www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Šta vam je bolje? Knjiga ili film?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~
::  
Autor Poruka
Boki_89
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 34

Datum registracije: 20 Jun 2005
Poruke: 653

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 02, 2006 2:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa bolja je knjiga jer u filmovima mnoge delove knjige izostavljaju jer bi u suprotnom film trajao tri puta duze


_________________
S E R B I A__F O R E V E R
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 02, 2006 1:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sada sam uzela da pogledam Pride and Predjuce,a nisam citala knjigu! Probacu ovako, da vidim kakvo ce mi biti misljenje samo o filmu-kao filmu!
Mislim da i mi malo prenagljujemo jer stalno pokusavamo da poredimo knjigu i film! A logicno je da ne moze da se poredi. Trebalo bi da posmatramo knjigu kao knjigu, a film samo kao film. Ne kao ekranizaciju neke knjige! U tom cucu grmi zec,sto smo uvek razocarani filmom! Wink

_________________


 
telulu
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 01 Maj 2006
Poruke: 280

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 03, 2006 1:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Knjiga mi je neuporedivo bolja, zato što mogu da krieiram likove po svojoj mašti, a na filmu su mi likovi nametnuti, i krše e sa mojim zamislima i vizijama.
 
Miss_Jones
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 06 Jun 2006
Poruke: 314

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 06, 2006 4:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja volim da objedinim. Prvo da procitam knjigu, pa posle da gledam film. Onda glasno negodujem u bioskopu, ako je scenarista dao sebi previse slobode.
 
ma11
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 05 Jun 2006
Poruke: 97

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 06, 2006 4:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

bolje je procitati knjigu,o njoj se posle vise razmislja i uoce se detalji
 
***LaNe***
~SpEEdy GonSaleS~
~SpEEdy GonSaleS~



Godine: 38

Datum registracije: 29 Mar 2006
Poruke: 16047
Mesto: ***Sedmo Nebo***

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 06, 2006 4:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

definitivno je knjiga bolja!...međutim nakon filma Djevojka od milijun dolara koji me oduševio, sam pročitala i knjigu tj. pripovjetku na koju je rađen sam film i totalno je film bolji od pisanog teksta, jer ima više detalja i likovi su nekako više oživjeli, jer u toj pripovjjetci je sve nekako šturo i bezosječajno, što za one koju su gledali taj film će shvatiti o čemu pričam - jer film je baš dirljiv....

_________________

"Bojim se čovjeka koji je pročitao samo jednu knjigu."
"Soba bez knjiga je slična tijelu bez duše."
 
student_sa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 02 Jun 2006
Poruke: 113

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 08, 2006 8:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Filmovi su mi bili bolji doka nisam poceo citati knjige .... ipak je u knjigama mnogo bolje opisana radnja i puno je zanimljivija knjiga od filma ...

_________________
ddd
 
CicaVestica
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 50

Datum registracije: 02 Jun 2006
Poruke: 347
Mesto: Cicilend

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 10, 2006 2:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Knjiga,definitivno. Cak izbegavam da gledam filmove snimljene po knjigama koje sam citala. Totalno se razocaram... Sad
 
Daca
~Žena Sanjicinog švalera~
~Žena Sanjicinog švalera~



Godine: 51

Datum registracije: 16 Apr 2004
Poruke: 2617
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 10, 2006 10:43 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Po meni je knjiga neuporedivo bolja..nesto se ne secam da sam gledala film koji je prevazisao knjigu po kojoj je uradjen Rolling Eyes
Verovatno zbog toga,nikako da se resim da odgledam Da Vincijev kod...imam utisak da cu se razocarati... Rolling Eyes
 
kika_sd
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 04 Jun 2006
Poruke: 554
Mesto: ni tamo ni ovamo

djibouti.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 13, 2006 4:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno da je bolja knjiga od filma.Kada citas knjigu slobodan si da sam zamislis kako izgledaju mesta i likovi.Koliko puta sam se razocarala kad sam videla film.Poslednji put sam se jako razocarala kad sam gledala novu verziju Ane Karenjine.Ruzniju glumicu nisu mogli da stave,a o Vronskom i da ne pricam. :459:

_________________
"Ja jos kradem dane Bogu,ja jos umem,ja jos mogu da sam sebi stvorim neki mir.Jos sam sretan sto postojim,pisem pesme,zvezde brojim,jos sam onaj isti vetropir..."
 
radiopetica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 29 Mar 2006
Poruke: 248
Mesto: Nis

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 15, 2006 9:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Definitvno knjiga...
 
pokemon21
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 03 Okt 2005
Poruke: 208
Mesto: Podgorica,Crna Gora

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 15, 2006 11:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prvo procitam knjigu pa onda odgledam film,ali opet knjiga je 100% bolja
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~ -> Šta vam je bolje? Knjiga ili film? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Strana 2 od 10

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon