www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Da li zakon jednako štiti sve?
Strana 1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  

Da li zakon jednako štiti sve?
Trebao bi ali... NE štiti
72%
 72%  [ 49 ]
NE štiti... i stvoren je za to da neke samo štiti
16%
 16%  [ 11 ]
DA, zakoni jednako štite sve
4%
 4%  [ 3 ]
OVISI, o sociološkoj zrelosti društva o kojem se govori
5%
 5%  [ 4 ]
Nemam pojma...
1%
 1%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 68

Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 30, 2006 5:40 pm    Naslov poruke: Da li zakon jednako štiti sve? Na vrh strane Na dno strane

Dakle - što mislite, da li zakon jednako štiti sve ljude ili ne?
Da li je pravda koju bi trebao producirati zakon jednaka i za bogate i za siromašne?
Da li jednako štiti oba spola?
Da li u praksi jednako štiti moćnike i nemoćnike?



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
gilence
Princ bez konja - stara garda
Princ bez konja - stara garda



Godine: 45

Datum registracije: 01 Jun 2005
Poruke: 1001
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 30, 2006 5:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Misljenja sam da zakon ne stiti jednako sve. U bilo kom drzavnom uredjenju. U bilo kako razvijenom drustvu. Uvek postoje oni koji uspesno izbegavaju ruku zakona. Pa tu imamo one koji to znaju i one kojima se moze, povlastene.
 
gsilvija
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 31 Mar 2005
Poruke: 191

macadonia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 30, 2006 5:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Stvarno nemam pojma Confused
 
PuNk SuPeRsTaR
*Nečija Slatka Tajna*
*Nečija Slatka Tajna*





Datum registracije: 23 Mar 2006
Poruke: 7387

bhutan.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 30, 2006 5:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uvijek postoje neke rupe u zakonu. Čak i najveći zločinci se mogu izvući na nekim tehničkim glupostima!
 
Cute Blondie
* Belphegor's bitch *
* Belphegor's bitch *



Godine: 43

Datum registracije: 03 Jan 2006
Poruke: 2193
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 30, 2006 7:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Trebao bi ali na zalost ne...Nigde nema izuzetaka, svuda postoji mito, korupcija i varijanata "preko veze" tako da zakonodavstvo nazalost nigde nije potpuno korektno i fer i nezavisno..i nisu zakoni za sve isti, a primera je milion.

_________________
 
Bajadk
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 49

Datum registracije: 08 Mar 2004
Poruke: 1077
Mesto: Podgorica - Danmark

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 30, 2006 8:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa evo ovako....prije nekih 15-16 godina moj djed je poginuo dok je prelazio ulicu. I taj sto je vozio auto nije osudjen jer su se umjesali prsti politicara (njegov otac je imao neku vrlo dobru vezu i on nije ni dana proveo u zatvor.
Imam jos primjera da ne nabrajam......

_________________
E da mi je, da mi je
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 30, 2006 9:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zakon se primenjuje na obicne smrtnike. Gde cete bolji primer od one budale od naseg Srpskog Ministra poljoprivrede kad je pokupio zenu koja je prelazila ulicu na pesackom a on prosao kroz crveno. On je za to, i za to sto nije sacekao policiju na mestu nesrece trebao da dobije 10 godina zatvora. Mislite da je video resetke? Smile)
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 02, 2006 10:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

gilence je napisao/la sledeće:
Misljenja sam da zakon ne stiti jednako sve. U bilo kom drzavnom uredjenju. U bilo kako razvijenom drustvu. Uvek postoje oni koji uspesno izbegavaju ruku zakona. Pa tu imamo one koji to znaju i one kojima se moze, povlastene.



Slazem se u potpunosti. Nazalost, to je dokazano mnogo puta i na mali milion primera! Diskriminacija je itekako prisutna u primeni zakona! Rolling Eyes Mad

_________________


 
nenadmorpheus
Just me
Just me



Godine: 35

Datum registracije: 23 Okt 2005
Poruke: 7677
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 02, 2006 12:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"Trebao bi ali... NE štiti" Zakon i postoji da bi se prekrsio, samo je sada pitanje da li ce taj pojedinac biti okrivljen i proglasen krivim ili ce se jednostavno izvuci. Ova druga grupa su najceske "Ugledni pojedinci" ili neka "Elita".

_________________
You're off the map now, radar can't even find you
We stay on the grind, you slip, we out-grind you
You walk around mad, you let your anger blind you
We walk around just playin' the violin behind you
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 02, 2006 12:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Iako bi uistinu trebao zakon da bude za sviju podjednak ipak je kristalno jasno da to nije i uvjerila sam se bezbroj puta da zakon nije na istom nivou za sve ljude i ma koliko se neko trudio to da promjeni nemoguće je..nikada nikome to nije pošlo za rukom niti će ikada poći..ali što reče moj profesor filozofije zakoni i politika su kao lavirint i kada jednom udjete u njega nikada ne možete naći izlaz već se uvijek vrtite samo u krug..pa zbog toga ja i ne ulazim u njega Very Happy

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
mistik29
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 47

Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 7173
Mesto: Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 02, 2006 3:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ponekad bi trebalo razlikovati što je to zakon u odnosu na to kako se taj isti provodi. Ali nikad nije bio jednak za sve, jer smo mi ljudi takvi da više preferiramo jedne u odnosu na drugim, bez obzira koji su pozadinski razlozi za to.

_________________
JoŠ PoSToJe iSTiNe KoJe VoLe BoLJeTi
 
zilika
Banovan!

Veštica sa bičem
Veštica sa bičem



Godine: 40

Datum registracije: 10 Nov 2004
Poruke: 19331
Mesto: na brdovitom balkanu,izmedju istoka i zapada,tamo gdje narod voli da puca i jedan drugog da napada..

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 03, 2006 10:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Trebao bi ali... NE štiti

mislim da su ostali sve rekli..nemam sto nadodati

_________________
:macka: mos me pljuvat,slobodno pljuj...al pred mnom imas tremu,ja sam broj jedan za tebe pi*** ovdje u svemu
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Da li zakon jednako štiti sve? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 1 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon