www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Tradicionalna Domaca Muzika
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Diskusije o domaćoj muzici ~
::  

Najdraza tradicionalna muzika s prostora Ex-yu mi je:
sve Starogradske pjesme
9%
 9%  [ 6 ]
Starogradske pjesme iz Vojvodine
6%
 6%  [ 4 ]
Tradicionalna Srpska Muzika
21%
 21%  [ 13 ]
Makedonska Muzika
11%
 11%  [ 7 ]
Crnogorske pjesme
13%
 13%  [ 8 ]
Zagorske popevke
0%
 0%  [ 0 ]
Dalmatinske klapske pjesme
1%
 1%  [ 1 ]
Bosanske Sevdalinke
9%
 9%  [ 6 ]
Slavonske pjesme
0%
 0%  [ 0 ]
Slovenske pjesme
0%
 0%  [ 0 ]
Sve ili od svega po malo
16%
 16%  [ 10 ]
Ne volim tradicionalnu muziku
9%
 9%  [ 6 ]
Ukupno glasova : 61

Autor Poruka
margitrad
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 25 Maj 2006
Poruke: 326

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 03, 2006 1:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Volim makedonske pesme, narocito
Jovano, Jovanke
Sokol pie voda na Vardarot,
Zajdi, zajdi


 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 03, 2006 2:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno da volim poslušati tradicionalne pjesme . Najviše volim Bosansku sevdalinku , ali i ostale vrste tradicionalnih pjesama.
Volim čuti Zajdi , zajdi , Još ne sviće rujna zora , Hajde jano , Ne klepeči nanulama , Tebi majko misli lete , Trepetaljka trepetala , Navali se Šar planina , Harmoniko moja , Svi pljevaljski tamburaši , Pamti sine ,

Ma ima ih još mnogo , ali svakako volim da ih s vremena na vrijeme poslušam

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 03, 2006 3:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako vec govorimo o ovoj vrsti muzike, nekako mi je Makedonski izvorni melos najblizi srcu..recimo Jovano jovanke isl..mada nisam neki obozavalac ove vrste muzike

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 03, 2006 3:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

a kod mene proradili geni tako da mi je Makedonska muzika nesto najlepse iz ex-ju prostora....a Makedonsko devojce jedna od najlepsih pesama...

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 03, 2006 3:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Makro je napisao/la sledeće:
Ko bi reko da cu ja to slusati hehehehe
Volim Srpske tradicionalne, starogradske iz Vojvodine, Makedonske i Vlaske pesme.

Najjaca mi je Zajdi, Zajdi, najezim se svaki put kad je cujem.

Stani Stani Ibar Vodo
Magla Padnala
Svilen Konac
Vidovdan
Sta Cu Kuci Tako Rano
Dunav Dunav Tiho Tece
Jos Ne Svice Rujna Zora
Zute Dunje
Oj Jelo Jelena
Vranjanka
Ajde Jano
Mito Bekrijo
Jos Litar Jedan
Dajte Mi Vina
Kad Sam Bio Mladjan Lovac Ja
Na Kraj Sela Cadjava Mehana
Kosovka Devojka
Oj Golube
Navali Se Sar Planina
Tamo Daleko
Mars Na Drinu
I jos ihaj haaaj pesama Very Happy


Pa bre makro, ti bas u srce! Very Happy
Jedina razlika je, sto meni nije omiljena Zajdi, Zajdi. Moja ne omiljena, nego obozavana Very Happy je Mito bekrijo! Tu pesmu kad cujem, sva se najezim! Obozavam je! A ostale iz tvog popisa, isto obozavam, samo malcice manje nego Mitu Very Happy . Mislim d asu to nasa bogatstva, koja mora da cuvamo! Wink

_________________


 
gheo
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 22 Jan 2004
Poruke: 1019
Mesto: Timisoara (Temisvar), Banat

romania.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 21, 2006 4:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Volim banatske pesme - u rumuniski ili srpski. Oni su moja domovina.
 
Crno i zlatno
Banovan!

Šetaj svoju štiklu
Šetaj svoju štiklu



Godine: 41

Datum registracije: 18 Okt 2006
Poruke: 2778

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 21, 2006 1:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bosanske sevdalinke
 
Slejdž
Gospodja Selektorka
Gospodja Selektorka



Godine: 46

Datum registracije: 15 Jul 2005
Poruke: 4716
Mesto: Frankfurt/ Loznica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 21, 2006 1:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pljevaljski tamburasi
Mito bekrijo
Visegrade grade
Devojka sokolu zulum ucinila
Jovano, JOvanke
Vidovdan
More sokol pije
........
i jos mnogo mnogo toga

Sta reci osim toga, da je sramota ovo i ono sto sad mozemo da cujemo svrstati u istu
kategoriju narodne muzike

_________________
Bez tebe ne smem
ja ne umem
disati,smejati se, hodati
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 21, 2006 8:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Neki dan smo nas par svirali Zajdi, Zajdi, pa U Tem Somboru, Moja Mala Nema Mane, Makedonsko Devojče, Zašto Mito Ne Dođeš, Da smo se ranije sreli, i jos neke pjesmice... nakon dosta vremena...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Johnny-Delija
Banovan!

Delija Sever - Forever
Delija Sever - Forever



Godine: 41

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 3836
Mesto: Negde daleko,daleko od jedne Zloće iz sazveždja Vodolije,negde tamo gde me ta Zloća neće videti.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 25, 2006 1:35 am    Naslov poruke: nick1982 Na vrh strane Na dno strane

Obozavam tradicionalnu narodnu muziku i ne mogu da kazem:"Ne volim muziku iz ovog kraja,a iz ovog volim."Muziku iz nekog kraja bivse Jugoslavije volim,a neke volim vise(mada mi nisu bas previse poznate zagorske popevke i voleo bih da imam prilike da ih negde i nekada cujem,a takodje mi je i nepoznata slovenacka muzika).Posebno volim tamburasku muziku,ali u osnovi volim muziku iz svih krajeva Srbije.Volim da cujem i lepe:makedonske,rumunske,vlaske,ciganske,bosanske i crnogorske pesme.Naravno i dalmatinska muzika je prelepa,mozda i "najoptimisticnija" muzika sa prostora bivse Jugoslavije,jer nekako,bar ja tako mislim,da kad god se cuje pesma koja ima motive iz Dalmacije,ljudi pomisle na more,vino i gitare(izvinjavam se Dalmatincima sto sam mozda stereotipan sa ovim:more,vino i gitare,a bogme i mandoline Laughing Laughing Laughing ) pa sam zato upotrebio izraz:"najoptimisticnija",jer uvek,nekako,asocira na nesto lepo(citaj:Sunce i leto).
Mozda najvise volim instrumentalnu (sprsku) narodnu muziku.Obozavam da je sviram(na gitari),jer mi je uvek bilo "neobicno" da cujem kako neko npr. svira neko kolo na gitari,kako se tim instrumentom docarava ono sto je "normalno" cuti na harmonici,trubi,fruli,... i to je jedan od razloga zasto sam dosta posvecen ovoj vrsti muzike.
Mislim da je prostor bivse Jugoslavije,ali i ceo Balkan prepun razlicitih zvukova,razlicitih ritmova,ali upravo u tome,u toj razlicitosti se krije lepota muzike sa ovog prostora.I jos jedna stvar:muzika Balkana uopste se odlikuje jednom "setom" koja nijednog ljubitelja ove vrste muzike ne moze da ostavi ravnodusnim.
Bez obzira sto sam odrastao u onom ruznom vremenu kada smo se delili na:cetnike,ustase i balije,a i jos uvek se delimo tako(kada je sport u pitanju),sto smo jos uvek "pod utiskom" tog vremena(i ja imam takve "prekide" kada npr. igraju Zvezda - Cibona),ne mogu da kazem:"Sve sto nije iz Srbije je bezveze!".Mogu ja da obozavam Zvezdu i da ne volim(citaj: ne podnosim) Dinamo i Cibonu,ali niko mi ne moze reci da je muzika iz drugih republika bivse SFRJ s...e i da mi zabrani da volim bajadere(ne mora da budu "rucno" pravljene,mogu i one koje pravi "Kras"). Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing I mislim da jedino muzika i hrana ne smeju da poznaju granice.Za ostalo se mora videti,proveriti,razmisliti(pogledati DNK i tako to). Laughing Laughing Laughing Razz

_________________
Fan of Maria Kirilenko

Bože,meni tako malo treba
Ispod ovog svetog neba.
Topla postelja
I njena oka dva...
 
margitrad
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 25 Maj 2006
Poruke: 326

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 25, 2006 4:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Obozavam starogradske pesme, narocito tradicionalne srpske, a onda makedonske i bosanske
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 27, 2006 1:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

knknpnkn je napisao/la sledeće:
Makro je napisao/la sledeće:
Ko bi reko da cu ja to slusati hehehehe
Volim Srpske tradicionalne, starogradske iz Vojvodine, Makedonske i Vlaske pesme.

Najjaca mi je Zajdi, Zajdi, najezim se svaki put kad je cujem.

Stani Stani Ibar Vodo
Magla Padnala
Svilen Konac
Vidovdan
Sta Cu Kuci Tako Rano
Dunav Dunav Tiho Tece
Jos Ne Svice Rujna Zora
Zute Dunje
Oj Jelo Jelena
Vranjanka
Ajde Jano
Mito Bekrijo
Jos Litar Jedan
Dajte Mi Vina
Kad Sam Bio Mladjan Lovac Ja
Na Kraj Sela Cadjava Mehana
Kosovka Devojka
Oj Golube
Navali Se Sar Planina
Tamo Daleko
Mars Na Drinu
I jos ihaj haaaj pesama Very Happy


Pa bre makro, ti bas u srce! Very Happy
Jedina razlika je, sto meni nije omiljena Zajdi, Zajdi. Moja ne omiljena, nego obozavana Very Happy je Mito bekrijo! Tu pesmu kad cujem, sva se najezim! Obozavam je! A ostale iz tvog popisa, isto obozavam, samo malcice manje nego Mitu Very Happy . Mislim d asu to nasa bogatstva, koja mora da cuvamo! Wink


Pa nema tu kod mene cile mile. Ja kad gadjam, gadjam u srce Wink Laughing

Kako sam zaboravio Makedonsko Devojce Question Rolling Eyes

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Diskusije o domaćoj muzici ~ -> Tradicionalna Domaca Muzika Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon