www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Nezaposlenost...
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
Tommy021
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 14 Maj 2006
Poruke: 448
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 18, 2006 2:57 pm    Naslov poruke: Nezaposlenost... Na vrh strane Na dno strane

Kao dosta gradjana ja sam jedan od njih koji ostane bez posla zbog raspada firme,ili nemaju posao zato sto ga je tesko naci,a da se sa platom normalno zivi.Koji posao,a da nisu strane kompanije,i kako se sa tim izboriti...


_________________
Bad Boy 4 a Life...
 
MISS_J
ELeCTRiC_ChiCK
ELeCTRiC_ChiCK





Datum registracije: 16 Mar 2006
Poruke: 3261

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 18, 2006 3:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisam zaposlena od svoje zavrsene skole...Mnogo mi je tesko da nadjem posao u struci.Trazim oko 2 godine...Isprobala sam sve mogucnosti za posao u struci i nista...Sad gledam da se zaposlim bilo gde,samo da bih mogla nesto malo da zaradim za sebe...
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 18, 2006 5:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam pak non stop zaposlen... tj. nisam bio nezaposlen ima vec ?????????

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 25, 2006 12:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisam imao taj problem,ali razumijem sve ljude koji su u toj situaciji.Naprosto zalosno.

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
***LaNe***
~SpEEdy GonSaleS~
~SpEEdy GonSaleS~



Godine: 38

Datum registracije: 29 Mar 2006
Poruke: 16047
Mesto: ***Sedmo Nebo***

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 25, 2006 4:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

istina - žalosno jest....!ali....imam prijateljicu koja se nedavno prijavila na burzu nakon završene srednje grafičke škole u potrazi za poslom i jedan dan ju je žena nazvala da su joj našli posao u struci, no na drugom kraju grada, pa mojoj prijateljici to i nije baš bilo po volji, pa je počela izmišljati neke izgovore na što joj je žena kratko odrezala da svaki dan sluša istu priču tj. da posla ima a ljudi neće raditi!!!! eh eh...

_________________

"Bojim se čovjeka koji je pročitao samo jednu knjigu."
"Soba bez knjiga je slična tijelu bez duše."
 
please
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 25 Apr 2006
Poruke: 1427
Mesto: pogresna drzava

france.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 25, 2006 4:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mislim da se ne trebamo ograniciti samo na nase zanimanje.
ponekada treba prihvatiti i druge poslove.
radila sam ponekada i kao sobarica u hotelima
a diploma mi je kreacije odece Laughing
poslovi van moje branshe su pomogli (preziveti pom prvo pa i)da upoznam druge radne sredine,ljude,itd.
za bolji povratak u moju pravu struku
 
sanjica_021
*Doktorovo~slculence*
*Doktorovo~slculence*



Godine: 45

Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 13486
Mesto: Izrael / Novi Sad / Uskoro i Vojvoda Stepa

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 26, 2006 8:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja radim od svoje 16-te godine. Radila sam u frizerskom salonu, sa 18 sam dosla za Izrael i od tad radim stalno. Bio je kratak period kad nisam radila, uglavnom posao ne biram, sta nadjem da radim, to radim. Nije mi bitno da radim posao u struci vec da zaradjujem sama za sebe i da ne zavisim od roditelja. Mislim da je problem u tome sto ljudi nece da rade, a ne da bas toliko nema posla. Nekima je "ispod casti" da rade bilo koji posao, meni nije nista ispod casti, bilo bi mi ispod casti da kradem da bi prezivela, a ne da posteno radim i zaradjuem, ma kakav to posao bio.

_________________
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 26, 2006 9:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sanjica_021 je napisao/la sledeće:
Mislim da je problem u tome sto ljudi nece da rade, a ne da bas toliko nema posla. Nekima je "ispod casti" da rade bilo koji posao, meni nije nista ispod casti, bilo bi mi ispod casti da kradem da bi prezivela, a ne da posteno radim i zaradjuem, ma kakav to posao bio.


E, ovo je jedina istina, bar sto se tice Beograda! Posla ima, ali ljudi nece da rade. Pa cak ni u struci, kad im naleti posao. Skoro sve moje drugarice, od zavrsetka skole/faxa, dobile su po BAR 2-3 ponude za njihovu struku, ali nisu prihvatile. Sto? Pa: "necu da radim za 200-300 evra mesecno"! Ili, moja omiljena varijanta odgovora: "bolje dzabe sedeti, nego dzabe raditi"! I onda im je lakse od mame i tate traziti za cigare, za kafu sa drustvom, za uloske cak-nego raditi za "dzabe"! A da ne pricam o tome da im je "ispod casti" da rade normalne, postene poslove! To je ispod casti. Mad A nije ispod casti, da uzimaju do svoje 25-te ili cak i 30-te godine pare od roditelja! Rolling Eyes

_________________


 
Tommy021
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 14 Maj 2006
Poruke: 448
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 26, 2006 1:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vidis meni nije ni ponudjen posao,ali ja koji imam troskove od oko 200 e mesecno ne bih radio neki posao od 7000 din jer mi ne vredi,a na svaki oglas koji se javim cim ga objave svi su popunjeni...

_________________
Bad Boy 4 a Life...
 
please
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 25 Apr 2006
Poruke: 1427
Mesto: pogresna drzava

france.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 26, 2006 1:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tommy021 je napisao/la sledeće:
Vidis meni nije ni ponudjen posao,ali ja koji imam troskove od oko 200 e mesecno ne bih radio neki posao od 7000 din jer mi ne vredi,a na svaki oglas koji se javim cim ga objave svi su popunjeni...

troskovi 200e ? Shocked
 
sanjica_021
*Doktorovo~slculence*
*Doktorovo~slculence*



Godine: 45

Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 13486
Mesto: Izrael / Novi Sad / Uskoro i Vojvoda Stepa

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 26, 2006 2:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tommy021 je napisao/la sledeće:
Vidis meni nije ni ponudjen posao,ali ja koji imam troskove od oko 200 e mesecno ne bih radio neki posao od 7000 din jer mi ne vredi,a na svaki oglas koji se javim cim ga objave svi su popunjeni...


Ok troskovi 200 evra, ne vredi ti da radis za 7000 dinara, ali ti vredi da uzimas od roditelja mesecno 200 evra? Dobra racunica. Wink

_________________
 
please
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 25 Apr 2006
Poruke: 1427
Mesto: pogresna drzava

france.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 26, 2006 2:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja bih voljela znati sta su troskovi od 200euro?
ako ne smeta naravno...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Nezaposlenost... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon