www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Skupa školarina
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Škola, fax, posao ~
::  
Autor Poruka
smixy
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 21 Sep 2006
Poruke: 227

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 21, 2006 2:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moja skolarina iznosi 1320 evra, cifra nije mala, niti skromna, ali ja ne shvatam toliko tragicno jer smatram da treba ulagati u sebe, u svoju edukaciju da bi postigao nesto u zivotu,vreujem u sebe i u svoje sposobnosti i smatram da cu vrlo brzo po svom zaposlenju tu cifru povratiti...sve u zivotu se placa.

 
Milena Carica
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 11 Avg 2005
Poruke: 676
Mesto: Cik pogodi?! :-)

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 01, 2006 1:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam na budzetu, tako da mi skolarina nije problem kao vecini ovde.
Inace moj fakultet dere. Skolarina je 55.000 kao da ljudi beru te pare sa kruske.
Profesori imaju platu po 1000 evra pa im je to sitnica.
ne znam sta da kazem.

_________________
Mozes da kupis:
postelju ali ne i san,
sat ali ne i vreme,
lek ali ne i zdravlje,
seks ali ne i ljubav.
Para vrti, ali sreca moze vise!!
Gde ponos dodje po svoje, tu ljubav kofere vec pakuje!
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 01, 2006 2:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Na mom faxu (Filozofskom) je skolarina 86 000 za ovu godinu. Od pocetka oktobra traju protesti na kojima se izmedju ostaloga trazi smanjenje skolarine. Sta ce od svega toga biti ne znam. Dao bog pa ce nekome doci iz guze u glavu da ovako vise ne ide. Ja jesam na budzetu, ali vidim da ljudi koji nisu jedva sastavljaju kraj sa krajem.

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
nofrks
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 21 Jun 2005
Poruke: 295

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 01, 2006 11:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

videla zaba da se konji kuju,pa i ona digla nogu.

po tom principu rade svi fakulteti.

mogu da razumem da je za odredjene fakultete potrebno obezbediti sredstva pa samim tim skolarina bude neshto veca.ali kod nas se gadjaju ciframa da je to strashno.

inache sam bila student iz budzeta pa nisam nishta placala.
 
Zivojin Misic
Vojvoda
Vojvoda



Godine: 37

Datum registracije: 04 Sep 2005
Poruke: 4517
Mesto: Србија(Београд)

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 01, 2006 11:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Po zakonu, kod nas bi trebalo 50% budzeta fakulteta da se finansira iz budzeta drzave, dok bi drugih 50% sam fakultet trebalo sebi da obezbedi (kroz skolarine, iznajmljivanje prostorija...). Na zalost, to kod nas nije tako. Ili drzava finansira manje od 50% ili fakulteti uzimaju mnogo vise para nego sto bi trebalo. U svakom slucaju skolarine su mnogo velike. To moze da omete mnogo potencijalne studente da studiraju ono sto zele. Mene je vec omelo. Smile

_________________
Општа ситуација је добра. Непријатељ се повлачи на свим линијама.
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 01, 2006 11:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

PO zakonu drzava je duzna da uplacuje 52% ukupnog godisnjeg budzeta fakulteta na BU (beogradskom Univerzitetu). Sada se uplacuje oko 25% te cifre (sto ugrubo iznosi oko 12-15% novca koji su duzni da daju). I posle se ljudi pitaju zasto su nam skolarine tolike kolike su.

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
ana111
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 06 Dec 2005
Poruke: 496

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 02, 2006 1:47 am    Naslov poruke: Re: Skupa školarina Na vrh strane Na dno strane

boban11 je napisao/la sledeće:
Da li imate problema sa malo većom školarinom, koliko plaćate godinu.

Evo recimo kod mene u gradu je prošle godine otvoren Fakultet za poslovni menadžment i godina je koštala 1200KM, što je jako prihvatljivo za neki privatni fakultet i upisalo ga je dosta studenata. Ali problem je štoje već najavljeno da će sledeći upis, upis na drugu godinu takođe iznositi 2040KM. Mislim da to nije u redu.

Šta vi mislite o tome?


To ne bi bilo u redu da su pravila igre naknadno promenjena,ali ako se vec u startu zna da je cena upisa toliko,a druge godine toliko,onda nema problema.Svako ko se upisao znao je uslove..Isto tako,koiko ja znam ,kada se upisuje privatni fax potpisuje se ugovor u kome je,izmedju ostalog,utvrdjena cena skolarine,pa ko voli nek izvoli.I to je po meni fer,a ne na drzavnom-danas je godina 60000,a sledece godine 80000...
 
majadim
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 37

Datum registracije: 16 Sep 2006
Poruke: 751
Mesto: nis

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 03, 2006 11:41 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I u Nisu su skolarine dosta visoke,od 50000din.pa navise,a privatni su papreni,tako da se vecina i opredeljuje za drzavne skole...

1 evro = 80 dinara
 
stojke_86
EGO!'s superhero
EGO!'s superhero



Godine: 38

Datum registracije: 27 Nov 2006
Poruke: 2334
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 31, 2006 1:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma ljudi, ovo nije normalno, svi sa mog faxa beze na privatni ako obnove godinu i predju na samofinansiranje. Razlika je 200 evra, ali te na privatnom ne .ebu i obaraju za sitnice!! Sreca, pa sam na budzetu, ali ne znam gde da nadjem 1000 evra ako obnovim ovu godinu...
 
LudacaFL
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 15 Dec 2005
Poruke: 156

usa.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 04, 2007 8:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

meni je pola godine vise od $3,500 americkih dollara...a placam sve sa stupendijama, posto sam dobar ucenik nista nemoram iz svoga dzepa da placam
 
limun001
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 44

Datum registracije: 18 Jan 2006
Poruke: 84

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 15, 2007 8:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

meni je skolarina oko 1000 Eura, malo je skupo
 
Anđelka
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Jan 2007
Poruke: 7

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 16, 2007 8:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja placam skolarinu 880 eura a kad sam krenula u skolu bilo je 770 eura i sve je veca i veca i do kraja godine bit ce 900 eura i plus sto moram skoro svaki dan da platim 20 do 40 eura

_________________
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Škola, fax, posao ~ -> Skupa školarina Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 3 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon