www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Jugonostalgija
Strana prethodna  1, 2, 3, ... 18, 19, 20  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
gilence
Princ bez konja - stara garda
Princ bez konja - stara garda



Godine: 45

Datum registracije: 01 Jun 2005
Poruke: 1001
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 07, 2006 11:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da li je SFRJ bila dobra ili losa prica, ne znam. Ne mogu da sudim. Niti imam prava!!!! Rodjen sam '78 godine i svojim razumom sam poceo da zivim i da se vodim istim u godinama koje bas i nisu za pominjanje i pohvalu. S toga ne dajem sebi za pravo da komentarisem, neka prosla vremena.

Ja samo znam da sam prvi put cuo da u Grckoj postoje letovalista, tek posle raspada Juge. Cuo sam da je od mog najboljeg druga, rodjeni brat, ODVEDEN da ratuje, tamo negde, a tu blizu, gde smo mi svi nekada isli. Da ratuje sa tim ljudima koji su nam proslo leto prijatelji bili. Cuo sam, od jednom, da mi treba viza za Nemacku. Od jednom mi treba viza da bih u Francusku otisao. London, Barselona.... A samo 2godine pre toga, Mama i Tata su napisali saglasnost da mogu da putujem kao maloletan i ja SAMO sa PASOSEM (onim, lepim, bordo pasosem) u Nemacku kod prijatelja.... Tada sam cuo da ljudi imaju platu 1 marku, a toliko je kostao ulaz u diskoteku u Novom Sadu tih godina. Tada sam cuo i kako se ljudi tuku da kupe hleb, iako su od te 1 marke, uspeli da odvoje za isti... ali hleba nije bilo.... Onda smo malo naucili kako izgleda ziveti bez struje.... u SRCU EVROPE... a onda sam se malo poceo radovati kad mogu da odem u Szeged. A odrastao sam u Novom Sadu!!!! Ceo zivot putovao.... i od jednom, srecan sto mogu u Segedin....

U medju vremenu sam slusao kako je nekada bilo lepo!!! "uzmes kredu i sve u redu" (malo ironije)... A zar nije cela ova prica, SFRJ, SRJ, SCG, S & CG, jedna velika ironija???? Slusao sam kako je narod lepo ziveo. Kako se redovno islo na letovanja, na zimovanja, kako smo imali DOBAR pasos, kao reprezent svega naseg kvaliteta... i sve sto sam vec pomenuo.... Onda sam slusao kako se radilo... kako se to ZNALO.. na posao se islo u 7, a kuci se odlazilo u 15h... Onda sam cuo da su neki DOBILI stanove... pa sam cuo da su ti neki u stvari pola radno sposobnog stanovnistva... pa sam bio u cudu, ali dobro, dobili pa dobili, vratice... e onda su ti sto su DOBILI, poceli da otkupljuju te stanove... pa dobro.. ali su poceli da ih otkupljuju po cenama 90% nizim od trzisnih...hm...onda sam poceo da ispitujem roditelje.... svatih SVASTA... svatih da "onda", kada se dobijalo, kada se radilo od 7-15h, kada se letovalo i zimovalo, bez obzira na radno mesto i ulozene napore, da se tada nije NISTA RADILO. Tada sam poceo da sumnjam u "ideologiju" SFRJ....E onda su se pojavile "BANKE"... dobro nam poznate, one DVE, a mozda jos i po koja... Tamo gde das pare, pa nista ne radis i mesecno zaradjujes cca 15% na svoja ulozena sredstva... E, iako, podosta mlad, svatih da smo mi takav NAROD. Da mi NECEMO da radimo. Da mi JAKO volimo da imamo!!!! Da su to nasi politicki lideri znali, koristili i sa time manipulisali!!!!!

Nisam sklon teorijama zavera, pa da kazem, SFRJ je smisljena zbog toga i toga.. Nisam sklon, niti cu da poverujem, da ja mogu da mrzim nekoga zato sto je druge veroispovesti ili druge nacionalnosti!!!! Jednostavno, misljenja sam, da su hirovi, prevashodno finansijske prirode, a posle i egoisticno-vladarski(ne znam kako drugacije da ih nazovem) krivi za to sto smo proziveli, preziveli i sto cemo....

Opet, nemam prava, preterano da pricam o tako nekim stvarima, u odnosu na druge pak imam... Ja sam rodjen i odrastao u Novom Sadu, nisam osetio, hvala Bogu, direktno, ratove sa podrucja SFRJ-a.... a pomenuo sam, nisam osetio ni blagodeti komunizma....

Ja to posmatram, sa jedne tacke, mozda cudne....ali... *ebiga, ja sam na ekskurziju isao na Kopaonik, a moji prijatelji, samo par godina stariji od mene, u Barselonu..

Iako postujem tudje misljenje, ne mogu da postujem misljenje mladih ljudi, moje generacije, od 20-30godina, koji smatraju i iznose pogrdne stavove i pridaju epitete necemu, o cemu nemaju pojma. Mislim, da mi, generacija od sredine 70tih pa na dalje nemamo prava da pricamo da li je SFRJ bila obmana, fikcija, ili bilo sta drugo, jer ni istorija jos uvek nije dala svoje misljenje o tome...

Mogu i mozemo da pricamo o sadasnjosti. O 90tim proslog veka. Mozemo da donosimo zakljucke, da li i koliko teret SFRJ nosimo (a nosimo ga, ali je to za temu ekonomija)...

Ja sada nosim teret, gde god u svetu da se pojavim, teret Srbina. A priori los. Ne treba mi mnogo da se reprezentujem u boljem izdanju, ali... jbg... Dok smo bili SFRJ to nije trebalo...

I tako, mogu do prekosutra da pisem.... nekom bilo dobro onda, SFRJ...nekom bilo dobro 90tih... nadam se da ce nam svima biti bolje u nekoj drugoj konstalaciji, gde cemo shvatiti, da smo ipak mi ti koji treba da iznesemo dobro.... a ne oni u foteljicama... jednom nam je proslo... treba jos 20puta, ili 100, ali 101 ce biti dobro!!!!

Misljenje, moje. SFRJ je SUPER prica, a u smislu da se nismo mrzeli i ziveli lepo, svi sa svima!!!! U svemu ostalom, prevashodno mislim na ekonomiju, bas i nije za primer... ali to je neka druga tema...

Sve ostale tvorevine, proizasle iz SFRJ-a, do 2000te godine. UZAS!!!
Od 2000godine, moram ovako po godinama, ne znam kako se zovu posle te, kvazi, drzavne tvorevine, UZAS ali malo manji od 90tih...
Ipak, poceli smo sa tranzicijom....Poceli smo sa nekim zdravijim stvarima da se bavimo... da razmisljamo o stabilnom kursu nase valute... o iscezavanju drustvenog kapitala (namerno sam napisao iscezavanju, jer, to ne ide bas kako bi trebalo, ali ide... pa negde se pretvori u zdravo vlasnistvo negde iscezne...opet ekonomija)... jednostavno, trenutno.... bar imamo neki cilj!!! onomad, nismo ga imali.... *nemoj da neko misli da podrzavam, favorizujem ili pricam na ovom forumu o politickim partijama, frakcijama ili opredeljenjima.* jednostavno, fakat je da se nesto desava... SPOROOOO JEEEE i lose je sto se time samo BAVIMO a REALIZACIJE bas nesto i nema.... ali, vreme ce da pokaze... I nemoj da neko misli da ja mislim da narod danas ne zivi tesko. Narod zivi JAKO tesko!!!!

Zivi bili...

P.S.

Citat:
Nemamo više Goli otok itd,ali smo imali Srebrenicu,Kravice,a danas i Kosovo.Pitam se šta je bilo bolje i potrbnije.Ne morate voljeti nešto što je bilo,ali i ne pljujte po tome.Možda će sutra neki novi klinci pljuvati po ovome što smo danas stvorili i bit će neki novi čopavi,čoravi i tome slično kojima mi danas želimo dizati spomenike


Mozda, nesto najbolje sto sam procitao na ovom forumu. Svaka cast!!!

Smernica mojoj generaciji: Ako se prica i pricamo o zaduzivanju drzave, u periodu SFRJ-a i o tako nekim nasledjima, koja imamo danas.. Molim najlepse, one, koji "vesto" barataju tim podatcima i "uspesno" ih implementiraju u svojim izlaganjima protiv SFRJ, da pre nego sto iznesu takvo misljenje, preracunaju, izracunaju, predvide, koliko su kostali ratovi Slobodana Milosevica i ostalih mu drugara predsednika!!!!! A ako ne mogu da zakljuce koliko su kostali, novaca, mnogo je lakse izracunati koliko je kostalo ljudskih zivota, da se razbije "ideologija" SFRJ... i ovo treba da bude prva smernica, ali s obzirom da se svi, u izlaganju protiv SFRJ, hvataju na finansijsko zaduzenje, ja sam morao kao prvo pomenuti finansijsko trosenje za vreme rata.... itd....


 
dupin10
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Jun 2006
Poruke: 69

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 07, 2006 11:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jugonostalgija-apsolutno...Bez obzira na neke loše primjere ovdje,većina će ljudi reć da je bilo lijepo..Odgojena sam u mraku,u mješanom braku,reka bi tbf...Iman rodbine po ciloj ex-yu...Očeva obitelj su mi pravoslavci,ali on je bia pravi jugoslaven i zbog toga se odreka kako sam kažei vjere i kulture i svega-a sad za to ima goli k****,majka kršćanka,baka muslimanka-mama mi je pola hrvatica pola srpkinja,otac ima srpske korijene,rodia se u bosni,ali njegova obitelj je došla u hrvatsku prije 500godina di se još tretiraju ko srbi,toliko o slavnoj ravnopravnoj i misaonoj hrvatskoj...Oprostite mi lijepo,nismo za vrime jugoslavije bili svi braća ali se nastojalo da se tako gledAmo,ako je bilo drugačije gledanje skrivalo se...Mnogi su ljudi u ratu povrijeđeni i zato zaboravljaju na svoju prošlost i gledaju je s mržnjom...Rat je najgore što se ijednom narodu može dogodit,a mi bi ih samo vodili...Evo Hrvatska je sad samostalne-kakva je-nema društvenih slojeva-samo bogati i siromašni,poštenim radom se eventualno dolazi do normalnog života u nas,a ima u hrv puno ratnih profitera,dok za pravi heroji dom.rata žive po smetlištima,za šta su se oni borili?Za vrime juge su postojali malo bogatiji i malo siromašniji,ali svi su bili srednji radnički sloj i bilo in je lipo,dica se nisu odgajala u mržnji i sl...A danas je sve puno mržnje,od rata je prošlo više od 10god nama se i dalje svaki BiiiiP dan bruji o tome,o mržnji,da dica putuju u bosnu,očekuju dojam ko da idu u egipat...da današnja mladež misli da je Pavelić bia heroj-zanima ko to tako odgaja svoju icu?!Evo sad je i Tito zločinac...ma sve je otišlo u k****!!!
 
dupin10
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Jun 2006
Poruke: 69

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 07, 2006 11:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pedjanbg je napisao/la sledeće:
Siguran sam da su ljudi razlicitih nacionalnosti bili medjusobno blizi, da se lepse zivelo, da je zemlja bila jaka i cenjena... Ali ono sto meni nije jasno je kako ljudi mogu biti, i pored svega ovoga, nostalgicni za necim sto je bilo ocigledna laz. Sada je jasno da je odavno bilo poznato da SFRJ nema buducnost, i da ce biti sta je bilo. Dakle, kako se moze patiti za vremenima koja su bila cista obmana? To je zal za idejom jedne drzave, a ne za necim sto je zaista postojalo.


si čua za 7 čuda komunizma?zato ljudi još vole tu državu jer smo BALKANCI-takav narod-1.svi su bili zaposleni;2.iako su svi bili zaposleni niko ništa nije radia;3.iako niko ništa nije radia,sve planove smo ispunili;4.iako je plan bio ispunjen preko 100% radnje su bile prazne;5.iako su radnje bile prazne,SVI SU SVE IMALI<6.iako je svak ima sve,svi su krali;7.najbitnije,iako su svi krali,nikad ništa nije falilo..
eto...
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 08, 2006 12:13 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Khm, ja mogu da kazem samo jednu cinjenicu za koju sam 100 siguran da je tacna. Tice se problema Kosova koji je kao problem ispao tek kad se Sloba pojavio. Dobro ljudi ajde sad malo da se osvrnemo na ono sto istorija kaze iz doba komunizma i te SFRJ. Posle II svetskog rata, kada je Tito dosao na vlast, krenule su srpske trupe i Bugarske da se vracaju na Kosovo a iza njih je isao narod, ne izbeglice na Kosovo vec izbeglice SA Kosova. Tito je cini mi se vec negde 47-48 ( zao mi je sto sad ne znam tacno godinu kada je doneo taj dekret) doneo dekret KOJIM SE ZABRANJUJE POVRATAK SRBA NA KOSOVO. Nisam preterao u ovoj recenici nego je to tako pisalo, nisam ja pisao to. Tada su Albanci naselili Kosovo i tada je POCEO problem Kosovskih Albanaca. Posle kazete Albanci su bili za Tita, pa naravno da jesu kad ih je pustio na cistu zemlju da uzmu sta im treba. O ostalim Titovim radnjama sam samo cuo, da li su istinite ili ne to ne znam i ne mogu nista da kazem ali u ovu sam 100% siguran jer je moj deda bio jedan od Srba koji su hteli da se vrate na Kosovo a nisu mogli. Zatim setite se velikih Albanskih demonstracija 1968. Zar tada nije bilo jasno sta to Albanci zele? Ono sto su zeleli sada ce da dobiju, bar to i slep covek vidi a to je nezavisno Kosovo. To je osnovni problem svih nas Slovena (Jugoslovena) zovite kako hocete. NE ZNAMO STA HOCEMO. Tj. mi "znamo" mi hocemo normalan zivot. Pa dobro ako vec to hocemo bilo bi lepo da uradimo mi nesto po tom pitanju a ne da sedimo po kucama i vicemo "Ocemo bolji zivot".
Jedina stvar, koja ce se retko kome ovde svideti, ali to je moj stav, ja protiv vaseg nemam nista protiv, koju je Sloba uradio za ovu Srbiju jeste kad je pustio Vojsku i policiju na Kosovo sa odresenim rukama.

Uglavnom, da napravim zakljucak na temu Jugonostalgije. Mnogi pricaju kako je ta Jugoslavija bila savrsena i kako je Kosovo problem koji se eto tek sad pojavio. Ljudi problem Kosova, Cetnika, Ustasa, Muslimanskih separatista je odavno postojao, necemo da se lazemo, samo se vrlo dobro znalo sta sleduje ako samo zucnu o svom stavu. O tome sta je razbilo SFRJ recicu samo jednu izreku, koju je knez Lazar rekao pred pocetak Kosovkog boja "Danas bi svako da bude kralj, nek cela zemlja stane pod jednu sljivu al neka je kraljevina". E pa ljudi moji to je i dan danas nas problem. Rat nije bio zbog toga sto je neko hteo da ocuva SFRJ, necemo da se zanosimo. Rat je bio iskljucivo zato sto su se oni gore, na vlasti borili ko ce vece parce te torte da uzme.

Eto toliko od mene, nemam prava da kritikujem SFRJ, al mislim da sam ovo sebi smeo da dozvolim da kazem.
 
Bajadk
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 49

Datum registracije: 08 Mar 2004
Poruke: 1077
Mesto: Podgorica - Danmark

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 08, 2006 10:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pedjanbg je napisao/la sledeće:
Siguran sam da su ljudi razlicitih nacionalnosti bili medjusobno blizi, da se lepse zivelo, da je zemlja bila jaka i cenjena... Ali ono sto meni nije jasno je kako ljudi mogu biti, i pored svega ovoga, nostalgicni za necim sto je bilo ocigledna laz. Sada je jasno da je odavno bilo poznato da SFRJ nema buducnost, i da ce biti sta je bilo. Dakle, kako se moze patiti za vremenima koja su bila cista obmana? To je zal za idejom jedne drzave, a ne za necim sto je zaista postojalo.


Ovaj komentar mi se bas svidio. Kazes ocigledna laz i obmana. A reci na sto je sad?? Jeli sad cista istina ili se narod lozi na jos vece lazi i manipulacije?
A SFRJ nije imala buducnost, jer su se nasli pogresni ljudi da je vode. Niko nece da uzme krivicu, a nju je najlakse dat nekom drugom. Vecu krivicu treba da snose ljudi oko Tita nego on.




Taj cuveni Tito je imao ljude oko njega koji su radili za njega, ne branim ja njega uopste, i niko od njih se ne spominje. Cak se kaze da su rusi otrovali mnogo mocnijeg Staljina, pa kako se niko ne nadje da otruje Tita. A ko su bili ti ljudi sto su radili za njega? Taj isti Tito je samo 4 godine posle tih velikih albanskih demonstracija sprijecio upad jende grupice ljudi.
I Tito umre 4.V 1980 godine. Opet demonstracije na Kosovo, stricevi mi idu tamo jer su policajci. I od njegove smrti 4.V 1980 pa do dana danasnjeg ne nadje se nijedan sposoban covijek da rijesi taj problem.



A valjda se SFRJ samo povecala malo u odnosu na KJ i opet bi bilo isto. Bilo kako bilo nista nije vjecno.

Da smo mi zivi i zdravi. Da se cijenimo. Da se veselimo.

_________________
E da mi je, da mi je


Poslednja prepravka: Bajadk on Čet Jun 08, 2006 10:53 am; ukupno izmenjena 2 puta
 
Francuskinja
♦Un Mal pour un Bien♦
<b>♦Un Mal pour un Bien♦</b>



Godine: 41

Datum registracije: 07 Apr 2005
Poruke: 16007
Mesto: 83700 ST RAPHAEL

france.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 08, 2006 10:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisam rodena u srbiji ali mi je zao sto se yugoslavia raspala u malim drzavama jer kad sam isla kao mala u hrvatskoj na more svi smo se slagali bilo koju nacionalost da budes...bila je velika yugoslavia,vise cvetovala,sad je sve gore na zalost...
 
Ludica_S
~ Glowing heart ~
~ Glowing heart ~



Godine: 39

Datum registracije: 18 Nov 2005
Poruke: 1659
Mesto: Pod sjajem ruzicastih ( i zutih ) zvezda :-)

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 08, 2006 12:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Verovatno nisam kompetentna da nesto vise kazem na ovu temu, tj. sigurno nisam Mr. Green ali me srce za zaboli nad samo jednom cinjenicom...koliko je ratova doneo a zivota odneo raspad SFRJ...koliko mrznje usadio u srca ljudi...u srca dece koja se, umesto nekim lepsim stvarima, bave politikom i na pragu svog zivota vec "znaju" ko im moze biti brat i drug a ko ne... Neutral da li se lepse zivelo u SFRJ ili je sve to bila "nekakva laz" ne znam, to bolje znaju starije generacije...neko je spomenuo problem Kosova...i ko je to poceo...a ja mislim da je bolje da se ljudi usredsrede na RESAVANJE tog pitanja i da malo vise gledaju u BUDUCNOST Rolling Eyes ...jer ona nas ceka... Wink

_________________
Love isn't blind; it just only see what matters!
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 08, 2006 12:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ludica_S je napisao/la sledeće:
Verovatno nisam kompetentna da nesto vise kazem na ovu temu, tj. sigurno nisam Mr. Green ali me srce za zaboli nad samo jednom cinjenicom...koliko je ratova doneo a zivota odneo raspad SFRJ...koliko mrznje usadio u srca ljudi...u srca dece koja se, umesto nekim lepsim stvarima, bave politikom i na pragu svog zivota vec "znaju" ko im moze biti brat i drug a ko ne... Neutral da li se lepse zivelo u SFRJ ili je sve to bila "nekakva laz" ne znam, to bolje znaju starije generacije...neko je spomenuo problem Kosova...i ko je to poceo...a ja mislim da je bolje da se ljudi usredsrede na RESAVANJE tog pitanja i da malo vise gledaju u BUDUCNOST Rolling Eyes ...jer ona nas ceka... Wink


Mislim da sam rekao da je buducnost Kosova vec resena, Kosovo ce NAZALOST biti nezavisno i to je sad ocigledno, samo je pitanje vremena kada ce to reci....
 
Ludica_S
~ Glowing heart ~
~ Glowing heart ~



Godine: 39

Datum registracije: 18 Nov 2005
Poruke: 1659
Mesto: Pod sjajem ruzicastih ( i zutih ) zvezda :-)

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 08, 2006 12:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sta god bude, to ne zavisi ni od tebe, ni od mene...Pozz Wink

_________________
Love isn't blind; it just only see what matters!
 
MicaBica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 05 Maj 2006
Poruke: 4

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 08, 2006 3:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno da mi nedostaje samo u ovom slucaju bi ta Jugoslavija bila bez CG.
 
zgrada
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 45

Datum registracije: 10 Maj 2006
Poruke: 6

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 08, 2006 3:17 pm    Naslov poruke: jugonostalgija Na vrh strane Na dno strane

sve bih dala da imam zivot pa makar i pola od onoga sto su imali moji roditelji

zivjeli i disali punim plucima

a ne kao ja zivim svaki dan kao da je posljednji
 
frelih1977
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 26 Maj 2006
Poruke: 10
Mesto: Ljubljana

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 08, 2006 5:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam inace iz Slovenije i volim svoju drzavu, ali dobre stare Juge jako mi zao, jer svi mi zajedno imali smu neku sigurnost. Znam, da sam bio mali, imao sam onaj srebrni pasos Smile, ali moglo se svuda sa njime. Bilo je stana za mlade familije, zivot je bio jednostavniji, jos mi sada nije jasno, kako je mogla familija od 5 ljudi na more za 14 dana. Danas ni u jednoj republiki bivse SFRJ to se vise ne moze. Govorim o prosjecnim ljudima. Najvise mi je zao sporta i muzike. Balkan rock je nesto posebno!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Jugonostalgija Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, ... 18, 19, 20  sledeća
Strana 2 od 20

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon