJUČUJE. Zato se mnogi evolucionisti pitaju: Da li je tradicionalna evolucija stala i otpočela neka druga ( Takvo razmišljanje na primjer ima hrvatski akademik Gušić ) ? Kada se pokušava odgovoriti na takvo pitanje uglavnom se odgovor nalazi u gledištu da je tradicionalna biološka evolucija stala ( neki kažu da je čak krenula unazad, da je otpočela devolucija ) i da je otpočela NOVA kulturološka i socijalna evolucija koja se odnosi samo na Čovjeka i čovječanstvo. Ovakva gledišta su dosta raširena u svijetu kao neka vrst premosnice između tradicionalne teorije evolucije i

_________________

I svaki dodir njegov nema cijenu, od tužne je stvorio sretnu ženu...
To je vrijedilo čekati...

 
tv
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 12 Maj 2005
Poruke: 428

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 09, 2006 2:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma nemam blage sta vise da mislim. skroz sam zbunjena
 
Milos_Nis
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 16 Okt 2006
Poruke: 12

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 18, 2006 12:54 pm    Naslov poruke: Re: Darwinova teorija Na vrh strane Na dno strane

Sami-sa je napisao/la sledeće:
Da vidimo sta vi mislite upravo o Darwinovoj teoriji?

Zanima me vase misljenje i stavovi po tom pitanju....

1.Mislite li da je Darwin bio u pravu???(iako je do sad ko zna koliko puta ta teorija pobijena)

2.Mislite li da smo mi zaista svi nastali od jedne "slucajno" stvorene celije u vodi,te milijardama godina evoluirali da bi smo bili ovo sto smo sad -savrseno iskonstruisano ljudsko bice???

3.Ili ipak mislite da je ne moguce da nesto ovako komplikovano i ujedno savrseno izbalansirano kao sto je ljudski rod nastane "slucajno"

Ranije u doba kada je Darwinova teorija bila podrzana od raznih filozofa (u prvom redu Marx i Engels),a zatim i od velikih krvnika kojima je njegova teorija posluzila kao ideologija i opravdanje za rasizam i unistenje svega sto nije bijeli covjek...(jer je Darwin tvrdio da je bijeli covjek superiorniji u odnosu na druge rase).Vodjeni teorijom da samo jaci opstaju je posluzilo npr. Hitleru da ubija sve sto nije arijevske krvi,a sva ta nacisticka ideologija se zanivala i sebe opravdavala upravo Darwinovom teorijom evolucije i rase.


1. U svakom slučaju mnogo mi je prihvatljivija teorija Mr. Darvina, nego ona koju forsiraju bogopoklonici (tipa da je bog stvorio čoveka, a ne čovek boga... i ne da je stvorio samo čoveka nego se revnosno pobrinuo da na planeti i obitavaju svakojake živuljke koje proždiraju jedne druge pa i samog čoveka, a da se pritom to podudara sa time da su sva ostala stvorenja bezbožna jer ne idu u crkvu da se mole). Žestoku konkurencija Mr. Darvinu svakako predstavlja i teorija koju su ispitivali (svojevremeno) Mulder & Scully, da su nas ovde exploatisale vanzemaljski životni entiteti.

2. Da, u slučaju da nas ovde nisu exploatisali vanzemaljski životni entiteti, mislim da smo sasvim slučajno milijardama godina evoluirali da bi smo bili ovo sto smo sad - mada nije tačno da smo savršeni!!!!

3. DA - Ipak mislim jer niti je nemoguće niti je ponavljam savršeno!!!
E, a što se tiče tih stvari vezanih za Hitlera, upravo su one dokazujuće prirode da savršenstvo ipak ne postoji. Daleko od toga da smatram da je "bijela" rasa superiornija (mada jeste-navedi 5 poznatih naučnika recimo, koja su dala doprinos EVOLUCIJI čovečanstva, jer da je crkva (ili ko već) bila zadužena za to, verovatno bi se Sunce još uvek okretalo oko Zemlje, gravitacija ne bi postajala itd. do beskonačnosti.
 
Dr_Feelgood
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Nov 2006
Poruke: 8

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 06, 2006 3:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja uoste nisam pobornik Darvinove teorije. Mislim, ja nisam nastao od majmuna a taj ko misli da jeste nek mi se javi da mu cestitam.
8)
 
tripo 41
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Maj 2010
Poruke: 41
Mesto: Na strani sjevernoj

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 14, 2010 9:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Potpuno opovrgnuta sa današnjom savremenom naukom. Darvinova teorija je filozofska religija i ideologija. Njeni glavni promoteri su uglavnom filozofi, a ne naučnici. Spenser, Haksli, Valas, Lajel itd.
 
Delaron
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 28 Avg 2009
Poruke: 6

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 15, 2010 12:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja ne verujem u darwinovu teoriju jer je nelogična ????


Ako je za stvaranje zive materije kao i slozene ćelije , hemijski proces traje toliko dugo godina da sve to prevazilazi starost planete zemlje , onda se dolazi do zakljucka da Darwinova teorija nije logicna , a da dodamo tome i tok evolucije koja je trebala da prodje od jedne proste zive celije do odrasle jedinke coveka

....Darwinova prirodna selekcija pada u vodu , sto je i 1996 god. napisano u knjizi "Darwin s black box" ((Darwinova crna kutija )), od autora Michael J. Behe




[Edit by škorpijica: Pisanje poruke jedne za drugom, u istoj temi, gde to nije neophodno (SPAM-ovanje), strogo je zabranjeno Pravilnik-om.]
 
tripo 41
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Maj 2010
Poruke: 41
Mesto: Na strani sjevernoj

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 15, 2010 10:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Darvin kada bi ustao iz groba i vidio na šta mu je spala teorija brzo bi se vratio nazad. Njegova teorija je najveća prevara u istoriji čovječanstva. Darvin je jedan totalni amater i neznalica, on je sramota za nauku. L. Paster se sa njegovom teorijom sprdao na Sorboni. Darvin nije nikada ni završio biologiju. Da je živ šta bi rekao za ovu fotku, da mi je samo znati.
http://www.domaci.de/files/0044_100.jpg

_________________
"Sve što više proučavam prirodu, to više ostajem zadivljen pred djelima Stvoritelja" (Luj Paster)
"Tvoje je nebo i tvoja je zemlja; ti si sazdao vaseljnu i što god je u njoj" (Psalam 89,11)
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 15, 2010 4:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

tripo 41 je napisao/la sledeće:
Darvin kada bi ustao iz groba i vidio na šta mu je spala teorija brzo bi se vratio nazad. Njegova teorija je najveća prevara u istoriji čovječanstva. Darvin je jedan totalni amater i neznalica, on je sramota za nauku. L. Paster se sa njegovom teorijom sprdao na Sorboni. Darvin nije nikada ni završio biologiju. Da je živ šta bi rekao za ovu fotku, da mi je samo znati.
http://www.domaci.de/files/0044_100.jpg


Iz teme u temu na filozofiji pratim tvoje postove i ok su sve dok ne počneš da vrijeđaš i omalovažavaš ipak velike ljude. Svako, naravno, ima pravo na svoje mišljenje, ali na neki normalniji i kulturniji način, i neko ko je toliko načitan i stoji iza svojih postova, riječi i fotografija, ko brani svoja uvjerenja argumentima bi to trebao da zna i da ne koristi poprilično uvredljive riječi poput ovih koje sam citirala.
Ni ja se ne slažem sa Darvinovom teorijom, kao mnogi ovdje, samo mi to ne daje za pravo da tog istog Darvina nazivam neznalicom i amaterom, niti sam Luj Paster da se sprdam sa njegovim djelom i likom. Mnogi veliki ljudi su mu se divili ili ga kudili, ali je Čarls Darvin, u svakom slučaju, slagali se mi sa njegovom teorijom ili ne, bio velik čovjek.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
tripo 41
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Maj 2010
Poruke: 41
Mesto: Na strani sjevernoj

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 15, 2010 7:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Boli me uvce šta ti misliš o mojim postovima. Jeste neznalica je i amater, napisao je teoriju koja je sramota za nauku i veliki predmet sprdnje sada i prije. A Luj Paster se zaista ismijavao sa njegovom teorijom i ne samo on. Nije Darvin nikakav veliki čovjek umom.
Mtrav čovjek se ne može uvrijediti.
On je bio rasista i šovinista i to je jasno vidi iz nekih njegovih izjava. On je jad i čemer od čovjeka bio.
Ako nisi znala bilo mu je žao što je na hiljade ljudi spašeno vakcinom protiv velikih boginja u to vrijeme.
Zatim je smatrao da su muškarci pametniji od žena i bolji u svemu. Smatrao je da će u budućnosti po njemu napredne civilizacije da iskorijene takođe po njemu nazadne civilizacije.
Crnce i Aboridžine je smatrao nižim vrstama. Ništa nije bolji od Hitlera. Zatim je svoju sopstvenu djecu ponižavao. Sve u svemu bio je jako jako loš čovjek. Ako nisi znala dedica mu je bio mason i volio je pipkati djevojčice od 11-12 godina.

_________________
"Sve što više proučavam prirodu, to više ostajem zadivljen pred djelima Stvoritelja" (Luj Paster)
"Tvoje je nebo i tvoja je zemlja; ti si sazdao vaseljnu i što god je u njoj" (Psalam 89,11)
 
dragana.m
♫♪~unique~♪♫
<b>♫♪~unique~♪♫</b>





Datum registracije: 19 Sep 2008
Poruke: 9154

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 19, 2010 3:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Darwinova teorija evolucije je najveće huljenje na Boga ikad izazvano od pokretača teorije , naravno masonerije koja je u pozadini svega Exclamation

teorija .... koja nema nikakvog smisla Exclamation Exclamation Exclamation
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Darwinova teorija Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon