www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kritika-Samokritika
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
budidobar
Upozorenja: 1 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 3354

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 25, 2004 3:50 pm    Naslov poruke: Kritika-Samokritika Na vrh strane Na dno strane

kritika :

naravno svako od nas to zna, ali da li je to ono pravo , ili uvreda ?tesko se prihvata sa suprotne strane. kritika skoro uvek zaboli, ne prija koliko kod je prava i istinita..nekako mislim da je shvatamo sa zakasnjenjem od nekoliko dana..bar ja. dal li vi znate da je plasirate na pravi nacin i mesto ?

samokritika :

uhhh..uhh. za to je potreban kvalitet da bi imala smisao i delotvornost. ja sam na tome tezak. subjektivan, ali nekako krajnim naporom , ne uvek, uspevam da sebe osamarim. kako je kod vas ?



_________________
....zelja je samo moja. da ne bude zabune..lepo vreme i dobro zezenje na sajtu.
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 25, 2004 4:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

prihvatam kritiku ako je argumentovana....ne volim bas kritiku...ali ko je uostalom voli....?? i da, imas pravo istina ponekad zna bas da zaboli....ali da nije kritike kako bi se onda menjali na bolje???

samokriticna jesam...mozda nekad i prestroga prema sebi.... Confused

_________________
 
vecadok
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 55

Datum registracije: 06 Nov 2003
Poruke: 7276
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 25, 2004 4:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne kritikujem nikad nikog...mislim, nemam pravo...nisam Bogom dana za tako nešto...naučena sam od roditelja da svako ima slobodu i pravo da radi šta hoće, a meni ako se ne sviđa ne moram tu da budem i doviđenja prijatno.Razumete šta hoću da kažem? Mr. Green Ma, naravno da razumete, pametni ste vi....Znači, sve što prokomentarišem nečije ponašanje je samo puka konstatacija da je nešto tako, a nikad kritika da treba drugačije, tj onako kako bih ja htela.... Wink
A samokritika...svašta imam sebi da zamerim...al' ne smem da vam kažem, da ne zloupotrebite moje slabosti Rolling Eyes

_________________
Tražeći sebe naišla sam na tebe...
i potpuno se izgubila!
...ali dobar san će biti lek na dar!
 
rujni
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 54

Datum registracije: 07 Sep 2004
Poruke: 403

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 26, 2004 8:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dakle, imoj prijatelju očigledno si taj kamen zamašnjak ( pokretač) koji ne dopušta bonacu na moru, koji iritira sa svojim mislima u cca 4 popodne( vrijeme kad obično razmišljam o kasnom ručku, krevetu, kladionici i dnevniku a tu i tamo i o sex-u)
ti si taj koji umjesto u 7 i 30 ujutro skuham kavu ( kava koju skuha muškarac je najbolja jer nosi u sebi težinu stoljeća muške ovisnosti i patnje od nametnutih mjerila i floskula naspram civilizacije i njegove uloge u njoj kao ratnika, roba i radnika)
no dobro, postavljm pitanje tebi dragi moj prijatelju, da li tvoja lucidnost , serioznost, latentna opčinjenost provokativnim izražajem satkanim u tvojim pitanjima ima dozu samozadovoljstva, da li si spontano isključiv dok isčitavaš naše odgovore, da li ti se iskrade osmijeh kad nešto pročitaš što ne ulazi u kriterije koji zadovoljavaju tvoju pobudu i požudu.
Što to mene tjera da razmišljam o kritici i samokritici kad znam da je ona nezgodna i nezgrapna stvar.

Molim te lijepo, kakva je razlika između kuge u srednjem vijeku i samokritike u današnje doba,
ha može se reći ovaj je stvarno lud( to je druga tema-zazirem od onih koji kažu da su normalni) kakve veze imaju ta dva pojma
, Imaju velike. jer znamo da je kuga odnjela mnoguo života i bila je opća pošast i kazna i pokora i prirodna selekcija
A dobro samokritika , što to ona ima dramatičnog u sebi, što to ona urušava , što je tu pogrešno?
biti ću jasan, glasan , iskren i neću lagat sebi( pošten je riječ koja gubi smisao pa je neću tu koristit ) samokritika je karcinom društa u kojem živimo , društva hedonizma a ja bi dodao i nihilizma,
kao takva bi radi općeg interesa i tendencija u razvoju društva trebala biti javno osuđena , izgnana, protjerana
a što se tu dramatično događa , pa puno toga , puno ali ostavit ćemo neđšto i za slijedeće dane i vremena što nam predstoje..

Jedno znam da meni kao seljačiću koji sanjari o deki na livadi i kako uranjam u toplinu i smisao jedne zanosne i toliko prirodne ( uh uh topim se na tu riječ) seljančice sa pletenicama , samokritika ima poseban značaj
jer uvijek poslije takvih maštarija i extaze u njima i prosutih muških suza života iz kojih nastaje jedan novi život sa svim usponima i padovima ,
pitam se i samokritiziram da li sam uspio biti na dostatnom nivou koji zadovoljava njezinu bezgraničnu želju za uzbuđenjem, zadovoljstom i extazom.
Uh uh tada samokritika dolazi do izražaja , i osjećam se bezgranično mali naspram neba i zvijezda koji me promatraju dok perem ruke i namještam si odjeću koja u tim trenutcima nema na sebi ama baš nikakvu vrijednost ,i svi oni krokodili, morski psi, blizanci , brodovi i slično izgledaju smješni naspram njezinog crvenila na obrazima i usana boje zrele trešnje.
 
NINANENA
Veštica
Veštica





Datum registracije: 15 Jul 2004
Poruke: 1464

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 26, 2004 8:24 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

samokritika pomesana sa dubokim usadjenim osecajem krivice napravi haos i od mog i tudjim zivotima


ja sam dezurni krivac i negativac Mr. Green
 
jelena-2
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 50

Datum registracije: 12 Nov 2004
Poruke: 71

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 26, 2004 8:55 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kritiku prihvatam , samo od ljudi od za koje smatram da mi zaista to iskreno govore.Nije lako, ali dobro razmislim i neke kritike i prihvatim ...

Samokritika, suvise sam samokriticna!
 
budidobar
Upozorenja: 1 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 3354

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 26, 2004 11:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam sujetan ( a ko od nas to nije ), jaaako tesko prihvatam kritiku , cak i onda kada u svom korenu ima tezinu istine i opravdanja. lose ili dobro ? hm.. taj odgovor necu uspeti da sebi dam, jer nisam u dovoljnoj meri samokritican..da,da.. nisam od onih koji se kritici na vulgaran, agresivan, odbojan nacin suprostavlja, ali ! negde u meni ostaje nekako prozirna i ne dovoljno sazvakana, cak i onda kada sebi dajem za pravo da mislim da sam je prihvatio .

_________________
....zelja je samo moja. da ne bude zabune..lepo vreme i dobro zezenje na sajtu.
 
rujni
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 54

Datum registracije: 07 Sep 2004
Poruke: 403

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 26, 2004 11:43 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

budidobar je napisao/la sledeće:
ja sam sujetan ( a ko od nas to nije ), jaaako tesko prihvatam kritiku , cak i onda kada u svom korenu ima tezinu istine i opravdanja. lose ili dobro ? hm.. taj odgovor necu uspeti da sebi dam, jer nisam u dovoljnoj meri samokritican..da,da.. nisam od onih koji se kritici na vulgaran, agresivan, odbojan nacin suprostavlja, ali ! negde u meni ostaje nekako prozirna i ne dovoljno sazvakana, cak i onda kada sebi dajem za pravo da mislim da sam je prihvatio .



ovo je odgovor na moje pitanje ili??
 
budidobar
Upozorenja: 1 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 3354

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 26, 2004 11:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

volim da pricam sa ljudima . ja volim ljude. usavrsavam se svakim procitanim postom i sebi pomazem na taj nacin da "kristalizujem"svoja shvatanja i gledanja na odredjena zivotna pitanja. ( svaki post ima svoju tezinu )

provociran sam ovim druzenjem sa vama i zelim da se ono na jedan nacin ucini ( po mom misljenju ) boljim..znacajnijim. napokon , diskusija sa vama tera na razmisljanje i vodi u jednu slatku zavisnost. covek do coveka..

jednom sam procitao jednu sjajnu ajnstajnovu misao , koja ima tako puno istine u sebi , i zvuci grubo prevedeno ovako : na jednoj pijaci mozgova, svako bi svoj kupio i nikada pokajao.

_________________
....zelja je samo moja. da ne bude zabune..lepo vreme i dobro zezenje na sajtu.
 
DzudzusNeoplantus
Veštica
Veštica



Godine: 57

Datum registracije: 20 Okt 2004
Poruke: 1894

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 26, 2004 11:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bas bi volela da me neko iskritikuje sto predjoh sedam gora i sedam mora u cizmama od sedam milja, a ne ponesoh sa sobom u maramici malo soli, nego se sad zlopatim po svetu proseci za tu so bez koje nema zivota.
Pa, tako stanem, nalaktim se na obliznju tarabu i kazem sebi samokriticno: ''Pa, neka duso, neka te. Bice bolje slatka moja, al' nemoj vise tako da se zaputis na dug put... Ponesi torbak i hleba, od svega po dvoje...'' I tako...

_________________
Danas je prvi dan ostatka tvog zivota!!!
 
rujni
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 54

Datum registracije: 07 Sep 2004
Poruke: 403

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 26, 2004 11:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

od kupnje budi dobar nema ništa
čekaj da ti se pokloni ili take the money and run..
ipak lijep je biti tu s tobom
 
Jana-018
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Sep 2004
Poruke: 10641

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 26, 2004 12:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

niti prihvatam kritiku niti sam samokriticna... Laughing
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Kritika-Samokritika Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Strana 1 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon