www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Razgovor sa Bogom...
Strana 1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 01, 2005 10:25 am    Naslov poruke: Razgovor sa Bogom... Na vrh strane Na dno strane

Da imate priliku da pricate sa Bogom, o cemu bi s Njim pricali??? Kakva pitanja bi imali?? Sta bi Vas to najvise zanimalo?? I da li bi uopste zeleli da pricate s Njime Question

Molim za ozbiljne odgovore Exclamation


 
Mare34
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 25 Mar 2005
Poruke: 125
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 01, 2005 2:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kada je jedan ucenik za vreme meditacije rekao ucitelju "video sam Budu" i razgovarao sa njim ucitelj mu je rekao "nastavi da medititiras proci ce te to".
Ono sto bog govori ne moze se iskazati recima.
Do toga se moze doci dubokim posmatranjem svog bica jer se bog tamo i nalazi.
Ono sto su prosvetljeni ucitelji propovedali to je ono sto je proisteklo iz njihovog individualnog ostvarenja.
To je ono kad Muhamed kaze da mu je Alah ispricao Kuran.
Ono sto jedan covek postigne nema koristi za drugog jer prosvetljenje nije nesto sto se moze dostici pridrzavanjem nekih zapovesti ili dogmi, nego istinskom spoznajom svog bica.
Buda je govori:"Budi svetlost samom sebi".
Sto se mene tice od Boga vi voleo da cujem tisinu koja predstavlja krajnje blazenstvo.

_________________
Don't worry, be happy.
 
Raf
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 75

Datum registracije: 01 Jul 2004
Poruke: 5989
Mesto: Stepojevac , Srbija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 01, 2005 3:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Cesto puta , kada mi se nesto nezeljeno dogodi imam obicaj reci , Pa kao da sam se kamenjem bacao na Boga . E to bih ga pitao , kad bih mogao .
 
zdravo23
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 07 Maj 2005
Poruke: 6

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 07, 2005 3:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

prvo, bi ga pitao da li mu treba moja pomoc za nesto (nigada se nezna) i onda posle ako bi on imao vremena bi popricao o drugom zivotu, dali cu se videti sa ostalom familojom, i takve stvari o Raju.



Mada,

Verenje znaci cinjenje-i stvarenje
 
niksa25yu
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 44

Datum registracije: 11 Maj 2005
Poruke: 15

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 11, 2005 3:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svako razgovara s Bogom, i trenutci kada si tuzan i pricas sam sa sobom, razgovarate s Bogom jer je on sve sto nas okruzuje. Ne daje direktno odgovore ali odgovore nalazite u dusi! Zar to nisu odgovori koje ste postavili Bogu? Razgovaram i ja, i to mi ponekada pomogne da resim probleme a uvek mi donese mir u dusi!
 
milicaanchy
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 11 Mar 2005
Poruke: 649
Mesto: Under the division bell

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 11, 2005 7:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zaista bih volela da ga pitam nesto,ali bojim se odgovora.Vise volim da buducnost ostane tajna,ne samo zbog straha,vec zato sto bi mi i bilo dosadno da sve znam unapred.
Tako da,bolje da se to ostane kako i jeste,neotkriveno.

_________________
Crvenokosa lutalica
 
HONEY-72
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Maj 2005
Poruke: 32

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 11, 2005 2:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kada bih imala priliku da ga pitam nesto,pitala bih g:zasto je stvorio mrznju medju narodima koja dovodi do rata i ubijanja.ako bi nas vec bilo previse na zemaljskoj kugli i ako to radi po misljenju nekih ljudi da nas malo"prorijedi",zasto nam jednostavno nije dao kraci rok zivljenja?
 
JAK
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 10 Maj 2005
Poruke: 8

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 12, 2005 7:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mislim da svako ima priliku da se susretne sa bogom ukoliko zaista veruje u njega i drzi se njegovih vrednosti zivota
 
Velja25
~ Sanjicin komšija ~
~ Sanjicin komšija ~



Godine: 37

Datum registracije: 20 Jan 2004
Poruke: 2594
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 12, 2005 8:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svako moze pricati sa Bogom. Molitva je jedan od oblika tog razgovora. Molitvom Oce nas direktno se obracamo Bogu...
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 13, 2005 9:35 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jako cesto, narocito kada sam u nekoj bezizlaznoj situaciji, obracam se Bogu....ne samo tada..ponekad jednostavno svesna sam cinejnice da sam na prekretnici zivota..i da ne mogu sama da odlucim..a ostavljena sam samoj sebi....znas, velicina Boga je nesto sto se recima ne moze izraziti....i ne moram otici do njega kako bih ga nesto pitala.On je u meni. U srcu, u glavi, i sve sto radim, radim onako kako mislim da bi trebalo uraditi. Onako kako bi trebalo biti u skladu sa njegovim zapovestima....a ako bih vec mogla da postavim zaista neko konekretno pitanje na koje bih eto cudom dobila direktan odgovor..pitala bih ga zasto je toliko nevine dece na ovoj zemlji stradalo.z.asto vec jednom ne zaustavi sva krvoprolica i ne stvori raj na zemlji kakav je ljudima potreban...pitala bih ga nesto sto je vezano za mene samu.....to vec ne mogu ovde javno da iznesem.,mada kako milica rece ponekad je mozda i bolje sto ne mogu da pitam jer plasim se odgovora koji bih mogla dobiti.....
a plasim li se odgovora, da li to mozda znaci da je on vec opdgovorio na moje pitanje?

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
alissa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Maj 2005
Poruke: 27

belgium.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 15, 2005 9:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Plasim se pitanja i mislim da ne bih nista pitala osim mozda zasto nas toliko voli;
mada imam osjecaj kao da znam sve odgovore na pitanja koja bih mogla da postavim,ona su negdje u meni.
Kada razmisljam o Njemu,osjecam mir i pitanja su suvisna.
Uzivam u tome da posmatram Njegovu prisutnost u svemu,svakodnevne znake koje nam pruza a koje samo treba osjetiti ili prepoznati.
S ovo malo rijeci koje znam,tesko je govoriti o Savrsenom i Uzvisenom.
 
Cooby
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 31 Maj 2004
Poruke: 14

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 20, 2005 9:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ponekad , pa kada pricam sa njim uvijek su lose stvari prvo morale meni da se dese,neznam ali imam osjecaj da je ipak tu i da me cuje ,i ako se vjerovatno u tom trenutku josh puno ljudi mole istom Bogu,ali mislim da pomaze onima koji to zasluzuju
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Razgovor sa Bogom... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 1 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon