www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Šta vam je bolje? Knjiga ili film?
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~
::  
Autor Poruka
jecolina
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 28 Maj 2006
Poruke: 65
Mesto: zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 30, 2006 11:24 pm    Naslov poruke: Šta vam je bolje? Knjiga ili film? Na vrh strane Na dno strane

šta vam je bolje knjiga ili film snimljen po nekoj knjizi?
ja sam baš pogledala film Da Vinciev kod i pročitala sam knjigu.ok normalno u knjiagama ima puno više detalja i sve to al šta je vama bolje..npr.na filmu su dosta toga bili izostavili a što su po meni bili bitni djelovi...tak da recite mi svoje mišljenje o tom....


 
MISS_J
ELeCTRiC_ChiCK
ELeCTRiC_ChiCK





Datum registracije: 16 Mar 2006
Poruke: 3261

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 30, 2006 11:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U 99% slucajeva bolja mi je knjiga...Mnogo puta sam se razocarala u filmove snimljene po knjizi... Rolling Eyes
I uvek prvo citam knjigu,pa onda odgledam film... Exclamation
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 31, 2006 12:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

99.999999% puta knjiga!

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
.::pinki::.
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 35

Datum registracije: 03 Apr 2006
Poruke: 2882
Mesto: u dugovima :))

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 31, 2006 1:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja evo bas citam The DaVinci code..pa cu posle i film pogledati..ali cini mi se da je uvek knjiga bolja Very Happy

_________________
 
kosovar
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 14 Dec 2005
Poruke: 296

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 31, 2006 1:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno knjiga je bolja, ali ako nekoga mrzi da cita knjigu kao mene na primer onda neka pogleda film.
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 31, 2006 11:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da ne kazem u 100% slucajeva knjiga, recicu 99.99% knjiga!
Sta vise, obicno se razocaram kad vidim ekranizaciju nekog dela, koje me je odusevilo!

_________________


 
GiGi
*Pravi muškarac*
*Pravi muškarac*





Datum registracije: 09 Mar 2005
Poruke: 10732
Mesto: Autonomna Pokrajina Vojvodina/ Novi Sad/ Liman

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 31, 2006 12:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Definitivno knjiga. Zasto: zbog izvorne ideje, mogucnosti kreativnosti, razvijanje radnje na nacin na kakav nije moguc pomogu kamere, itd, itd. U svakom slucaju mogucnost koju citaoc ima pred knjigom je beskonacna.

_________________


 
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 40

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 31, 2006 3:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja do sada nisam odgledala ni jedan film koji mi je bio bolji od knjige. Tako da definitivno glasam za knjigu! Naravno uvek se moze naci neki izuzetak, ali kad budem i to dozivela - javicu se!

_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
Bestija_NeOpravljiva
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 06 Apr 2005
Poruke: 188
Mesto: Banjaluka

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 31, 2006 5:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Po mom dosadasnjem iskustvu uvijek je bila bolja knjiga.

Iz filma cesto izbace dijelove koji su bitni za citaoca ili koji se odnose na unutarnja previranja u glavnom liku recimo, a to je njima na filmu tesko ili dosadno za napraviti, onda cak odnos izmedju dva lika u knjigi znaju doraditi i od nekih ne bas ok ljubavnih odnosa napraviti romantican prikaz, film nikad ne prati dosljewdno knjigu, a te 'sitne izmjene' su uvijek izmjene na gore u konacnici...

_________________
Zivot na Zemlji je skup, ali barem ukljucuje besplatno putovanje oko Sunca.

Bigamija - jedna zena previse.
Monogamija - takodje.
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 01, 2006 12:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jedini film koji sam ja pogledala, a koji je nadmasio knjigu je "Ime ruze" sa Sonom Konerijem. Veliki sam ljubitelj knjizevnosti i strahovito me vredja kada 'filmadzije' unakaze sjajnu knjigu.

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 01, 2006 12:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

knjiga, naravno......

desilo mi se par puta da sam , sva srecna, nasavsi film po nekoj mojoj omiljenoj knjizi, otrcala kuci i grdno se razocarala.....pa ja bih ga bolje snimila Rolling Eyes

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
Ludica_S
~ Glowing heart ~
~ Glowing heart ~



Godine: 39

Datum registracije: 18 Nov 2005
Poruke: 1659
Mesto: Pod sjajem ruzicastih ( i zutih ) zvezda :-)

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 01, 2006 11:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Po mom iskustvu, procitati knjigu je neuporedivo bolje... Exclamation Izbacivanje detalja koji su bitni i ubacivanje nekih novih ce uvek biti neminovno pri ekranizaciji neke knjige...i cesto budem razocarana kada gledam film, jer mi se nekako narusi iluzija, citajuci knjigu u svojoj glavi ja vec imam zamisljene sve likove i dogadjaje, kako izgledaju i kako se neki dogadjaj odvijao...a na filmu sve to bude puno drugacije nego kako sam ja zamisljala... Rolling Eyes

_________________
Love isn't blind; it just only see what matters!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~ -> Šta vam je bolje? Knjiga ili film? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Strana 1 od 10

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon