www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Klasici
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Strana muzika ~ -> ~ Diskusije o stranoj muzici ~
::  

Volite li klasicnu (ozbiljnu) glazbu?
Da, volim je i redovno je slusam
23%
 23%  [ 8 ]
Da, volim je ali je rijetko slusam
35%
 35%  [ 12 ]
Pa onako, volim neke samo kompozicije
23%
 23%  [ 8 ]
Ima samo jedna klasicna stvar koja mi se dopada
5%
 5%  [ 2 ]
Ne, ne volim je, to je stvar proslosti (tko to jos slusa?)
2%
 2%  [ 1 ]
Ne mogu je podnijeti koliko je dosadna
8%
 8%  [ 3 ]
Ukupno glasova : 34

Autor Poruka
Francuskinja
♦Un Mal pour un Bien♦
<b>♦Un Mal pour un Bien♦</b>



Godine: 41

Datum registracije: 07 Apr 2005
Poruke: 16007
Mesto: 83700 ST RAPHAEL

france.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 12, 2006 11:55 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uospte ne volim klasicnu muziku... Mad

 
mi2scg
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 08 Maj 2005
Poruke: 241
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 12, 2006 4:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zavrsio sam nizu muziku skolu, svirao sam klavir, ali sada zaista retko slusam klasicnu muziku, mada je volim.

_________________
Marko MI2

________________________________
Stop the madness !!!
 
plass_chamoice
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 41

Datum registracije: 23 Okt 2006
Poruke: 259

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 12, 2006 8:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

svidja mi se ono za elizu a najbolje sto sam cuo je arenjuez od rodriga

_________________
Treba samo sto vise piti i pusiti
 
Yule2
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 22 Nov 2006
Poruke: 53

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 22, 2006 4:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Volim one pesme koje se mogu cuti u crtanim filmovima
 
Johnny-Delija
Banovan!

Delija Sever - Forever
Delija Sever - Forever



Godine: 41

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 3836
Mesto: Negde daleko,daleko od jedne Zloće iz sazveždja Vodolije,negde tamo gde me ta Zloća neće videti.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 23, 2006 11:42 pm    Naslov poruke: nick1982 Na vrh strane Na dno strane

Nisam neki veliki ljubitelj klasicne muzike,ali volim ponekad i to da slusam,pogotovo ako su u pitanju kompozicije koje se sviraju na gitari,jer je meni bilo koji zvuk tog instrumenta najlepsi,bez obzira o kojoj vrsti muzike koju slusam je rec.Mislim da nije lako razumeti klasicnu muziku,jer su u pitanju vrlo kompleksna dela.
Imam jednu "teoriju" po kojoj smatram da je svaka izvorna narodna muzika preteca klasicne muzike,odnosno da se iz nje uzimaju motivi za dela koja pripadaju klasicnoj muzici.Teme tih dela su nisu samo motivi iz naroda,vec i neke prirodne pojave,istorijski dogadjaji,misticne(paranormalne) pojave,itd.Stoga tu muziku nije dovoljno slusati vec i u glavi treba pokusati i "imati viziju" te kompozicije.Zasto su:Mocart,Betoven,Bah,List,Smetana,Dvorzak,Cajkovski,Straus itd. bili genijalci?Zato sto su uspeli da muzikom kazu nesto sto obican covek kaze recima,da vide(gledaju) nesto sto se obican covek vidi ocima i da muzikom iskazu ljudska osecanja.Mnogima je ta muzika dosadna,bas zbog toga sto niko i ne gleda te "skrivene" poruke takve muzike.A ne volim folirante koji misle da ce ispasti fini,ako kazu da slusaju klasiku,a ne poznaju,maltene,niti jedno delo klasicne muzike.Ni ja ne umem uvek da prepoznam to skriveno sto nosi klasicna muzika i zato volim da slusam ljude koji se bave klasicnom muzikom kada analiziraju razna dela,kada daju svoje vidjenje tj. svoje misljenje u vezi nekog dela.Ne mislim da svaki obrazovani covek(intelektualac) mora da voli i slusa klasiku,ali bi u svakom trenutku trebao da zna bar 5 poznatih kompozitora i bar 5 najpoznatijih dela klasicne muzike.
Znam da ce ovo sto zelim da pitam delovati laicki,ali zanima me sledece:Da li je moguce studirati muzikoetnologiju(neka me neko slobodno ispravi ako nisam ovo tacno napisao,jer sam mislio o nauci koja izucava izvornu narodnu muziku,odnosno,njeno poreklo itd.) ili je to samo deo muzikologije.I zanima me da li se to studira na fakultetima za istoriju ili na muzickim akademijama.I da li je potrebno muzicko obrazovanje(mislim na zavrsenu srednju muzicku skolu,odnosno sviranje nekog instrumenta),ako se to studira na muzickim akademijama.Obozavam muziku i uvek sam pored sviranja gitare voleo da znam o poreklu muzike(pogotovo izvorne narodne muzike raznih zemalja),njenom razvitku kroz vekove,nacionalnim instumentima...
nadam se da nisam bio nejasan sa ovim,ali bih hteo da znam,ali ne znam koga da pitam.

_________________
Fan of Maria Kirilenko

Bože,meni tako malo treba
Ispod ovog svetog neba.
Topla postelja
I njena oka dva...
 
Stark
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 09 Apr 2006
Poruke: 713
Mesto: paradise

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 28, 2006 1:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

volim s vremena na vreme da pustim klasiku...jako me opusta

_________________
Mozda je glupo sto ovo pisem,ali bez tebe ne mogu da disem
 
jelenaShe
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 18 Okt 2005
Poruke: 191
Mesto: BanjaLuka

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 28, 2006 2:43 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Najvise volim Carminu Burana, a planiram da si nabavim Carmen
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 28, 2006 10:48 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja uglavnom slusam klasiku. Nesto manje ovu stariju, uglavnom je to ova moderna: Maksim, Vanessa Mae, Vangelis...
Komsije iz Hrvatske imaju tu privilegiju da cak odu i na koncert takve muzike, a da ne spominjem Maksima Mrvicu, kojeg skoro svaki dan mogu cuti na TV-u. Bas im zavidim...
 
linabg
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 28 Mar 2006
Poruke: 93

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 28, 2006 4:46 pm    Naslov poruke: Re: nick1982 Na vrh strane Na dno strane

nick1982 je napisao/la sledeće:
Nisam neki veliki ljubitelj klasicne muzike,ali volim ponekad i to da slusam,pogotovo ako su u pitanju kompozicije koje se sviraju na gitari,jer je meni bilo koji zvuk tog instrumenta najlepsi,bez obzira o kojoj vrsti muzike koju slusam je rec.Mislim da nije lako razumeti klasicnu muziku,jer su u pitanju vrlo kompleksna dela.
Imam jednu "teoriju" po kojoj smatram da je svaka izvorna narodna muzika preteca klasicne muzike,odnosno da se iz nje uzimaju motivi za dela koja pripadaju klasicnoj muzici.Teme tih dela su nisu samo motivi iz naroda,vec i neke prirodne pojave,istorijski dogadjaji,misticne(paranormalne) pojave,itd.Stoga tu muziku nije dovoljno slusati vec i u glavi treba pokusati i "imati viziju" te kompozicije.Zasto su:Mocart,Betoven,Bah,List,Smetana,Dvorzak,Cajkovski,Straus itd. bili genijalci?Zato sto su uspeli da muzikom kazu nesto sto obican covek kaze recima,da vide(gledaju) nesto sto se obican covek vidi ocima i da muzikom iskazu ljudska osecanja.Mnogima je ta muzika dosadna,bas zbog toga sto niko i ne gleda te "skrivene" poruke takve muzike.A ne volim folirante koji misle da ce ispasti fini,ako kazu da slusaju klasiku,a ne poznaju,maltene,niti jedno delo klasicne muzike.Ni ja ne umem uvek da prepoznam to skriveno sto nosi klasicna muzika i zato volim da slusam ljude koji se bave klasicnom muzikom kada analiziraju razna dela,kada daju svoje vidjenje tj. svoje misljenje u vezi nekog dela.Ne mislim da svaki obrazovani covek(intelektualac) mora da voli i slusa klasiku,ali bi u svakom trenutku trebao da zna bar 5 poznatih kompozitora i bar 5 najpoznatijih dela klasicne muzike.
Znam da ce ovo sto zelim da pitam delovati laicki,ali zanima me sledece:Da li je moguce studirati muzikoetnologiju(neka me neko slobodno ispravi ako nisam ovo tacno napisao,jer sam mislio o nauci koja izucava izvornu narodnu muziku,odnosno,njeno poreklo itd.) ili je to samo deo muzikologije.I zanima me da li se to studira na fakultetima za istoriju ili na muzickim akademijama.I da li je potrebno muzicko obrazovanje(mislim na zavrsenu srednju muzicku skolu,odnosno sviranje nekog instrumenta),ako se to studira na muzickim akademijama.Obozavam muziku i uvek sam pored sviranja gitare voleo da znam o poreklu muzike(pogotovo izvorne narodne muzike raznih zemalja),njenom razvitku kroz vekove,nacionalnim instumentima...
nadam se da nisam bio nejasan sa ovim,ali bih hteo da znam,ali ne znam koga da pitam.

moguce je studirati ETNOMUZIKOLOGIJU (nisi mnogo pogresio Wink ), i to na muz. akademiji.. potrebno ti je jako dobro muzicko obrazovanje, nije toliko bitan instrument, vec teoretski predmeti...
 
_rich_bitch_
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 22 Okt 2006
Poruke: 81
Mesto: steyr

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 28, 2006 7:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne slusam ali u skoli me gone
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 15, 2007 10:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Valcer na plavom Dunavu mi je najdraža..
Volim klasičnu muziku ali ju ne slušam previše. Ipak, više slušam i nju nego druge žanrove..
 
slavica_m
>>>luda mala<<<
>>>luda mala<<<



Godine: 33

Datum registracije: 23 Avg 2006
Poruke: 12318

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 20, 2007 3:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Volim klasiku, zavrsila sam nizu muzicku i cula sam mnogo dela, sto poznata, sto nepoznata. Sad je malo redje slusam, ali pustim i to povremeno... Nekako mi je Balada za Adelinu najdraza kompozicija...

_________________
Ja ne umem da mastam
ja ne zelim da sanjam
ako deo sna, nismo ti i ja

Ja ne mogu da spavam
ja ne zelim da sanjam
ako deo sna, nismo ti i ja
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Strana muzika ~ -> ~ Diskusije o stranoj muzici ~ -> Klasici Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon