www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Treba li crkva imati povlasteni polozaj u drustvu?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  

Treba li crkva imati povlasteni polozaj u drustvu?
Da! Bez sumnje!
21%
 21%  [ 12 ]
Ne! Nikako.
68%
 68%  [ 39 ]
Ne znam...
10%
 10%  [ 6 ]
Ukupno glasova : 57

Autor Poruka
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 02, 2006 11:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Velja25 je napisao/la sledeće:
rizmal je napisao/la sledeće:
def ne po meni je treba ukinuti jer vise neradi ono sto bi trebala a to je da siri veru i pomaze ljudima....sada je samo treba spaliti ko sto je ona nekad spaljivala knjige i ljude....


Kao prvo nemoj da generalizujes stvari! Nisu sve crkve iste. Pravoslavna crkva nikada nije spalila ni knjigu a kamoli coveka! Bila uz narod kada je narodu bilo najteze sirila veru i pomagala ljudima sto i sada cini. Tako da tovji argumenti otpadaju. Sledeci put kada budes hteo da napises nesto ovako prvo razmisli malo!
prvo otkud ti znas da i nasa nije palila knige al ajd da kazemo da nije ok tu si u pravu mada dce god da sam otisao zadnje vrme nisam bas video da ajd da ne kazem crkva vec njeni sluzbenici sluze narodu i sire veru misim da su takvi pravi sluzbenici crkve u veoma maloj manjini kao npr pop koji je zaduzen za parohiju u kojoj sam ja ali evo ti primer koliko su sluzbenici nase crkve "ok";pre 8 god sam imao saobracajku i tad mi je poginuo brat pa kad je trebalo da se sahrani p[op je rekao da nemoze da odrzi opelo jer nije brat bio krsten vec da mora to posthumno da uradi(da ga krsti pa tek onda da mu odrzxi opelo-APSURD tako da nemogu da ih podnesem i ubili su veru u boga bar kod mene ko i npr pop koji je ranije bio u parohiji znas i sam da se popu kad dodje pred slavu da sveti vodicu da nesto para al koliko imas e p[a taj prethodni kreten pre ovog ok popa sada je trazio odredjenu i to poveliku sumu da bi svetio vodicu tako da bolje dddas tu stanemo jaer samo cemo se posvadjati ti imas tvoje misljenje ja svoje i ajde da tu stanemo..........


_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
sirenica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 53

Datum registracije: 11 Apr 2006
Poruke: 183
Mesto: Novi Sad

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 03, 2006 9:13 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Crkva je samo jos jedna institucija koju je covek stvorio iz cisto politickih razloga ( radi kontrolisanja sirokih masa ), te u mnogim zemljama ima privilegovan polozaj. Licno, protivim se svemu sto ima bilo kakve veze sa crkvom, s toga je i moj odgovor na ovo pitanje: "NE, nikako!"! Wink

_________________
Zivot se ne meri brojem udaha koje napravimo, vec trenucima koji nam oduzmu dah!
 
Velja25
~ Sanjicin komšija ~
~ Sanjicin komšija ~



Godine: 37

Datum registracije: 20 Jan 2004
Poruke: 2594
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 03, 2006 12:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

rizmal je napisao/la sledeće:
prvo otkud ti znas da i nasa nije palila knige al ajd da kazemo da nije ok tu si u pravu


Nema sta da kazemo, to je apsolutna istina. Nasa crkva nije imala n i cenzuru ni inkviziciju uostalom ovo prvi put od tebe cujem da kazes da ja pravoslavna crkva spaljivala knjige. Da je spaljivala istorija bi to sigurno zabelezila.

Citat:
pre 8 god sam imao saobracajku i tad mi je poginuo brat pa kad je trebalo da se sahrani p[op je rekao da nemoze da odrzi opelo jer nije brat bio krsten vec da mora to posthumno da uradi(da ga krsti pa tek onda da mu odrzxi opelo-APSURD tako da nemogu da ih podnesem i ubili su veru u boga bar kod mene


I taj "pop" mada se kaze svestenik ima pravila po kojima radi. To su neki crkveni kanoni. Krstenje je jedna od najosnovnijih stvari koje covek mora da uradi da bi ostvario zajednicu sa Bogom.

Citat:
pop koji je ranije bio u parohiji znas i sam da se popu kad dodje pred slavu da sveti vodicu da nesto para al koliko imas e p[a taj prethodni kreten pre ovog ok popa sada je trazio odredjenu i to poveliku sumu da bi svetio vodicu


Sta da ti kazem na ovo osim i oni su samo ljudi od krvi i mesa, imaju i oni mane i vrline!
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 03, 2006 1:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja licno mislim da je crkva jedna od zasluznih za neke ljude, zato sto su bolji ljudi! Crkva (barem nasa) nikome zla nije donela, ni najmanjeg, a mnogo toga dobrog. A to treba postovati. Ne preterivati, ali postovati! Wink

_________________


 
brzzi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 02 Apr 2004
Poruke: 10

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 03, 2006 6:18 pm    Naslov poruke: ... Na vrh strane Na dno strane

Pa zar to nije u vecini zemalja,to jest vjerski organi to imaju.
 
Kashikara
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 03 Jul 2006
Poruke: 1
Mesto: PG

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 03, 2006 6:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nema sanse da crkva treba da ima povlasteni polozaj u drustvu pa ne znam koji normala covjek bi to podrzao. najbolje je ovako kako vec jeste, i to je dosta
samo mi recite kako bilo ko od nas treba da podrzi ovo! a i morase reci da niko od nas nije neki vjernik, pa nisam ni ja, jer kako mozes biti vjernik kad podjes u grad olesis se kao stoka, napusis se cigara da ti se gadi na njih 10 dana itd.



[Edit by Velja25: Pisanje poruke jedne za drugom, u istoj temi, gde to nije neophodno (SPAM-ovanje), strogo je zabranjeno Pravilnik-om.]

_________________
Kako je narode ludi,sto se radi, kolko je bolesnih ljudi u ovom malom svijetu CG-a, a kuku majko!!! Ne znam sto da ispisem da bih ispunio ovih 300 karaktera, o meni ili me necu da pisem stvarno, nisam toliki mentol, ajde dako bude ovo dosta, ZDRAVO.
 
LaNa83
rizmalovo srculence
rizmalovo srculence



Godine: 40

Datum registracije: 20 Jun 2006
Poruke: 4308
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 04, 2006 2:46 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zasto bi crkva imala povlascen polozaj, ne razumem???? Question Zar vec nije prevrsilo svaku meru to sto se na svakom slobodnom opstinskom zamljistu podize po jedna crkva za svaki dan od 365 dana iz crkvenog kalendara dok deca iz obliznjih zgrada nemaju gde da se igraju niti imaju dovoljno mesta u najblizem vrticu....postalo je trend kod politicara sakupljati poene tako sto ce obecavati po par novih "bozijih domova" i onda kad skupe potrebne poene onda narod koji od njih ocekuje par pozitivnih promena posalje lepo u te iste domove i kaze "aj sad molite se mozda ce vam bog pomoci"....
 
lily_7
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 14 Jul 2005
Poruke: 96
Mesto: zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 15, 2006 12:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Apsolutno se slažem sa posljednjim komentarom..Uostalom, zar crkva ne bi trebala biti institucija koja bi nas navodila u našem duhovnom životu, oplemenjivala nas kao osobe, učila nas da budemo bolji ljudi .. dakle, ne vidim razloga zašto bi se crkva uopće mješala u to hoću li ja raditi nedjeljom, voditi ljubav prije braka, koiristiti zaštitu, ili poštovati osobu ako je homoseksualac..Pa, ljudi, to je naša osobna stvar i nema veze sa našom vjerom !!! upravo ta mogućnost izbora nas i čini slobodnim ljudima !!!!

_________________
lily - zagreb
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 18, 2006 3:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne bi trebala. Crkva je mesto gde se ljudi Bogu mole i to sa drzavom ne treba i ne sme imati nikakve veze. Treba podizati crkve ali ne na svakom cosku. Meni trenutno odgovara polozaj Srpske Pravoslavne Crkve u Srbiji. Patrijarh moze da da svoje misljenje, da li ce ga uvaziti ili ne to ne zavisi od njega. To mi je sasvim ok i ne vidim potrebu da crkva ima neki specijalan polozaj u drzavi.
 
studios
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 11 Dec 2005
Poruke: 44
Mesto: Banja Luka

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 15, 2007 9:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne nikako, to je bajka u koju vecina vjeruje,
 
dambolina
• Nepopravljivi romantik •
<b>• Nepopravljivi romantik •</b>



Godine: 41

Datum registracije: 18 Nov 2006
Poruke: 73140
Mesto: •● U tudjoj koži ●•

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 16, 2007 12:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne vidim nijedan dobar razlog zasto bi crkva imala bilo kakav povalasceni polozaj,crkvi je mesto tu gde i jeste...

_________________
 
sjena23
~Shadow Lady In Love~
~Shadow Lady In Love~





Datum registracije: 10 Maj 2005
Poruke: 9824

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 18, 2007 4:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne bi trebala, makar nažalost ima Evil or Very Mad
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Treba li crkva imati povlasteni polozaj u drustvu? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Strana 3 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon