www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kritika-Samokritika
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
rujni
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 55

Datum registracije: 07 Sep 2004
Poruke: 403

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 26, 2004 12:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

DzudzusNeoplantus je napisao/la sledeće:
Bas bi volela da me neko iskritikuje sto predjoh sedam gora i sedam mora u cizmama od sedam milja, a ne ponesoh sa sobom u maramici malo soli, nego se sad zlopatim po svetu proseci za tu so bez koje nema zivota.
Pa, tako stanem, nalaktim se na obliznju tarabu i kazem sebi samokriticno: ''Pa, neka duso, neka te. Bice bolje slatka moja, al' nemoj vise tako da se zaputis na dug put... Ponesi torbak i hleba, od svega po dvoje...'' I tako...



ako ti kažem da si seljančica dal češ mi u mislima više zarit svoje nokte u moja leđa,
ako ti kažem da me vabi pomisao da sam objekt tvog gledanja dok si nalaknuta na tarabu da li ću ti pokrenut buicu sržbe ili hira u mozgu
ako ti kažem da ću ti poklonit sol iz svog džepa , i da neću tražit ništa za to,
da li mi obečavaš da ćemo naći produžni kabel ( najduži na svijetu) i postavit ćemo tv i cd player i gledat ćemo dok se boje ne počnu razljevat po ekranu onak skrušeno sjedeći jedno pored drugog na dekici u bojam cvijetnog dezena.


 
DzudzusNeoplantus
Veštica
Veštica



Godine: 57

Datum registracije: 20 Okt 2004
Poruke: 1894

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 26, 2004 12:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa, obecavam, ako me neces kritikovati sto su mi dlanovi previse grubi od toga sto svakoga dana plevim bastu i nosim naramke ostre trave... I ako mi dozvolis da polizem so sa tvoga dlana, pa mi posle obrises so iz uglova usnica... Pa, mi posle pomognes da ne budem samokriticna i placem negde u prolecnoj bujadi dok jaganjci pasu...
:154:

_________________
Danas je prvi dan ostatka tvog zivota!!!
 
rujni
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 55

Datum registracije: 07 Sep 2004
Poruke: 403

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 26, 2004 1:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zašto plakati , jaganjci će primjetit pa će osjetiti nepravdu i težinu ovog svijeta prije vremena ,
a gledaj uviek sam razmišljao kako se postaviti u trenutcima kad netko plače , obično bi stao jedno pola metra i šutio,

znam samo da su u tim trenutsima riječi suvišne jer
seljančica ne plače uzaludno a i seljačić se ne raznježuje ako nije nešto fundemntalno , što poima u sebi sve prirodne zakone i djelovanja.
tišina nek nam bude u tom trenutku okruženje jer ako je vjetar onda odnosi mirise i ne možemo udahnut u sebe baštu sljezove boje.

i bez obzira na sve vuk nije siv već je plav
i uvijek će biti u bašti sljezove boje..
a sol , sol će me podsjećat na moju zemlju, na moj kamen, na mok+ju maslinu i djedoviu od kojeg sam satkan
i krv mi je slana i koža mi je popucala od vjetra s mora.
 
DzudzusNeoplantus
Veštica
Veštica



Godine: 57

Datum registracije: 20 Okt 2004
Poruke: 1894

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 26, 2004 1:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mozda ce me neko kritikovati, al' dodje mi da se pretvorim u neciju krv, pa da zuborim tiho...

_________________
Danas je prvi dan ostatka tvog zivota!!!
 
rujni
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 55

Datum registracije: 07 Sep 2004
Poruke: 403

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 26, 2004 1:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne znam što da kažem na to- teška je to odluka
jer žubor je grohotan kad su kiše velike i nebo je puno oblaka, što kad dođe sunce i i potamni i popuca koža na licu. obično se pojave kapilari i počnu pucati - da li je to znak da krv želi van da se razlije i vrati odakle je došla.
 
DzudzusNeoplantus
Veštica
Veštica



Godine: 57

Datum registracije: 20 Okt 2004
Poruke: 1894

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 26, 2004 2:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

O, Duso, zar opet izjednacices se sa svakodnevnim... Ne, neces moci. Pretvorices se u pehare pune krvi razlivene...

_________________
Danas je prvi dan ostatka tvog zivota!!!
 
rujni
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 55

Datum registracije: 07 Sep 2004
Poruke: 403

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 26, 2004 2:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam sluga božji, mojoj krvi nije mjesto u peharima
 
Srednjoskolka
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 36

Datum registracije: 16 Sep 2005
Poruke: 1217
Mesto: CRNA GORA

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 12, 2005 10:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kritika-samo ako ima osnova

samokriticna-previse nazalost
 
Slejdž
Gospodja Selektorka
Gospodja Selektorka



Godine: 46

Datum registracije: 15 Jul 2005
Poruke: 4716
Mesto: Frankfurt/ Loznica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 12, 2005 10:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kritika,da,moze al ako nije jelo u pitanju,tu sam nezgodna za kritiku.Prihvatim,ali ne volim
bas uvek
Samokritika-jako retko,i ako jeste,trazim razloge da samu sebe opravdam

Nisam bas lagana osoba za kritikovanje

_________________
Bez tebe ne smem
ja ne umem
disati,smejati se, hodati
 
ksantipa
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 24 Jul 2005
Poruke: 1228

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 14, 2005 12:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uhh, tesko bwe sa tim kritikama, prihvatam ih ako dolaze od osobe kojima cenim misljenje
Samokritiku uvek praktikujem, tacno znam gde sam pogresila, znam kako popraviti skoro sve.... i fakat da nisam savrsena : nikome nepriznajem da me punim pravom kritikuje, uvek to ono "u pravu si" znam da presutim, nesto mi se ne da priznati drugima da gresim..mrzim ono "u pravu si" al mislim da ce osoba shvatiti da sam prihvatila kritiku, kad vidi da sam te mane otklonila, i postedim sebe od ono grozno " u pravu si" Rolling Eyes

_________________
*^*^* Neveruj onome ko ti sa osmehom na licu kaze "volim te", vec onom ko te sa suzama u ocima pita "volis li me? "*^*^*
 
jasnab
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 21 Sep 2005
Poruke: 99

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 14, 2005 2:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kritiku prihvatam ako je iz najbolje namere i od ljudi koje postujem,a sto se tice samokritike,pa samokriticna sam!
 
pelesinjo
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 11 Apr 2005
Poruke: 724
Mesto: AUGSBURG

germany.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 14, 2005 2:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma u redu je kritkovati i prihvatam sve kritke sto su dobro namenjene ali i sam moram da kazem da je jedna od mojih najvecih mana da sam sebe previse kritikujem iako za to uopste nemam razloga, al sta ces kad sam takav Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________
Tudje sve lepo, lepse ali moje je kakvo takvo najlepse!!!!!!!!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Kritika-Samokritika Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Strana 2 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon