www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Darwinova teorija
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Sami-sa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Mar 2006
Poruke: 152

germany.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 12, 2006 9:44 pm    Naslov poruke: Darwinova teorija Na vrh strane Na dno strane

Da vidimo sta vi mislite upravo o Darwinovoj teoriji?

Zanima me vase misljenje i stavovi po tom pitanju....

1.Mislite li da je Darwin bio u pravu???(iako je do sad ko zna koliko puta ta teorija pobijena)

2.Mislite li da smo mi zaista svi nastali od jedne "slucajno" stvorene celije u vodi,te milijardama godina evoluirali da bi smo bili ovo sto smo sad -savrseno iskonstruisano ljudsko bice???

3.Ili ipak mislite da je ne moguce da nesto ovako komplikovano i ujedno savrseno izbalansirano kao sto je ljudski rod nastane "slucajno"

Ranije u doba kada je Darwinova teorija bila podrzana od raznih filozofa (u prvom redu Marx i Engels),a zatim i od velikih krvnika kojima je njegova teorija posluzila kao ideologija i opravdanje za rasizam i unistenje svega sto nije bijeli covjek...(jer je Darwin tvrdio da je bijeli covjek superiorniji u odnosu na druge rase).Vodjeni teorijom da samo jaci opstaju je posluzilo npr. Hitleru da ubija sve sto nije arijevske krvi,a sva ta nacisticka ideologija se zanivala i sebe opravdavala upravo Darwinovom teorijom evolucije i rase.


 
nenadmorpheus
Just me
Just me



Godine: 35

Datum registracije: 23 Okt 2005
Poruke: 7677
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 13, 2006 9:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

1. Mislim.

2. Da.

3. Ne mislim tako.

_________________
You're off the map now, radar can't even find you
We stay on the grind, you slip, we out-grind you
You walk around mad, you let your anger blind you
We walk around just playin' the violin behind you
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 13, 2006 1:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mnogo je dokaza da je Darwinova teorija korektna. Posebno u zadnje vrijeme. Genetika...
U vrijeme Darwinova zivota Europljani jesu bili TEHNOLOSKI razvijeniji od drugih. To ako je Hitler zloiskoristavao tu teoriju nije Darwinova krivica.

Ne vjerujem da smo nastali od Adama i Eve. Tj. da sam ja nastao, pa si ti stvorena od mojeg rebra... pa midas jabuku i meni ona stane u grlu...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
MISS_J
ELeCTRiC_ChiCK
ELeCTRiC_ChiCK





Datum registracije: 16 Mar 2006
Poruke: 3261

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 13, 2006 3:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam pristalica Darwinove teorije,jer kao sto kaze Aureliano ima mnogo dokaza koji je podrzavaju...
Wink
 
Bestija_NeOpravljiva
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 06 Apr 2005
Poruke: 188
Mesto: Banjaluka

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 14, 2006 2:43 am    Naslov poruke: Re: Darwinova teorija Na vrh strane Na dno strane

Sami-sa je napisao/la sledeće:
Da vidimo sta vi mislite upravo o Darwinovoj teoriji?

Zanima me vase misljenje i stavovi po tom pitanju....

1.Mislite li da je Darwin bio u pravu???(iako je do sad ko zna koliko puta ta teorija pobijena)

Da, ja mislim da je Darvin bio u pravu.

I nisam jos do sad cula da je ta teorija naucno pobijena.
Mislim, pisu ljudi "Darvinova teorija je osporena... pobijena... dokazano je da je netacna", ali nisam jos cula dokaze ili nesto sto bi zdrav razum provario i nauka potvrdila.
Svakako bi se znalo da je Darvinova teorija zaista naucno pobijena i odbacena.
Jos kad se uzme kad je on dosao do svojih otkrica i u kakvim uslovima (bez savremenih tehnickih pomagala i svega sto mi danas imamo i cime se sluze ljudi koji se bave naukom) njegovo otkrice je jos i vece. Da je imao vise i bolje, sta bi tek otkrio...

Sami-sa je napisao/la sledeće:
2.Mislite li da smo mi zaista svi nastali od jedne "slucajno" stvorene celije u vodi,te milijardama godina evoluirali da bi smo bili ovo sto smo sad -savrseno iskonstruisano ljudsko bice???

Da.

I penicilin je otkriven slucajno, pa sta mu fali?
Mnogo toga se desi slucajno, neki splet okolnosti koji promijeni sve, pa me ne iznenadjuje ako je neki splet okolnosti ili slucajnosti promijenio i stanje na planeti Zemlji.

Sami-sa je napisao/la sledeće:
3.Ili ipak mislite da je ne moguce da nesto ovako komplikovano i ujedno savrseno izbalansirano kao sto je ljudski rod nastane "slucajno"

Licno ne mislim ni da smo savrseni, a niti nesto narocito komplikovani (u odnosu na svemir, planete, zvijezde, crne rupe... ljudi mi se cine isuvise jednostavni).
A samo mi mislimo da smo savrseni. Vjerovatno to i majmuni ili magarci misle za sebe. Laughing

Sami-sa je napisao/la sledeće:
Ranije u doba kada je Darwinova teorija bila podrzana od raznih filozofa (u prvom redu Marx i Engels),a zatim i od velikih krvnika kojima je njegova teorija posluzila kao ideologija i opravdanje za rasizam i unistenje svega sto nije bijeli covjek...(jer je Darwin tvrdio da je bijeli covjek superiorniji u odnosu na druge rase).Vodjeni teorijom da samo jaci opstaju je posluzilo npr. Hitleru da ubija sve sto nije arijevske krvi,a sva ta nacisticka ideologija se zanivala i sebe opravdavala upravo Darwinovom teorijom evolucije i rase.

Covjek poput Hitlera bi i u letu leptira i u mirisu ruze pronasao opravdanje za svoja djela.
Onaj ko je lud i zao u stanju je u svemu pronaci opravdanje za ono sto cini.
To sto je Hitler ucinio nije dokaz da Darvinova teorija nije tacna.

Kad smo kod ubijanja, mnogo vise ljudi je ubijeno, spaljeno, muceno u ime Boga.
Uvijek se nadje neki kreten koji ima svoje opravdanje, u nauci, u Bogu, u prirodi, u bilo cemu...
Muz prevari zenu i onda kaze "ja sam musko, to mi je u krvi, tako je i u prirodi, muskarac je predodredjen da ide okolo i osjemenjuje" ili slicne price, a nije mu u prirodi da ubije divlju zvijer golim muskim rukama i donese je kuci na sto da nahrani zenu i copor djece, a zatim ode oboriti 2-3 stabla i dovuci ih za ogrjev?
Svestenik posalje ljude da ubijaju druge ljude u ime Boga, pravog Boga, jer oni drugi vjeruju u krivog...
Naucnici izume nesto sto ce pomoci ljudima, a onda se nadju neki da to isto iskoriste za unistavanje...

Prosto, daleko smo mi od savrsenstva, samo sto volimo tako misliti, ali slaba nam je to utjeha...

_________________
Zivot na Zemlji je skup, ali barem ukljucuje besplatno putovanje oko Sunca.

Bigamija - jedna zena previse.
Monogamija - takodje.
 
sirenica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 53

Datum registracije: 11 Apr 2006
Poruke: 183
Mesto: Novi Sad

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 16, 2006 8:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
1.Mislite li da je Darwin bio u pravu???(iako je do sad ko zna koliko puta ta teorija pobijena)

2.Mislite li da smo mi zaista svi nastali od jedne "slucajno" stvorene celije u vodi,te milijardama godina evoluirali da bi smo bili ovo sto smo sad -savrseno iskonstruisano ljudsko bice???

3.Ili ipak mislite da je ne moguce da nesto ovako komplikovano i ujedno savrseno izbalansirano kao sto je ljudski rod nastane "slucajno"


Ni sama vise nisam na cisto sa sobom, u sta da verujem!? U skoli smo ucili Darvinovu teoriju i evoluciju, kako je covek nastao od majmuna itd... Onda cujem da je ta teorija pobijena i ne vazi vise!? Shocked
Ok, prihvatam, ali gde su za to dokazi? Neka mi samo neko ne kaze da su nas "vanzemaljci" postavili ovde, da eksperimentisu sa nama. Rolling Eyes Very Happy Very Happy Very Happy
Sve u svemu, kada bismo vise i bolje shvatali prirodu i njene zakone, uopste ne bismo vise imali dileme oko toga da li je nesto slucajno nastalo ili ne. Priroda je "cudo"! Laughing

_________________
Zivot se ne meri brojem udaha koje napravimo, vec trenucima koji nam oduzmu dah!
 
Bestija_NeOpravljiva
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 06 Apr 2005
Poruke: 188
Mesto: Banjaluka

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 19, 2006 5:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sirenica je napisao/la sledeće:
Neka mi samo neko ne kaze da su nas "vanzemaljci" postavili ovde, da eksperimentisu sa nama. Rolling Eyes Very Happy Very Happy Very Happy

Pa postoji i to stajaliste, a vezano je za kloniranje.
Vodja te skupine (sekte, kako hocete) tvrdi da su Elohimi dosli i pomocu kloniranja stvorili ljudsku rasu.
U skupini/sekti imaju i odredjeni broj mladih lijepih djevojaka koje su spremne nositi u svom tijelu klonirane bebe, nesto poput surogat majki.
Ovdje u BiH je prije mjesec-dva emitovana emisija o kloniranju u okviru koje je i vodja ove skupine iznosio svoje stavove.
Mislim da se ta sekta nalazi u Kanadi (ili SAD, nisam sigurna). Very Happy

_________________
Zivot na Zemlji je skup, ali barem ukljucuje besplatno putovanje oko Sunca.

Bigamija - jedna zena previse.
Monogamija - takodje.
 
please
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 25 Apr 2006
Poruke: 1427
Mesto: pogresna drzava

france.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 25, 2006 3:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja verujem u darwinovu teoriju!
pogotovu kad vidim mog komsiju iz prizemlja;
tip je pravi dokaz da smo sisli sa drveta Laughing
 
haron
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 27 Maj 2006
Poruke: 3

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 27, 2006 10:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da teorija ima mnogo rupa.
Svojevremeno sam naisao na podatak da su iz muzeja izbaceni svi primeri koji su sluzili kao dokaz njegove teorije jer se ispostavilo da su u pitanju falsifikati. Jedan od napoznatijih falsifikata je lobanja koja je bila kombinacija ljudske lobanje i nobanje majmuna.

Smatram da je za nastanak ovakvog zivota na Zemlji zasluzan i nekakav spoljasni faktor a vi ga zovite kako vam je volja.

Postoje nekakvi podaci koji kazu da su naucnici ustanovili da odredjeni procenat ljudkih gena uopste nije porekla sa Zemlje.
 
vodenica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 27 Maj 2006
Poruke: 21
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 27, 2006 10:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Teorija evolucije mi se cini verovatnijom jednostavno zato sto je za nju dato bar nesto uverljivih dokaza.

S druge strane, kreacionizam ne nudi nista osim dogme.
 
please
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 25 Apr 2006
Poruke: 1427
Mesto: pogresna drzava

france.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 27, 2006 10:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

vodenica je napisao/la sledeće:
Teorija evolucije mi se cini verovatnijom jednostavno zato sto je za nju dato bar nesto uverljivih dokaza.

S druge strane, kreacionizam ne nudi nista osim dogme.

da znas...
sve sto nema logicnog objasnjena nije bas cisto Shocked
 
kika_sd
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 04 Jun 2006
Poruke: 554
Mesto: ni tamo ni ovamo

djibouti.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 05, 2006 9:59 pm    Naslov poruke: Re: Darwinova teorija Na vrh strane Na dno strane

Sami-sa je napisao/la sledeće:
Da vidimo sta vi mislite upravo o Darwinovoj teoriji?

Zanima me vase misljenje i stavovi po tom pitanju....

1.Mislite li da je Darwin bio u pravu???(iako je do sad ko zna koliko puta ta teorija pobijena)

2.Mislite li da smo mi zaista svi nastali od jedne "slucajno" stvorene celije u vodi,te milijardama godina evoluirali da bi smo bili ovo sto smo sad -savrseno iskonstruisano ljudsko bice???

3.Ili ipak mislite da je ne moguce da nesto ovako komplikovano i ujedno savrseno izbalansirano kao sto je ljudski rod nastane "slucajno"

Ranije u doba kada je Darwinova teorija bila podrzana od raznih filozofa (u prvom redu Marx i Engels),a zatim i od velikih krvnika kojima je njegova teorija posluzila kao ideologija i opravdanje za rasizam i unistenje svega sto nije bijeli covjek...(jer je Darwin tvrdio da je bijeli covjek superiorniji u odnosu na druge rase).Vodjeni teorijom da samo jaci opstaju je posluzilo npr. Hitleru da ubija sve sto nije arijevske krvi,a sva ta nacisticka ideologija se zanivala i sebe opravdavala upravo Darwinovom teorijom evolucije i rase.


Jedno je evolucija a drugo je rasizam i nacionalizam.Ne verujem ni u jednu teoriju evolucije,da smo nastali od jedne celije u vodi svi bismo nastali isti,da smo nastali od majmuna,sta je sa majmunima koji su jos uvek majmuni,kad ce oni da postanu ljudi,da nas je stvorio bog,hahahahaha,ko je stvorio boga?
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Darwinova teorija Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon