www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Trbusni ples..
Strana prethodna  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJENA soba ~
::  
Autor Poruka
Anelea
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 07 Mar 2005
Poruke: 34

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 08, 2005 10:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Wink Ma sve je to divno i krasno, međutim mislim da se PRAVI trbušni ples ne može baš "naučiti" već ga je potrebno prakticirati i vježbati od najranije dobi...

Naime, zašto? U trbušnom plesu ključna je lumbalna kralježnica koja s vremenom, tj. godinama postaje sve manje pokretna, pa tako i raspon pokreta u njoj... zato je njenu fleksibilnost potrebno održavati, tj. trenirati od vrlo rane dobi... slično gimnastici....

Al dobro, nismo mi profesionalke, a raspon i frekvencija naših pokreta u potpunosti zadovoljava one koje i treba zadovoljiti... Wink
Kažu da je takav način plesa i razgibanosti izuzetno povoljno djeluje na porođaj! Žene koje ole plešu trbušni ples imaju brže i bezbolnije porode!
Zato - BUDUĆE MAME PLEŠITE!!!


 
djomlapa
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 31 Okt 2004
Poruke: 521
Mesto: Zrenjanin

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 08, 2005 10:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa ono......
sta ja znam !
nije lose.....
pogotovo kada je neka lepa plesacica !!!
a ne neka baba.......
 
tajanstvena
Veštica
Veštica



Godine: 40

Datum registracije: 07 Dec 2004
Poruke: 3820
Mesto: novi sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 09, 2005 1:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nije da se hvalim, ali znam da igram trbusni... nisam isla u neku skolu nego jednostavno...eto samouka sam...hehe...
i obozavam da ga igram......uf...
ps. znam iz iskustva da momci lude... Wink Twisted Evil

_________________
LJUBAV SE RADJA IZ VERE, ZIVI OD NADE, UMIRE OD MILOSTINJE...
 
VUTRA_GIRL
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 09 Mar 2005
Poruke: 8
Mesto: beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 09, 2005 9:51 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

da da lude i te kako...znam i ja ali onako...nista posebno...
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 09, 2005 9:55 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne da lude..nego odlepe...pricam iz iskustva Wink

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Lilith
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 45

Datum registracije: 08 Mar 2005
Poruke: 354

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 09, 2005 10:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svidja mi se! Ali nije mi se svidelo kada sam u Turskoj videla one debele plesacice...aj razumem da je ima malo, ali da je ima onoliko mnogo - postaje degutantno!
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 09, 2005 2:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa dobro sad ..ponegde se i preteruje..ali znas msukarce kada su takve stvari u pitanju..vecina njih je stava bolje da ljulja nego da zulja..ne svidja mi se to ali..to je njihov izbor... Wink

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
zilika
Banovan!

Veštica sa bičem
Veštica sa bičem



Godine: 40

Datum registracije: 10 Nov 2004
Poruke: 19331
Mesto: na brdovitom balkanu,izmedju istoka i zapada,tamo gdje narod voli da puca i jedan drugog da napada..

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 09, 2005 11:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

joj meni je to najsexsipilniji ples...pogotovo onaj s sabljom Shocked

_________________
:macka: mos me pljuvat,slobodno pljuj...al pred mnom imas tremu,ja sam broj jedan za tebe pi*** ovdje u svemu
 
Jadeor
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 35

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 13, 2005 3:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

meni je to san zivotni da naucim plesati, znam i ja ono samouko nesto malo ali nije to to...joooj da mi je da mi je

_________________
uviii
 
ReD_BeE
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 7

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 13, 2005 10:02 pm    Naslov poruke: Re: Trbusni ples.. Na vrh strane Na dno strane

SrebrnaTresnjica011 je napisao/la sledeće:
Koliko vas zna da igra dobro ili manje dobro trbusni ples?Uzivate li u tome...?
I koliko muskarci vole da gledaju trbusni ples?!?


ja prilicno znam da plesem ne samo trbusni nego uopste se bavim plesom i odbojkom tako da mi sve to nekako krece od ruke.. a muskarci... oni mi se cini da uzivaju dok gledaju... ne samomene nego svaku devojku Wink

_________________
BzzZzzZzzZzZZz Wink
 
sarajka81
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 10

usa.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 04, 2005 7:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nema mi nista draze nego plesat mom momku kojeg strasno volim hehe Mr. Green Wink ......prije sexa.....da ga malo zavedem....samo malkice Wink
 
ambrozija
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 25 Jun 2004
Poruke: 87

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 05, 2005 2:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam ucila ples godinu dana kod jedne devojke koja je te casove drzala vrlo profesionalno. Istina je da zene u tim krajevima uce od malih nogu da plesu ali to je njima normalna stvar, kao kod nas igranje u diskoteci ili na zurci. Oni vole da slusaju svoju muziku i da uz nju plesu a uz takvu muziku se moze igrati samo na takav nacin. Naravno to su one kucne varijante i za razna veselja i proslave, svadbe i sl. Postoje i muski koraci, moze se igrati i u paru ali naravno tu nema dodirivanja. I postoji onaj pravi trbusnjak kako ga svi zamisljamo ali to se obicno unajmi par plesacica koje igraju na toj zabavi ili je to ona varijanta za turiste. One se obuku u one sljastece kostime i cak sam cula da ima neki propis koliko cm nize od pupka treba da joj stoji pojas. Zene koje ne zele da se prikazuju tako javno igraju samo za svoje muzeve u spavacoj sobi. Oni to vole, kod nas neki vole neki ne. Recimo ne mogu da zamislim nekoga ko slusa npr. tehno da voli. Ja sam igrala samo za jednog decka i to je on bas izrazio zelju i mnogo mu se dopalo. Bas je to bila lepa uvertira za ostalo... Naravno, nikada se ne bih javno prikazivala. Mogu sa drugaricama da igram i ova varijanta za decka i to je to. Meni je taj ples isao stvarno super ali ja sam pre isla i na moderan i dzez balet i na standardne i latino plesove a i gimnastiku sam jedno kratko vreme vezbala. Nisam dugo pohadjala sve to ali ipak nisam ni od nule pocinjala. Cak sam dosta ja sama pohvatala gledajuci jos pre nego sto sam krenula na casove. Inace, mislim da vezba cini cudo i nemojte da klonete duhom. To su sve u sustini prosti koraci ali vase telo jednostavno nije naviknuto da ih radi i morate puno puta da uradite jedan korak da bi on konacno IZGLEDAO kako valja. Ovo je velikim slovima zato sto veliku vecinu tih koraka moze svaka devojka da uradi ali to ne lici ni na sta. Mislim nije bas lepo. Meni su neki koraci odmah isli odlicno, neke sam morala da vezbam ali i sto se tice ostalih devojaka posle godinu dana su sve veoma solidno sve to izvodile. Mozda necete dostici to savrsenstvo kao ona plesacica koju cete videti u Maroku ili Egiptu ali za ove nase ce i to biti vise nego dovoljno. Ipak muskarci mnogo manje znaju o plesu od nas tako da sta god da mu servirate on ce da se odusevi. Sto se tezine tice, tu tek nemojte da klonete duhom jer je to potpuno nebitno. Visak tezine cak nekima pomaze da prikriju nedostatke kod igranja. A devojke su kod mene na plesu pricale da su oslabile zahvaljujuci plesu. Mi smo malo naviknuti na drugacije pojmove lepote ali su u tom svetu muskarcima mnogo privlacnije punije zene. Tad kazu da zena moze da ispuni pola kreveta a to je ogroman kompliment. Isto tako sam cula i za neku njihovu izreku:'Meso je za coveka a kosti su za psa'. Inace je ples kostao 12,5 evra mesecno, sat vremena nedeljno. Isla bih i dalje ali sad imam manje vremena, mozda se upisem ponovo od septembra. Pravi kosim u Tunisu ili tako negde kosta 40 evra ali ja sam sama sebi napravila 2 kostima a mama mi je donela mnogo lepu zveckavu maramu (koja se veze umesto pojasa)iz Egipta. Kod nas ima tih marama koliko volis i jeftine su. Kostima nema.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJENA soba ~ -> Trbusni ples.. Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  sledeća
Strana 2 od 13

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon