www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Volver by Pedro Almodova
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~ -> ~ Kadar po kadar ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 23, 2006 3:41 pm    Naslov poruke: Volver by Pedro Almodova Na vrh strane Na dno strane

Vidje li netko novi Almodovarov film - Volver?
Kakvi su utisci?
Ja ga jos nisam vidio ali izgleda da je to povratak na starog Pedra, prvi osvrti na film koje sam procitao su bili jako dobri...

(nije mi legao onaj zadnji njegov - La Mala Educacion...)



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
ComiX
~ Tajni agent ~
~ Tajni agent ~





Datum registracije: 29 Nov 2005
Poruke: 2077
Mesto: Serbia

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 29, 2006 1:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam veliki fan filmova Pedra Almodovara, tako da se nadam da me ni ovo nece razocarati. Film je izuzetno dobro ocenjen kod publike pa sad samo ostaje da dodje i do nas da to vidimo.
Evo i malo vise informacija o filmu VOLVER

 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 29, 2006 2:05 am    Naslov poruke: Osvrt iz "Slobodne Dalmacije" Na vrh strane Na dno strane

Evo i jednog osvrta:

CANNES TREĆEG DANA FILMSKOG FESTIVALA U KONKURENCIJI
PRIKAZANI "VOLVER" I "FAST FOOD NATION"

Spori Almodovar zasjenio film o brzoj hrani

NJEŽNOST I MUČNINA Današnji Almodovar je trijezan, nježan i smiješan, lišen kričavih ekstravagancija zbog kojih se znao naći na meti kritike. "Fast Food Nation" Richarda Linklatera pomalo dezorijentirano i prilično mučno govori o mračnoj strani industrije brze hrane
piše Jakov KOSANOVIĆ


Filmski festival u Cannesu ušao je u svoj treći dan i to kao da mu je donijelo sreću, odnosno, sasvim sigurno izvrstan film u konkurenciji. Riječ je o filmu "Volver", španjolskog redatelja Pedra Almodovara. Zanimljivo je, ovaj pedesetogodišnjak iz La Manche, nesumnjivi miljenik Festivala, baš kao i ovogodišnji predsjednik žirija, Wong Kar-Wai, u Cannesu nikad nije dobio Palmu, premda je za to imao dobre prilike kad se prije sedam godina natjecao s filmom "Sve o mojoj majci", kada je ovdje nagrađen kao najbolji redatelj, te nagradom ekumenskog žirija. Prije dvije godine, "Loš odgoj" nije dobio ni toliko.
Ovogodišnji Almodovarov povratak mogao bi biti zabilježen zlatnim slovima u analima Cannesa. "Volver" je film velikog filmskog redatelja, koji unatoč iskustvu, dobi i dosegnutoj umjetničkoj razini - još uvijek raste. Ili, barem ne stoji na mjestu, kao Ken Loach recimo. Almodovar 2006. je trijezan, nježan i smiješan, lišen kričavih ekstravagancija zbog kojih se znao naći na meti kritike. Kao i "Sve o mojoj majci" i "Volver" je povratak korijenima, ali za razliku od mnogo čega što je dosad režirao, posrijedi je dramaturški nikoprofilni film, tj. umjereniji, suzdržaniji od naslova koji su stilom i sadržajem često bili na rubu koketerije.

Lijepi matrijarhat
Almodovarov matrijarhat rijetko je privlačna zajednica, ne samo zato što ga tumače lijepe žene, nego i zato što nigdje kao u Almodovara ženska zajednica nema tako životno autentično lice. Kad iščekivanja i žanrovi ne bi bili tako šarmantno iznevjereni u Španjolčevoj filmografiji, rekli bismo kako je posrijedi drama odnosa, ali to je ujedno i komedija, i melodrama, i triler, pa čak i horor. Bilo kako bilo, u narativnom smislu "Volver" je možda najkonvencionalniji Almodovarov filmski komad, a rekli bismo i meditativniji od "Sve o mojoj majci" prema mjestu i ljudima koji su oblikovali njegov autorski senzibilitet. Almodovarovi fanovi bit će sretni od same špice filma, genijalne panoramike žena koje čiste grobove svojih muževa, kojom efektno najavljuje jedan od glavnih motiva filma - utjecaj mrtvih na živote živih.
Jedna od žena je Raimunda (uloga života Penelope Cruz), majka tinejdžerice Paule (Yohana Cobo), žena besposlenog Paca (Antonio de la Torre), sestra frizerke Sole (Lola Duenas) i kći navodno tragično stradale Irene (Carmen Maura). Ovi su likovi zapleteni umiješnim mehanizmom detekcije kroz obiteljske tajne, ali recimo samo to kako je i ovdje slava ženskosti Almodovarova konstanta, a prisutni su i mnogi drugi Almodovarovi stilski znakovi, između ostalih, jarke boje kostimografije i scenografije, mjesto za song (ovdje naslovni), prokazivanje komercijalne televizije, hommage nekom filmskom klasiku (ovdje Viscontijevoj "Najljepšoj") i epizoda Augustina Almodovara, koji mu je brat i stalni producent. Žene "Volvera", zanimljiv skup praktičnosti i praznovjerja, naseljavaju svijet u kojemu su muškarci ili suvišni ili mrtvi. S tim u skladu, aura nadnaravnog koja se provlači kroz film fini je instrument kojim Almodovar ugađa psihološki profil svojih protagonistica. Jedno je sigurno, enfant terrible španjolskog filma još uvijek je gazda na svom terenu, bio ovo "Cannes obnove" ili ne.

...
Izvor: Slobodna Dalmacija

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~ -> ~ Kadar po kadar ~ -> Volver by Pedro Almodova Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon