www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Prokleti umnjaci
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Zdravlje ~
::  
Autor Poruka
palija
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 05 Jun 2005
Poruke: 25
Mesto: Sremska Mitrovica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 25, 2005 3:33 am    Naslov poruke: Prokleti umnjaci Na vrh strane Na dno strane

Doktorka molim te pomagaj!
Znaci nema ko nije imao mojih muka,pa trazim za neki savet.Nicu mi umnjaci a bole ko ludi.Sta da radim,zubar,ispiranja,nesto trece?Drugarica mi pricala da je morala na operaciju jer nisu mogli da joj niknu...Znaci katastrofa.
Ljudi svaki savet je dobro dosao.



_________________
bolje cutati i smatrati se glupim nego progovoriti i svaku sumnju otkloniti...
 
vecadok
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 55

Datum registracije: 06 Nov 2003
Poruke: 7276
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 25, 2005 5:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da, u pravu si....svi smo kroz to prošli i iskustvo je stvarno gadno....jako boli, prilično je dosadno, jer ne možeš da uradiš Bog zna šta.

Dakle, nicanje umnjaka je proces koji zadesi većinu populacije starije od 16 godina.Kod nekih osoba se desi da uopšte i ne niknu.Ovi zubi imaju najčešće po tri korena i veoma često se desi da, zbog rasporeda ostalih zuba u vilici, zaista nemaju mesta ni gde da niknu.Takođe, dešava se i da su već u samom procesu nicanja pokvareni, što zahteva odmah njihovo popravljanje ili čak i vađenje.
Da bi "preživeo" nicanje umnjaka, moraš se naoružati sa malo više strpljenja....Ako nemaš problem sa želucem, dobro će ti doći Brufen od 400 mg ili Paracetamol od 500 mg, po nekoliko puta na dan, kojima ćeš malo umanjiti bolove.Svakako je dobro da uradiš i takozvani ortopan (ako je to moguće u tvom gradu) da se vidi koliko zapravo ima mesta u vilici, i da se na osnovu toga proceni da li ima mesta za te zube ili je potrebno da interveniše oralni hirurg.

Nadam se da ćeš nam se uskoro javiti sa lepim vestima.
Držim ti palčeve!

_________________
Tražeći sebe naišla sam na tebe...
i potpuno se izgubila!
...ali dobar san će biti lek na dar!
 
palija
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 05 Jun 2005
Poruke: 25
Mesto: Sremska Mitrovica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 28, 2005 1:00 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hvala,pomoglo mi je...
a sto se tice brufena ,pio sam ga (bolje da me ubija stomak nego zub) i sa njim sam resio jos i bolove u nogama tako da je savet pomogao visestruko.

_________________
bolje cutati i smatrati se glupim nego progovoriti i svaku sumnju otkloniti...
 
nofrks
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 21 Jun 2005
Poruke: 295

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 28, 2005 12:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pokushaj da mazesh i gingival,smanjuje upalu desnih
 
Pametnica
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 44

Datum registracije: 14 Maj 2005
Poruke: 1118
Mesto: Belgrade

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 01, 2005 1:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja preporučujem da napraviš onaj veliki snimak ORTOPAN, da posle toga posetiš nekog oralnog hirurga i da se posavetuješ u kakvom su ti položaju umnjaci, da li su za vadjenje ili ne. To je mnogo pametnije nego da se kljukaš lekovima...
I još nešto, ako moraš da vadiš umnjake nemoj se plašiti... Ako su već problematični, bolje je da istpiš hiruršku intervenciju (ako je potrebna) nego te bolove koji umeju da budu jako dosadni!

pozdrav!
 
ZaklinaPop
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Jul 2005
Poruke: 33
Mesto: Kraljevo

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 13, 2005 11:13 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sigurno, isprobano: kako su meni umnjaci nicali kada i mojoj ćerki prvi zubići mazala sam i njoj i sebi rastvor koji se zove Dentinox. Fantastična stvar.
 
master037
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 01 Jun 2005
Poruke: 19

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 28, 2005 5:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kamilica i nana, ispiraj usnu duplju sa tim. Trebalo bi da umiri desne, smanji bol i eliminise upalu...

_________________
Love rulles
 
Velja25
~ Sanjicin komšija ~
~ Sanjicin komšija ~



Godine: 37

Datum registracije: 20 Jan 2004
Poruke: 2594
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 28, 2005 6:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni su umnajci izrasla tri umnjaka o moguća 4! Nisam ih ni osetio, naravno osetio sam da rastu ali o bolu ni govora... Valjda me ovaj četvrti neće namučiti...
 
dare_987
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 26 Jun 2005
Poruke: 394

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 28, 2005 7:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam izvadio oba donja umnjaka. Oni su vec bili poceli da rastu, ali nisam imao nikakve bolove. Medjutim, kad sam uradio ortopan, video sam da rastu ukrivo, odnosno ka ostalim zubima. Zato sam isao na operacaiju. Mada nije nista strasno. Cujem da dosta stomatologa preporucuju vadjenje umnjaka.
 
lady_bgd
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 18 Mar 2005
Poruke: 87
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 29, 2005 2:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sva cetiri sam izvadila hirurskim putem... nista toliko strasno ... neces moci da jedes normalno nedelju dana i to je to... a zadovoljstvo posle operacije ne moze niko da ti nadoknadi ... mene su bas mucili i rasli kako ne treba ...ufff..samo kad se setim... topla preporuka ... eliminisi ih!
 
dare_987
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 26 Jun 2005
Poruke: 394

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 30, 2005 1:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U pravu si. Sama operacija je bezbolna i traje kratko (15-20 minuta), uz lokalnu anesteziju. Posle toga ce verovatno da ti oteknu usta i obraz, ali otok ce da spadne ako drzis hladne obloge. Ja sam imao bolove posle operacija, koje sam sprecio uzimanjem cini mi se brufena. Kao sto kaze Lady, neces moci da jedes normalno. U pocetku samo tecna hrana, pa posle meso i slicno, i obavezno sa druge strane vilice. Moze da ti se desi da ti malo duze curi krv (sto je mene iritiralo, zbog odvratnog ukusa u ustima Rolling Eyes ) ali to traje par dana. Sve u svemu, nakon toga ce ti sigurno biti mnogo bolje. Wink

A da ne zaboravim, posavetuj se sa stomatologom, on/ona ce ti reci koja ti je opcija najbolja. Ja se nisam pokajao sto sam izvadio svoja 2 umnjaka.
 
andrejica
Tico & Ada
Tico & Ada



Godine: 39

Datum registracije: 04 Jan 2005
Poruke: 12591
Mesto: Subotica

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 13, 2005 3:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja imam 20 godina (uskoro i 21) i jos mi nisu uopste poceli rasti umnjaci.. ne bunim se jer znam koliko to boli...
ali zar to nije lose da mi jos nisu poceli rasti? mislim svi oko mene su vec davno prebrodili to samo ja ne.. Sad
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Zdravlje ~ -> Prokleti umnjaci Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 1 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon