www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Nadogradnja noktiju
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~
::  
Autor Poruka
Shiseido
N-SNG-J06
<b>N-SNG-J06</b>





Datum registracije: 26 Apr 2007
Poruke: 10229

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 11, 2008 1:41 am    Naslov poruke: Nadogradnja noktiju Na vrh strane Na dno strane

Nadogradnja noktiju UV tehnikom ili livenje nokta radi se specijalnim gelovima koji se suše u UV lampi. Koriste se 4-5 gela, što zavisi od proizvodjača, za nanošenje gelova koriste se male četkice od prirodne dlake, a nanošenje se vrši u tankom sloju da nokat ne bi izgledao neprirodno debeo.

Da bi uradili livenje, nepohodno je da imate 3 mm dužine svog nokta zbog nameštanja kalupa za livenje. Noktna ploča se obrađuje krupnijom turpijom da bi gel bolje prionuo za nokat, uklanjaju se zanoktice, i onda se stavlja kalup. Kalup može biti od aluminijuma, silikona ili folije.






Kalup se fiksira za nokat, a zatim se gel nanosi od polovine noktne ploče preko izraslog nokta i kalupa, na kalupu se nalaze podeoci pa možete birati željenu dužinu. Gel se suši u lampi 3-5 minuta, a zatim se kalup uklanja.

Očvrsli gel se oblikuje klešticama i turpijom, zatim se nanosi još jedan gel, sledi sušenje u lampi pa nanošenje mlečno belog, neprovidnog gela (svi ostali gelovi su providni) kojim se formira vrh nokta , tzv. francuski manikir. Posle sušenja belog gela noktna ploča je neravna pa se sledećim gelom popunjava i ravna nokat. U ovom sloju gela može se utisnuti dekoracija: kristali, šljokice, pečat, cvetići i slično.






Zatim, za sam kraj, nanosi se gel za sjaj nokta i naravno sledi sušenje i ovog sloja. Dekoracija ostaje zalivena u teksturi nokta, tako da je nemožete oštetiti ili ukloniti acetonom, ona traje koliko i sam nokat. Ako pak odlučite da lakirate nokte, ona se neće videti.

Ovako nadograđeni nokti kod kvalitetne manikirke i sa kvalitetnim materijalima traju 20-30 dana uz obavljanje svih kućnih poslova. Za ovaj period nokti će vam izrasti 3-5 mm pa ćete morati da ih skratite i povremeno isturpijate noktnu ploču. Poželjno je i povremeno lakiranje bezbojnim lakom za sjaj nokta.

U svim bolje opremljenim kozmetičkim salonima možete naći ovu uslugu u ponudi, cena je oko 20 E, a sam proces nadogradnje traje od 1, 1/2 h do 2h.





(svezazene)



_________________
 
sandral
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 38

Datum registracije: 30 Jun 2005
Poruke: 1039
Mesto: ...

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 01, 2008 10:24 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo da malo oživimo ovu temu, cure, radite li nokte, ja se osobno time bavim i uživam u tome. Kako se vama sviđaŽŽ? kakva su vaša mišljenja

_________________
Život nije vrijeme koje je prošlo... već trenutci koji se pamte...
 
♥ QueeN ♥
[°mama 3 anđela°]
<b>[°mama 3 anđela°]</b>





Datum registracije: 15 Feb 2008
Poruke: 15445
Mesto: ♥ Sakrivena u Njegovom Pogledu,Zarobljena u Njegovom Srcu,Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju ♥

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 05, 2008 9:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

To je ok, sasvim lepo izgleda na svakoj curi. Jednostavno nokti su deo tela koji mnogo govori o nama, i treba ih negovati i održavati.
 
cccc_tigrica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 19 Okt 2007
Poruke: 24
Mesto: Svajcarska/KRALJEVO

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 18, 2008 5:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dok nisam pocela da radim u bolnici imala sam uvek duge nokte nekad su bili nadogradjeni nekad svoji, jednostavno obozavam duge nokte i sada ih po nedak pustim ali ne smem puno Sad
 
-malecka-
~Plava Princeza~
~<b>Plava Princeza</b>~





Datum registracije: 19 Jun 2008
Poruke: 5840
Mesto: Beogradski kej..

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 18, 2008 6:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prirodno imam duge nokte, i trudim se da sto vise vodim racuna o njima..
Medjutim, prosle godine me je drugarica zamolila da joj budem model, posto je isla na kurs za manikire.. Ja sam naravno pristala, jer je rekla da ce mi zbog duzine samo prevuci gelom nokte..

I sve je to bilo ok, da bi se za mesec dana, kada sam se teskom mukom oslobodila tog gela, moji nokti potpuo unistili..

Trebalo mi je oko godinu dana, da se potopuno oporave, da prestanu da se listaju i krzaju, i da se vrate na ono sto su nekad bili..

Ja nikada vise ne bih stavila nikakvu nadogradnju..

_________________
"Toliko je bilo u životu stvari kojih smo se plašili.. A nije trebalo.. Trebalo je živeti.."
 
studioelit
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 18 Okt 2008
Poruke: 7
Mesto: Beograd - Nova Pazova

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 19, 2008 12:36 am    Naslov poruke: extra Na vrh strane Na dno strane

ovo sto vidim ovde je stvarno poslednje i najsavremenije !
Za neke tehnike nisam ni cula!

_________________
Pitajte Anu Nikolic gde se shisha ... Studio Elite!!!
 
*kissy*
*zauvijek njegova*
<b>*zauvijek njegova*</b>





Datum registracije: 05 Sep 2006
Poruke: 10195
Mesto: između jave i sna,vrha i dna

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 27, 2008 11:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja stavljam gel na svoje nokte i super mi je to..drzi mi mjesec dana dok nokti ne izrastu, a onda stavim opet, i naravnu francusku manikuru,kod nas je cijena 15 eura

_________________

**hell&granger neka vam je sa srećom**
 
kissme_
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 30 Nov 2008
Poruke: 82

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 15, 2008 10:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Eto ja sam se odnedavno pocela baviti tim. Nadogradnja,geliranje prirodnih noktiju, isl. i stvarno uzivam u tome,jos uvijek grijesim,praksam se,nerviram se,ali sam prezadovoljna i ovim sto radim,a i pocetnom zaradom Smile Da li mi neko moze preporuciti gelove za koje ste culi da su dobri i sl? Hvala Mr. Green
 
nextajox
حزب الحيوان
<b>حزب الحيوان</b>



Godine: 34

Datum registracije: 16 Jul 2007
Poruke: 43483

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 19, 2008 10:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nikad nisam nadograđivala nokte.. Pustim svoje prirodne noktiće Wink
Mada,sviđa mi se nadogradnja i lepo izgleda Very Happy
Možda i uradim ponekad. Mr. Green
 
*kissy*
*zauvijek njegova*
<b>*zauvijek njegova*</b>





Datum registracije: 05 Sep 2006
Poruke: 10195
Mesto: između jave i sna,vrha i dna

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 19, 2008 3:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nexta zasto ne bi stavila gel na svoje nokte,ni ja nikad nisam radila nadogradnju noktiju nego stavim gel na svoje nokte i bude super,puno su ljepši i čvršći i uopće ne izgledaju previše umjetno

_________________

**hell&granger neka vam je sa srećom**
 
nextajox
حزب الحيوان
<b>حزب الحيوان</b>



Godine: 34

Datum registracije: 16 Jul 2007
Poruke: 43483

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 19, 2008 4:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

*kissy* je napisao/la sledeće:
nexta zasto ne bi stavila gel na svoje nokte,ni ja nikad nisam radila nadogradnju noktiju nego stavim gel na svoje nokte i bude super,puno su ljepši i čvršći i uopće ne izgledaju previše umjetno



A kissy ne razumem kakav gel Rolling Eyes
Ja uradim sama sebi francuski manikir i posle preko stavim bezbojan lak da
nokti onako sjaje.. Kakav je to gel?
 
*kissy*
*zauvijek njegova*
<b>*zauvijek njegova*</b>





Datum registracije: 05 Sep 2006
Poruke: 10195
Mesto: između jave i sna,vrha i dna

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 20, 2008 7:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

taj gel ti stavljaju u kozmetičkom salonu,slično kao i kada rade nadogradnju samo sto ti ne stavljaju umjetan nokat nego rade na tvojima...i gel ti bez problema drzi mjesec dana,a ispod ti nalakira francusku manikuru i nema sanse da ti se lak ogrebe ili sl. kod nas je cijena 15 eura...

_________________

**hell&granger neka vam je sa srećom**
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> Nadogradnja noktiju Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon