www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Jugonostalgija
Strana 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 06, 2006 7:26 pm    Naslov poruke: Jugonostalgija Na vrh strane Na dno strane

Mada je ta zemlja (SFRJ) prestala postojati jos u proslom stoljecu ima jos ljudi koji su Jugonostalgicni?

Dakle - jeste li vi Jugonostalgicni ili ne i zasto?



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
dejoni
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 47

Datum registracije: 18 Nov 2005
Poruke: 1376
Mesto: Nis

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 06, 2006 7:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nisam,niti sam ikada bio.zbog cega? pa kad bih rekao,pomislili bi da sem tezak nacionalista Mr. Green

_________________
Ako zivis danas, svako ''juche'' je samo san, a svako ''sutra'' vizija nade...
 
Bestija_NeOpravljiva
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 06 Apr 2005
Poruke: 188
Mesto: Banjaluka

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 06, 2006 9:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno da jesam.
To je drzava u kojoj sam rodjena. Rasla sam u ex-Yu i ne mogu da zaboravim kako nam je bilo lijepo dok nismo znali ko je koje nacije. Wink
Kad smo svi bili braca i sestre, kad je vladalo bratsvo i jedinstvo.
Imali smo socijalizam, Tita, bili poznata zemlja po dobrom, a ne kao sad ozloglaseni, imali smo neku zivotnu sigurnost koju vise nemamo.
Roditelji kao radnici sa sss su mogli priustiti nama djeci sve, ljetovanja, djecije zelje, festalo se, zivjelo se opusteno, sa nasim pasosem si mogao gdje pozelis ici.

Danas smo u nekom kapitalizmu valjda.
Sa nasim pasosem ne mozemo ni u susjedno selo, bez vize.
Sigurnost je davno zaboravljen pojam.
Vecina mladih je ili bez posla ili radi kod privatnika za minimalac, nisi prijavljen ni osiguran, u bolnici nema ljekova, skolstvo je u *urcu...
Kad nekom kazes da si sa ovih prostora oni misle da si zaostali ljudozder...

Ima onaj vic:
"Zivjeli smo godinama u mraku socijalizma.
*ebo mater onom ko upali svjetlo."

_________________
Zivot na Zemlji je skup, ali barem ukljucuje besplatno putovanje oko Sunca.

Bigamija - jedna zena previse.
Monogamija - takodje.
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 07, 2006 4:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa, kad se Juga raspala onda sam bio, ali za prosutim mlekom ne vredi plakati.

Sada, hvala Bogu, nisam. Sve vise vidim koliko je od Jugoslavije ispao na kraju jedan kazamat i tempirana bomba. Imali smo:
- Goli otok
- Kult licnosti [koja je na kraju ispala mutna]
- Inflaciju
- Drzavni dug
- Takmicenja sa 8 nagrada za po jednu republiku i pokrajnu
- Proces stabilizacije koji se sad pretvorio u "tranziciju"
- Himnu koja je u stvari plagijat poljske himne

Da ne gresim dusu, bilo je i dobrih stvari.

Danas, ako ne pominjem one silne probleme koje svako od nas ima, drago mi je da konacno zivim u nezavisnoj i slobodnoj drzavi. Srbiji definitivno ne ide u zajednicama i federacijama i nadam se da necemo opet isto zabrljati.

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 07, 2006 5:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hehehe svi bili braca i sestre. Ja ne mogu da shvatim kako ima jos nekih osoba koje kukaju za necim sto nije tako reci ni postojalo. I uvek vam je razlog kako je bilo lepo i kako nije bilo nacionalizma.

Nacionalizma je uvek bilo, samo sto se nije izrazavalo javno, inace, znalo se sta bi bilo Shocked
Koje bre bratstvo i jedinstvo, to je bilo samo za strance, da im zamazu oci, pa da ulazu kod nas i da nam pomazu.
Na Kosovu je uvek bilo njesra, u Bosni je uvek bilo nekih muslimanskh pokreta koji su se borili za 'svoja' prava, u hrvatskoj se uvek znalo koga su voleli, a koga nisu.

Muslimani su gradili svoje dzamije u slobodi, hrvati su slobodno isli u svoje crkve, a Srbi su se sunjali do svojih Crkvi.
Svima nama ostaju lepe uspomene iz te SFRJ, zato sto smo bili deca, mladi, bez obaveza, nismo se borili za nase zivote.

Da li se iko pitao kakve uspomene imaju starije generacije, kada je poceo titoizam. Da li vi jugonostalgicari stvarno mislite da su svi na Golom Otoku bili kriminalci???

Kao sto Koja kaze u filmu Lepa Sela Lepo Gore: Dok vam je copavi zagorac punio dolare u gyz!cy onda vam je bilo lepo. A kada je trebalo da se izravnaju racuni, onda ajde da palimo kuce...
Sto na kraju i jeste jedna istina. Dok se pozajmljivalo lepo se uzivalo...

Ne nisam bio jugonostalgicar niti sam sada. Ali jesam kuconostalgicar i drustvonostalgicar. Nedostaju mi ulice gde sam odrastao...

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 07, 2006 11:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisam Jugonostalgicar niti sam ikada bio, mada ta vremena i ne pamtim ja, nego su mi pricali o njima moja mama, tata, babe i dede. Srbija je sada nezavisna drzava. Zao mi je sto je tu nezavisnost dobila tako sto se Crna Gora otcepila a imaju samo 500 000 stanovnika. Mislim malo mi je glupo sto je tih 500 000 odlucivalo o statusu drzave koja ima 9 miliona ali dobro.
Ja nisam i ne mogu da budem brat sa Hrvatom, Muslimanom ili Albancem. Mogu da budem drug, ali da smo mi ko braca nismo. Braca se ne ubijaju medjusobno i mislim da je tek sada svima nama jasno da od toga nema nista. Tito je propagirao tu pricu jer mu je odgovaralo da sve nas okupi u istu vojsku protiv Nemaca. Tada je i stvorena misao o bratstvu i jedinstvu.

Jednostavno svima je jasno da od bratstva jedinstva nema nista i zato nisam jugonostalgicar. Mada opet kazem, mozete me nazvati nacionalistom, sovinistom ili cime god hocete. Ovo je moj stav i to je to.
 
Bajadk
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 49

Datum registracije: 08 Mar 2004
Poruke: 1077
Mesto: Podgorica - Danmark

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 07, 2006 12:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisam neki jugonostalgicar, ali eto mogu da recem da mi nedostaju crveni pasos (sa kojim sam moga svuda), Vlado, Momir, Boris, Emir, Maja, Marko, moja ulica itd itd. Nedostaju mi stvari koje su mi bile lijepe i koje su mi sad uspomene.
Onaj ko se sjeca zna kako je bilo, onaj ko se ne sjeca/nezna moze samo da prica.
Bilo je inflacije i duga - toga ima i sad, mozda cak i vise.
Tito je za sve kriv - ili ljudi oko njega? kako ko oce da vidi.
Krsten sam 1984 godine bez ikakvog straha. Tata mi je krsten 50 i neke i niko nista nije progovorio. Smijo je onaj ko je htio...
Danas svi imamo svoje drzave. neko je zadovoljan neko nije, ali je tako kako je.

_________________
E da mi je, da mi je
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 07, 2006 1:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moj otac je krsten 58 u jednoj maloj crkvi u Vucitrnu kod Kosovske Mitrovice. I morao je krisom da se krsti jer su dedi na poslu skrenuli paznju da ako krsti decu bice izbacen sa posla....
 
kika_sd
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 04 Jun 2006
Poruke: 554
Mesto: ni tamo ni ovamo

djibouti.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 07, 2006 1:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da,jesam.Iako sam bila mala kad se sve to raspalo po prici znam da je bilo prelepo i da je covek bio slobodan i u mogucnosti da ode bilo gde.To je bila prava drzava,imala je sve.Ovako bivsim clanicama te drzave mora nesto da fali.Niko nema sve i niko nije savrsen.Zajedno su to bile! :smilecolros:
 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 07, 2006 2:16 pm    Naslov poruke: Dražava vrijedana poštovanja Na vrh strane Na dno strane

Ja sam klasični Jugonostagičar,a obrazložit ću i zašo:

1.Nije tačno da sam bilo koga smatrao braćom ili sestrama ali sam poštovao druge,a i drugi mene.

2.Nisam nikoga ugrožavao,a ni drugi mene.Tek danas sam ugrožen,ali od onih koji me štite od drugačijih.Tragično je to što u tom duhu odgajaju i mlade ljude.

3.Na sreću,moja porodica je i dalje sastavljena od pripadnika svih naroda koji su bili sastavni dio ex-Jugoslavije.Slavimo Božiće,Nove godine,Bjarame.

4.Sa pasošem te zemlje proputovao sam Svijet,a moja djeca čak i u susjedne države idu kao stranci.

5.Ni danas ne gledam ljude po njihovoj nacionalnoj pripadnosti.Ne znam po kojem to pravilu ako je neko pripadnik moga naroda mora biti dobar čovjek, a svi drugi su loši.

6.Meni niko ne može oduzeti pravo da Beograd,Zagreb,Novi Sad ,
Dubrovnik,Osijek,Ohrid,Herceg Novi,Budvu ,Ljubljanu,Bled,Skopje ne osjećam podjednako kao svoje gradove,kao što to osjećam za Banja Luku,Sarajevo,Tuzlu itd.

7.I za kraj molim one koji to žele pročitaje satire Radoja Domanovića,a posebnu oažnju obratite na "Vođu"i"Mrtvo more",pa zar to nismo tamo opisani svi mi.???

P.S.Nemamo više Goli otok itd,ali smo imali Srebrenicu,Kravice,a danas i Kosovo.Pitam se šta je bilo bolje i potrbnije.Ne morate voljeti nešto što je bilo,ali i ne pljujte po tome.Možda će sutra neki novi klinci pljuvati po ovome što smo danas stvorili i bit će neki novi čopavi,čoravi i tome slično kojima mi danas želimo dizati spomenike.

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
Bestija_NeOpravljiva
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 06 Apr 2005
Poruke: 188
Mesto: Banjaluka

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 07, 2006 5:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moj otac je od '76 slavio slavu, tad je poceo zajednicki zivot sa mojom majkom. Nije imao nikakvih problema.
Isli smo mi ljudima na bajram, oni nama na slavu, postovalo se svoje, ali i tudje i nije bilo tih predrasuda.

Mama je zakleti komunista, tata nikad nije bio clan komunisticke partije i nije imao problema zbog toga.
Mama je i danas u srcu Titov komunista. Very Happy

Moji roditelji su sa sss oboje u mijim godinama imali dvoje djece, svoj dom, nije se razmisljalo o tome hoce li se ici na more, jer je bilo normalno da ides i da imas za to.
Mogao si dici kredit jer si znao da ces i za 10 godina (osim ako ne napravis bas neko zestoko sr**je) imati posao.
Danas radis od danas do sutra. Vecina mladih zena kad zatrudni postane "visak". Sad
Radnici koji obole takodje su "visak u privatnoj firmi".
Nemas tu sigurnost, sve ti je od danas do sutra.

Moj tata voli reci :"Nekada sam u parku na klupi mogao bezbrizno prespavati, danas nisam siguran ni u svom domu iza zakljucanih vrata!"

I danas drzava uzima kredite, ali od njih ne gradi zemlju, fabrike, vec pare spiskaju guzonje izmedju sebe, a od cega cemo to vracati vidjecemo.
Kriminalci vladaju.
Radnik nema nikakvih prava.
Godisnji i trudnicko su specijalne super povlastice, a ne nesto normalno samo po sebi.

_________________
Zivot na Zemlji je skup, ali barem ukljucuje besplatno putovanje oko Sunca.

Bigamija - jedna zena previse.
Monogamija - takodje.
 
Pedjanbg
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 20 Jan 2006
Poruke: 229
Mesto: Novi Beograd

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 07, 2006 8:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Siguran sam da su ljudi razlicitih nacionalnosti bili medjusobno blizi, da se lepse zivelo, da je zemlja bila jaka i cenjena... Ali ono sto meni nije jasno je kako ljudi mogu biti, i pored svega ovoga, nostalgicni za necim sto je bilo ocigledna laz. Sada je jasno da je odavno bilo poznato da SFRJ nema buducnost, i da ce biti sta je bilo. Dakle, kako se moze patiti za vremenima koja su bila cista obmana? To je zal za idejom jedne drzave, a ne za necim sto je zaista postojalo.

_________________
Life sucks. Then you die.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Jugonostalgija Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  sledeća
Strana 1 od 20

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon